Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyty 2000-2009
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
RE: Płyty 2000-2009
No to mnie uspokoiłeś.
Tak patrzę, co by to mogło być i mam dwa typy, chociaż może jestem w błędzie.
01.02.2022 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #102
RE: Płyty 2000-2009
Death Magnetic ma momenty ale jako całość nie do przełknięcia. No i ta loudness war - masakra!
Znowu Buble? I to tak wysoko?! To zaskoczenie spore.
SDM kompletnie nie dla mnie, mogliby nagrać jedną płytę, reszta zbędna.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.02.2022 01:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
RE: Płyty 2000-2009
Miszon napisał(a):Death Magnetic ma momenty ale jako całość nie do przełknięcia.
Cóz, jednak kilka osób na tym forum ma inne zdanie. Gdzieś chyba nawet widziałem to w top 10.
Miszon napisał(a):Znowu Buble? I to tak wysoko?! To zaskoczenie spore.
Nie wiem dlaczego. To świetna płyta i bardzo w moim stylu.
Miszon napisał(a):SDM kompletnie nie dla mnie, mogliby nagrać jedną płytę, reszta zbędna
W sumie to jednak są dosyć różnorodni. Zmieniają się klimaty, ewoluuje instrumentarium. I chociaż to nie ma wpływu na moją ocenę, textowo też jest u nich bardzo różnie.No cóż, ale Ty kompletnie nie czujesz takich klimatów (przynajmniej takie mam wrażenie). A u mnie w top 50 to już trzecia płyta z tego fyrtla, a niejedna (czyli co najmniej dwie) jeszcze będzie.
02.02.2022 08:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: Płyty 2000-2009
30 Basia - It's That Girl Again
29 Band Of Horses - Everything All The Time
28 Kurt Elling - Nightmoves
27 Katie Melua - Call Off The Search
26 Cisza Jak Ta - Chwile

30 - W miłości do Basi nigdy Niedźwiedziowi nie dorównam, ale od usłyszenia Pół minuty Matt Bianco jestem jej fanem. Ta płyta jednak nie do końca spełniła moje oczekiwania. Jest tam dużo świetnych utworów w jej stylu, ale też jest próba pokazania nieco innego oblicza, co na moje je nie wyszło.
29 - Starałem się ogólnikowo pisać w topie Yacy'ego, żeby nie zdradzić, że i ja tą płytę uważam za świetną. Oczywiście nie tak mocno jak wymieniony, ale to świetny kawałek muzyki z kapitalnymi kompozycjami, wśród których na pewno wybija się Pogrzeb, ale kilka innych utworów brzmi mi równie dobrze.
28 - Przy wielu płytach mogę podać, od kogo się o niej dowiedziałem, tutaj natomiast nie mam zielonego pojęcia. Ale artysta od razu mi podszedł (to pierwsza poznana jego płyta) i świetnie się wpisał w moje ulubione klimaty. To wokalista jazzowy śpiewający standardy w typowej jazzowej otoczce z pięknym klimatem.
27 - Miłość znacznej części polskich słuchaczy do Katie zaczęła się w Pekinie, a wcześniej w zestawie do LP3 pojawiło się Closest thing, które Niedźwiedź puścił raz w szczęśliwej siódemce. Utwór na Listę się nie załapał, no moją pewnie tak, tylko wtedy jeszcze nie miałem listy. Ale zachwycił mnie i zwrócił uwagę na artystkę chociaż nie wiem czy wtedy poznałem całą płytę. Ale jeżeli nawet, to nadrobiłem to później i uznałem za świetną.
26 - Piosenka poetycka w dobrym wykonaniu nie pozostawia mnie obojętnym. I tak się stało w przypadku tej grupy, którą poznałem chyba dopiero w czasie zabawy Nasza Lista na forum LP3, której ówczesną edycję wygrało W naszym niebie z tejże płyty. Utwór bardzo dobry, ale jak dla mnie w cieniu kilku innych z tego albumu.
02.02.2022 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
RE: Płyty 2000-2009
25 Happysad - Mów mi dobrze
24 Sigur Rós - ()
23 Bigelf - Cheat The Gallows
22 King Crimson - The Power To Believe
21 The Chronicles Of Israfel - Starborn, Tome I

25 - Po słabej drugiej płycie Nieprzygoda była bardzo miłym zaskoczeniem, ale dopiero utwory z MMD porządnie mi dowaliły. Ale jak sobie poradzi płyta to nie wiedziałem, bo cztery utwory odbierałem jako znakomite, a dwa jako słabiutki. Reszty albo nie znałem albo nie pamiętałem (raczej to pierwsze). Do słabych doszedł jeden (i ta trójka zdecydowała, że płyta nie jest wyżej), ale za to pozostałe były bardzo dobre.
24 - Przed topem obstawiałbym wyżej Takk, ale jakoś kompletnie nie mógł manie do siebie przekonać, natomiast () zabrzmiały mi znakomicie. Klimat na nich stworzony to kwintesencja sigurowości.
23 - Zespół z utworami z tej płyty bardzo dobrze radził sobie na mojej liście i po latach opinia o nic się nie zmieniła, a te utwory, których nie znałem (chyba) też wypadły świetnie. Byłem swego czasu na ich koncercie, na którym wypadli rewelacyjnie, znacznie lepiej niż występujący po nich Dream Theater.
22 - Ostatnia płyta zespołu była najlepszą od ćwierćwiecza. Nawiązywała do wczesnego okresu działalności zespołu, a szczególnie (przynajmniej w moim odczuciu) do Wake, bo prawie do każdego utworu można było znaleźć tam odpowiednika. Ale i wzorzec godny i kompozycje świetne i wykonanie jest znakomite.
21 - O zespole wiem bardzo niewiele, wiem tylko, że to jego debiut, a na kolejną (jak dla mnie słabszą) płytę trzeba było czekać prawie dziesięć lat. Na tej grali bardzo ciekawego rocka, tak na moje zahaczającego momentami o awangardę, chociaż w innych fragmentach po prostu dobrze łoili.
03.02.2022 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #106
RE: Płyty 2000-2009
No, happysad to bardzo miłe zaskoczenie. Ciekawe jak to będzie u mnie Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
03.02.2022 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #107
RE: Płyty 2000-2009
Ja tam nie wiem dlaczego. Chyba już wielokrotnie pisałem, że bardzo mi się podoba Kostucha, Taką wodą być, W piwnicy u dziadka, a szczególnie Pani K.
03.02.2022 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #108
RE: Płyty 2000-2009
Dwa wspólne, czyli nie jest źle Icon_smile2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.02.2022 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #109
RE: Płyty 2000-2009
kajman napisał(a):Ja tam nie wiem dlaczego.
Wiem, że to Twoja ulubiona ich płyta. Po prostu tak wysoko bym się ich nie spodziewał.

WOLNE MEDIA!!!
03.02.2022 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: Płyty 2000-2009
Wyżej powinny być jeszcze większe niespodzianki. Tylko dla Ciebie mogą nie być interesujące.
04.02.2022 12:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #111
RE: Płyty 2000-2009
20 Sleepytime Gorilla Museum - In Glorious Times
19 Ozzy Osbourne - Under Cover
18 Motema Africa - Uwaga - bardzo ładna płyta
17 Stare Dobre Małżeństwo - Odwet pozorów
16 Tori Amos - Strange Little Girls

20 - To raczej było wiadome, że ostatnia płyta Goryli się u mnie pojawi. Postawili w niej na muzykę, na kapitalne kompozycje. Zagrane w ich stylu, ale to było tylko ich atutem. Swoją drogą pewnie niektórzy spodziewali się tej płyty znacznie wyżej.
19 - To niby jest proste nagrać dobre i znane utwory na nowo. Niby, ale żeby to miało sens to trzeba jednak nie być ślepo wiernym oryginałowi, a przy okazji go nie sknocić. I Ozziemu udało się to jak najbardziej. Cześć utworów ustępuje pierwowzorowi (ale nieprzesadnie), część brzmi lepiej (a o kilku nie mogę się wypowiedzieć, bo nie kojarzę). W sumie wyszła z tego dobra rockowa płyta utrzymująca cały czas podobny klimat).
18 - Cudze chwalicie, swego nie znacie. Grupa afrykańskich studentów z polskimi kolegami nagrała kapitalną płytę w klimatach Czarnej Afryki. Poznałem dzięki LP3, gdzie Pesa pesa było raz na miejscu 50. U mnie radziło sobie znacznie lepiej. Ciekawostką na płycie jest zaśpiewany Chrząszcz Brzechwy.
17 - Kolejna kapitalna w moim odczuciu płyta SDM z kilkoma kilerami.
16 - Tori w przeciwieństwie do Ozziego często na tej płycie od pierwowzoru odbiegała bardzo daleko. Czasami wychodziło jej to kapitalnie, a utwory, które mnie nie przekonywały w jej wersji brzmiały kapitalnie, ale nie wszystko mnie przekonało.

Zostaje top 15. Najniższe miejsce już znam, jutro przesłuchuję 12 z 14 płyt (dwie teoretycznie najlepsze zostawiam na później) i pewno już będę znał skład top 10. Ale już teraz mogę powiedzieć, że wielkim zaskoczeniem dla mnie jest zdominowanie czołówki przez Amerykanów (raczej jestem fanem muzyki brytyjskiej, a tutaj poniosła klęskę, z USA natomiast jest prawie połowa). W grze jest nadal jeden wykonawca z dwoma płytami (co do którego nie byłem pewien przedtem czy do top 50 się załapie).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2022 10:33 PM przez kajman.)
04.02.2022 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #112
RE: Płyty 2000-2009
mnóstwo albumów cieszy, ale faktycznie kilka z nich mogłoby być sporo wyżej. Pierwszy z brzegu to np. nr 20.
Za to jeszcze kilku innych moich faworytów powinno się tu pojawić. Icon_biggrin. (min. 5 albumów których się tu jeszcze spodziewam).
Niedosyt - pewnie też pozostanie, ale to naturalne, bo niektóre moje kilery u Ciebie się nie pojawią (z tego co się zorientowałem podczas prezentacji).
04.02.2022 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #113
RE: Płyty 2000-2009
Ten Ozzy, szczególnie tak wysoko, to kolejne zaskoczenie. Ja jakoś nie wczułem się chyba za bardzo w tę płytę, nie wiem, może dam jej jeszcze szansę...

WOLNE MEDIA!!!
04.02.2022 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #114
RE: Płyty 2000-2009
20 faktycznie spodziewałem się wyżej, jakoś w Top5 może nawet
19 w ogóle nie kojarzę takiej płyty!
18 chyba nie znam
16 bardzo dobra płyta

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.02.2022 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
RE: Płyty 2000-2009
Aro napisał(a):5 albumów których się tu jeszcze spodziewam
Chyba nawet wiem, co to może być (chociaż być może się mylę). A jak sobie wezmę pod uwagę 15 miejsce, które mi umknęło to musiałbym coś z tego, o czym myślałem wcześniej, odrzucić.
Aro napisał(a):Pierwszy z brzegu to np. nr 20.
Po prostu inne płyty zabrzmiały mi jeszcze lepiej. I wśród nich takie, po których kompletnie się tego nie spodziewałem.
Ogólnie więcej jest płyt z okresu 2006-2009, bo wtedy tworzyłem własną listę no i byłem na forum LP3 i tutaj (co skutkowało większym spectrum słuchanej muzyki). Ale są też rewelacyjne płyty z okresu wcześniejszego.
neo01 napisał(a):Ten Ozzy, szczególnie tak wysoko, to kolejne zaskoczenie.
Kapitalnie mi brzmiał (i coraz lepiej z każdym odsłuchem, więc piął się mocno w górę).
04.02.2022 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: Płyty 2000-2009
Miszon napisał(a):20 faktycznie spodziewałem się wyżej, jakoś w Top5 może nawet
19 w ogóle nie kojarzę takiej płyty!
18 chyba nie znam
16 bardzo dobra płyta
No ja też Goryli spodziewałem się wyżej. No tego OO to jakoś ludzie nie kojarzą, bo nie tylko Ty. Podobnie jest z Motemą, bo nie była szczególnie lansowana. Co do Tori to też tak uważam.

I tak sobie patrzę to w top 15 jest 10 płyt, których można się było spodziewać i 5 dużych niespodzianek (może jedna nie aż tak duża).
04.02.2022 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #117
RE: Płyty 2000-2009
No to mi się poprzesuwało w excelu. Tytuły podłączyły mi się do nie tych wykonawców. Jedno zauważyłem i poprawiłem od razu, ale przy Motemie się zagapiłem i podałem zły tytuł płyty. No ale poprawiłem.
04.02.2022 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #118
RE: Płyty 2000-2009
(01.02.2022 08:06 PM)kajman napisał(a):  32 Archive - Lights
już? ja wiem, że my (widzowie Icon_razz) mamy w pamięci tylko jakieś fragmenty, strzępki tego co ktoś pisze o płytach, ale ja widziałem tę płytę u Ciebie w top 10. przesadziłem Icon_wink2
(02.02.2022 07:06 PM)kajman napisał(a):  29 Band Of Horses - Everything All The Time
...
29 - Starałem się ogólnikowo pisać w topie Yacy'ego, żeby nie zdradzić, że i ja tą płytę uważam za świetną.
a jednak Icon_lol no udało Ci się nie zdradzić Icon_smile2
super! Icon_smile2
(03.02.2022 06:21 PM)kajman napisał(a):  23 Bigelf - Cheat The Gallows
wtedy lubiłem. dziś nawet o niej nie myślałem w kontekście plebiscytu.
może by tak sobie ja przypomnieć? Icon_smile2
(04.02.2022 07:19 PM)kajman napisał(a):  [b]20 Sleepytime Gorilla Museum - In Glorious Times
już??? o wiele większe zaskoczenie niż Archive...
gdyby była na podium to mniej bym się zdziwił niż teraz Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.02.2022 01:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #119
RE: Płyty 2000-2009
Yacy napisał(a):ja wiem, że my (widzowie Icon_razz) mamy w pamięci tylko jakieś fragmenty, strzępki tego co ktoś pisze o płytach, ale ja widziałem tę płytę u Ciebie w top 10.
Tutaj dwie sprawy. Po pierwsze zachwycałem się zawsze utworem i może trochę tego przeszło na płytę. Przed topem nie wiedziałem, która z ich płyt będzie najwyżej. Po drugie sporo płyt, o których raczej się nie myśli myśląc o tym, co może mi podejść, że tych, które są kojarzone ze mną spodziewa się wyżej.
Yacy napisał(a):już??? o wiele większe zaskoczenie niż Archive...
gdyby była na podium to mniej bym się zdziwił niż teraz
To samo co p. 2 powyżej, ale tutaj też raczej obstawiałbym wyżej (ale na pewno nie na podium, bo co najmniej trzy płyty przed topem widziałem wyżej).
Yacy napisał(a):dziś nawet o niej nie myślałem w kontekście plebiscytu
Nie zauważyłeś jej istnienia czy zauważyłeś i stwierdziłeś, że i tak nie ma żadnych szans.
Yacy napisał(a):no udało Ci się nie zdradzić
Starałem się, żeby nie psuć Ci niespodzianki
Yacy napisał(a):super!
Podejrzewałem, że będziesz zadowolony.

No i pora na kolejną porcję.
15 Juliette Lewis - Terra Incognita
14 Björk - Vespertine
13 The White Stripes - Icky Thump
12 Therion - Deggial
11 Jan Garbarek - In Praise Of Dreams

15 - Dla starych (stażem) mychartowiczów to raczej niespodzianką nie będzie, bo zachwycałem się tą płytą w czasach kiedy się pojawiło, utwory z niej były u mnie na liście, jeden nawet na szczycie. Kapitalna płyta z totalnie pozakręcanymi utworami, w których często instrumenty grały pozornie kompletnie coś innego, a całość była pięknie spójną całością. Swoją drogą nie wiedziałem wówczas, że pani jest także, a może nawet przede wszystkim aktorką. Szkoda, że ten aspekt zajmuje jej (chyba) większość czas, bo potem nagrała tylko EP-kę.
14 - Przyznam się, że przed topem obstawiałem wyżej Selmasongs, ale przesłuchania spowodowały, że jest inaczej. Dla mnie to najlepsza płyta w jej dorobku z kilkoma kilerami.
13 - Tutaj też dla mnie najlepsza płyta zespołu. Z jednej strony bardzo równa, bez słabszych punktów, z drugiej kilka kilerów wybijających z całości się pojawiło. W tym mój ulubiony (i chyba tylko mój) Rag And Bone.
12 - Kiedyś zakodowałem, że muzyka, którą gra ten zespół i sporo innych to gotyk i gotykiem dla mnie pozostanie. Zachwycałem się nią na początku stulecia, ale teraz odbieram ją zdecydowanie gorzej. No, ale są wyjątki i do nich należy ta płyta. Jest w niej wszystko najlepsze, czego od takiej muzyki oczekuję, szkoda, że czasem perkusja nie brzmi mi tak, jak bym sobie mógł wymarzyć. Ale te klimaty, ten czad, ten wokal - wszystko pięknie brzmi.
11 - Momentami mam wrażenie, że idzie na łatwiznę, że nie wszystkie utwory są doskonałe, ale to jest mistrz i nawet kiedy znacząco obniża loty to i tak te jego klimaty mają niesamowitą moc, jego saxofon czaruje jak żaden inny. Szkoda, że poza nim tak skromnie.
06.02.2022 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #120
RE: Płyty 2000-2009
kajman napisał(a):W tym mój ulubiony (i chyba tylko mój) Rag And Bone
a tu się mylisz, bo to z perspektywy i mój ulubiony numer na tym krążku Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.02.2022 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płyty lat 90-tych kajman 134 3 851 16.08.2023 11:02 AM
Ostatni post: AKT!
  Płyty, które podobają mi się najbardziej. kajman 52 2 921 04.06.2021 09:53 PM
Ostatni post: kajman
  Płyty 2010-2019 kajman 32 1 165 05.02.2021 11:51 AM
Ostatni post: kajman
  płyty kajman 14 1 967 12.04.2012 10:07 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości