Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Top 30 - Notowanie 265
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #101
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Ten trzeci termin to nic innego jak tzw. komunizm. Na zasadzie, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

WOLNE MEDIA!!!
26.10.2021 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Dyfeomorfizm napisał(a):państwowej własności środków produkcji
Do tego określenia mógłbym mieć wątpliwości. Ale może zależy to od rozumienia pojęcia państwowe.
Dyfeomorfizm napisał(a):jak gdybyśmy pisali, że nigdy nie było totalitaryzmu (wszak nigdy żaden rząd nie kontrolował dosłownie wszystkiego), unii europejskiej (wszak póki co należy do tej organizacji jedynie połowa europejskich państw) czy feudalizmu (wszak zawsze istniały wyłomy od zasady hierarchicznej zależności)
Ale totalitaryzm i feudalizm w praktyce były bliskie teoretycznemu opisowi tego zjawiska, natomiast komunizm w trzecim desygnacie nie ma nic wspólnego z pierwszym i drugim. A co do UE to jest to nazwa i określa konkretną instytucję o tej nazwie. Tak można by mówić, że The Pop Group nigdy nie istniało, bo nie grało popu.
Podpiszę się jeszcze pod tym
neo01 napisał(a):Ten trzeci termin to nic innego jak tzw. komunizm.
26.10.2021 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #103
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Czy Neo 01 sugerujesz, że ten trzeci termin został zawłaszczony, dobrze rozumiem? Coś w stylu nazywania prawicy faszystami? Ja nie jestem znawcą komunizmu, bo przestałem eksplorować lewicowe wynalazki, odkąd skończyłem 10 lat (twierdząc, że nic w tych pomysłach się nie dodaje), ale wiedzy nigdy za wiele.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2021 06:46 PM przez dziobaseczek.)
26.10.2021 06:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
dziobaseczek napisał(a):Coś w stylu nazywania prawicy faszystami?
To całkiem dobry przykład.
dziobaseczek napisał(a):przestałem eksplorować lewicowe wynalazki, odkąd skończyłem 10 lat
Ja z kolei jestem skrajnym lewicowcem, tylko że uważam, że najpierw trzeba społeczeństwo przygotować.
26.10.2021 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #105
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
(26.10.2021 06:44 PM)kajman napisał(a):  komunizm w trzecim desygnacie nie ma nic wspólnego z pierwszym i drugim
tyle że jakimś dziwnym trafem wszelkie próby jego wprowadzenia kończą się przejściem od desygnatu 2 do desygnatu 3
26.10.2021 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #106
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Dyfeomorfizm napisał(a):tyle że jakimś dziwnym trafem wszelkie próby jego wprowadzenia kończą się przejściem od desygnatu 2 do desygnatu 3
Trzeba by było założyć, że ci, którzy przechodzą do desygnatu trzeciego w ogóle myśleli cokolwiek o drugim. Raczej pierwszy był to rodzaj lepu na muchy. Co ciekawe najbliżej komunizmu byli ci, którzy go wcale wprowadzać nie chcieli. Mowa o pierwotnych gminach chrześcijańskich i formacjach społecznych stworzonych przez jezuitów. W mniejszej skali coś w tym stylu można było zaobserwować w części komun hippisów.
26.10.2021 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #107
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
dziobaseczek napisał(a):Czy Neo 01 sugerujesz, że ten trzeci termin został zawłaszczony, dobrze rozumiem?
Dokładnie tak.

WOLNE MEDIA!!!
31.10.2021 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości