Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #141
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):Napisz koniecznie jakie wrażenia po koncercie będą w Tobie. I poproszę o info które z tych starszych piosenek zagrają (nie wiem, czy w ogóle je jeszcze grają...)
Oczywiście, że wrażenia świetne. Icon_biggrin Natomiast na ogół to było właśnie coś starszego. Ze względu na ubogą znajomość dyskografii mogę tylko przytoczyć kilka cytatów z różnych pieśni, które byłem w stanie zapamiętać. Icon_wink
* jedna pieśń była o chłopaku z plakatu (coś takiego kojarzę);
* w innej pamiętam, że były "cudne manowce";
* "w drodze (...) w autobusie linii 82" - ten utwór przytoczył w największym stopniu moją uwagę i chętnie go poznam;
* "troski niech zabierze noc" i "wstaje nowy dzień" - kolejny ciekawy utwór, ale tu cytatów chyba nie pamiętam.

Oczywiście nie zabrakło klasyków: "Bieszczadzkie anioły", "Z nim będziesz szczęśliwsza", "Jest już za późno", "Czarny blues". Z tego przyznaję, że akurat wykonanie "Szczęśliwszej" było w moim odczuciu zaskakująco słabe, biorąc pod uwagę, że to dla mnie ulubiony jak dotąd utwór. "Czarny blues" zaś chyba miał nieco inne słowa niż w oryginale, na pewno brakowało mi pewnego fragmentu, chyba że ja źle kojarzę coś.

Rozpoznałem "Nie brookliński most" i "Zabieszczaduj z nami", ale to pewnie dlatego, że widziałem te tytuły w historii LP3. Pierwszy raz usłyszałem.
Chyba "Glorię" też kojarzę, bo miałem kiedyś kaprys włączyć na YT.
Były też jeszcze trzy utwory z nowej płyty i tylko trzy. I co więcej, nie rozpoznałem ich po tytule, wiem, że słyszałem, ale to wymaga chyba trzeciego odsłuchu albumu, lub może coś mam w suplemencie (lecz wątpię w to, bo po drugim odsłuchu dostały się trzy, nie wiem z jakim skutkiem).

Jeśli bylibyście w stanie pomóc mi na razie w tych czworgu utworach, o których coś więcej powiedziałem, serdeczne dzięki Icon_biggrin
11.10.2021 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] - inżynierek - 11.10.2021 10:01 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 104 016 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 553 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości