Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #145
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(11.10.2021 07:12 AM)kajman napisał(a):  Może nie dostrzegam jakiegoś drugiego dna, ale mi się zawsze wydawały zbyt oczywiste i prostackie i dlatego ich nie cenię.
Dla mnie większość wierszy jest za trudna, więc poeci nie muszą się za mocno starać, żeby mi utrudnić życie. Icon_wink2 (choć oczywiście i u Stachury są takie, z którymi nie mam problemu).

(11.10.2021 08:06 AM)inżynierek napisał(a):  Ale wydaje mi się, że nie gustujesz w tak wyrafinowanych włoskich utworach, więc stąd moje obawy/przypuszczenia. Icon_wink
Podobnie jak kajmanowi nie bardzo mi tu pasuje określenie "wyrafinowane", ale Al Bano i Rominę Power lubię tak generalnie, nie tylko te dwa utwory, które mam w topie. Icon_smile2

(11.10.2021 01:38 PM)Yacy napisał(a):  pewnie w dużej mierze decydujące jest, którą wersję poznaliśmy jako pierwszą, bo mimo, że MC z tamtego okresu uwielbiam to jednak - teraz sobie przesłuchałem - niestety tu mi nie pasuje.
To na pewno.
Ale jednak zaskakuje mnie, że Ci ta piosenka nie pasuje. Chociaż... Ty chyba wolisz Czyżykiewicza lirycznego. A tu taki zdecydowanie nie jest.
Yacy napisał(a):miałem ochotę zajrzeć do poprzedniego notowania, bo "obawiałem się", że mogłem już wtedy napisać coś podobnego, ale jednak napisałem to bez zaglądania Icon_wink2
Cholerka, nie uwierzysz... Ze mną już musi być bardzo źle... To prawda, że w ostatnich dniach wpadłam na chwilę i do swojego III Topu, i do II Topu, ale okazuje się, że chyba mi się przyśniło, że cokolwiek komentowałeś odnośnie Pendragonu... Aż sama nie mogę w to uwierzyć... Icon_rolleyes Zresztą w ogóle nikt ich nie komentował... Icon_razz. [ale jestem niemal pewna, że gdzieś o tym musieliśmy rozmawiać/pisać]
Cóż, przemilczmy to...
Yacy napisał(a):i w tym przypadku też tak jest, że nie pamiętam czy pytałem, a może sama pisałaś - skąd ten utwór? bardzo nieoczywisty.
Ja Pendragona za wiele nie znam. Tak naprawdę to tylko chyba tą jedną płytę, z której pochodzi "The Voyager". Jak jeszcze byłam piękna i młoda, tą płytę poznałam dzięki koledze z pielgrzymki. Razem z muzyką dawną (jakkolwiek to by mogło się wydawać zupełnie do siebie niepasujące Icon_smile2 ). Całą płytę uważam za bardzo udaną, ale szczególnie mnie ujęła ta konkretna piosenka. W sumie to można by powiedzieć, że to kilka piosenek, bo jest tak różnorodna. Icon_smile2 A moim najulubieńszym momentem jest ten od 3:40.
Yacy napisał(a):
(10.10.2021 10:36 PM)neon.ka napisał(a):  140 . 104 . 085 . Cry to Me - Solomon Burke
A tu co chciałeś napisać? Icon_wink2

(11.10.2021 10:01 PM)inżynierek napisał(a):  Natomiast na ogół to było właśnie coś starszego.
Jeszcze ciekawe, gdzie dla Ciebie się kończy to, co starsze. Icon_smile2 Dla mnie na płycie "Czarny blues o czwartej nad ranem". Chociaż jeszcze kolejnych pięciu słuchałam też ze względną przyjemnością (tzn. że nie w całości, ale w dużej części).
inżynierek napisał(a):* jedna pieśń była o chłopaku z plakatu (coś takiego kojarzę);
* "w drodze (...) w autobusie linii 82" - ten utwór przytoczył w największym stopniu moją uwagę i chętnie go poznam;
Tych zupełnie nie kojarzę (możliwe, że w ogóle nie znam...), ale już inni wyjaśnili, co to za tytuły. A ta z autobusem ładna...

Dziękuję za podzielenie się wrażeniem. Icon_smile2

(12.10.2021 11:10 AM)gioconda2 napisał(a):  Czyżby inspiracja do piosenki o tytule Film mojego snu? Nawet na teledysku autobus w barwach poznańskich widzę.
Krzysztof Myszkowski urodził się w Złocieńcu, a studiował w Poznaniu, więc bardzo prawdopodobne. Icon_smile2

(12.10.2021 03:45 PM)ku3a napisał(a):  "True Love..." u mnie nigdy nie przebiło się do dziesiątki na liście.
I to mi się wydaje całkowicie nieprawdopodobne!
Ciekawe czego Ci w tej piosence zabrakło... bo przecież jest taka Markowa...
A u mnie: w komentarzu do mojego pierwszego notowania własnej listy napisałam "jako ciekawostkę napiszę też, że jeszcze tydzień temu byłby inny zwycięzca, byłby nim Mark Knopfler i gdybym rozpoczęła pisanie swojej listy w momencie mojego pojawienia się na sąsiednim forum (początek września zeszłego [2007] roku), to byłby jej zdecydowanym liderem, bo byłby w pierwszej dziesiątce 18 tyg. (na 22 tyg.) z czego 8 tyg. na miejscu 1.", co oznacza, że tyle tygodni ta piosenka była na forum LP3 w moim głosowaniu na Listę Trójkową. Niezły wynik uważam. Icon_wink2 [a możliwe, że dłużej nie było tylko dlatego, że wypadło z listy i nie dało się już głosować]
ku3a napisał(a):"Side" to co prawda mój ulubiony Travis, ale nie pamiętałem, że aż tak bardzo wysoko jest u Ciebie.
To również mój ulubiony, choć wcześniej prześcigał go zdecydowanie "Sing". Ale "Side" kojarzy mi się z jednym latem, słoneczną pogodą, mieszkaniem u cioci w czasie gdy oni byli na wakacjach, no i oglądaniem teledysku, który wtedy bardzo mi się podobał, a ku mojemu szczęściu tłukli go w TV bez końca. Icon_wink2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
12.10.2021 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] - neon.ka - 12.10.2021 09:25 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 104 084 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 573 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości