Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #297
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(31.10.2021 12:36 AM)ku3a napisał(a):  zastanawia mnie "Szklany człowiek". (...) nie rozumiem czemu go nie wyróżniłem.
myślę, że mogło być tak dlatego, że "Szklany człowiek" jest na płycie po "Chciałbym umrzeć z miłości". podejrzewam, że cokolwiek by się potem nie pojawiło, wydawałoby Ci się miałkie.
ku3a napisał(a):"Miłość w czasach popkultury" znałem tylko z singli, ale na tyle mi się podobały, że kilka weszło do mojej dziesiątki
o, ciekawi mnie ten temat. poproszę o szczegóły.
bo nie_singiel to pojawił się u Ciebie dużo później.

wwas o słuchaniu Kolędy dla nieobecnych napisał(a):(i chętnie to robię, bo bardzo mi się podoba,
mi też się podoba. bardzo. ale jednak jej przekaz jest zbyt mocny.
zastanawiam się jak to ze sobą pogodzić - bo teraz wychodzi, że mam w czołówce topu martwy utwór. utwór, którego nie słucham. może się to wydawać kompletne bez sensu.
wwas napisał(a):W sumie naliczyłem 41 zbieżności, to trochę mniej niż w ostatnim topie kajmana, tam były 54, ale też pozycji było o ponad 200 więcej, więc licząc proporcjonalnie, u Ciebie wychodzi lepiej Icon_wink
prawie 1/10 - nieźle faktycznie.
a wcześniej rozmawialiśmy o liczbie polskich utworów w topie - no więc u mnie jest ich 11 w pierwszej dwudziestce, 47 w pierwszej setce, 91 w pierwszej dwusetce i w końcu we wszystkich 463 utworach jest ich 201. [nie wliczyłam kanonu po polsku Chóru z Taize, Abba Pater - Jan Paweł II i For You - Stina Nordenstam & Zbigniew Preisner]. Chyba całkiem dobry wynik.

(31.10.2021 01:31 AM)gioconda2 napisał(a):  Prezentacja ostatniej 10 dopiero uświadomiła mi coś, czego wcześniej nie zauważyłam. A mianowicie ... nie wiedziałam, że jesteś aż taką fanką Myslovitz Icon_rolleyes
to prawda, że jestem. najeździłam się swego czasu po Polsce za ich koncertami. zyskałam jedną bardzo dobrą relację. ale to też było tak nietypowo, bo takie uwielbienie nastąpiło dopiero w 2002 roku w czasie jak miała się pojawić płyta "Korova Milky Bar". wtedy dopiero kupiłam i poznałam w całości wszystkie wcześniejsze płyty. no a potem to już było na bieżąco...
a przy okazji - może ktoś chciałby odnaleźć mnie na poniższym zdjęciu z okładką z "The Best Of"? [chciałam na początek pokazać tylko to większe, ale jednak to by było zadanie niewykonalne, więc od razu obok konkretny kwadrat, na którym jestem.

[Obrazek: 297c4ef43ae9b15dmed.jpg]

[Obrazek: 3c2e0a7e2b06cfa8med.jpg]

gioconda2 napisał(a):A druga moja "refleksja globalna", to dziękuję za przypomnienie mi tylu różnych utworów, o których zapomniałam, że je znam Icon_rolleyes
cała przyjemność po mojej stronie.
gioconda2 o SDM napisał(a):Przecież katowałam siebie zmasowanym odsłuchiwaniem płyty (wówczas na kasecie) "Czarny blues..." . Teraz rzuciłam tylko na spis piosenek i od razu mi się przypomniało, że wówczas moją ulubioną było "Malinowe lato".
z mojego topu wynika, że u mnie kolejność układa się tak: "Czarny blues..." (49), "Z synem w oknie" (53), "Malinowe lato" (68), "Przy ognisku nad Szczawniczkiem" (69) - czyli wszystkie w pierwszej setce (!), ale teraz tak patrzę na spis utworów na tej płycie i coś mi się zdaje, że jeszcze dwa tytuły powinny się móc próbować dostać do topu - "List do Małego Księcia" i "Blues dla małej".

(31.10.2021 10:41 AM)Miszon napisał(a):  Ojej, w Top 5 numer ktorego w ogóle nie kojarzę! W ogóle bardzo dużo było w topie ELO, nie wiedziałem że aż taką fanką jesteś.
to z powodu, a raczej dzięki tacie. bardzo często w domu leciało z kaset i wszędzie je zabierał ze sobą.

(31.10.2021 11:02 AM)kajman napisał(a):  Swoją drogą gdyby nie Marta to zdecydowanie najmniej kojarzyłbym Myślowce.
z tej piątki, czy w ogóle?
tak czy inaczej cieszę się, że przynajmniej mogłeś je poznać - bo że niekoniecznie Tobie przypadły do gustu, to wiem.

(31.10.2021 10:05 PM)Yacy napisał(a):  krótko - dużo Icon_razz a konkretnie spojrzałem na swój top i z "20" o siedmiu mógłbym coś powiedzieć nt. pierwszego razu Icon_wink2 a z kolejnymi czterema, może pięcioma mam natychmiastowe skojarzenia miejsca i czasu Icon_smile2
piękny wynik. ja w dwudziestce mam 4 dotyczące "pierwszego razu", ale z miejscem i czasem aż 14 następnych. tylko 2 mają po prostu skojarzenia z osobami.
Yacy napisał(a):
(25.10.2021 09:12 PM)neon.ka napisał(a):  Ale takich wersji nie ma nagranych. Więc ja sobie z wersjami angielskimi śpiewam w naszym języku. Icon_smile2
ale jest jakiś polski tytuł? a tekst? do znalezienia?
ja tytułu nie znam, bo z projektora zawsze był wyświetlany tylko tekst, a tego w necie też nie daje się znaleźć.
Yacy napisał(a):ja dopisuję u siebie Beatę Rybotycką.
już chyba po poprzednim topie miałam to zrobić... Icon_redface
Yacy napisał(a):szkoda, że nie dałem rady komentować na bieżąco. do następnego Icon_wink2
dziękuję za obecność. Wy już się nakomentowaliście moich topów wcześniej. Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2021 06:03 PM przez neon.ka.)
01.11.2021 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] - neon.ka - 01.11.2021 05:59 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 103 906 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 528 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości