Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namiastka namiastki topu wszechczasów
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 381
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Namiastka namiastki topu wszechczasów
I nawet chyba wiem w którym miejscu.
A skoro już zacząłem pisać to napiszę o tym, co się dzieje.
Trochę już poprzesłuchiwałem i ostatecznie w topie znajdzie się 220 utworów z tych co najmniej 310 utworów, które zdecydowałem się wziąć pod uwagę (to co najmniej to stąd, że te z tych utworów, które dokoptowałem na zasadzie kaprysu te, które odrzuciłem usuwałem z notatek; później z pamięci dopisałem ponownie te, które mi się przypomniały, ale czy to wszystkie...?).
Utwory z miejsc 152-220 mają już przypisane miejsca, ale została mi jeszcze 151 utworów. Niektóre wyniki i tendencje samego mnie dziwią, ale pewnie część tego to efekt jednak dosyć szybkiego tempa układania topu. No i tego, że jednak poza pierwszym przesłuchaniem przesłuchuję tylko część piosenek (np najlepsze 89 ma za sobą tylko to jedno).
Myślę, że podawanie utworów, które odpadły z walki nie ma sensu, bo to w większości utwory bardzo znane, ale podam tylko, że największe straty poniosły Genesis (odpadło aż pięć utworów) i Led Zeppelin (od nich cztery, ale że mieli 12 to jeszcze sporo zostało, ale ustępują w topie Beatlesom i Crimsonom z 10). Ale chyba jednak palmę pierwszeństwa w tej niezbyt chlubnej statystyce trzeba przyznać Niemenowi, bo wprawdzie wypadły "tylko" trzy utwory, ale nic mu już nie zostało.
Wrócę do moich kaprysów, które w większości dobrze sobie radzą, bo z 30 utworów, które załapały się do topu 27 nadal jest w grze. Odpadło jednak co najmniej dziewięć i postanowiłem je podać, bo przynajmniej w części są to piosenki mniej znane (a przynajmniej tak mi się wydaje). Trzech z nich nie posłuchałem w całości, bo początkowa faza mnie nie przekonała, na top 100 szans nie mają, a w topach na forum LP3 nie ma ich w zestawie. I może przy okazji skomentuję:
Genesis po odejściu Hacketta zupełnie zmieniło stylistykę. Ale czasami ciągnęło ich do starych klimatów i kilka takich utworów wydali na B-sidach i EPce 3x3. Wszystko to potem wrzucili na płytę Thre Sides Live. I jak bym miał ustawiać top 10 utworów nagranych bez Hacketta to ta piątka by się tam znalazła. Mój ulubiony poniżej.
Genesis - OPEN DOOR
Mało znana, ale bardzo ciekawa artystka. Po kilkuletniej przerwie (była wtedy muzykiem sesyjnym) nagrywa swoją najciekawszą płytę Touchpaper. Ostatecznie zdecydowałem się na przesłuchanie tylko jednego z niej utworu.
Claire Hamill - DENMARK
Mój nr 1 Stonesów nadal jest w grze, sprawdziłem numer 2 (z płyty porównywanej z Sgt Pepper) ale nie dał rady.
The Rolling Stones - THE LANTERN
Jeden z długasów Archive. Początek jakoś nie chwycił i zabrakło mi cierpliwości żeby przesłuchać calość.
Archive - LIGHTS
Utwór z płyty Tug Of War. Wonder jest wskółkompozytorem, ale to bardziej jego klimaty niż Paula. To że się nie załapał nie to nie oznacza, że jest słaby. Jest świetny, ale to jednak top wszechczasów.
Paul McCartney & Stevie Wonder - WHAT'S THAT YOU'RE DOING
Jakoś tak wyszło, że to był mój nr 1 w topie Katie. Teraz nie zabrzmiał aż tak dobrze. Ale Katie pojawi się w tym topie.
Katie Melua - MARKET DAY IN GUERNICA
Mogę napisać to, co powyżej.
Dodam jeszcze, że utwór słyszałem najpierw po polsku pod tytułem Lubię kiedy ona się dla mnie rozbiera (a oprócz dokładnego tłumaczenia tytułu można na niego trafić jako Ale wiem. Bardzo mi się podobała ta wersji i długo nie mogłem się przekonać do oryginału - w końcu jednak wystrzeliło.
Leonard Cohen - TONIGHT WILL BE FINE
Dwa z trzech moich ulubionych nagrań Metallicy, ale wyraźnie nie mam teraz dobrej fazy na ten zespół (może jest za zimno).
Metallica - LOVERMAN
Metallica - TUESDAY'S GONE
15.12.2021 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Namiastka namiastki topu wszechczasów - kajman - 15.12.2021 06:24 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów kajman 131 7 244 02.03.2024 03:12 PM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 19 772 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 271 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 197 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości