Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #161
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(14.10.2021 12:17 AM)neon.ka napisał(a):  A chodziło mi o Yacego. Icon_smile2
Icon_eek Icon_lol byłem pewien, że myślałaś o Kubie. ja bym się nie spodziewał, że sama lubisz bas Icon_smile2 szybciej gitarę akustyczną na przykład Icon_smile2
w przypadku Kuby to od jakiegoś czasu jest to dla mnie oczywistość, ale jeszcze parę lat temu obstawiałbym inaczej - zdecydowanie gitarę Icon_smile2
(14.10.2021 12:17 AM)neon.ka napisał(a):  hahahaha! Icon_wink2 No to wyciągnąłeś ze mnie dwa razy więcej informacji, niż zamierzałeś
DD oglądałem kilka razy, muzykę lubię ale tego nie skojarzyłem z tym filmem Icon_redface przesłuchałem teraz raz jeszcze i dalej nie kojarzę Icon_wink2
(14.10.2021 12:17 AM)neon.ka napisał(a):  Innej odpowiedzi nie mogło być. Icon_smile2
Chciałabym kiedyś posłuchać jak grasz.
ja też Icon_mrgreen ale to już raczej nierealne...
od ostatniego wydobycia przeze mnie dźwięku z saxu minęło prawie 30 lat Icon_eek to dwa razy dłużej niż od momentu kiedy się urodziłem do początku nauki Icon_razz kiedyś były plany zakupu, ale nie skończyło się to realizacją. no i obawiam się, że to nie jest jak z jazdą na rowerze Icon_wink2
gioconda2 napisał(a):SAKSOFON +1 / I jeszcze wiolonczela Icon_cool
wow. mocne połączenie Icon_smile2
(14.10.2021 12:20 AM)neon.ka napisał(a):  111 . 041 . 036 . Bird of Paradise - Snowy White
oj... Icon_frown
(14.10.2021 09:34 AM)ku3a napisał(a):  ja też Yacego byłem pewien Icon_smile2.
Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.10.2021 09:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #162
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):A kojarzysz jakiś utwór, w którym klarnet był - tak dla przykładu?
Zaz - Paris sera toujours Paris. Gdyby nie klarnet to utwór nie dotarłby do 2 miejsca mojej listy. Ale trzeba przyznać, że ogólnie instrumentalnie brzmi znakomicie.
Hypnos 69 - Jerusalem. Tutaj być może bez klarnetu utwór dotarłby na szczyt mojej listy, ale nie byłby tam przez 17 tygodni.
Miszon napisał(a):W ogóle w jazzie najwięcej.
Mam wrażenie że i w jazzie poszedł mocno w odstawkę. Niestety.
neon.ka napisał(a):120 . 118 . 099 . Don't Give Up - Peter Gabriel & Kate Bush
W owych czasach oglądałem jeszcze teledyski i uważam, że ten jest absolutnie genialny i nic lepszego stworzyć się nie da.
neon.ka napisał(a):No i nadal byłabym za tym, żeby początek z niej wywalić.
Dla mnie najlepszy fragment to ten do wejścia wokalu.
neon.ka napisał(a):113 . 103 . 112 . Wielka woda - Maryla Rodowicz
Utwór był bardzo blisko mojego topu i bardzo możliwe że jeżeli będzie kolejna edycja to się w nim znajdzie.
14.10.2021 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #163
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Miszon napisał(a):W piosenkach Turnaua jest w większości obój.
Klarnet też się gdzieniegdzie pojawia, zwłaszcza w późniejszych utworach, w ogóle instrumentarium bywa tam niekiedy bardziej rozbudowane. Niestety, trduno mi podać z pamięci przykład, w którym byłby szczególnie dobrze słyszalny.
neon.ka napisał(a):To Cię wesprę w poznawaniu
Dziękuję Icon_smile Podoba mi się, ale sądząc po pierwszym przesłuchaniu, moja czołówka SDM to nie będzie (aczkolwiek sporo utworów z mojego obecnego zalążka też za pierwszym razem nie zrobiło aż takiego wrażenia, więc w sumie kto wie).

A tymczasem przybyły nam dwie zbieżności, co prawda obie dość oczywiste: "Don't Give Up" to u mnie ostatnio miejsce 579, a "Bird of Paradise" 204. To a-ha co prawda poza moim topem, ale to zdecydowanie moja ich czołówka, z kolei ta Melua nieco poza moją czołówką, ale zdecydowaną większość jej utworów bardzo lubię, więc i tak cieszę się, że jest.
14.10.2021 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #164
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Miszon napisał(a):W ogóle w jazzie najwięcej.
I w muzyce klezmerskiej. A poza tym jeszcze w "Gdybym" np. (przynajmniej tak mi się wydaje). Mateusz Pospieszalski czasem go wykorzystuje zamiast saksofonów.
neon.ka napisał(a):118 . 111 . NNN . Nic nie zmieniać - happysad
Nieco zaskakujący wybór z ich dorobku, ale też bardzo lubię Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2021 03:33 PM przez neo01.)
14.10.2021 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #165
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
wwas napisał(a):Klarnet też się gdzieniegdzie pojawia, zwłaszcza w późniejszych utworach,
Dlatego napisałem "w większości". Kojarzę, że własnie w nowszych utworach był, ale też nie potrafię podać przykładu, dlatego napisałem ogólnie, licząc że doprecyzujesz Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
14.10.2021 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #166
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):116 . 075 . 063 . Stay On These Roads - a-ha
Mój ulubiony numer a-ha
neon.ka napisał(a):117 . 086 . 075 . Warszawa - T. Love
Tak nisko? Myślałam, że mieszkańcy tego miasta stawiają to wyżej w swojej hierarchii, że to cos jak hymn nr 2 Icon_wink (po Niemenie, który rozlega się na Łazienkowskiej).
14.10.2021 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #167
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Ja, gdybym mieszkał w Warszawie, raczej miałbym na ten utwór odruchy wymiotne. Icon_wink
14.10.2021 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #168
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
A mnie ten utwór przekonał do polubienia Warszawy. Doznałem tego uczucia jak zagrali na juwenaliach. I nagle mi się odmieniło.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
14.10.2021 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #169
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
No i jakoś mi to uciekło, więc nadrabiam zaległość.
neon.ka napisał(a):A co Cię niszczy podczas słuchania?
Organy Hamonda. Rzadko się zdarza, że się wpasowują w utwór i tylko przeszkadzają, ale mimo to utwór lubię. No i czasami przeszkadza mi także akordeon (ale mniej niż kiedyś i ostatnimi czasy bardzo rzadko).
15.10.2021 09:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #170
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
O hammondzie słyszałem, ale z drugiej strony nie kojarzę abyś nie lubił Deep Purple

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
15.10.2021 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #171
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Lubiłbym znacznie bardziej gdyby nie ten Hammond. W niektórych utworach mi bardzo mocno przeszkadza, w innych mniej.
Ale są utwory, w których słysząc go albo przesuwam dalej albo w ogóle wyłączam, bo nie mogę słuchać.
15.10.2021 09:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #172
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Obiecuję przesłuchać wszystkie przykłady z klarnetem, bo bardzo jestem zainteresowana tematem. Tylko chyba już po skończeniu topu. Ale na pewno.

(14.10.2021 09:34 AM)ku3a napisał(a):  jaki piękny skok "Always"! Icon_biggrin3
A ja mam nadzieję, że już mi następnym razem nic głupiego nie strzeli do głowy i żadnych niespodziewanych ruchów nie będzie... (nie rozumiem tamtych swoich topów, naprawdę Icon_wink2 )

(14.10.2021 09:56 AM)Yacy napisał(a):  ja bym się nie spodziewał, że sama lubisz bas Icon_smile2 szybciej gitarę akustyczną na przykład Icon_smile2
O, to akurat na odległym miejscu instrument. W większości przypadków nie lubię wersji akustycznych piosenek...
Yacy o Cry To Me napisał(a):przesłuchałem teraz raz jeszcze i dalej nie kojarzę Icon_wink2
W takim razie zachęcam do zrobienia popcornu i obejrzenia filmu jeszcze raz. Icon_smile2
Yacy napisał(a):od ostatniego wydobycia przeze mnie dźwięku z saxu minęło prawie 30 lat Icon_eek (...) obawiam się, że to nie jest jak z jazdą na rowerze Icon_wink2
A ja myślę, że mógłbyś się zdziwić. Chwila dłuższa, czy krótsza (kilkudniowa czy kilkugodzinna) rozgrzewki i mógłbyś nieźle śmignąć. Icon_smile2
Chociaż tu to specem jest Miszon, więc może potwierdzi jednak Twoją wersję.

kajman o Don't Give Up - Peter Gabriel &amp; Kate Bush napisał(a):W owych czasach oglądałem jeszcze teledyski i uważam, że ten jest absolutnie genialny i nic lepszego stworzyć się nie da.
barb42 na pewno by Ci przyklasnęła. Basia jest w ogóle moim równorzędnym skojarzeniem z tą piosenką razem ze skojarzeniem z koncertem charytatywnym emitowanym wiele lat temu w TV. A do niedawna miałam tylko to drugie. Icon_smile2
kajman napisał(a):
neon.ka napisał(a):No i nadal byłabym za tym, żeby początek z niej wywalić.
Dla mnie najlepszy fragment to ten do wejścia wokalu.
Nie spodziewałam się, że napiszesz coś innego. Icon_wink2 Moim zdaniem ten początek jest nudny i szczerze powiedziawszy, znając Twoje upodobania, nie wiem, co Ty w tym początku słyszysz.
kajman o Wielka woda - Maryla Rodowicz napisał(a):Utwór był bardzo blisko mojego topu i bardzo możliwe że jeżeli będzie kolejna edycja to się w nim znajdzie.
A bywałeś na plenerówkach, na których to było śpiewane? Przez wszystkie obecne tam gardła. Icon_smile2 Ręka do góry, kto bywał? Icon_wink2

wwas o Z miłością - SDM napisał(a):Podoba mi się, ale sądząc po pierwszym przesłuchaniu, moja czołówka SDM to nie będzie
A mnie w tej piosence pociąga akurat bardzo duża różnorodność instrumentalna (pomimo tego, co pisałam o moich upodobaniach w tym temacie).

neo01 o Nic nie zmieniać - happysad napisał(a):Nieco zaskakujący wybór z ich dorobku, ale też bardzo lubię Icon_smile
Identyfikuję się z niektórymi elementami tej piosenki po prostu...

gioconda2 o Warszawa - T. Love napisał(a):Tak nisko? Myślałam, że mieszkańcy tego miasta stawiają to wyżej w swojej hierarchii, że to cos jak hymn nr 2 Icon_wink (po Niemenie, który rozlega się na Łazienkowskiej).
To trochę tak, jakby umieszczać na swoich listach przebojów piosenki tylko ze względu na nazwisko wykonawcy Icon_wink2 (chociaż znacie chyba na sąsiednim forum pewne przypadki, które pokazują, że się tak da Icon_mrgreen )

(15.10.2021 09:30 AM)kajman napisał(a):  Organy Hamonda. Rzadko się zdarza, że się wpasowują w utwór i tylko przeszkadzają
Też ich nie lubię.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
15.10.2021 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #173
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):W większości przypadków nie lubię wersji akustycznych piosenek...
Mnie też nie przekonują. Ale jak jest napisana na gitarę klasyczną, kontrabas czy/i fortepian to raczej bardzo lubię. Ogólnie wolę gitarę akustyczną od elektrycznej i (to już w ogóle) kontrabas od gitary elektrycznej.
Yacy napisał(a):obawiam się, że to nie jest jak z jazdą na rowerze
Ja się obawiam czy z tą jazdą na rowerze to na pewno tak jest. Obawiam się, że jakbym wsiadł na rower to mi by się za bardzo pojechać nie dało (pomijam już fakt, że rower by się pode mną załamał).
neon.ka napisał(a):szczerze powiedziawszy, znając Twoje upodobania, nie wiem, co Ty w tym początku słyszysz
Wydawało mi się, że znając mnie to jest oczywiste. To bydowanie przestrzeni dźwiękowej smakowite.
neon.ka napisał(a):A bywałeś na plenerówkach, na których to było śpiewane?
Nigdy tego nie słyszałem w innej wersji niż studyjna (i chyba nie chciałbym słyszeć).
neon.ka napisał(a):chociaż znacie chyba na sąsiednim forum pewne przypadki, które pokazują, że się tak da
Nie za bardzo. Owszem coś na podobieństwo widzę, ale nie znam artysty o imieniu Lady, a nazwisku Pank. Icon_wink
15.10.2021 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #174
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):Obiecuję przesłuchać wszystkie przykłady z klarnetem
Jakichś konkretnych nie było tu chyba za wiele, ale przypomniało mi się, że w ekipie Czesława Śpiewa była chyba klarnecistka i rzeczywiście, choćby we "W sam raz" ją słychać Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
15.10.2021 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #175
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
U mnie fortepian może być nie tylko w lirycznych utworach ważnym instrumentem (Biała flaga, Kombinat, Kenny Kirkland u Stinga na płycie koncertowej, albo Chick Corea w "Invocation" McFerrina).

Co do przerwy w graniu: potwierdzam wersję Yacego. Ja wiem, że aby zagrać najtrudniejsze z utworów jakie grałem 20 kilka lat temu, to nawet pół roku ćwiczenia pewnie by nie pomogło. No może jakby to było kilka godzin dziennie codziennie to by te pół roku wystarczyło (choć raczej pewnie rok).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.10.2021 10:38 PM przez Miszon.)
15.10.2021 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #176
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(15.10.2021 07:54 PM)kajman napisał(a):  Ale jak jest napisana na gitarę klasyczną, kontrabas czy/i fortepian to raczej bardzo lubię.
Jeśli to jest podstawowa wersja piosenki, to jak najbardziej. Ale jeśli wcześniej jako podstawowa powstała wersja nazwijmy to "z prądem", to marne szanse, żeby akustyczna mi się spodobała. Jest dla mnie po prostu uboższa, i jest to strata.

kajman napisał(a):Nie za bardzo. Owszem coś na podobieństwo widzę, ale nie znam artysty o imieniu Lady, a nazwisku Pank. Icon_wink
Icon_cool

(15.10.2021 09:43 PM)neo01 napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Obiecuję przesłuchać wszystkie przykłady z klarnetem
Jakichś konkretnych nie było tu chyba za wiele,
Owszem, całkiem sporo ich było. I dzięki za dorzucenie jeszcze jednej. Icon_smile2

(15.10.2021 10:32 PM)Miszon napisał(a):  U mnie fortepian może być nie tylko w lirycznych utworach ważnym instrumentem
OK., ja się odnosiłam do tego, że napisałeś że SAM fortepian wystarczy Ci do szczęścia. Icon_smile2 Co rozumiem, że nie ma w nim innych instrumentów. To jednak wydaje mi się, że to pasuje tylko do lirycznych.

Miszon napisał(a):Co do przerwy w graniu: potwierdzam wersję Yacego. Ja wiem, że aby zagrać najtrudniejsze z utworów jakie grałem 20 kilka lat temu, to nawet pół roku ćwiczenia pewnie by nie pomogło.
Ale ja nie pisałam o najtrudniejszych utworach, tylko w ogóle o zagraniu. O odtworzeniu jakiejś melodii. Nawet dłuższej ale nieskomplikowanej.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
15.10.2021 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #177
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Miejsce 105 z dedykacją.

110 . 247 . PPP . Amazing - Aerosmith
109 . 255 . PPP . I Don't Wanna Miss a Thing - Aerosmith
108 . 161 . 120 . The Power of Love - Jennifer Rush
107 . 100 . 080 . By My Side - INXS
106 . 107 . 160 . If You Don't Know Me By Now - Simply Red
105 . 150 . 298 . Trzeba żyć - Rafał Nosal
104 . 106 . 119 . Makatka z aniołem - Stare Dobre Małżeństwo
103 . 105 . 123 . Z podwórka - Stare Dobre Małżeństwo
102 . 089 . 084 . Clear Horizon - Basia
101 . 085 . 067 . Myszy i ludzie - Myslovitz

legenda: miejsce w roku 2021, miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, tytuł, wykonawca

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
16.10.2021 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #178
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
W ogóle nie wiem kto to ten Nosal

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
16.10.2021 01:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #179
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Dzięki nowemu tworowi na Forum LP3, zwanemu Liście z zaświatów, poznałem niedawno ten utwór INXS i bardzo cieszy, że jest w topie, choć tym razem nie w top 100 i tutaj lekki zawód. Icon_wink
16.10.2021 06:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #180
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):101 . 085 . 067 . Myszy i ludzie - Myslovitz
Jakoś wcześniej nie za bardzo wiedziałem, co niektórzy widzą w tym kawałku, ale gdy usłyszałem go niedawno na koncercie, trochę to zrozumiałem...

WOLNE MEDIA!!!
16.10.2021 08:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 102 078 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 127 060 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości