Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Michael Jackson - top
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #21
 
Ja z typowaniem jeszcze poczekam, choć wydaje mi się, że na szczycie będzie "Billie Jean" Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2009 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
dzięki Gary za pierwszy typ Icon_biggrin3
27.08.2009 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Moje typy:
1. Black Or White
2. They Don't Care About Us
3. Who Is It?
4. Billy Jean
5. Heal The World

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.08.2009 01:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
dzięki Icon_smile2.

kolejna piątka przed nami. I kolejne niespodzianki zapewne, bo być może większość się spodziewała, że "Thriller" będzie wyżej. Być może gdybym poznał go wtedy gdy się ukazał, a nie po kilku latach, gdy uwielbiałem już inne jego piosenki...
z "In The Closet" jest ciekawa historia, bo na początku nie znałem tej piosenki, tzn. na początku gdy kupiłem sobie kasetę. Wtedy, w czasach pirackich kaset, firma wydająca tą kasetę zobaczyła, że album jest za długi i że trzeba wyciąć 2 utwory, bo inaczej nie zmieści się na standardową taśmę. Więc jednym z dwóch wyrzuconych zostało "In The Closet" Icon_razz. A to potem wyszło jako trzeci singiel Icon_razz. No i miałem zdziwko co to jest, bo przecież na "Dangerous" tego nie ma Icon_mrgreen . Na początku aż tak bardzo mi się nie podobało. Za to "Jam" bardzo podobało się od samego początku - rewelacyjne otwarcie krążka. "Smile"? Zawsze uwielbiałem. Całe "HIStory" uwielbiam, a ta piosenka w piękny sposób kończy tą płytę. A "Dirty Diana"? To nie jest niska pozycja, po prostu nie zmieściła się wyżej, bo wyżej już same moje najnajnaj.

15. In The Closet
14. Dirty Diana
13. Smile
12. Thriller
11. Jam
28.08.2009 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #25
 
taa z kasetami tak było Icon_wink2 a z pirackimi płytami odwrotnie - płyty były na tyle krótkie, że "ruscy" dopychali tam bonusy Icon_wink2

top5:

1 Give In To Me
2 Black Or White
3 Smooth Criminal
4 Who Is It
5 Heal The World

a w top10 jeszcze:

- Bad
- Beat It
- Billy Jean
- Human Nature
- Scream
- Gone Too Soon - najmniej spodziewany!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.08.2009 10:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #26
 
ku3a napisał(a):no, czyli prowadzimy 11:9 Icon_wink2
A kto przegrywa w takim razie? Icon_wink2

I doszło kolejnych 8 wspólnych. Więc jest 19:11 Icon_biggrin3

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.08.2009 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
01 - Who Is It?
02 - Give In To Me
03 - Black Or White
04 - Heal The World
05 - Scream

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.08.2009 03:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
furbul napisał(a):A kto przegrywa w takim razie? Icon_wink2
tamci Icon_wink2
furbul napisał(a):I doszło kolejnych 8 wspólnych. Więc jest 19:11 Icon_biggrin3
przeciwnicy słabną Icon_razz.

dzięki za kolejne typy Icon_smile2.
28.08.2009 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
emocje coraz większe, więc coraz mniej utworów prezentowane.
tym razem ostatnia trójka pierwszej dziesiątki i pierwsze z Waszych typów do pierwszej piątki. a Yacy dobrze obstawił 2 z drugiej piątki Icon_smile2.
"Give In To Me" to największy przebój Michaela na LP3, największy również u niejednej osoby. u mnie jednak "tylko" ósme miejsce. tu już jednak sami giganci.

10. Beat It
9. Bad
8. Give In To Me

ktoś jeszcze pokusi się o typowanie piątki? Icon_smile2
28.08.2009 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Z mojej typowanej piątki jeszcze nic nie było, co raczej jest dobrym znakiem. Nie wyobrażam sobie, by któegoś kawałka u Ciebie nie było

[ Dodano: 2009-08-28, 19:50 ]
ku3a napisał(a):8. Give In To Me
Dla mnie też to nie jest jego największy przebój, ale bardzo go lubię. Jackson w najbardziej rockowym kawałku w karierze, ale trzeba przyznać nie czuje się w ty najlepiej, a samego utworu chyba nie śpiewał na koncertach

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.08.2009 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
 
1. Billie Jean
2. Scream
3. Give in to Me
4. Who Is It?
5. Smooth Criminal

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.08.2009 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
ku3a napisał(a):"Give In To Me" to największy przebój Michaela na LP3, największy również u niejednej osoby. u mnie jednak "tylko" ósme miejsce. tu już jednak sami giganci.
Pamiętałem to z jakiegoś innego wątku i dlatego nie typowałem. Icon_razz
Ale cieszę się, że załapało się do top 10, bo chyba wtedy to nie było takie pewne. Icon_wink2

Za "Bad" nigdy szczególnie nie przepadałem, ale za to zawsze lubiłem "Beat it", tylko jakoś nigdy tego nie kojarzyłem po tytule.

Jeśli chodzi o miejsca 11-15 to szkoda, że "Dirty Diana" tak nisko. Momentami to bywał mój ulubiony MJ.
A czy "In the closet" to nie był ten teledysk co z taką dość roznegliżowaną babką tańczył? Icon_mrgreen (chyba, że to było "Who is it?")


Może zmodyfikuję trochę swój typ:

1. Gone Too Soon
2. Smooth Criminal
3. Who Is It
4. Black Or White
5. Billy Jean


ku3a napisał(a):z "In The Closet" jest ciekawa historia, bo na początku nie znałem tej piosenki, tzn. na początku gdy kupiłem sobie kasetę. Wtedy, w czasach pirackich kaset, firma wydająca tą kasetę zobaczyła, że album jest za długi i że trzeba wyciąć 2 utwory, bo inaczej nie zmieści się na standardową taśmę. Więc jednym z dwóch wyrzuconych zostało "In The Closet" Icon_razz .
taa, moja siocha kupiła "Brothers in Arms", na którym nie było m.in "Your latest trick". Icon_evil Dobrze, że chociaż łaskawie pozostawili na kasecie utwór tytułowy. Icon_lol
28.08.2009 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #33
 
ku3a napisał(a):Yacy dobrze obstawił 2 z drugiej piątki
ale nr 1 jż się pojawił Icon_wink2 jakoś mi sie kojarzyło, że dobrze pisałeś o tym kawałku... Ale widać o 7 innych jeszcze lepiej Icon_wink2

Billie Jean... Chciałbym że by był wysoko, ale jakoś nie chce mi się wierzyć [przez sytuację przy moim Topie Icon_razz]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.08.2009 08:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #34
 
ku3a napisał(a):ktoś jeszcze pokusi się o typowanie piątki? Icon_smile2
Pokuszę się, gdy zaznajomię się z miejscami 7 i 6

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.08.2009 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Gary napisał(a):Może zmodyfikuję trochę swój typ:
bardzo proszę, przed pierwszą piątką każdy jeszcze może zmodyfikować swój typ, ale wcześniejsze wersje niech zostaną dla porównania Icon_smile2.
28.08.2009 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
 
ja tęż ze swoim typem jeszcze poczekam na miejsca 6 i 7 Icon_cool2
choć na pewno na podium będzie coś z "Dangerous" (a może nawet i wygra) Icon_razz
28.08.2009 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
7. Scream

Wspaniały powrót Michaela. Po genialnej płycie "Dangerous" przyszła rewelacyjna "History", a ten numer był pierwszym który poznaliśmy. Dźwięki które właściwie mogłyby się szybko zestarzeć i tworzone przez innych faktycznie trącą myszką już po kilku latach, ale u Michaela wciąż brzmią tak samo świeżo, choć tyle już lat minęło! Energia tego kawałka nigdy nie pozwala mi go słuchać w bezruchu!

6. Remember The Time

Czy ja już wspominałem, że "Dangerous" była genialną płytą? Icon_smile2 Nie wierzycie? Piszę tak sobie, żeby sztucznie podnieść napięcie w topie? Otóż nie - w ostatnim moim topie płyt wszech czasów "Dangerous" zajęło 5. miejsce Icon_exclaim Icon_exclaim "Remember The Time" to z całą pewnością jeden z najbardziej charakterystycznych jej fragmentów i jeden z bardziej typowych dla tamtych czasów. Fantastyczny, bujający rytm i znowu ta energia! A na dokładkę rewelacyjny teledysk, jeden z najdroższych historii. Ależ to było wydarzenie! Na jego pierwsze obejrzenie czekało się z wypiekami!
To drugi singiel z mojej płyty nr 1 Michaela, a nikt nie typował tego utworu! Icon_eek2 Co prawda do piątki nie zdołał się niestety załapać, ale tak mało brakowało...

Zapraszam do typowania pierwszej piątki albo jeszcze modyfikowania swoich typów. Jutro ostatnie odsłony, jutro wszystkie rozstrzygnięcia.
Jakby co, dotychczasowe wyniki wyglądają tak:

40. Speechless
39. Wanna Be Startin' Somethin'
38. 2000 Watts
37. Rock With You
36. Come Together
35. She's Out Of My Life
34. Morphine
33. The Lost Children
32. Cry
31. Say Say Say
30. HIStory
29. Is It Scary
28. Earth Song
27. I Just Can't Stop Loving You
26. Don't Stop 'Til You Get Enough
25. You Rock My World
24. The Girl Is Mine
23. Leave Me Alone
22. Childhood
21. We Are The World (Demo)
20. Little Susie
19. Liberian Girl
18. Man In The Mirror
17. Dangerous
16. Blood On The Dance Floor
15. In The Closet
14. Dirty Diana
13. Smile
12. Thriller
11. Jam
10. Beat It
9. Bad
8. Give In To Me
7. Scream
6. Remember The Time
28.08.2009 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
ku3a napisał(a):"Remember The Time" to z całą pewnością jeden z najbardziej charakterystycznych jej fragmentów i jeden z bardziej typowych dla tamtych czasów. Fantastyczny, bujający rytm i znowu ta energia! A na dokładkę rewelacyjny teledysk, jeden z najdroższych historii. Ależ to było wydarzenie! Na jego pierwsze obejrzenie czekało się z wypiekami!
To drugi singiel z mojej płyty nr 1 Michaela, a nikt nie typował tego utworu! Icon_eek2 Co prawda do piątki nie zdołał się niestety załapać, ale tak mało brakowało...
Teledysk z Eddiem Murphy i Magiciem Johnsonem! Icon_biggrin3
Ja spodziewałem się tego w top 10, ale nie w top 5. Icon_razz
29.08.2009 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
 
teraz mogę wytypować Icon_mrgreen
ostatnie dwa miejsca mnie zaskoczyły, mam nadzieję, że w top 5 bedzie tak :

1. Black Or White
2. Who Is It?
3. They Don't Care About Us
4. Billie Jean
5. Smooth Criminal
29.08.2009 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
Nie było żadnego utworu z moich tyowanych i naprawdę nie chce mi sie wierzyć, ze chociaż jednego nie będzie w top 5. "Heal The World" pochodzi z Twojej ulubionej płyty, więc zdziwiłbym się, gdyby nie było. Paradoksalnie zastanawiam się, czy "Billy Jean" będzie, na rzecz jeszcze jednego kawałka z tej płyty.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
29.08.2009 12:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości