Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sleepytime Gorilla Museum - In Glorious Times
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Listoholik napisał(a):cóż, masz spóźniony zapłon Icon_wink2
Z poznaniem czy z odkrywaniem smaczków? U mnie jest jak u Sebastiana. Poznałem płytę w zasadzie w tym samym czasie i potrafi mnie nadal zaskoczyć na plus. I z tym drugim to na pewno nie jest spóźniony zapłon.
04.09.2009 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #22
 
z moderatorami nie dyskutuję, bo zaraz mnie zaostrzeżujecie.. wole pooglądać Włatcy Móch Icon_wink2
04.09.2009 10:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #23
 
saferłel napisał(a):
abd3mz napisał(a):Myślę, że żadna płyta tak nie zrewolucjonizowała mycharts jak ta, więc wyprzedzam innych i sam ją zgłaszam

Jakoś sobie nie przypominam, bym brał udział w tej REWOLUCJI Icon_razz2

Ba, powiem więcej, nawet nie zauważyłem by jakakolwiek rewolucja miała na forum miejsce, więc stwierdzenie o rewolucyjności tego krążka do mnie zupełnie nie trafia.
Icon_smile2
04.09.2009 10:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Jeżeli płyta jednak raczej mało znanego zespołu przez bardzo długi czas utrzymuje się wysoko w klasyfikacji drużynowej, pokonując zespoły o znacznie większej renomie, to uważam, że mówienie o rewolucji jest uprawnione, chociaż ja bym tego określenia nie użył.
04.09.2009 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #25
 
to raczej towarzystwo wzajemnej adoracji, a nie forumowa rewolucja Icon_razz
04.09.2009 10:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #26
 
vingoe napisał(a):
saferłel napisał(a):
abd3mz napisał(a):Myślę, że żadna płyta tak nie zrewolucjonizowała mycharts jak ta, więc wyprzedzam innych i sam ją zgłaszam

Jakoś sobie nie przypominam, bym brał udział w tej REWOLUCJI Icon_razz2

Ba, powiem więcej, nawet nie zauważyłem by jakakolwiek rewolucja miała na forum miejsce, więc stwierdzenie o rewolucyjności tego krążka do mnie zupełnie nie trafia.
Icon_smile2
Ja też jakoś tego nie pamiętam. Undergroundowa coś była ta rewolucja Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2009 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Zdecydowanie najlepsza płyta z tych, które oceniałem. Jedynie Indukti mogłoby konkurować, ale jest zdecydowanie mniej równe. Tutaj wybór niesamowicie ciężki, po poziom jest bardzo wyrównany.
01. Puppet Show
02. Helpless Corpses Enactment
03. The Companions
04. The Greenless Wreath
05. The Salt Crown
06. Angle of Repose
07. Formicary
08. The Only Dance
09. The Widening Eye
10. Ossuary
11. The Putrid Refrain
06.09.2009 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
kajman napisał(a):Jeżeli płyta jednak raczej mało znanego zespołu przez bardzo długi czas utrzymuje się wysoko w klasyfikacji drużynowej, pokonując zespoły o znacznie większej renomie, to uważam, że mówienie o rewolucji jest uprawnione, chociaż ja bym tego określenia nie użył.
jak ja bym przez x tygodni miał całą pierwszą dziesiątkę wypełnioną jednym wykonawcą i jakaś druga osobą tak samo, to prawdopodobnie nie raz wystarczyłoby to na pierwsze miejsce na forumowej wśród wykonawców, a na pewno przez wiele tygodni wystarczyłoby na podium, ale mówienie w tym wypadku o rewolucji ma się tak jak pięść do nosa.
07.09.2009 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
ja nie mówiłem o takim wytłumaczeniu rewolucji. o co mi chodziło dokładnie to napiszę wieczorem.
07.09.2009 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
to co napisałem właściwie bardziej miało być odpowiedzią na to co kajman napisał o utrzymywaniu się w czołówce forumowej, a nie na Twój zwrot w pierwszym poście Icon_smile2.
07.09.2009 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #31
 
wiem, wiem. Icon_smile2
07.09.2009 11:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #32
 
Moja kolejność na 08.09.2009 [17:46]

01. Formicary
02. The Companions
03. Ossuary
04. The Only Dance
05. Angle of Repose
06. The Greenless Wreath
07. The Widening Eye
08. The Salt Crown
09. Puppet Show
10. Helpless Corpses Enactment
11. The Putrid Refrain

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.09.2009 07:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #33
 
Ten album jest dziwny, ale dziwny w taki nijaki sposób. Nie jest ani pozytywnie dziwny, ani magicznie dziwny, ani niepokojąco dziwny. Momentami na pewno jest żałośnie dziwny i brzmi trochę jak parodia swojego własnego stylu, ale może to celowe. Nie mniej jednak muszę przyznać, że może to być album w pewien sposób inspirujący (choć mnie akurat bardziej zmaltretował niż zainspirował), bo jakiegoś kunsztu odmówić mu nie można. Ma dobre momenty, jak chociażby otwierający 10ciominutowy "The Companions", ale utwór numer 2 już skutecznie psuje cały klimat. Wchodzi jakieś niepotrzebne ryczenie, robi się za ciężko. Nie dyskredytuję metalu, bo czasami (choć przyznaję nieczęsto) sam lubię posłuchać czegoś takiego, ale o ile np. tegoroczny Mastodon bardzo mi się spodobał od pierwszego przesłuchania, tutaj te metalowe elementy wydają się niepotrzebne i niszczą wszystko, co było fajne w spokojniejszych utworach. Podoba mi się wykorzystanie skrzypiec, choć przyznam, że słyszałem lepiej zaaranżowane partie smyczkowe, ale ogólnie są in-plus. W "Angle of Response" brzmią bardzo jak Alamaainman Vasarat. Muzycznie jest dobrze, ale wokalnie mi się nie podoba. Pan sili się jakby był jakimś potworodiabłem. Ratuje go trochę pseudooperowa pani i chyba ta jej pseudooperowość ratuje ją samą, bo z głosem a'la pani z Nightwisha, wyłączyłbym ją od razu. Sam album pozostawił bardzo mieszane odczucia - ciężko przez niego przebrnąć w każdym razie. Całościowo patrząc nie jest ani nudny, ani ciekawy. Może filtrując tracklistę byłoby lepiej. Dodam na koniec, że nie wsłuchiwałem się co tam wyśpiewują, ale może nawet lepiej. Tym bardziej, że tytuły i brzmienie dają już jakiś obraz tych tekstów niestety.

1. "The Companions"
2. "Angle of Repose"
3. "Puppet Show"
4. "Formicary"
5. "The Only Dance"
6. "Ossuary"
7. "The Widenind Eye"
8. "The Salt Crown"
9. "The Grenless Wreath"
10. "The Putrid Refrain"
11. "Helpless Corpses Enactment"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2009 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #34
 
tak właśnie patrzyłem na Twój last.fm i oczom nie wierzyłem, że tak się dobrowolnie maltretujesz Icon_mrgreen
09.09.2009 10:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #35
 
Już sobie włączyłem coś uspokajającego Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2009 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Szkoda, że do innych płyt takich recenzji nie piszesz Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.09.2009 10:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #37
 
przy tej płycie prawie nam aaktt nie zszedł, więc musiał coś na jej temat napisać Icon_razz2
09.09.2009 10:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #38
 
dzięki za dotychczasowe głosy i opinie. Icon_smile2
aaktt napisał(a):W "Angle of Response" brzmią bardzo jak Alamaainman Vasarat.
a co/kto to?
09.09.2009 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #39
 
saferłel napisał(a):Szkoda, że do innych płyt takich recenzji nie piszesz Icon_razz2
Jak mam czas, to piszę Icon_smile2 Czasami się powstrzymuję, bo jak widzę jak inni bez słowa komentarza wklejają swoje typy, to myślę "też będę takim zimnym biurokratą" Icon_mrgreen Ale nie zawsze wychodzi, zwłaszcza kiedy coś jest dla mnie nowe i aż chce się coś napisać Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2009 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #40
 
abd3mz napisał(a):dzięki za dotychczasowe głosy i opinie. Icon_smile2
aaktt napisał(a):W "Angle of Response" brzmią bardzo jak Alamaainman Vasarat.
a co/kto to?
Przekręciłem jedną literkę Icon_smile2
http://en.wikipedia.org/wiki/Alamaailman_Vasarat

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2009 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości