Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #183
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(16.10.2021 01:37 AM)Miszon napisał(a):  W ogóle nie wiem kto to ten Nosal
Ja bym go opisała jako przedstawiciela poezji śpiewanej (poznałam tę piosenkę na festiwalu Bieszczadzkie Anioły w Cisnej), i tak pamiętałam, że był przedstawiony, gdy go pierwszy raz słyszałam, ale teraz na potrzeby odpowiedzi na Twoje pytanie poszukałam głębiej i okazuje się, że muszę uzupełnić zapis przy "Trzeba żyć" o Grupę Bohema, bo tak jest opisana płyta, z której ona pochodzi. I Rafał Nosal jest założycielem tego zespołu.

(16.10.2021 06:41 AM)inżynierek napisał(a):  poznałem niedawno ten utwór INXS i bardzo cieszy, że jest w topie, choć tym razem nie w top 100 i tutaj lekki zawód. Icon_wink
Już przy okazji moich poprzednich topów wszech czasów opowiadałam, że ta piosenka w czasie gdy była na LP3 spowodowała, że stałam się autorką "oszustwa w głosowaniu", choć wtedy tak na to nie patrzyłam (i w sumie dalej mam z tym trochę problemów, bo intencje miałam czyste Icon_wink2 ). A mianowicie - od zawsze lubiłam kolekcjonować pocztówki, więc miałam ich bardzo dużo, wzięłam z nich te, które najmniej mi się podobały, zabrałam ze sobą do szkoły i wszystkie koleżanki i kolegów poprosiłam, żeby wypisali na nich odpowiedniego wykonawcę i tytuł i się podpisali. Tym sposobem zebrałam między 50-100 takich głosów (trudno mi teraz oszacować ile ich mogło dokładnie być), napisałam płomiennie brzmiący list wyjaśniający, że wszyscy głosujemy na INXS i dlaczego, spakowałam w wielką kopertę i wysłałam do radia. W kolejny piątek słuchałam z wypiekami na twarzy spodziewając się awansu na miejsce 1, a tymczasem nie dość, że nie wylądowali na szczycie, to jeszcze bardzo możliwe, że spadli kilka oczek. Icon_wink2 Po kilku tygodniach i tak dotarli tam, gdzie mi zależało, ale raczej nie dzięki mojemu staraniu. Icon_wink2
Teraz wiem, że Helen policzyła pewnie jedną kartkę z tych wszystkich, a resztę wywaliła. Icon_wink2

neo01 o Myszy i ludzie - Myslovitz napisał(a):Jakoś wcześniej nie za bardzo wiedziałem, co niektórzy widzą w tym kawałku, ale gdy usłyszałem go niedawno na koncercie, trochę to zrozumiałem...
Tak, zdecydowanie na koncercie można było wykrzyczeć tym utworem wszystko, co się potrzebowało...
Pamiętam Stodołę, gdzieś na końcu sali...

(16.10.2021 10:44 AM)kajman napisał(a):  
neon.ka napisał(a):pasuje tylko do lirycznych
Najczęściej tak, chociaż zdarzają się także szybsze kawałki (np jakieś boogie).
Z samym pianinem/fortepianem?

Kuba, radość aż przy czterech utworach - to chyba tak jak kajman powiedziałbyś, że to najlepsza dziesiątka dotąd. Icon_smile2 Chociaż dziwnie wygląda zestawienie kajmana i ku3y w takim kontekście. Icon_cool

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2021 08:36 PM przez neon.ka.)
16.10.2021 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] - neon.ka - 16.10.2021 08:33 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 103 850 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 512 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości