Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adele - 30
Monika Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 288
Dołączył: Feb 2021
Post: #21
RE: Adele - 30
Mi to nagranie się nie podoba jakoś specjalnie. Lubiłam utwór Rolling The Deep, ale potem nawet nieszczególnie śledziłam.

Liczby podawanej przez mateusza91 niewiele mi mówią (pewnie są duże w skali ogólnej), ale wiadomo, że to tylko siła rozpędu nazwiska. Za takimi wynikami nie stoi już muzyka. Nieważne, kto by i co nagrał (ważne, że baaaardzo znany). Dlatego ja przestałam śledzić jakiekolwiek listy przebojów.
17.10.2021 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Adele - 30
Tomekk napisał(a):Jest dostępna normalna wersja singlowa
Nie wiedziałem. Może się skuszę by posłuchać.
Tomekk napisał(a):teledysk rządzi się swoimi prawami
Tylko że często nie da się znaleźć normalnej wersji. I trzeba się męczyć z czymś takim. A coś takiego jest dla mnie dodatkowym powodem, żeby omijać teledyski.
17.10.2021 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 992
Dołączył: Sep 2017
Post: #23
RE: Adele - 30
(16.10.2021 10:54 PM)kajman napisał(a):  
Tomekk napisał(a):Merytoryki zero.
Może i fakt, ale ja mu się nie dziwię. Jak przed piosenką jest 100 sekund bez sensu

Nie ma 100 sekund bez sensu. Jest 100 sekund, które przywodzą mi na myśl teledysk do piosenki Myslovitz. Dziękuję Adele za przypomnienie mi tego wspaniałego numeru.

Radio Epsilon
17.10.2021 11:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Adele - 30
Cieszę się więc, że nie widziałem teledysku Myslovitza. W ogóle moim zdaniem teledysk może zawierać sobie obrazek, ale dźwiękowo to powinna być tylko muzyka z utworu i nic więcej.
17.10.2021 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 190
Dołączył: Jul 2014
Post: #25
RE: Adele - 30
kajman napisał(a):A coś takiego jest dla mnie dodatkowym powodem, żeby omijać teledyski.
Dlatego ja muzyki już dawno nie słucham na YT. Icon_twisted
Szczególnie że jakość zwłaszcza tych starszych nagrań (w ogromnej większości) woła o pomstę do nieba!
Kiedyś moim głównym źródłem najlepszej jakości był głównie chomik, a teraz ze Spotyfaja. Icon_lol
A co do Adele, odsłuchałem jej nowości drugi raz i wciąż nie ma rewelacji. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
18.10.2021 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: Adele - 30
mateusz91 napisał(a):"Adele pobiła wczoraj rekord Spotify dziennej liczby odtworzeń - "Easy On Me" zostało zagrane łącznie 19,749,704 razy.
Nie dlatego, że to dobra piosnka, tylko to była Adele. Przypomina mi to Wybory na prezydenta w warszawie. Gdyby aktualnie wystawic Reprezentanta "Dobrej Zmiany" i Krzesło - To wygrałoby Krzesło. Szczególnie na Wilanówku.
ku3a napisał(a):coś mądrego chciałeś przekazać tym komentarzem? czy to jedynie trolling?
Jogoszowi może się nie spodobać - jego sprawa. Ale Faktycznie Adele ma taki wygląd brytyjskiej chłopki;

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.10.2021 06:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #27
RE: Adele - 30
(15.10.2021 12:16 PM)kajman napisał(a):  
Artur.O napisał(a):na pewno bardziej odkrywcze niż ta Adele
Może i odkrywcze, ale czy lepsze?
A to w zasadzie nie ma znaczenia, czy gorsze, czy lepsze. Tak naprawdę sama ta piosenka w ogóle nie ma znaczenia. W zasadzie samo jej istnienie z góry oznacza zaklepane w pierwszym dniu miejsce na każdej jednej radiowej plejliście pop, obscenicznie dużo miejsca poświęcone Adeli w prasie, oraz płyty wstępnie zamówione przez sklepy o łącznym nakładzie przekraczającym zaludnienie Polski. To, czy parę osób tego posłucha, czy nie... natychmiast utonie w potoku zachwyconych fanów tzw. "wszystkiego" (tj. dwu rodzai popu i rocka) i ogólnej medialnej nawałnicy. Tak naprawdę to cała nowa płyta Adele mogłaby być godzinnym zapisem rzygania i pierdzenia (niekoniecznie Adeli) a i tak miałoby to sto razy większe wzięcie niż sto porządnych płyt singer-songwriter.
Ale że 10 lat temu nagrała parę przebojów które brzmiały trochę inaczej niż reszta mejnstrimu to balonik został całkowicie nadmuchany i odleciał od Ziemi wraz z sąsiednim balonikiem ABBY. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.10.2021 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Adele - 30
Artur.O napisał(a):W zasadzie samo jej istnienie z góry oznacza zaklepane w pierwszym dniu miejsce na każdej jednej radiowej plejliście pop
A co to ma wspólnego z moją wypowiedzią?
To jakby określa moje podejście do muzyki. Mam w nosie czy coś jest odkrywcze. Ważne czy mi się podoba i takiej muzyki słuchać zamierzam.
18.10.2021 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #29
RE: Adele - 30
(18.10.2021 10:43 PM)kajman napisał(a):  moje podejście do muzyki jest odkrywcze.
no ok, ale można mieć inne - ja na przykład staram się słuchać "odkrywczych" rzeczy, by poszerzać horyzonty, co nie zmienia faktu, że zostają ze mną rzeczy które lubię; podejrzewam że artur ma podobnie, a w powyższej wypowiedzi abstrahował od jakości nowej piosenki adele, rozbudowując swoją poprzednią opinię i poszerzając ją o kontekst społeczny
18.10.2021 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Adele - 30
Dyfeomorfizm napisał(a):ja na przykład staram się słuchać "odkrywczych" rzeczy
Ja mogę próbować słuchać, ale jeżeli mnie nie przekonują to nie zostaję przy nich. A tak w ogóle to ładnie pozakręcałeś moją wypowiedź.
18.10.2021 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #31
RE: Adele - 30
(18.10.2021 10:54 PM)kajman napisał(a):  Ja mogę próbować słuchać, ale jeżeli mnie nie przekonują to nie zostaję przy nich
ja również, zdarza mi się niekiedy próbować coś polubić "na siłę", choć z biegiem czasu jest to zjawisko coraz rzadsze i niebawem pewnie całkowicie zaniknie
18.10.2021 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #32
RE: Adele - 30
(18.10.2021 10:51 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  
(18.10.2021 10:43 PM)kajman napisał(a):  moje podejście do muzyki jest odkrywcze.
no ok, ale można mieć inne - ja na przykład staram się słuchać "odkrywczych" rzeczy, by poszerzać horyzonty, co nie zmienia faktu, że zostają ze mną rzeczy które lubię; podejrzewam że artur ma podobnie, a w powyższej wypowiedzi abstrahował od jakości nowej piosenki adele, rozbudowując swoją poprzednią opinię i poszerzając ją o kontekst społeczny
Dokładnie tak. Nie wiem, co kajman oczekiwał, że napiszę, ale mój przekaz jest taki, a nie inny. Dostrzegam medialną zawieruchę, którą wg mnie nie jest warta tego materiału i tyle. Wolę się od tego odciąć i poszerzać horyzonty, najlepiej w stronię nieco bardziej - znowu to słowo padnie - ambitnej muzyki. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2021 11:20 PM przez Dobromiera.)
18.10.2021 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Adele - 30
Artur.O napisał(a):Nie wiem, co kajman oczekiwał, że napiszę, ale mój przekaz jest taki, a nie inny.
Oczekiwałem, że albo w ogóle nie odpowiesz albo odniesiesz się do mojej wypowiedzi. A Ty chyba kolejny już raz wykorzystujesz ją jako pretext do pisania o kompletnie czym innym niż to, o co zapytałem. To, co napisał to przynajmniej po części prawda, ale można to było napisać pomijając moją wypowiedź.
Artur.O napisał(a):wg mnie nie jest warta tego materiału
A skąd wiesz, że nie jest warta, skoro nie słyszałeś?
19.10.2021 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #34
RE: Adele - 30
ale tu kompletnie nie o to chodzi - piosenka adele może być nawet najznakomitszym utworem w historii, ale nie odgrywa to zbyt wielkiej roli w jej sukcesie komercyjnym; adele to przede wszystkim przyciągająca sukcesy marka, która jak dotąd masowego odbiorcy nie zawiodła, w dodatku wydaje nowe rzeczy bardzo okazjonalnie, wskutek czego zainteresowanie rośnie wykładniczo
19.10.2021 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 805
Dołączył: May 2012
Post: #35
RE: Adele - 30
Sam utwór to typowa Adele - już mnie to tak nie jara jak w 2010 roku, kiedy wyszło "Rolling In The Deep", ale dam szansę.

Natomiast myślę, że przy takim nadwyrężaniu strun głosowych i krtani naraża się na ponowną utratę głosu.
24.10.2021 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Adele - 30
Dla mnie utwór zdecydowanie lepszy niż Rolling i w ogóle jeden z lepszych w jej dorobku.
24.10.2021 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
RE: Adele - 30
Icon_eekIcon_eekIcon_eek
24.10.2021 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Adele - 30
Nigdy specjalnie Adele nie ceniłem, a kilku utworów (z Setem na czele) zdecydowanie nie lubiłem.
24.10.2021 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 569
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #39
RE: Adele - 30
Szymek79 napisał(a):1. Strangers By Nature


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.11.2021 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 569
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #40
RE: Adele - 30
Szymek79 napisał(a):7. I Drink Wine


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.11.2021 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Adele - 25 Szymek79 12 2 788 24.11.2015 02:52 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości