Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #157
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(12.10.2021 10:29 PM)Miszon napisał(a):  Wystarczy mi sam fortepian do szczęścia w piosence.
Ale chyba nie w każdej? Icon_wink2 [pytanie poniekąd retoryczne].
W tych mocno lirycznych też tak lubię.

(13.10.2021 12:32 AM)ku3a napisał(a):  
neon.ka napisał(a):(chyba tylko jednego forowicza odpowiedzi jestem pewna)
którego? Icon_mrgreen
kajman napisał(a):Ja też i myślę, że o tego samego chodziło. Swoją drogą zgrabnie ominął odpowiedź na to pytanie.
To teraz mi głupio, bo temu forowiczowi zostawiłam 5% niepewności. Pomimo, że na własne oczy widziałam ten wspaniały zestaw garów...Icon_redfaceIcon_cool
A chodziło mi o Yacego. Icon_smile2

ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):może o dwa milimetry gitara basowa (lub kontrabas, gdy gitary nie ma) jest przed perkusją...
no to prawdę mówiąc bym nie zgadł... chyba ani jednego, ani drugiego.
W sumie trochę mnie to zaskakuje. Zwłaszcza drugiego.
A co byś obstawiał?

(13.10.2021 12:32 AM)ku3a napisał(a):  mimo że są i Foo, i Mark, (...) to akurat nie są to te "moje" ich utwory.
Kojarzę, że "Our Shangri-La" to nie Twój czub Marka, i nie zmienił tego nawet jego występ na Torwarze. Icon_wink2 A u mnie właśnie wtedy zaczęła się miłość do tej piosenki. Za każdym razem widzę tłum i ten obrazek:

[Obrazek: 966d50a4e492f99emed.jpg]

I słyszę to (przed chwilą posłuchałam i się rozpłynęłam... I tak mi się zatęskniło za jakimś koncertem... już od wieków nie byłam...): Our Shangri-La

(13.10.2021 09:28 AM)neo01 napisał(a):  na teraz to bardzo sobie chwalę jak słyszę jakieś tzw. dęciaki (najlepiej jak właśnie współgrają, ale może to być też sama trąbka albo sax - jak u Voo Voo), ale też z drugiej strony gitara elektryczna też oczywiście jest dla mnie bardzo ważna, a jak nie ma gitary, to bardzo sobie cenię piano Icon_smile
U Ciebie chyba bym obstawiała gitarę. [z dobrymi przesterami Icon_wink2 ].

(13.10.2021 10:19 AM)Yacy napisał(a):  jakby to napisać... miało być to:
Yacy napisał(a):i w tym przypadku też tak jest, że nie pamiętam czy pytałem, a może sama pisałaś - skąd ten utwór? bardzo nieoczywisty.
Icon_lol Icon_lol Icon_lol
cytowanie zaszwankowało Icon_wink2 ale może to nie tak źle wyszło Icon_smile2
hahahaha! Icon_wink2 No to wyciągnąłeś ze mnie dwa razy więcej informacji, niż zamierzałeś, bo teraz opowiem o "Cry To Me". Icon_smile2 To jest piosenka z filmu "Dirty Dancing", a obejrzałam go ze trzydzieści razy w młodości. Icon_wink2 I oprawa muzyczna była jego wielkim atutem (poza kilkoma wyjątkami). Na tyle, że mam w topie 6 piosenek stamtąd. Icon_wink2

Yacy o Goodbye - Lionel Richie napisał(a):od momentu kiedy zniknęły powody z jakich stał się dla mnie ważny traci na znaczeniu.
To ciekawe. Bo mnie wciąż przenosi w tamte czasy... Przywołuje wszystkie okoliczności. [chociaż u mnie było ich jeszcze parę innych przy okazji wtedy]. Ale z kolei gdy staram się oderwać ten utwór od trójkowych wydarzeń i posłuchać sobie jaką historię przedstawia, to to kolejny pięknie ułożony tekst. Aż dziwnie pomyśleć, że tak samo doskonale się wpasował w opowiedzenie historii na zupełnie inny temat.
Yacy napisał(a):raczej nie odkryję tu swojej nieznanej strony. SAKSOFON. Serce
Innej odpowiedzi nie mogło być. Icon_smile2
Chciałabym kiedyś posłuchać jak grasz.

(13.10.2021 11:06 AM)gioconda2 napisał(a):  Czuję się świetnie w tak doborowym gronie współmieszkańców Icon_lol A to wszystko za sprawą pozycji SDM w Twoim topie Icon_lol
Icon_lolIcon_lolIcon_lol
gioconda2 napisał(a):Również wolę ich wcześniejszą twórczość opartą "na Stachurze". Zapewne wpływ miały na to okoliczności poznania ich dorobku.
Mi pokazała ten zespół bliska koleżanka z liceum, i początkowo jak usłyszałam nazwę, to pomyślałam, że to coś w rodzaju Kabaretu Starszych Panów pewnie. Icon_wink2 No a potem to się śpiewało wszystko na ogniskach tylu...
A Twoja historia urocza. Icon_smile2

gioconda2 napisał(a):SAKSOFON +1 / I jeszcze wiolonczela Icon_cool
Czyli połączenie bardziej drapieżnego oblicza giocondy2 z łagodnym. Wszystko się zgadza. Icon_smile2
Ale wiolonczeli to za często nie masz chyba okazji słuchać...

(13.10.2021 05:11 PM)kajman napisał(a):  Najnowsze z nich to Coloratura.
Też mi bardzo podeszła. Choć początkowo się nie zanosiło. No i nadal byłabym za tym, żeby początek z niej wywalić. Icon_wink2

kajman napisał(a):Chodzi mi o klarnet. A na drugie miejsce miałbym kilkunastu kandydatów. Ale mam też instrument, który potrafi zniszczyć mi całą radość słuchania.
A kojarzysz jakiś utwór, w którym klarnet był - tak dla przykładu?
Zapewne w sporej liczbie piosenek Turnaua jest...
A co Cię niszczy podczas słuchania? Icon_mrgreen

Dzięki, że mogłam Was trochę poznać. Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
14.10.2021 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] - neon.ka - 14.10.2021 12:17 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 104 018 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 553 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości