Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Françoise Hardy
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
stokrotka napisał(a):Brzmi to jak nieuleczalne uprzedzenie, z którym trudno dyskutować.
To nie uprzedzenie, lecz brzmienie tego języka.
28.11.2021 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
gioconda2 napisał(a):Mam propozycję dla osób bardziej obeznanych z twórczością Pani Hardy.
Widzę, że się wstrzeliłem w potrzeby, albowiem zauważyłem że słabo to idzie i pomyślałem, że coś przygotuję.
Nie jest to krótka lista, ale ma za to komentarze sugerujące z czym mamy do czynienia.

45 utworów, przekrój z prawie całej kariery:

1962 | J'suis d'accord | Twist
1962 | Il est tout pour moi | Twist
1963 | Comme Tant D'autres | Orkiestralna aranżacja, klawisz z czarnej muzyki, a w tym wszystkim klasyczny francuski sznyt
1963 | L'amour D'un Garçon | Tradycyjny walczyk
1964 | Je veux qu'il revienne | Zadziorny, rytmiczny, przebojowy, przywodzący mi w zwrotkach westernowskie klimaty numer z bardzo uzależniajacym refrenem | zgłoszone
1964 | Pourtant tu m'aimes | Zwiewna, fantastycznie łapiąca dynamikę, naiwna piosenka o zakochanej kobiecie
1964 | Mon amie la rose | Tym razem zdecydowanie poważniej, o przemijaniu, jedno z najbardziej znanych nagrań w karierze | zgłoszone
1964 | Je n'attends plus personne | Z jednej strony ściana sfuzzowanych gitar, a z drugiej klasyczna orkiestralna aranżacja, bardzo interesujące nagranie | zgłoszone
1964 | Nous étions amies | klasyczna francuska piosenka 60s
1964 | La nuit est sur la ville | klasyczna francuska piosenka 60s z mocnym refrenem
1966 | La maison où j'ai grandi | Stopniowo rozwijająca się melancholijna opowieść o wspomnieniach
1968 | Étonnez-moi, Benoît...! | Zabawna, oparta na sekcji dętej piosenka o tym jak absurdalne mogą być zachcianki kobiety: "Zaskocz mnie, Benoit!" | zgłoszone
1968 | L'Anamour | Piosenka Serge Gainsbourga zaaranżowana na nowo na pianino i smyczki
1970 | Point | słoneczne popy będące źródłem inspiracji dla duetu She & Him (nie no, tego na serio nie wiem, ale brzmi jak wyrwane z ich płyty Icon_wink )
1970 | Je fais des puzzles | jak wyżej
1970 | Le crabe | Nawiązujące do lat 60s, ale jednocześnie bogate w przeszkadzajki nagranie. Wstawki klawiszowe brzmią jak zapowiedź Madchesteru (Primal Scream musieli jej słuchać, nie uwierzę że nie) | zgłoszone
1970 | Un petit sourire, un petit mot | A to brzmi jak ABBA tylko, że bez disco Icon_wink
1970 | Soleil | słoneczny, melancholijny, orkiestralny pop | zgłoszone
1970 | Dame souris trotte | Barokowo popowa miniaturka w szalonej, arystokratycznej aranżacji
1970 | Träume | po niemiecku, wydane specjalnie na ten rynek. Bardzo filmowe, gorzkie nagranie. | zgłoszone
1971 | L'Ombre | A tutaj wręcz typowy przebojowy reprezentant popu 70s. Z cyklu poronione, nieuzasadnione niczym skojarzenia meniego: początek piosenki sprawia, że samoczynnie narzuca mi się "Małgośka" Maryli Rodowicz. Icon_wink
1971 | La Question | Kierunek Bossa nova, stylowe granie
1971 | Rêve | Barokowy pop - piosenka w zasadzie instrumentalna, ponieważ Francoise traktuje śpiew tutaj jako formę instrumentu | zgłoszone
1971 | Viens | Filmowa aranżacja, posiadająca sporo latynowskich nawiązań - zwłaszcza gitara
1974 | Ce soir | Na blues rockowo
1974 | S'il avait été | Z początku klasycznie ładnie zaaranżowana fortepianowa ballada, później łapie nieco dramatyzmu i tempa
1975 | Que vas-tu faire ? | Piano ballada podszytka elektroniką - muzykę pisał Jean-Michel Jarre
1977 | Flashbacks | Zwrot w kierunku jazzujących rzeczy, romatyczne nagranie | zgłoszone
1977 | À Vannes | Tutaj ujawnia się ówczesna moda na funkujące stylowe disco
1977 | Je ne suis que moi | Klasyczne piano granie z dynamicznym eksplodującym refrenem
1978 | J'écoute de la musique saoûle | Franciszka wizytująca Prince'a - tym razem śpiewa do synth funku | zgłoszone
1980 | Tamalou | Dużo disco i funky, taneczne granie
1980 | Jazzy retro satanas | Szalona, rozbiegana disco-jazzująca piosenka
1982 | Tirez pas sur l'ambulance | Zawieszone pomiędzy disco, funky i piano popem | zgłoszone
1986 | V.I.P. | Francoise wizytuje rejony synthpopu
1988 | La sieste | Eleganckie nagranie z pogranicza sophisti-popu i synthpopu | zgłoszone
1988 | Une Miss S'Immisce | Francoise wizytuje rejony synthpopu
1988 | Laisse-moi rêver | Pogranicze sophisti-popu i synthpopu
1988 | Dilettante | Francoise wizytuje rejony synthpopu
1990 | Je ne suis là pour personne | Typowe, przebojowe pop rockowe granie, ale uwaga! Mówię o tej wersji: odsłuch , ponieważ istnieje również pierwowzór z 1966 roku
1996 | Mode d'emploi ? | Dość zadziorne, rockowe jak na standardy Francoise
1996 | La Beauté du Diable | Pop rock
1996 | Contre-jour | Pop rock, może z jakimiś drobnymi naleciałościami country
1996 | A sa merci | A tu już typowo pop rockowe nagranie z lat 90s
2012 | Rendez-vous dans une autre vie | Dynamiczne, nieco folk-popowe, z urokliwą melodią

http://rateyourmusic.com/~meni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2021 08:04 PM przez meni.)
28.11.2021 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
sekunduję "Rêve" i jeszcze bym dodał "Même sous la pluie" <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.11.2021 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
AKT! napisał(a):jeszcze bym dodał "Même sous la pluie"
Oui, podbijam. Rozważałem w sugestiach, ale wypadło mi z powodu chęci pokazania szerszego przekroju kariery. Tak czy siak, świetny utwór!

http://rateyourmusic.com/~meni
28.11.2021 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
Je n'attends plus personne
Même sous la pluie
28.11.2021 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
kajman napisał(a):Jest gorszy nawet niż czeski.
Mylisz się. Poza tym czeski ma w moim odczuciu jedno z najlepszych brzmień spośród języków słowiańskich.
28.11.2021 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
(28.11.2021 02:24 PM)AKT! napisał(a):  sekunduję "Rêve"
Na Wiki jest ciekawy opis, jakoby ta piosenka miała coś wspólnego z... King Crimson.
Może to zachęci kajmana Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
28.11.2021 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
inżynierek napisał(a):Poza tym czeski ma w moim odczuciu jedno z najlepszych brzmień spośród języków słowiańskich.
Dla mnie to jedyny słowiański język, który źle brzmi.
28.11.2021 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
kajman napisał(a):Dla mnie to jedyny słowiański język, który źle brzmi.
To ja mam z kolei alergię na ukraiński.
28.11.2021 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
No to lecimy:

Étonnez-moi, Benoît...!
J'écoute de la musique saoûle


Dziękuję Mariuszu!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
28.11.2021 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
Miszon napisał(a):Na Wiki jest ciekawy opis, jakoby ta piosenka miała coś wspólnego z... King Crimson.
Coś wspólnego to mało powiedziane, w sumie od tego powinienem zacząć. Icon_wink

Artur.O napisał(a):Dziękuję Mariuszu!
Do usług!

http://rateyourmusic.com/~meni
28.11.2021 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
Zanim uporałam się z wyselekcjonowaniem z bogatej listy swoich 2 zgłoszeń, to już AKT! coś mi podebrał Icon_wink, ale to dobrze, bo dzięki temu mogłam zgłosić coś innego, a mam poczucie jakbym zgłosiła 3 utwory Icon_razz
Ostatecznie zdecydowałam się na:
Träume
Le crabe


W rezerwie pozostał "Flashbacks". Gdyby ktoś chciał go ode mnie przejąć, to będzie mi bardzo miło.
28.11.2021 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
kajman napisał(a):To nie uprzedzenie, lecz brzmienie tego języka.
A jednak to uprzedzenie. Stwierdzam to nawet bez kwalifikacji medycznych. Icon_lol
Chociaż sam mam trochę podobnie, ale jakby w drugą stronę? Słuchając piosenek po francusku język podnosi ich wartość, bo w dużej mierze są to przeciętne kompozycje. Icon_twisted
meni napisał(a):Nie jest to krótka lista, ale ma za to komentarze sugerujące z czym mamy do czynienia.
No właśnie, a miała być krótka. Icon_wink
W rewanżu oczekuję plejki na Spotifaju (bo zdaje się tam wszystko jest z jej repertuaru?).

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.11.2021 05:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
Sundrajta napisał(a):W rewanżu oczekuję plejki na Spotifaju (bo zdaje się tam wszystko jest z jej repertuaru?).
Będzie po zamknięciu zgłoszeń. Czy jest wszystko? Zależy od finalnej listy piosenek, bo niestety całej dyskografii nie ma.

http://rateyourmusic.com/~meni
28.11.2021 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
Czy można będzie prosić o umieszczenie na playliście wersji Suzanne i po angielsku i po francusku?
28.11.2021 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
Tak, nie zamierzałem zresztą robić inaczej.

http://rateyourmusic.com/~meni
28.11.2021 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
meni napisał(a):Rêve
Do skreślenia. AKT! zgłosił, a i ja miałam na to zakusy. Był szybszy!
28.11.2021 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
gioconda2 napisał(a):AKT! zgłosił
Nie zgłosił tylko zasugerował. Ale zrobił to Miszon.
28.11.2021 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
kajman napisał(a):Nie zgłosił tylko zasugerował. Ale zrobił to Miszon.
Jakoś nie widzę takiego ruchu Miszona Icon_rolleyes
28.11.2021 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
Pewnie na innym forum. Niektórzy tu lubią takie zabawy.

WOLNE MEDIA!!!
28.11.2021 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości