Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Typer Mistrzów 2021/2022
siódma edycja
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #1
Sport Typer Mistrzów 2021/2022
Witam po raz siódmy w wątku, w którym będziemy się zajmować typowaniem wyników spotkań fazy grupowej (a później 1/8 i 1/4 finału) Ligi Mistrzów. Icon_idea
Rozgrywki toczyć się będą w dwóch grupach po czterech uczestników w każdej.
I od teraz czekam na siedmiu chętnych, którzy uzupełnią skład obu grup (ja jako prowadzący włączam się z automatu do gry i biorę ostatnie wolne miejsce).
Kiedy skompletujemy ekipę, rozpoczniemy typowanie pierwszej kolejki LM.
A tutaj przedstawiam rozpiskę spotkań, by wszystko było dla Was w miarę czytelne. W obu grupach rozstawienie będzie jednakowe. Oczywiście plusik oznacza, że dany uczestnik w parze jest gospodarzem pojedynku, zaś minusik że gościem.

1. | 02+ | 03– | 06+ | 07– | 09– | 12+ |
2. | 01+ | 04– | 06– | 07+ | 10– | 11+ |
3. | 01– | 03+ | 05– | 08+ | 10+ | 12– |
4. | 02– | 04+ | 05+ | 08– | 09+ | 11– |


Rozgrywki nie ulegają zmianie, uczestnicy z grupy A będą typować mecze wtorkowe, zaś z grupy B te środowe i tak będzie do końca fazy grupowej. A więc w każdej kolejce będziemy typować po osiem meczów, (czyli tym razem już nie podobnie jak w Mychaklasie) będzie do zdobycia max osiem bramek.
Następnie w półfinałach zwycięzca grupy A zagra z drugim z grupy B to będzie pierwszy półfinał), tyle że oni już będą obstawiać wyniki bramkowe pierwszych czterech meczów i później rewanże tychże pojedynków w 1/8 finału. Logicznie więc rzecz biorąc zwycięzca grupy B zagra z drugim z grupy A (a więc to będzie drugi półfinał) i oni oczywiście będą obstawiali cztery pozostałe mecze oraz ich rewanże w 1/8 finału LM.
I od tego etapu będę następująco podliczał wyniki - za trafienie dokładnego wyniku 2 oczka, zaś tylko za trafienie zwycięzcy lub remisu jedno! A zatem w tej fazie rozgrywek nadal do zdobycia będzie max osiem bramek (chociaż tu jest jest znacznie trudniej uzyskać wysoki wynik).
I właśnie faza ćwierćfinałowa tychże rozgrywek u nas będzie finałem zabawy. Tam też są cztery mecze i rewanże, a więc nasi finaliści nie tak jak w prawdziwej LM zagrają dwa spotkania, czyli tak samo jak drzewiej bywało w finale Pucharu UEFA (akurat w edycji sprzed dwóch był to pojedynczy mecz ze względu na Covid-19, więc i w tym sezonie nie mogę wykluczyć takiego rozwiązania). Icon_rolleyes

W fazie grupowej typujemy wyniki spotkań sposobem bukmacherskim czyli 1 - X - 2.
Od fazy pucharowej będziemy już przedstawiać dokładny wynik bramkowy.
A w meczach rewanżowych prognoza wyniku będzie obejmowała także ewentualną dogrywkę (ale już rzecz jasna rzuty karne nie, czyli inaczej niż było dotąd).

Każdy zgłaszający się uczestnik zabawy jest proszony o wybór klubu z grona 32 uczestników aktualnej edycji LM. I też od razu powinien podawać numerek od 1 do 8 abym mógł go przyporządkować w konkretnym miejscu w każdej z dwóch grup! Żeby nie było żadnych podejrzeń, pierwszy forumowicz, który się zgłosi otrzyma ode mnie PW gdzie będą przedstawione (rozlosowane wcześniej przeze mnie) wszystkie numerki. Icon_wink
Dla mnie (jak wyżej napisałem) w udziale przypadnie ostatnie wolne miejsce.

Dodaję jeszcze zasady, które obowiązują od kilku sezonów (z pewnymi korektami od obecnego):
1) Otóż ci zawodnicy, którzy w danej kolejce będą występować jako goście powinni (chociaż to nie żaden obowiązek) typować wyniki jako drudzy.
Korekta typu jest dopuszczalna, ale wyłącznie w uzasadnionym przypadku, który będzie opisany w oddzielnym poście (którą dodatkowo sam będę zatwierdzał).

2) Pozostaje też zasada, że przez pierwszych pięć kolejek zawodnik, który typuje jako drugi (gość) nie powinien typować identycznie jak jego rywal w parze, chociaż nie będę takiego zachowania karał, co najwyżej zwrócę uwagę (jednak w skrajnym przypadku mogę przyznać max dwa ujemne punkty kary). Icon_exclaim Zaś w szóstej kolejce taki zakaz będzie obowiązywał już bezwzględnie, żeby nie było nieczystych sytuacji, w których drugi gracz typujący identycznie z poprzednikiem, zapewniał sobie remis i co za tym idzie np. awans do półfinału.
I jeżeli się zdarzy, że gospodarz zatypuje pierwszy (zgodnie z regułą), a jego przeciwnik powtórzy te same typy, to gość zostanie poproszony o zmianę typu przynajmniej na jeden mecz, tak żeby była między konkurentami jakakolwiek różnica (gdy tego nie uczyni, wylosuję wynik zastępczy w pojedynku, który wskaże jego przeciwnik)!
W półfinałach i w finale będziemy typować już dokładny wynik tylko czterech spotkań (nie zaś ośmiu jak w fazie grupowej) i tam gość (który również powinien typować jako drugi) nie może powtórzyć czterech identycznych typów w porównaniu z poprzednikiem. Będzie tak mógł uczynić jedynie przy dwóch meczach (chociaż oczywiście w dwóch pozostałych może wskazać np. zwycięstwo tej samej ekipy lub remis, jedynie nie może powtórzyć identycznego wyniku bramkowego)!

3) Jeszcze jedna ważna informacja (bowiem taka sytuacja miała już ongiś miejsce) jeżeli uczestnik, który wywalczył awans do półfinału z różnych powodów nie może wziąć udziału w dalszych rozgrywkach, zastępuje go uczestnik z następnej lokaty w grupie, w której on sam brał udział.

4) Zasady ustalania kolejności w tabeli każdej grupy:
- liczba zdobytych punktów w całej rundzie;
- liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich;
- różnica bramek w meczach bezpośrednich;
- różnica bramek w całej rundzie;
- liczba zdobytych bramek w całej rundzie;
- a tu wracam do wcześniej obowiązującej zasady (bowiem nikt nie zaproponował innej): kto pierwszy zgłosił się do TM, ten lepszy.

5) W fazie pucharowej przy równej liczbie bramek w dwumeczu o wygranej decydują:
- w pierwszej kolejności tryumfator w bonusowym punkcie bramka+,
- w drugiej wyższe miejsce w klasyfikacji strzelców po rozgrywkach grupowych,
- i w końcu (gdy nie ma innego rozstrzygnięcia) zasada: kto pierwszy zgłosił się do TM, ten lepszy.

6) Gospodarzami w rewanżowych meczach półfinałów są zwycięzcy grup A i B, zaś gospodarzem rewanżu w finale jest ten zawodnik, który we wszystkich dotychczasowych ośmiu meczach (grupowych i półfinałach) ma lepszą zdobycz punktową, a gdy ta jest równa, to bilans bramkowy i na koniec większa liczba zdobytych bramek;
- a gdy i te są identyczne, to tradycyjnie według zasady gospodarzem rewanżu jest ten kto pierwszy się zgłosił do zabawy.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2021 05:02 PM przez Sundrajta.)
09.09.2021 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #2
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Do pierwszego uczestnika, który się zgłosi wyślę PW z numerami od 1 do 8, dzięki którym będę rozstawiał chętnych do udziału w grze. Icon_idea
Aha, każdy chętny wybiera numer od 1 do 8 i klub (z grona 32 które zakwalifikowały się do obecnej edycji LM). Listę klubów znajdziecie tutaj: Wikipedia - Liga Mistrzów 2021/2022

Czekam więc na Wasze zgłoszenia, które następnie będę tutaj wpisywał:

Grupa A (wtorkowa)
1. Sundrajta [FC Barcelona]
2. piotreklp3 [FC Liverpool]
3. kuba015 [Manchester City]
4. neo01 [Atletico Madryt]

Grupa B (środowa)
1. kajman [Benfica Lizbona]
2. Dyfeomorfizm [Chelsea Londyn]
3. TuneHunterz [Bayern Monachium]
4. thestranglers [Borussia Dortmund]

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.09.2021 07:15 PM przez Sundrajta.)
09.09.2021 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Ja się zgłoszę tylko w sytuacji kiedy nie będzie tylu chętnych ilu trzeba. Pobawić się mogę, ale to jest jeszcze nudniejsze niż extraklasa.
09.09.2021 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #4
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Taki właśnie miałem plan, że Ciebie zaproszę tylko w ostatecznej potrzebie. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
09.09.2021 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Mam nadzieję, że takiej nie będzie. Swoją drogą kompletnie nie wiem, kto się do niej załapał.
Pisząc to przypomniało mi się, że ponoć wczoraj graliśmy z Anglią. Sprawdziłem sobie nawet wynik.
09.09.2021 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Nie masz czego żałować.

Borussia, 7
09.09.2021 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #7
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Ten komentarz odnosi się do wczorajszego meczu? Jeśli tak, to kompletnie się z nim nie zgadzam i dziwię się, że można mieć taką opinię.
Drużyny nie zmieniam, a więc Atletico de Madrid. Numer niech będzie 4.

Przy okazji, można się bawić w menedżera LM na platformie https://gaming.uefa.com/en/uclfantasy (można by nawet założyć swoją ligę jak by parę osób się skusiło).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2021 07:56 PM przez neo01.)
09.09.2021 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #8
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
neo01 napisał(a):Ten komentarz odnosi się do wczorajszego meczu?
Też tak myślę, to był na pewno najlepszy mecz Polaków pod wodzą Paulo Sousy. Icon_cool

I już wysyłam PW do thestranglersa z numerkami (które ten ujawnić może dopiero gdy skompletujemy załogę). Icon_idea

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
09.09.2021 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #9
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Dla mnie zasady są kompletnie niezrozumiałe a i znajomość drużyn taka sobie.
Dlatego nie bierzcie mnie pod uwagę, nawet za kajmanem się nie ustawię.
Ale 8 chętnych pewnie się znajdzie.
Ja pas!
09.09.2021 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
A ja trzy bez atu.
09.09.2021 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #11
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Brydżyk się szykuje? Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
09.09.2021 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Ja tam zawsze mogę.
09.09.2021 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 520
Dołączył: Jun 2010
Post: #13
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Biorę 5 i ponownie Bayern Monachium

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
10.09.2021 08:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #14
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Jakby ktoś nie wiedział, kto w tym sezonie występuje w rozgrywkach LM (pomimo powyższego linku do Wikipedii), a też dla przejrzystości i szybkiego ogarnięcia, to proszę bardzo, wklejam rozkład klubów w grupach fazy grupowej obecnej edycji (kluby, których rok temu nie było zaznaczyłem na pomarańczowo, absolutnych debiutantów w LM na czerwono). I jeszcze ciekawostka, w grupie D oprócz debiutanta z Mołdawii pozostałe trzy kluby również rok temu były w jednej grupie: Icon_exclaim

Grupa A
Manchester City
Paris Saint-Germain
RB Leipzig
Club Brugge KV

Grupa B
Atletico Madryt
FC Liverpool
FC Porto
AC Milan

Grupa C
Sporting Lizbona
Borussia Dortmund
Ajax Amsterdam
Beşiktaş Stambuł

Grupa D
Inter Mediolan
Real Madryt
Szachtar Donieck
Sheriff Tyraspol


Grupa E
Bayern Monachium
FC Barcelona
Benfica Lizbona
Dynamo Kijów

Grupa F
Villarreal CF
Manchester United
Atalanta Bergamo
Young Boys Berno

Grupa G
Lille OSC
Sevilla FC
Red Bull Salzburg
VfL Wolfsburg

Grupa H
Chelsea Londyn
Juventus Turyn
Zenit Sankt Petersburg
Malmö FF

te kluby wypadły z LM w porównaniu do minionego sezonu:
Lazio Rzym
Borussia Mönchengladbach
Łokomotiw Moskwa
Olympiakos Pireus
Olympique Marsylia
Ferencvarosi TC Budapeszt
FC Midtjylland
FK Krasnodar
Stade Rennes
Başakşehir Stambuł


I za chwilę wysyłam PW do byłych uczestników TM. Icon_arrow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.09.2021 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #15
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
gioconda2 napisał(a):Dla mnie zasady są kompletnie niezrozumiałe
Generalnie zasady takie same jak w przypadku typera Ekstraklasy, czyli póki co typujesz zwycięstwo, przegraną lub remis. Reszta to didaskalia.
Chociaż tutaj
Sundrajta napisał(a):w pierwszej kolejności tryumfator w bonusowym punkcie bramka+
akurat sam nie wiem o co cho.

WOLNE MEDIA!!!
11.09.2021 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #16
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
To później rozstrzygnę (wiem, wiem nie zmienia się zasad w trakcie gry), ale z braku laku na razie tak wpisałem. Icon_lol
I ma rację neo01, że zasady są w sumie bardzo proste i jak nie będziemy mieli kompletu, to najpierw giocondę2 poproszę o wzięcie udziału w zabawie i poprowadzę ją dalej krok po kroku. Icon_cool
Oczywiście też jeśli ktoś nie został zaproszony przez PW, to nie oznacza że nie jest tu mile (i chętnie) widziany! Po prostu zaprosiłem dawnych graczy (z wyjątkiem niektórych adminów), którzy wg. mnie za często tutaj nie zaglądają, a czasu już naprawdę zostało niewiele...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.09.2021 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #17
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Sundrajta napisał(a):i jak nie będziemy mieli kompletu, to najpierw giocondę2 poproszę o wzięcie udziału w zabawie
Pamiętaj, że kajman jest pierwszy "do wzięcia" Icon_lol w kolejce stoi przede mną Icon_razz
11.09.2021 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #18
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
Niech i tak będzie.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.09.2021 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kuba015 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 171
Dołączył: Mar 2016
Post: #19
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
W zeszłym roku jak byłem z thestranglers i TuneHunterzem w grupie, to odpadłem Icon_biggrin
Biorę nr 1 i Manchester City.

*** Codzienna Utworów Lista | 13 Wstecz ***
11.09.2021 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #20
RE: Typer Mistrzów 2021/2022
No to tym razem na nich nie wpadłeś i może się uda awansować (czego nie tylko Tobie życzę). Icon_cool

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.09.2021 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Typer Mistrzów 2023/2024 Sundrajta 144 1 684 19.03.2024 09:34 AM
Ostatni post: TuneHunterz
  Mychaklasa 2023/2024 - Typer bear 77 1 544 11.08.2023 06:02 PM
Ostatni post: Stasio01
Sport Typer Mistrzów 2022/2023 Sundrajta 201 2 947 20.04.2023 09:07 AM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
Sport Mychaklasa - sezon 2021/2022 Sundrajta 803 29 214 05.07.2022 07:35 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Typer Mistrzów 2020/2021 Sundrajta 246 5 773 06.05.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Typer Mistrzów 2019/2020 Sundrajta 235 9 402 26.08.2020 01:19 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Typer Mistrzów 2018/2019 Sundrajta 208 10 409 01.09.2019 08:38 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Typer Mistrzów 2017/2018 Sundrajta 255 26 485 26.05.2018 11:34 PM
Ostatni post: thestranglers
  Typer Mistrzów 2016/2017 Sundrajta 249 36 215 03.06.2017 10:47 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Typer Mistrzów 2015/2016 Sundrajta 207 36 094 01.06.2016 06:46 PM
Ostatni post: TuneHunterz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości