Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namiastka namiastki topu wszechczasów
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Namiastka namiastki topu wszechczasów
neo01 napisał(a):kompletnie nie rozumiem tych zasad naboru do topu
Wydawało mi się, że pisałem.
1. Zestaw do głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów na forum LP3 i zestaw do głosowania na Top 357. Z nich brałem pod uwagę:
a) utwory, które walczyły u mnie o miejsce w top 100 forumowego TWC 2020 i trójkowego TWC 2019.
b) z utworów dodanych w tym roku te, które obroniły się po przesłuchaniach.
W sumie było tego dużo ponad 200 utworów więc kolejne musiałem dodawać ostrożnie.
2. Wybrane przeze mnie intuicyjnie utwory zagraniczne, które moim zdaniem mogą wysoko zawędrować w tym topie (przy czym maximum trzy od jednego wykonawcy). Po przesłuchaniach część odrzuciłem.
3. Trzy utwory z mojego polskiego top 10.
4. Osiem najwyżej notowanych polskich utworów klasyfikowanych przeze mnie w 2019, które były kiedykolwiek w zestawie do trójkowego TWC, których nie ma w zestawie do głosowania na FTWC 2021.
5. Jeszcze jeden, ale długo bym o nim pisał.
Pewnie byłoby tego więcej, gdybym zabrał się do tego wcześniej, ale wcześniej to zajmowałem się topem płyt 2010-2019 (jego końcówkę przełożyłem na styczeń, ale nie wiem czy się wyrobię.
Punkt 1 to była jazda obowiązkowa, bo bez niego nie miałbym szans zagłosować na topy na forum LP3 i w 357.
No i przy tych regułach Moonchild niestety się nie załapał, bo co najmniej trzy utwory Crimsonów cenię jeszcze wyżej (ale żaden nie pochodzi z debiutu).
160. Skaldowie - CAŁA JESTEŚ W SKOWRONKACH
159. Tori Amos - CORNFLAKE GIRL
158. Mory Kanté - YE KE YE KE
157. TSA - TRZY ZAPAŁKI
156. Weather Report - BIRDLAND
155. This Mortal Coil - SONG TO THE SIREN
154. Pink Floyd - SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND
153. Aya RL - UNIKAJ ZDJĘĆ
152. Don McLean - VINCENT
151. Red Box - FOR AMERICA
150. Santana & Rob Thomas - SMOOTH
149. The Waterboys - THE WHOLE OF THE MOON
148. Band Of Horses - THE FUNERAL
147. Dżem - PARTYZANT
146. Stevie Wonder - ANOTHER STAR
145. Cat Stevens - WILD WORLD
144. Kult - DO ANI
143. Sting & Cheb Mami - DESERT ROSE
142. Janis Joplin - SUMMERTIME
141. Santana & Chris Cornell - WHOLE LOTTA LOVE

160. Skaldowie to jeden z moich ulubionych polskich zespołów, ale w tym topie ma tylko trzech przedstawicieli. Ten jest zdecydowanie najbardziej znany.
158. Bardzo cenię muzykę Czarnej Afryki, ale jakoś nie mogłem się zdecydować by coś konkretnego tutaj dołożyć, a ten sztandarowy kawałek po prostu był w zestawie.
157. Kilka lat temu przy przesłuchaniach utworów z zestawu odpadło 51, a Trzy zapałki pozostały i godnie reprezentują średnio przeze mnie ceniony zespół.
156. Bardzo cenię jazz, ale jest tego zbyt dużo i nie ogarniam. No ale jeżeli już coś jest w zestawie i brzmi tak dobrze jak to, to nie mogę przejść obojętnie.
155. Dziwny twór wytwórni 4AD wykonał kapitalnie ten utwór Buckleya ojca.
154. Nisko? No jakoś to wyszło, że nisko, szczególnie, że to jedyny ich utwór w tym topie.
153. Świetna płyta, ale z niej (i w ogóle z całego ich dorobku) tylko ten utwór jest na tyle mocny, żeby być w moim topie.
152. Ten utwór brzmi mi zdecydowanie lepiej niż American Pie, jego największy hit.
149. Zespół, który bardzo cenię, ale zdecydowanie najlepiej odbieram pierwsze trzy płyty. Czwarta, nagrana po trzyletniej przerwie brzmi mi znacznie słabiej i potem też nic nie zachwyciło. Ten utwór pochodzi z trzeciej.
148. Dla mnie zdecydowanie nr 1 zespołu, który później już zdecydowanie mniej mnie przekonywał.
147. Dżem z Riedlem jeszcze będzie, tutaj jedyne nagranie w tym topie powstałe po jego śmierci.
146. Mnóstwo świetnych numerów, ale nic co by mnie tak powaliło, żeby się załapać do topu. Ten z kolei był już w zestawie (nie tylko on, ale z późniejszego okresu, w którym się ze mną mijał).
145. Chyba najbardziej znany w Polsce utwór Stevensa. Bardzo lubię twórczość tego pana.
144. To chyba najbardziej klasycznie wszechtopowy utwór w tej dwudziestce (no może z nim mogłoby walczyć jeszcze 142).
143. Sting po debiucie przez wiele lat mnie nie zachwycał i dopiero na Brand New Day znowu mi przywalił. A to jest mój ulubiony numer z tej płyty.
141. No i mamy pierwszy z utworów, które pojawiają się w tym topie w dwóch wersjach. Oryginał był sporo niżej, co zresztą było do przewidzenia, bo Santana zrobił z tego świetnego utworu dynamit. No i wyżej już się nie pojawi.
21.12.2021 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Namiastka namiastki topu wszechczasów - kajman - 21.12.2021 07:55 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów kajman 143 8 051 14.04.2024 04:07 PM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 19 795 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 285 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 217 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości