Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #133
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(08.10.2021 07:42 PM)inżynierek napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Jak rozumiem lubisz bardziej inne utwory niż te Al Bano i Rominy Power? Jakie w takim razie chciałbyś tu jeszcze zobaczyć, żebyś był zadowolony? Icon_smile2
Ogólnie jestem, ale za te najbardziej ulubione uznaję świetne Libertę i Sharazan (...) A, i jeszcze Sempre Sempre jest bardzo fajne. Icon_smile
A to się jednak nie zrozumieliśmy. Myślałam, że piszesz, że masz nadzieję, że "Ci sara" jest już najwyższą piosenką Al Bano, bo bardziej podobają Ci się inne piosenki i nie chciałbyś, żeby on zajmował je jakimiś swoimi kawałkami. Icon_wink2
(08.10.2021 08:19 PM)inżynierek napisał(a):  SDM w Teatrze Muzycznym w mieście na dwie litery. Icon_smile Bilet kupiłem... w marcu, gdy o prognozach pogody pandemicznej na październik nie wiedziałem kompletnie nic. Icon_smile
I bardzo dobrze, że się nie wstrzymałeś. Icon_smile2 Napisz koniecznie jakie wrażenia po koncercie będą w Tobie. I poproszę o info które z tych starszych piosenek zagrają (nie wiem, czy w ogóle je jeszcze grają...)

(08.10.2021 09:32 PM)kajman napisał(a):  
neon.ka napisał(a):No to jest utwór, przy którym - gdybym pisała moje podstawowe skojarzenia - napisałabym "ku3a".
A moje pierwsze skojarzenie to forum LP3. Pierwsze miejsce w pierwszym notowaniu Mojej 30.
Moje też takie było. Ale z czasem się zmieniło. Icon_smile2
kajman o Mary Pickford - Katie Melua napisał(a):Dla mnie wielkie rozczarowanie na LP3, że ten utwór do top 30 nie wszedł.
Tego nie pamiętałam, ale jeśli tak było, to niewątpliwie też mnie to wtedy musiało bardzo wkurzyć. Icon_smile2
Natomiast dla mnie - o czym też już pisałam - to przede wszystkim świetny utwór do wracania z pracy w szybkim tempie. Icon_wink2
kajman o SDM napisał(a):Pewnie dla Ciebie wpływ na wynik miały texty. Obydwa są Stachury, którego obok Miłosza uważam za najgorszego ze znanych poetów.
Akurat w przypadku SDM w większości utworów (ponieważ najwięcej piosenek, które mam w topie, pochodzi z wczesnego okresu ich twórczości) na ich obecność w moim topie miały okoliczności, w których je poznawałam, a potem śpiewałam. Icon_smile2 Tekstów Stachury nigdy szczególnie nie rozumiałam (nie w znaczeniu, że się z nimi nie zgadzałam, tylko były dla mnie za bardzo "zawiłe"), więc to raczej byłby argument oddalający te piosenki od wysokich miejsc.

(09.10.2021 09:10 AM)ku3a napisał(a):  w tej dziesiątce 3 utwory które co najmniej bardzo lubię. i o dziwo 2 to SDM, (...) no i "Dla ciebie" - taki Myslovitz był moim ulubionym.
Jeśli dobrze rozumiem, to wymieniłeś tu te trzy utwory? To moim zdaniem jest tam jeszcze przynajmniej jeden, który bardzo lubisz. Icon_smile2

(09.10.2021 04:37 PM)wwas napisał(a):  Wyżej są u mnie jeszcze trzy utwory SDM (żadnego jeszcze tutaj nie było, więc liczę, że się pojawią),
Sprawdzimy. Icon_razz
wwas napisał(a):przy czym muszę się ze wstydem przyznać, że w ich dyskografii nadal mam spore braki (np. tego ich trzeciego utworu z ostatniej dziesiątki nie kojarzę; cóż, trochę tych płyt nagrali...)
To Cię wesprę w poznawaniu Icon_smile2

Jestem bardzo zaskoczona ilu amatorów ma tutaj SDM. Jakoś zapomniałam o tym...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
10.10.2021 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] - neon.ka - 10.10.2021 10:34 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 103 834 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 510 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości