Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Top 30 - Notowanie 265
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #41
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Dawno tu nie zaglądałem, a tu nie dość, że Archive wypadło, to jeszcze zrobiło to dwa razy XD

Ale z tą Leosią to faktycznie WTF, polski rynek od lat zalewa wiele identycznych nowotworów, czemu akurat ten odniósł tutaj sukces?

Radio Epsilon
10.10.2021 11:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #42
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Zdaje się, że ona teraz jest niezwykle popularna.

WOLNE MEDIA!!!
11.10.2021 08:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #43
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Pragnę wszystkich urażonych przeprosić za to, że ludzie głosują na Young Leosię, a nie na Archive. Ja sam tak zrobiłem i biję się w pierś, widząc ile bólu, żalu i złości to spowodowało. Proszę, nie odchodźcie od głosowania na tej liście…

XDDDDD
11.10.2021 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #44
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Dobre choć tyle. Icon_lol
Zwłaszcza że faktycznie jest to bardzo żenujący kawałek (i dobrze że chociaż krótki, to wytrwałem do końca).
Chociaż ta lista mam jeden ogromny plus, tu mamy tylko jedną piosenkę Lady Pank (w odróżnieniu od byłej listy trójkowej, gdzie jest ich 6 + 2 dodatkowe piosenki Panasewicza). Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2021 12:26 PM przez Sundrajta.)
11.10.2021 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #45
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
EVENo napisał(a):Ale z tą Leosią to faktycznie WTF, polski rynek od lat zalewa wiele identycznych nowotworów, czemu akurat ten odniósł tutaj sukces?
Mówiąc takie haniebne rzeczy - robisz duży krok w stronę Polexitu. Ja tam z Young Leosią ani Archive nie pijam, ale jeśli się komuś podoba - należy to przyjąć do wiadomości albo ewentualnie - mobilizować konserwatywny elektorat Archive, by wspierać silniej swoich pupili.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.10.2021 12:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #46
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
W sumie masz rację, bo gdybym wspierał (a nie off-topił) tematu by nie było. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.10.2021 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #47
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Jak mało wam ambitnej muzyki na liście, to gdzieście byli, jak proponowałem Squid? A no i podoba mi się wykład o tym, co jest żartem, a co nie. Pierdzielenie pseudo-znawców jak zwykle na tym forum. Pozdrawiam serdecznie. xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2021 03:59 PM przez Dobromiera.)
11.10.2021 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Artur.O napisał(a):Jak mało wam ambitnej muzyki na liście, to gdzieście byli, jak proponowałem Squid?
No sorry, ale określać Squid jako ambitną muzykę to jest gruba przesada. Ambitnej muzyki tutaj nie ma. Jest trochę muzyki w moim odczuciu dobrej, ale przeważa (szczególnie ostatnio) marny komercyjny chłam. I nie wiem czy Leosia jest taka beznadziejna. Dla mnie jest, ale wiele innych utworów jest dla mnie na podobnym poziomie i należy tutaj dwójka liderów.
Sundrajto, narzekasz na poziom, a nie głosując sam się do tego przyczyniasz. Może gdybyś jakiś czas regularnie pogłosował, kilka innych osób by Cię wsparło to byłoby znacznie lepiej.
11.10.2021 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #49
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Artur.O napisał(a):Pierdzielenie pseudo-znawców jak zwykle na tym forum.
Gdyby ktoś nie zrozumiał:
A wy, ludzie gorszego sortu, pseudo-znawcy, macie milczeć, bo nie macie zielonego pojęcia o tym, co jest żartem,
a co nie jest. Tylko ja, Artur.O się znam. Adameria pierdzieli.

Dziękuję, przyjąłem na klatę. Nie ma to jak ukryte osobiste wycieczki. Jest dobrze, a nawet jeszcze lepiej.
A ponieważ zależy mi na internetowej relacji z tobą jak na zeszłorocznym śniegu, to pisz sobie dalej w poczuciu
dobrze spełnionej misji publicznej. Pisz, nie żałuj, azaliż na co ci tam tylko klawiatura pozwoli, słuchając smerfnych hitów.
Przecież deprecjonujesz mnie nie od wczoraj, ani nie od niedzieli. Jeśli tylko jest okazja ku temu.
Pokazujesz w ten sposób kto tutaj jest prawdziwym znawcą. Dziękujemy ci za objawienia.
A jak ktoś ma inne zdanie, to najlepiej, żeby nie pierdzielił. Bo to stary pierdziel.
Trawa dla każdego! Dla trzynastolatków też, a jakże.
Dotąd żyłem w ciemności jako pseudo-znawca, ale wyprostowałeś mi ścieżki. Dziękuję po raz drugi.

Będzie ban dla mnie czy nie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2021 08:31 AM przez adameria.)
12.10.2021 08:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #50
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
(12.10.2021 08:29 AM)adameria napisał(a):  Będzie ban dla mnie czy nie?

Chyba by się przydał na tydzień, to może skończysz pisać takie farmazony. Aż mnie wszystko rozbolało, jak to przeczytałem xD
12.10.2021 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #51
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Adam to i tak tutaj tak rzadko pisze ostatnio, że chyba nikt by tego nie zauważył.
A tak poza tym, to, jak pisze kajman, ta Leosia tutaj nie jest jeszcze taka najgorsza, natomiast z dość różnorodnego zestawienia ta lista stała się w ostatnim czasie w dużym stopniu emanacją komercyjnego popu. Na forum LP3 panują lata 80., tutaj mamy pop z bitami, czasem bez, ale zawsze bezpiecznie, daleko od gitar i bardziej rockowych brzmień. Szkoda.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2021 04:01 PM przez neo01.)
12.10.2021 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #52
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
(12.10.2021 08:29 AM)adameria napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Pierdzielenie pseudo-znawców jak zwykle na tym forum.
Gdyby ktoś nie zrozumiał:
A wy, ludzie gorszego sortu, pseudo-znawcy, macie milczeć, bo nie macie zielonego pojęcia o tym, co jest żartem,
a co nie jest. Tylko ja, Artur.O się znam. Adameria pierdzieli.

Dziękuję, przyjąłem na klatę.

Pokazujesz w ten sposób kto tutaj jest prawdziwym znawcą. Dziękujemy ci za objawienia.
Drogi Adamerio,

i jak ja mogę prowadzić z tobą jakikolwiek dialog, skoro cały twój styl pisania postów opiera się na przekręcaniu moich wypowiedzi, ew. dopisywania sobie do nich dowolnych treści, tak, aby pasowało do kierowanych do mnie zarzutów? Tym bardziej, że w tym przypadku, to TY napisałeś posta, w którym rozsądzasz o tym, co jest żartem, a co nie, więc to TY się postawiłeś w roli forumowego eksperta o tym, co jest żartem. Jakim więc cudem kierujesz takie pretensje do mnie?? Widzisz mojego nicka obok własnych postów?

Rozumiem, że może się nie podobać mało elegancki styl, w którym piszę niektóre posty, ale sam nie jesteś lepszy, wypisując tego typu kalumnie.

Cytat:Nie ma to jak ukryte osobiste wycieczki. Jest dobrze, a nawet jeszcze lepiej.
Po pierwsze - jakbyś nie zauważył, to w swojej zwięzłej wypowiedzi, odnosiłem się nie tylko do twojego posta. Po drugie - przypominam, że "ukryte osobiste wycieczki" to sam opanowałeś lata temu, mówiąc o "cywilizacji śmierci" zapoczątkowanej przez Kraftwerk. To nawet gorzej, bo obraziłeś nie tylko mnie, ale i miliony innych ludzi na całym świecie. Czemu tak bardzo się na mnie uwziąłeś?

Cytat:A ponieważ zależy mi na internetowej relacji z tobą jak na zeszłorocznym śniegu, to pisz sobie dalej w poczuciu
dobrze spełnionej misji publicznej.
Przecież deprecjonujesz mnie nie od wczoraj, ani nie od niedzieli. Jeśli tylko jest okazja ku temu.
Zarejestrowałem się na mycharts ponad 10 lat temu (na Sebastosa czy forum LP3 nieco później trafiłem). Przez cały ten czas w jakąkolwiek interakcję weszliśmy... może pięć, sześć razy? I to głównie w okresie premier ówczesnych płyt U2 czy... Myslovitz - to siedem lat temu! Poza tym kontekstem, ani razu nie pisałem o Tobie publicznie, pomimo tysięcy postów, jakie obaj napisaliśmy od tego czasu. To jest deprecjonowanie przy każdej możliwej okazji? Powiem brutalnie - mam cię gdzieś. Ale przyznam, że pochlebia mi ta obsesja na moim punkcie.

A i przypomnę, że nawet wtedy wszystkie najgorsze obelgi na swój temat pisałeś sam sobie, w odpowiedzi na krytykę innych użytkowników wobec wspomnianych płyt. Ja, z tego co pamiętam, napisałem raz niezwykle wręcz obraźliwe: "Ty to powiedziałeś Icon_razz2". To była olbrzymia zniewaga z mojej strony, dlaczego? Bo to kolejny przypadek, kiedy najpierw ty coś napisałeś, a potem przypisałeś... nie wiem... prawdopodobnie znowu mojemu autorstwu? Tak zgaduję teraz. A ja się do tych słów nie przyznałem. Istne chamstwo z mojej strony. Icon_rolleyes

Widzicie - sęk w tym, że w 2014 roku na Sebastosie dużo pożartowaliśmy sobie na temat nowej płyty U2 (od strategii marketingowej, przez okładkę, po niektóre piosenki na niej), a z tego co rozumiem, taki ekspert od żartów, jak adameria, nie mógł się pogodzić z tym, że kogoś śmieszy coś innego niż jego i do dzisiaj ma do nas uraz. Tylko ja wtedy nie wiedziałem, że adameria dysponuje takimi kompetencjami i zastanawiałem się, o co chodzi... teraz wszystko jasne. Icon_wink

Aha, jakbyś zajrzał do mojego działu, to byś wiedział, co ew. mogę uznawać za swoją "misję publiczną". Chociażby w swoim temacie o Radiohead napisałem na temat zespołu oraz jego muzyki więcej, niż przez 10 lat napisałem jakichkolwiek wypowiedzi w twoim kierunku razem wziętych.

Cytat:Pisz, nie żałuj, azaliż na co ci tam tylko klawiatura pozwoli, słuchając smerfnych hitów.
O - i to jest właśnie pełen chrześcijańskiego miłosierdzia, ekspercki post forumowego eksperta od żartów oraz muzyki. Pewnie za chwilę się dowiem, że to ja napisałem na temat Nocnego Kochanka. Icon_smile

Cytat:A jak ktoś ma inne zdanie, to najlepiej, żeby nie pierdzielił.
Proszę cię. Mam ci przytoczyć twoje własne wypowiedzi z Sebastosa z tematu o Myslovitz? Icon_rolleyes To nie ja (a przynajmniej - nie tylko ja) tu mam problem z odmiennym zdaniem.

Cytat:Bo to stary pierdziel.
I to jest kolejna rzecz, której nie napisałem. Znowu obrażasz sam siebie - i ja nie mam interesu w tym, aby cię zachęcać, albo zniechęcać, ponieważ, jak już napisałem, mam to gdzieś. Pisz co chcesz, ale mnie do tego nie mieszaj. Pisanie samemu sobie obelg, a potem insynuowanie, że to ja chciałem je przekazać, to zwykła chamówa.

Cytat:Trawa dla każdego!
Ale ja nie jestem z tych, co chcą legalizować marihuanę Icon_lol

Cytat:Będzie ban dla mnie czy nie?
Na mycharts.pl nie da się dostać bana.

Mam nadzieję, że wraz z tą wypowiedzą kończy się ta dziwna jednostronna wojna Adam-Artur. Naprawdę nie rozumiem, po co kolejny raz wracamy do tych brudów.

-----

(12.10.2021 03:49 PM)neo01 napisał(a):  natomiast z dość różnorodnego zestawienia ta lista stała się w ostatnim czasie w dużym stopniu emanacją komercyjnego popu. Na forum LP3 panują lata 80., tutaj mamy pop z bitami, czasem bez, ale zawsze bezpiecznie, daleko od gitar i bardziej rockowych brzmień. Szkoda.
I emanacją tego komercyjnego popu ma być Duran Duran, Feu Chatterton, Męskie Granie Orkiestra (przypominam - projekt całkowicie "Trójkowy", więc na dawnej LP3 i tak byście to mieli na szczycie), li War On Drugs? Muzyka ma trochę więcej odcieni, niż "są gitary" i "nie ma gitar".

-----

(11.10.2021 06:00 PM)kajman napisał(a):  No sorry, ale określać Squid jako ambitną muzykę to jest gruba przesada.
Hę? Absolutnie niepiosenkowe nagranie, które trwa osiem minut, wielokrotnie zmienia tempo, motywy, rozwija się w mało oczywisty sposób i łączy wpływy różnych wykonawców w mało oczywisty sposób. Jakoś takie Archive i Tool dużo mniej muszą się napracować, żeby dostać od was łatkę "ambitnej" muzyki. Sorry, ale kolejny raz mam wrażenie, że obecność na LP3 dużo zmienia w postrzeganiu muzyki przez niektórych użytkowników.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2021 05:13 PM przez Dobromiera.)
12.10.2021 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #53
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Artur.O napisał(a):Męskie Granie Orkiestra (przypominam - projekt całkowicie "Trójkowy", więc na dawnej LP3 i tak byście to mieli na szczycie)
A co ma piernik do wiatraka? Ten kawałek to jak najbardziej komercyjny pop, zresztą widziałem, że grają go także w stacjach właśnie z komercyjnym popem.
Artur.O napisał(a):Duran Duran
Zawsze kojarzyli mi się z muzyką środka, chyba, że coś się zmieniło.
Ale napisałem "w większości", bo jest chociażby Organek czy Blurred Pink, ale to raczej wyjątki, dominuje inny typ muzyki.

WOLNE MEDIA!!!
12.10.2021 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #54
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
No to już jest któryś z kolei kawałek MGO w tzw. wielkiej czwórce, chociaż faktycznie to trochę co innego, niż "Początek". A ma się to, że furorę i na tej liście, i na LP3 robiłoby niezależnie od tego, czy jest to komercyjny pop, czy komercyjny rock, i jak się zmieniają proporcje gatunkowe na MCT 30.

A czy muzyka środka to nie oznacza właśnie czegoś pośrodku, pomiędzy niszą a czystym głównym nurtem? Icon_wink A "Invisible" Duranów i tak brzmi bardziej alternatywnie i rockowo, niż oba kawałki Organka w aktualnym zestawieniu (nic im nie ujmując). Spokojnie mogłoby to nagrać jakieś Kaiser Chiefs czy The Killers 10 lat temu w przypływie weny. Zresztą "Fotograf..." brzmi jak inspirowany zespołami pokrewnymi Duranom.

Jak dla mnie to nadal wyjątkiem są tu właśnie nagrania typowo popowo-komercyjne.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2021 05:55 PM przez Dobromiera.)
12.10.2021 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #55
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Artur.O napisał(a):furorę i na tej liście, i na LP3 robiłoby niezależnie od tego, czy jest to komercyjny pop, czy komercyjny rock
Ale czy zakładasz, że podoba mi się wszystko z LP3 i że wszystko tam jest (było, nie mogę się przyzwyczaić) ambitne i niepopowe?

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2021 06:38 PM przez neo01.)
12.10.2021 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #56
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Nie. ^^

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.10.2021 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #57
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
To jeszcze tylko dopowiem, że włączyłem sobie tych Duranów i z czym jak z czym, ale z rockiem to mi się kompletnie ten kawałek nie kojarzy, no ale mamy inne rozumienie tego pojęcia, jak już kiedyś było ustalone. Chociaż fakt, że komercyjnie też raczej nie brzmią.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2021 07:00 PM przez neo01.)
12.10.2021 07:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
neo01 napisał(a):zawsze bezpiecznie, daleko od gitar i bardziej rockowych brzmień
W zestawie są, w mniejszości, ale jednak są. Taki Birth na przykład czy Bonamassa. Furory tutaj nie robią, bo za mało jest zwolenników takiej muzyki.
Artur.O napisał(a):I emanacją tego komercyjnego popu ma być Duran Duran, Feu Chatterton, Męskie Granie Orkiestra, li War On Drugs?
DD i FC jak najbardziej jak dla mnie, to konkretne Męskie także, ale już poprzednie też miały takie skłonności. WOD w mniejszym stopniu, a może lepiej byłoby określić, że w inny sposób.
Artur.O napisał(a):Absolutnie niepiosenkowe nagranie, które trwa osiem minut, wielokrotnie zmienia tempo, motywy, rozwija się w mało oczywisty sposób i łączy wpływy różnych wykonawców w mało oczywisty sposób.
Jak dla mnie jak najbardziej piosenkowe. Trwa 8 minut i co z tego. To na pewno nie świadczy, że jest ambitne. Co do zmiany tempa to chyba sobie żartujesz, cały czas leci to samo, tylko trochę inaczej dominują poszczególne elementy, ale to akurat jest w prawie każdym nagraniu. Co ro rozwoju to ja tam żadnego nie zauważyłem.
Artur.O napisał(a):Jakoś takie Archive i Tool dużo mniej muszą się napracować, żeby dostać od was łatkę "ambitnej" muzyki.
Odpowiadając na mój post odnoś się do niego. Pisząc o Squidzie napisałem także
kajman napisał(a):Ambitnej muzyki tutaj nie ma.
Więc pisanie w tym kontekście o Archive i Toolu jako muzyce ambitnej w tym kontekście olewa mój dalszy komentarz. A tak ogólnie to Squid w tym utworze odbieram jako poprockowy odpowiednik dyskoteki.
Artur.O napisał(a):projekt całkowicie "Trójkowy", więc na dawnej LP3 i tak byście to mieli na szczycie
Ja wcale nie gloryfikuję LP3. To zawsze było mocno komercyjne przedsięwzięcie, bo takie są listy przebojów. Tylko znacznie mniej komercyjne niż inne listy. Było tam sporo ciekawej (w moim odczuciu) muzyki, której w zdecydowanej większości nie nazwałbym zbyt ambitną.
Artur.O napisał(a):chociaż faktycznie to trochę co innego, niż "Początek"
A zdecydowanie inny od Wojowników, którzy to zapoczątkowali.
Artur.O napisał(a):A czy muzyka środka to nie oznacza właśnie czegoś pośrodku, pomiędzy niszą a czystym głównym nurtem?
To, że coś nazwiemy muzyką środka, indie, alternatywą czy jakoś inaczej nie musi oznaczać, że nie jest to w zasadzie to samo co głowny nurt, a przynajmniej, że tak samo brzmi.
Artur.O napisał(a):A "Invisible" Duranów i tak brzmi bardziej alternatywnie i rockowo, niż oba kawałki Organka w aktualnym zestawieniu (nic im nie ujmując).
Alternatywa to takie słowo wytrych, które w przypadku muzyki w zasadzie nic nie znaczy. No i DD zdecydowanie nie brzmi tu rockowo. Organek zresztą też nie, ale akurat Fotografa słucha mi się zdecydowanie przyjemniej. A w przypadku DD to I to pół biedy, prawdziwym horrorem jest MJ.
Artur.O napisał(a):Jak dla mnie to nadal wyjątkiem są tu właśnie nagrania typowo popowo-komercyjne.
Wszystko rozbija się o to, co określamy jako n p-k. Dla mnie należy do nich też tzw alternatywa.
12.10.2021 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #59
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Sundrajta napisał(a):Już prędzej wrócę na listę z forum LP3, a i to nie prędzej niż w listopadzie, bo tam jest odrobinę więcej ambitnej muzyki.
Miło z Twojej strony i z całego serca Ci kibicuję, bo naprawdę listę polecam. Icon_biggrin I nie tylko Tobie, ale wszystkim tutaj zgromadzonym. Icon_biggrin
12.10.2021 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #60
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Chyba sobie żartujesz. Przecież tam nie idzie się przebić przez ten beton Ladypankowo-Petszołbojsowo-Lombardowo-Irowy. To już wolę tutaj powalczyć, przynajmniej podium nie jest co notowanie monotematyczne.

WOLNE MEDIA!!!
12.10.2021 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości