Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #221
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
AMJ kojarzy mi się raczej z wysmakiwanym popem i czymś podchodzącym pod smooth jazz niż piosenką poetycką.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.10.2021 07:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #222
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Myślę, że i piosenki poetyckie w jej twórczości bez trudu dałoby się znaleźć.
20.10.2021 07:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #223
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(19.10.2021 10:48 PM)Miszon napisał(a):  Z kolęd Pospieszalskich absolutnie rewelacyjna jest Jezusa narodzonego,
Po prawdzie to wszystkie ich kolędy są w świetnych aranżacjach i ja osobiście nie potrafię nie zacząć z nimi automatycznie śpiewać. Icon_wink2
Miszon napisał(a):Graliśmy to w kościele, był szał Icon_smile .
Ja w ogóle podejrzewam, że teraz Wasze święta rodzinne to muszą być w tym względzie bardzo radosne i angażujące. Ktoś oprócz Ciebie gra jeszcze na jakimś instrumencie? Muzykujecie?
U nas czasem pojawia się gitara, ale nasze wykonania są marnym wsparciem. Icon_cool2
(19.10.2021 10:48 PM)Miszon napisał(a):  O, jest też wspominany wcześniej Zbawiony - jak wysoko!
Dlatego właśnie to ten trafił do NL, a nie ten drugi. Icon_wink2

Yacy o Kolęda płynie z wysokości napisał(a):bardzo lubię. i Najcieplejsze Święta. dwa miesiące i będzie można posłuchać Icon_wink2
No właśnie jest tak, że ja w pełni jestem przekonana, że tego typu utwory chcę mieć w swoim topie (pamiętam, że Ty takich nie wpuszczasz), ale niestety jeśli chcę sobie go odsłuchiwać w dowolnym momencie w roku, to muszę z niego usuwać kilka pozycji. Icon_wink2 Co trochę słabe jest.
"Najcieplejsze święta" to piszesz o utworze, czy o całej płycie? Bo mi ta konkretna pastorałka akurat trochę mniej przypadła do gustu.
Yacy o Winter Games napisał(a):czyli Can't You Feel It Icon_cool Icon_lol u mnie w tym roku debiut, ale daleko...
Mam nawet tą wersję śpiewaną - ale nagraną z jakiejś kasety i w fatalnej jakości. No ale mam. Icon_wink2 (ale jednak nie za bardzo miło się jej słucha zaraz po wersji instrumentalnej...)
I trzymam w takim razie kciuki za awanse w kolejnych Twoich topach. Icon_smile2 A tak a propos - doskonały teraz mam pretekst, żeby zapytać o to, o co chcę zapytać od jakiegoś czasu - czy w tym roku to będzie szansa na zobaczenie co Ci się poukładało tym razem?

(19.10.2021 11:46 PM)ku3a napisał(a):  (...) bo jestem od bardzo dawna, tylko że sporo lat ta część moich zainteresowań była w uśpieniu. ale gdy była okazja, to wychodziła na światło dzienne Icon_wink2.
No właśnie sama też doszłam do tego wniosku pisząc mój komentarz do Ciebie. Icon_wink2 A na zlotach przecież też sporo ciekawych konkursów wymyślałeś na takie rozkminianie.

(20.10.2021 07:28 AM)kajman napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Jednak artyści mają jakiś swój główny nurt grania
No nie wszyscy i nawet ci, którzy mają, to nie tak do końca.
Nie mówiłam, że do końca, tylko, że główny. Nie wyklucza to pobocznych.
kajman napisał(a):W dokładnie takich klimatach jest 51/679 mojego topu, ale jeżeli by rozpatrywać poetycko-liryczne to by dochodziło do połowy całości (może nawet więcej, zależy jak liczyć).
Ja sobie policzyłam i liczbę polskich wykonawców, i tych liryczno-poetyckich, ale na razie podam tylko tą drugą wartość - wyszło mi 72/463, ale fakt, że nie jest łatwo przy niektórych wykonawcach decydować, czy ich liczyć, czy nie.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
20.10.2021 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #224
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):niestety jeśli chcę sobie go odsłuchiwać w dowolnym momencie w roku, to muszę z niego usuwać kilka pozycji
To nadaje się tylko do słuchania w święta? Icon_eek
neon.ka napisał(a):fakt, że nie jest łatwo przy niektórych wykonawcach decydować, czy ich liczyć, czy nie
Mi jest trudno liczyć przy poszczególnych utworach, a przy wykonawcach to nawet nie próbuje.
20.10.2021 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #225
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):A poczytałeś, co napisałam we wstępie do tej dziesiątki?
Jakoś tak intuicyjnie zazwyczaj omijam takie wstępy wzrokiem, szczególnie jak inne rzeczy, które mnie interesują są pogrubione. Cóż, to chyba trochę mechanizm obronny, żeby nie utonąć w gąszczu informacji, ale, jak widać, nie zawsze nie sprawdza.
A u mnie ten kawałek w wersji albumowej też pewnie byłby niżej, ale tak surowo bym go nie oceniał...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2021 08:37 PM przez neo01.)
20.10.2021 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #226
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(20.10.2021 08:06 PM)kajman napisał(a):  To nadaje się tylko do słuchania w święta? Icon_eek
Jeśli lubisz słuchać piosenek świątecznych w ciągu roku, to super - ja nie lubię. Icon_smile2

(20.10.2021 08:36 PM)neo01 napisał(a):  Jakoś tak intuicyjnie zazwyczaj omijam takie wstępy wzrokiem, szczególnie jak inne rzeczy, które mnie interesują są pogrubione. Cóż, to chyba trochę mechanizm obronny,
Mam nadzieję, że dostrzegłeś uśmiech na końcu tego mojego pytania, bo ono miało Cię tylko zaprowadzić do odpowiedzi. Icon_smile2
neo01 napisał(a):A u mnie ten kawałek w wersji albumowej też pewnie byłby niżej, ale tak surowo bym go nie oceniał...
Wiesz, jeśli zupełnie znienacka słyszysz po raz pierwszy nową piosenkę i jest ona w wersji takiej, jaka występuje w moim topie (bo ja byłam na tym koncercie Icon_smile2 ), a do tego jest zakończona komentarzem Rojka, że pojawi się na nowej płycie, a potem kupujesz tę płytę i słyszysz takie popłuczyny... no to niestety. Być może gdybym wersję albumową poznała jako pierwszą i nie byłabym wypełniona takimi oczekiwaniami i wyobrażeniami, to bym inaczej ją oceniła. A tak to była z założenia przegrana. I zupełnie nie rozumiem dlaczego tak ją skopali skoro miała taki potencjał...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2021 10:41 PM przez neon.ka.)
20.10.2021 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #227
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
gioconda2 - zapraszam na parkiet. Icon_wink2

060 . 071 . 097 . Kokomo - The Beach Boys
[youtube]
059 . 056 . 082 . Mr. Blue Sky - Electric Light Orchestra
[youtube]
058 . 054 . 064 . U studni - Stare Dobre Małżeństwo
[youtube]
057 . 058 . 074 . Calling America - Electric Light Orchestra
[youtube]
056 . 064 . 070 . Rivers of Babylon - Boney M
[youtube]
055 . 052 . 055 . Długość dźwięku samotności - Myslovitz
[youtube]
054 . 043 . 026 . Kiedy byłem małym chłopcem - Breakout
[youtube]
053 . 059 . 062 . Z synem w oknie - Stare Dobre Małżeństwo
[youtube]
052 . 030 . 044 . Przyjdź do mnie dwa - Elżbieta Adamiak
[chomik]
051 . 055 . 071 . Sit Down - James
[youtube]

legenda: miejsce w roku 2021, miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, tytuł, wykonawca

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2021 11:35 PM przez neon.ka.)
20.10.2021 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #228
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):Jeśli lubisz słuchać piosenek świątecznych w ciągu roku
Ja w ogóle średnio lubię piosenki świąteczne, ale jest mi kompletnie obojętne, kiedy ich słucham. No, ale ja jestem antyświąteczny.
Może sobie trochę pokomentuję, bo jest jedna miła niespodzianka. Ale po kolei:
neon.ka napisał(a):059 . 056 . 082 . Mr. Blue Sky - Electric Light Orchestra
Znowu w niedługim czasie Elektrycy, jakich lubię, chociaż na pewno poza moim top 2. Tych z 57 z kolei bardzo nie lubię.
neon.ka napisał(a):056 . 064 . 070 . Rivers of Babylon - Boney M
Tak jak w przypadku ABBA-y niedawno trafiasz w najbardziej przeze mnie lubiany utwór wykonawcy (może jeszcze Rasputin może z nim walczyć).
neon.ka napisał(a):053 . 059 . 062 . Z synem w oknie - Stare Dobre Małżeństwo
I to jest to. Jedyny wspólny utwór SDM w naszych topach.
neon.ka napisał(a):052 . 030 . 044 . Przyjdź do mnie dwa - Elżbieta Adamiak
Bardzo lubię tą płytę, ale nic z niej do mojego topu się nie załapało.
20.10.2021 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #229
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
kajman napisał(a):Ja bym nie klasyfikował pod tym kątem artystów, lecz ich poszczególne utwory.
Też tak w sumie uważam, pytanie "zaliczać ją czy nie" w kontekście Annie Marii Jopek, to skrócona wersja: "czy któreś spośród jej 9 utworów w moim zalążku zaliczać, czy nie". W ogóle wydaje mi się, że wszystkie wymienione przeze mnie wykonwaczynie miały w swoim dorobku utwory mniej i bardziej wpisujące się w ten nurt (choć nie zawsze i jedne i drugie są u mnie w zalążku; może Demarczyk była pod tym względem najmniej zróżnicowana).
neon.ka napisał(a):Jeśli lubisz słuchać piosenek świątecznych w ciągu roku, to super
Ja też bardzo lubię, mam w swoim zalążku parę piosenek świątecznych (chociaż nie za dużo) i jeżeli harmonogram ich przesłuchań wypadnie w kwietniu albo w lipcu, słucham z przyjemnością Icon_smile

"U studni" oczywiście w moim zalążku jest, ale nie jest to jeden z tych trzech najwyższych SDM, o których wspominałem (zostało już coraz mniej miejsc, więc powoli zaczynam się o nie obawiać...). Jeszcze jedną zbieżność mamy w poprzedniej dziesiątce (czyli, jeżeli się nie pomyliłem, mamy już 33), to "Zbawiony". W ogóle XI edycja NL, moja debiutancka, była dla mnie ogromnym przeżyciem muzycznym, co oczywiście ma swoje odzwierciedlenie: aż 19 przedstawicieli Icon_wink
20.10.2021 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #230
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
kajman napisał(a):Bardzo lubię tą płytę, ale nic z niej do mojego topu się nie załapało.
Do mojego zalążka załapały się cztery (i niewykluczone, że to jeszcze nie koniec), ale ten akurat nie.
20.10.2021 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #231
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Cytat:Ja w ogóle podejrzewam, że teraz Wasze święta rodzinne to muszą być w tym względzie bardzo radosne i angażujące. Ktoś oprócz Ciebie gra jeszcze na jakimś instrumencie? Muzykujecie?
Niestety, zmartwię cię, ale nie za bardzo.

Kiedyś tak, czasem nawet przy nieświątecznych okazjach graliśmy i śpiewaliśmy (na gitarach ja i wujek, nikt więcej nie grał, tata znał kilka utworów tylko na gitarze, siostry uczyły się grać na pianinie ale nie miały do tego serca, siostra rodzona za to nadal śpiewa, w chórze w swojej gminie).
Potem jak umarła prababcia, która była takim centrum rodziny, to zaczęło to powoli wygasać, a w ostatnich latach, jak umarł tata, kompletnie nie śpiewamy, babcia i mama nie chcą. Tzn rok temu to o ile pamiętam to w ogóle nie było wspólnych Świąt (siostra z mężem byli świeżo po covidzie, my ze względu na pandemię nie jechaliśmy z Wawy, nawet chyba grafik nie pozwalał), a w 2017 i 2019 chyba się bały że będą płakać Icon_frown (2017 na 100% by tak było). W 2018 siedzieliśmy w Warszawie, Ola była maleńka i trochę chora.
Także nie bardzo.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2021 10:54 PM przez Miszon.)
20.10.2021 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #232
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(20.10.2021 07:25 PM)neon.ka napisał(a):  (pamiętam, że Ty takich nie wpuszczasz)
oj, to musiało być dawno Icon_wink2 od kilku lat jest tam 4-5 utworów. Icon_smile2
(20.10.2021 07:25 PM)neon.ka napisał(a):  ale niestety jeśli chcę sobie go odsłuchiwać w dowolnym momencie w roku, to muszę z niego usuwać kilka pozycji. Icon_wink2
mam tak samo jak Ty Icon_smile2 przede wszystkim dlatego, że chcę te utwory kojarzyć właśnie z TYM czasem. a bardzo lubię te wszystkie około świąteczne utwory.
(20.10.2021 07:25 PM)neon.ka napisał(a):  "Najcieplejsze święta" to piszesz o utworze, czy o całej płycie?
miałem na myśli utwór, ale w sumie dotyczy to również płyty.
(20.10.2021 07:25 PM)neon.ka napisał(a):  Mam nawet tą wersję śpiewaną - ale nagraną z jakiejś kasety i w fatalnej jakości.
z jakiegoś chomika ściągnąłem, chyba w całkiem niezłej jakości, przy okazji mogę Ci podesłać.
(20.10.2021 07:25 PM)neon.ka napisał(a):  czy w tym roku to będzie szansa na zobaczenie co Ci się poukładało tym razem?
niestety nie. nie ma szans abym zrobił to podobnie do Ciebie czyli wklejał co 1-2 dni. a tak bym chciał. za rok będę to robił po raz dwudziesty, więc może... Icon_wink2

kolejna dziesiątka to cisza przed burzą Icon_wink2 ale Calling i Kiedy byłem są i u mnie Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.10.2021 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #233
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
tym razem plakietkę z napisem "wehikuł czasu" otrzymuje "Sit Down" Icon_biggrin3.
i aż trudno uwierzyć, ale to jedyny z tych utworów, które jest u mnie w topie!
w kolejnym notowaniu o pojawienie się w tysiącu będzie jednak walczyć też Myslovitz, bo jest już od jakiegoś czasu dopisany do listy. a może i Boney M zostanie dopisane Icon_wink2.
21.10.2021 01:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #234
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):gioconda2 - zapraszam na parkiet.
to chyba przy
neon.ka napisał(a):056 . 064 . 070 . Rivers of Babylon - Boney M
bo to "wyssałam prawie z mlekiem matki", tzn. w jakimś okresie przedszkolnym leżałam pod telewizorem, a moja mam jakiś Sopot chyba i tak się zachwycała, że mi zostało na całe życie Icon_lol
21.10.2021 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #235
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
kajman o Rivers of Babylon - Boney M napisał(a):Tak jak w przypadku ABBA-y niedawno trafiasz w najbardziej przeze mnie lubiany utwór wykonawcy
Jako że Twoje wypowiedzi o tych dwóch wykonawcach są ze sobą sprzeczne, to bardzo bym się cieszyła, gdybyś to pisząc o ABBIE się pomylił, ale niestety obawiam się, że jednak nie chodzi Ci o Twoje ulubione utwory tych wykonawców. Icon_wink2 Szkoda.
kajman o Z synem w oknie - Stare Dobre Małżeństwo napisał(a):I to jest to. Jedyny wspólny utwór SDM w naszych topach.
U mnie staje się coraz bardziej aktualny, więc sądzę, że dalej będzie zyskiwał.
kajman napisał(a):Bardzo lubię tą płytę, ale nic z niej do mojego topu się nie załapało.
"tę".
["szanuj biernik" Icon_mrgreen ]

(20.10.2021 10:44 PM)wwas napisał(a):  mam w swoim zalążku parę piosenek świątecznych (chociaż nie za dużo) i jeżeli harmonogram ich przesłuchań wypadnie w kwietniu albo w lipcu, słucham z przyjemnością Icon_smile
Gdybym się zdecydowała ich posłuchać w ciągu roku, to też by mi sprawiło to przyjemność, ale jednak decyduję się zostawić tę przyjemność na grudzień. Icon_smile2
wwas napisał(a):Jeszcze jedną zbieżność mamy w poprzedniej dziesiątce (czyli, jeżeli się nie pomyliłem, mamy już 33), to "Zbawiony".
O, to bardzo miła niespodzianka. Icon_smile2 Tak w ogóle to wiem, że był Twój wątek z zalążkiem, a nie mogę go znaleźć... Icon_rolleyes
wwas napisał(a):W ogóle XI edycja NL, moja debiutancka, była dla mnie ogromnym przeżyciem muzycznym, co oczywiście ma swoje odzwierciedlenie: aż 19 przedstawicieli Icon_wink
O wow! No ta liczba robi wrażenie! Ja z mojej pierwszej, bardzo ważnej NL, czyli czwartej w kolejności, mam tylko trzy w TWC.

(20.10.2021 10:52 PM)Miszon napisał(a):  Niestety, zmartwię cię, ale nie za bardzo.
No tak... Ostatnie lata to rzeczywiście nie miały sprzyjających okoliczności. Ja myślałam tak bardziej ogólnie, po prostu życiowo. Jeśli chodzi o umiejętności, to jednak mielibyście duże szanse. W jednej części mojej rodziny jest bardzo rozbudowane kolędowanie, a kto nie umie grać, dostaje do ręki grzechotki różnego rodzaju, i tak się włącza. Obiektywnie rzecz biorąc bardzo zachęcająco to zawsze brzmi, ale subiektywnie z różnych względów już mi nie sprawia to takiej przyjemności jak kiedyś.
A po śmierci babci, a potem taty, a potem cioci u nas też pojawił się pewien utwór (będzie jeszcze wyżej), przy którym wszyscy płakaliśmy...

(20.10.2021 11:07 PM)Yacy napisał(a):  oj, to musiało być dawno Icon_wink2 od kilku lat jest tam 4-5 utworów. Icon_smile2
No widzisz, to kolejny argument za tym, żeby móc zobaczyć co się tam pozmieniało u Ciebie. Icon_wink2
Yacy o Can't You Feel It napisał(a):z jakiegoś chomika ściągnąłem, chyba w całkiem niezłej jakości, przy okazji mogę Ci podesłać.
No to jak będzie okazja, to chętnie. (jeśli nie szybciej, to może 15.03? Icon_wink2 ).

(21.10.2021 01:26 AM)ku3a napisał(a):  i aż trudno uwierzyć, ale to jedyny z tych utworów, które jest u mnie w topie!
O rety! Icon_razz A co to by było, gdyby "Sit Down" awansowało jeszcze o jedno miejsce? Mojego obecnego miejsca 50 na pewno nie masz w swoim TWC ani w propozycjach. Icon_razz
ku3a napisał(a):w kolejnym notowaniu o pojawienie się w tysiącu będzie jednak walczyć też Myslovitz, bo jest już od jakiegoś czasu dopisany do listy. a może i Boney M zostanie dopisane Icon_wink2.
No brzmi zaskakująco, ale bardzo cieszy. A paru kandydatów do wypadku z Twojego topu na wymianę to bym widziała. Icon_mrgreen

gioconda2 o Rivers of Babylon - Boney M napisał(a):bo to "wyssałam prawie z mlekiem matki", tzn. w jakimś okresie przedszkolnym leżałam pod telewizorem, a moja mam jakiś Sopot chyba i tak się zachwycała, że mi zostało na całe życie Icon_lol
Dokładnie o to mi chodziło. Icon_smile2 Ale z tego co piszesz, to na początku jednak dosyć statyczne pozy przy tej piosence przybierałaś. Icon_wink2
A ja tę piosenkę kojarzę też m.in. z Sylwestrami. Ale to z kiedyś, bo teraz to Sylwestry właśnie mało ruchome wybieram. Icon_mrgreen

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
23.10.2021 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #236
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
050 . 026 . 046 . Somewhere - Eva Cassidy
[youtube]
049 . 053 . 053 . Czarny blues o czwartej nad ranem - Stare Dobre Małżeństwo
[youtube]
048 . 047 . 069 . Soy - Gipsy Kings
[youtube]
047 . 044 . 037 . Consequence - The Notwist
[youtube]
046 . 061 . 043 . Ballada dla okruszka - Raz, Dwa, Trzy
[youtube]
045 . 046 . 077 . Flames of Love - Fancy
[youtube]
044 . NNN . NNN . Idą święta - Przyjaciele Karpia
[youtube]
043 . 048 . 068 . I Wish It Would Rain Again - Phil Collins
[youtube]
042 . 036 . 035 . Always on My Mind - Pet Shop Boys
[youtube]
041 . NNN . NNN . Za tysiąc lat - Mortas
[youtube]

legenda: miejsce w roku 2021, miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, tytuł, wykonawca

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
23.10.2021 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #237
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
A ja dziś, bez obeznania się kompletnie, bo jak tu znaleźć czas, miałem się wieczorem znaleźć w Teatrze Rampa i słuchać spektaklu Eva, o Evie Cassidy właśnie. Mam bilet. Chętnie odstąpię, nawet nie ma tam wrażliwych danych. Icon_eek Za duży dołek dostałem w tym tygodniu.
Z kolei nowość z 41. czyli jeden z dwóch Mortasów, który miał przyjemność być na mojej liście, lecz z nim była taka historia, że jak szybko mi się spodobał, tak się szybko odwrócił i po pięciu tygodniach nie było po nim śladu (lecz wpływ LP3 wtedy jeszcze był niepodważalny).
23.10.2021 05:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #238
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Cieszy Karp. Bardziej dlatego, że to Karp niż że ten konkretny.
23.10.2021 06:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #239
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):Mojego obecnego miejsca 50 na pewno nie masz w swoim TWC ani w propozycjach. Icon_razz
no nie mam. choć "Fields of Gold" na mojej liście było i do dziesiątki nawet doszło. jak jedyny utwór wykonywany przez Evę.
no i bardzo duży ten spadek "Somewhere", więc faktycznie równie dobrze mogło być jeszcze o jedno oczko więcej Icon_wink2.
neon.ka napisał(a):paru kandydatów do wypadku z Twojego topu na wymianę to bym widziała. Icon_mrgreen
nie martw się, ja z Twojego też Icon_mrgreen.

nowość na 41.! Icon_eek ( ":icon_eek:" że taka wysoka nowość, ogólnie. nie żeby 44 to było tak bardzo dużo mniej Icon_wink2 ). ciekawe czy będzie jeszcze jakaś wyżej.
tutaj moi faworyci to "Czarny blues..." i "Always...".
23.10.2021 09:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #240
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(23.10.2021 12:00 AM)neon.ka napisał(a):  No widzisz, to kolejny argument za tym, żeby móc zobaczyć co się tam pozmieniało u Ciebie. Icon_wink2
czy akurat "christmasy" się załapią to zależy ile pozycji przedstawię Icon_wink2
(23.10.2021 12:00 AM)neon.ka napisał(a):  No to jak będzie okazja, to chętnie. (jeśli nie szybciej, to może 15.03? Icon_wink2 ).
Icon_mrgreen
koniecznie szybciej, bo na początku lutego będą zimowe IO. David się wtedy może przydać Icon_smile2 może MN zaprezentuje z tej okazji tę swoją wersję Icon_wink2

Mortas! wow. ja przymierzam do TWC inny utwór. ale to i tak pewnie poza top 1000 Icon_razz
Bardzo cieszy Phil i SDM.
n ale przede wszystkim Karp. i to ten konkretny! Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.10.2021 10:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 102 132 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 127 099 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości