Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 146 z 4.09.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 146 z 4.09.09
Oj, dawno mi się coś takiego nie zdarzyło. To mógł być 2006, może początek 2007, kiedy kajman30 formalnie jeszcze listą nie było. No ale kiedyś musi być ten następny (w tym przypadku już trzeci) raz.
W tym tygodniu było wiadomo prawie od początku, że zmieni się lider. Powód bardzo prostu - lider dotychczasowy opuścił moje zestawienie. Ale na Crimson Jazz Trio w tym tygodniu nie było silnych i drużynowo wypadli lepiej niż przed tygodniem. Oczywiście było to możliwe tylko dlatego, że znowu mogli występować w tercecie, chociaż w innym składzie osobowym.
Inner garden to mój numer 36 topu Crimsonów, ale w wersji jazzowej też spisał się znakomicie. Przepięknie pracujące piano uzupełnione przez perfekcyjnie pracującą sekcję. No i jeszcze wokal, który akurat w tym utworze pasuje idealnie, chociaż w pierwszej chwili wrażenie jest zupełnie inne. W sumie dało to debiut na 7 miejscu (najwyższy w tym tygodniu).
Islands suite jest utworem, do którego trzeba się przyzwyczaić, bo o ile środkowa część wchodzi w ucho od razu, to solówki na początku i ta kontrabasu na końcu jednak trzeba sobie przepracować, ale jak już się to zrobi to pięknie wkomponowują się w całość. No i tym razem złapało mnie totalnie. Tak totalnie, że zgubiło zero i teraz przy jego miejscu została tylko jedynka.
Najmniej zyskał The court of the Crimson King, ale i on dołożył oczko do stanu posiadania grupy. Pewnie gdyby nie fragmencik, w którym dzieje się niewiele, to wróciłoby na podium (a tym razem zadowolić się musiało czwartym miejscem).
Madonna po prostu rozkłada człowieka na łopatki w każdym miejscu, a w niektórych jeszcze mocniej. Przepiękna solóweczka fletu, a po niej wchodzący chór to po prostu mistrzostwo. Niestety nie wystarczyło to do pierwszego miejsca w tym tygodniu, chociaż może sprawiedliwie byłoby przyznać je aex aeqo.
Ale Bez Jacka przypuściło w tym tygodniu szaleńczy atak, chociaż jeden nie wytrzymał tempa. Wysłuchanie jeszcze uważniej Śni się lasom las pokazało cały artyzm konstrukcji tego utworu. Spokojny początek i koniec spinają klamrą pozakręcany totalnie i momentami szaleńczy fragment środkowy skrzący się przeróżnymi smaczkami. To wszystko spowodowało, że w top10 mamy dwóch absolutnych debiutantów. Również Jaskółka zabrzmiała jeszcze lepiej niż przed tygodniem, co zaowocowało efektownym skokiem.
W tym wszystkim niespodziewanie poradziło sobie Desperate graves. Mocne zagęszczenie na bazie pokręconego rytmu i świetnie wykorzystany wokal zmuszają mnie do zastanowienia czy słusznie unałem ten utwór za dopiero 3 na płycie.
Dla mnie od dłuższego czasu największe emocje są w ścisłej czoówce. Może lepiej napisać najściślejsza bo dla w ścisłej czołówce jest i weteran This I love, który w tym tygodniu awansował o 10 miejsc i Hifi bossanova, która zupełnie niespodziewanie zaliczyła największy skok w zestawieniu. Przy okazji przetestowałem wersję albumową tej piosenki, ale co mi się rzadko zdarza, uznałem, że singlowa jest lepsza.
Było już o dwóch nowościach, a tym razem było ich aż sześć (chociaż tak się szarogęsiły, że myślałem, że jednak więcej).
Właśnie zajrzałem za mój top ostatniej płyty Gaby i sprawdziłem, że Hat, meet rabbit było u mnie w czołowej grupie, ale tuż za podium. Ale w tym tygodniu podobało mi się na tyle, że załapało się na 32 miejsce. Na 49 zadebiutowało Nemesis voice, ale sukcesów na miarę innych utworów z tej płyty na mojej liście prawie na pewno nie osiągnie. Nadzieja to trzeci utwór Ciszy Jak Ta, który trafił na moją listę po kilku tygodniac w przyszłości?. Tuż za nią zadebiutowało coś z klimatów jakie lubię czyli Tvisturinn.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top66.

1. 10. 5 ISLANDS SUITE - The Crimson Jazz Trio
2. 3. 2 MADONNA - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
3. 7. 4 DESPERATE WAVES - The Mars Volta
4. 5. 7 THE COURT OF THE CRIMSON KING - The Crimson Jazz Trio
5. 4. 28 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
6. 6. 4 LARKSPUR - The Veils
7. N. 1 INNER GARDEN - Crimson Jazz Trio
8. 12. 25 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
9. 2. 7 …AND WHO'S THE GOD NOW!? - Indukti & Maciej Taff
10. N. 1 ŚNI SIĘ LASOM LAS - Bez Jacka & Słodki Całus od Buby
11. 8. 6 NINTH WAVE - Indukti & Robert Majewski
12. 9. 31 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
13. 27. 2 JASKÓŁKA - Bez Jacka & Słodki Całus od Buby
14. 24. 39 THIS I LOVE - Guns n'Roses

15. 19. 28 THE GREENLESS WREATH - Sleepytime Gorilla Museum
16. P. 27 ANGLE OF REPOSE - Sleepytime Gorilla Museum
17. 11. 8 TUSAN HOMICHI TUVOTA - Indukti & Nils Frykdahl
18. 13. 71 SUMMERS LOST - Hurt
19. 15. 9 COPERNICUS - The Mars Volta
20. 20. 2 GIRL WITH ONE EYE - Florence + the Machine
21. 14. 2 ZWIEWNOŚĆ - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
22. 51. 10 HIFI BOSSANOVA - Matt Bianco
23. 16. 8 LUCIFORMS - The Mars Volta
24. 29. 3 INDUKTED - Indukti
25. 17. 28 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
26. 25. 104 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
27. 26. 27 OSSUARY - Sleepytime Gorilla Museum
28. 22. 2 SANSARA - Indukti
29. 23. 31 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
30. 28. 9 KING OF THE DOGS - Iggy Pop
31. 40. 6 SINCE WE'WE BEEN WRONG - The Mars Volta
32. N. 1 HAT, MEET RABBIT - Gaba Kulka
33. 34. 21 BATTLE FOR THE SUN - Placebo
34. 41. 8 SWIMMER'S CHANT - Mew
35. 37. 8 THE DEVIL YOU + ME - The Notwist
36. 42. 21 SORRY - Guns n'Roses
37. 53. 10 BE SOMEBODY - Kings of Leon
38. 32. 6 IF THE STARS WERE MINE - Melody Gardot
39. P. 28 LATAWCE - Żywiołak
40. 36. 13 THINKING ' BOUT YOU - Yusuf
41. P. 11 PICTURES - Faun Fables
42. 38. 39 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
43. 35. 12 WITH WORDS & CAKE - Faun Fables
44. 57. 16 THE PROVINCE - IQ
45. 45. 19 MAY YOUR HEARTS STAY STRONG - Cloud Cult
46. 33. 34 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
47. P. 12 HAPPINESS IS A WARM GUN - Joe Anderson & Salma Hayek
48. 47. 50 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
49. N. 1 NEMESIS VOICES - Indukti
50. 31. 12 NO TWILIGHT WITHIN THE COURTS OF THE SUN - Steven Wilson
51. 48. 15 LADY IN BLUE - Tori Amos
52. 46. 98 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
53. 54. 7 THE WANTING COMES IN WAVES/REPAID - The Decemberists
54. 43. 11 GREMLIN HOLIDAY - Kira Kira
55. P. 8 PERFECT LOVE - Graham Coxon
56. 52. 17 KORYTARZE - Justyna Steczkowska
57. 49. 20 CHAOS - Archive
58. 55. 9 FEBRUARY 13TH - The Pineapple Thief
59. 39. 8 LEFT OUT - Riverside
60. 64. 2 TWO BIRDS - Regina Spektor
61. N. 1 NADZIEJA - Cisza Jak Ta
62. N. 1 TVISTURINN - Amina

63. 63. 21 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska
64. P. 2 DEVIL IN THE DETAILS - Placebo
65. 65. 13 CRAZY - Roberta Gambarini
66. 62. 5 MONEY MADE - AC/DC


poczekalnia:
60. LA LLORONA - Beirut
HAY LOFT - Mother Mother
THE UNITED STATES OF EURASIA - Muse
58. TAKE YOUR FINGERS FROM MY HAIR - Dream Theater
59. SKYLARK - Renee Olstead
TOY COLLECTION - Katie Melua
COLLAPSE/COLLIDE - Archive
66. iVIVA LA GLORIA! - Green Day
BEACH BOX DISASTERS - Kira Kira
A LOOKING IN VIEW - Alice in Chains
ROCK'N'ROLL DREAM - Crooked X

leżakownia:
1. PICTURES OF THE CITY - The Crimson Jazz Trio
18. TUSAN HOMICHI - Indukti
21. WIDENING EYE - Sleepytime Gorilla Museum
30. LARK TONGUES IN ASPIC PT. 2 - Dream Theater
44. THE ANKWARD WIND WHEEL - Kayo Dot
50. STOCKHOLM - OSI
56. ARCAEDION - Children of Nova
61. DESTINED SOLITAIRE - Beardfish
PEARLS - India.Arie & Dobet Gnahore
STALKERS OF THE DRIFT - Virus

przyszłość?:
PIOSENKA DLA NIEZNAJOMEJ -Sham-Rock
OV FIRE AND THE VOID - Behemoth
A TERAZ IDĘ - Mariusz Lubomski
WHEN I'M BORED - The Barlights
I BUILT THIS HOUSE - Toggi
03.09.2009 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 541
Dołączył: Nov 2008
Post: #2
 
kajman napisał(a):7. N. 1 INNER GARDEN - Crimson Jazz Trio
kurcze, ależ się przyczyniłem Icon_wink2
więcej komentarza może jutro Icon_razz
03.09.2009 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
kajman napisał(a):3. 7. 4 DESPERATE WAVES - The Mars Volta
Niby wydaje się, że na płycie plasuje się w środku stawki, a jakoś na liście bije wszystkie inne. No u mnie jeszcze nie, ale....

Jak nadrobię wszystkie zaległości w topłycie, ułożę top Madonny i skończę z moim topem wszech czasów (ostatecznie stanęło na 452 utworach, które po 3 seriach cięć skróciłem do 333 Icon_wink2 ), to muszę wziąć byka za rogi i wsłuchać się w to Crimson Jazz Trio.
03.09.2009 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
kajman napisał(a):32. N. 1 HAT, MEET RABBIT - Gaba Kulka
Mam zamiar przesłuchać tą płytę, bo jest zgłoszona do topłyty, ale to za jakiś czas bo na razie muszę się przygotowywać do audycji i czyścić dysk.
11.09.2009 10:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
kajman napisał(a):61. N. 1 NADZIEJA - Cisza Jak Ta
Icon_smile2
Nie wiem czemu, ale nie spodziewałem się tego u Ciebie.

Cytat:59. 39. 8 LEFT OUT - Riverside
Szkoda, że tak spada, bo u mnie zanosi się na największy przebój tego zespołu.

kajman napisał(a):37. 53. 10 BE SOMEBODY - Kings of Leon
A już myślałem, że wkrótce się z tym utworem pożegnasz. To już nie pierwsza lista, na której mocno awansuje po obniżce formy Icon_smile2

kajman napisał(a):10. N. 1 ŚNI SIĘ LASOM LAS - Bez Jacka & Słodki Całus od Buby
Chyba wreszcie przekonałem się do tej piosenki. Ale wciąż wolę Słodki Całus solo (przynajmniej ten z ostatniej płyty).

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
11.09.2009 12:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
bear napisał(a):kajman napisał/a:
7. N. 1 INNER GARDEN - Crimson Jazz Trio
kurcze, ależ się przyczyniłem
1. więcej komentarza może jutro
7. Niezaprzeczalnie. Teraz na mojej liście są moje pierwsze czwórki z czterech płyt. Icon_biggrin3
1. Srasznie długie było to wczoraj. Icon_lol
Gary napisał(a):kajman napisał/a:
3. 7. 4 DESPERATE WAVES - The Mars Volta
Niby wydaje się, że na płycie plasuje się w środku stawki, a jakoś na liście bije wszystkie inne. No u mnie jeszcze nie, ale....
1. Jak nadrobię wszystkie zaległości w topłycie, ułożę top Madonny i skończę z moim topem wszech czasów (ostatecznie stanęło na 452 utworach, które po 3 seriach cięć skróciłem do 333 ), to muszę wziąć byka za rogi i wsłuchać się w to Crimson Jazz Trio.
3. No chyba u Ciebie ostatnio także, ale sprry, nie mam pewności.
1. Nie taki byk straszny, jakie mu rogi malują. To dosyć przystępny jazz, a jak się lubi wykorzystane tematy to już sama przyjemność.
abd3mz napisał(a):kajman napisał/a:
32. N. 1 HAT, MEET RABBIT - Gaba Kulka
Mam zamiar przesłuchać tą płytę, bo jest zgłoszona do topłyty, ale to za jakiś czas bo 1. na razie muszę się przygotowywać do audycji
2. i czyścić dysk.
32. To dobrze, bo moim zdaniem warto.
1. Ale mam nadzieję, że na koncercie na chwilę przerwiesz to zajęcie.
2. Tylko go zbyt agresywnie nie poleruj, bo po rzucie mogą Cię zdyskwalifikować z zbyt małą wagę.
mrsap napisał(a):kajman napisał/a:
61. N. 1 NADZIEJA - Cisza Jak Ta
Nie wiem czemu, ale nie spodziewałem się tego u Ciebie.
Cytat:
59. 39. 8 LEFT OUT - Riverside
Szkoda, że tak spada, bo u mnie zanosi się na największy przebój tego zespołu.
kajman napisał/a:
37. 53. 10 BE SOMEBODY - Kings of Leon
A już myślałem, że wkrótce się z tym utworem pożegnasz. To już nie pierwsza lista, na której mocno awansuje po obniżce formy
kajman napisał/a:
10. N. 1 ŚNI SIĘ LASOM LAS - Bez Jacka & Słodki Całus od Buby
Chyba wreszcie przekonałem się do tej piosenki. Ale wciąż wolę Słodki Całus solo (przynajmniej ten z ostatniej płyty).
61. Też nie wiem czemu, bo kilka Cisz było u mnie wysoko.
59. To może być chwilowe, chociaż w tym tygodniu sporo utworów wraca z leżakowni, więc może nie być tego widać.
37. Ja się tak łatwo nie żegnam z utworami, a wahania przy takim wyrównanym poziomie to rzecz normalna (szczególnie u mnie).
10. A ja chyba jeszcze nie słuchałem Buby solo, ale myślę, że bez Bez Jacka podobaliby mi się mniej. Ale z drugiej strony tylko obecność Buby pozwoliła spełnić warunki do dostania się na moją listę.
11.09.2009 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości