Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Popołudniowe kakao u Eltona Johna
5 o'clock, indeed.
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 137
Dołączył: Dec 2009
Post: #9
RE: Popołudniowe kakao u Eltona Johna
Zastanawiam się czasem, czy czerpiesz przyjemność z obrzucania ludzi jakimiś fwziętymi z kosmosu epitetami.
Elton niewątpliwie jest bardzo brytyjski w w swojej twórczości, silnie związany z miejscem, z którego pochodzi i jest niezaprzeczalną gwiazdą największego formatu na Wyspach. Dlatego też w tym zestawieniu jest tak wysoko, bo obejmuje ono właśnie sprzedaż w danym kraju. Chociaż żeby oddać sprawiedliwość w zestawieniu całościowym też jest bardzo wysoko, tyle że już niewiele wyżej od Queen.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_arty...muzycznych
kajman napisał(a):Ale też był całkiem popularny. Na LP3 radził sobie dobrze
Rzeczywiście miał na LP3 wiele utworów, ale tyko jeden nr 1 z "Candle...", co przy pięciu Queen i szczególnie 14 U2 wygląda dość blado. Ale pewnie w latach 80. i trochę siłą rozpędu i dwóm wielkim przebojom częściowo w 90. był znacznie bardziej popularny niż w ostatnim 20-leciu. Wygląda na to, że przynajmniej u nas jego muzyka generalnie nie przetrwała próby czasu, trudno szukać jego utworów w pierwszej setce TTWC, ale też z tego co kojarzę w holenderskim top 2000 utwory Queen czy U2 mają mocniejszą pozycję.

kajman napisał(a):Popatrzyłem na wyniki singli to lepiej wyglądają w USA, a zdecydowanie najlepiej w Kanadzie.
OK, być może w krajach anglojęzycznych był rzeczywiście wielką gwiazdą. Ja generalnie pisałem o naszym kraju.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2021 08:06 PM przez neo01.)
21.09.2021 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Popołudniowe kakao u Eltona Johna - neo01 - 21.09.2021 08:01 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości