Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #101
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Behemotha mial ku3a na liście swojej sporo. Może nie były to wielkie hity ale było tego trochę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.10.2021 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):z naszych różnych rozmów ja miałam w głowie, że słuchasz wszelkich metalowych odłamów
zależy jeszcze jak rozumiemy, że ich słucham. czy że zdarza mi się słuchać, czy że zwykłem słuchać Icon_wink2.
z takich ekstremalnych rzeczy to akurat, tak jak napisał Miszon, Behemoth jest wyjątkiem i faktycznie nie raz byli na mojej liście (jeden utwór na pierwszym, 2 inne na podium, a jeszcze 2 kolejne w dziesiątce, no i poza dziesiątką też kilka innych).

w tej dwudziestce kilka utworów, które ogromnie lubię i są nawet w moim topie.
a Dido to chyba najniżej notowany utwór, który utrzymał pozycję Icon_smile2.
02.10.2021 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #103
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(02.10.2021 11:40 PM)ku3a napisał(a):  zależy jeszcze jak rozumiemy, że ich słucham. czy że zdarza mi się słuchać, czy że zwykłem słuchać Icon_wink2.
Ech, ciągle zapominam, że z Twoim informatycznym umysłem to trzeba bardzo precyzyjnie rozmawiać. Icon_cool
Miałam w głowie, że "zwykłeś". Ale też myślę, że rozmawialiśmy o konkretnych przykładach i przede wszystkim o Behemocie właśnie, stąd może mi taki obraz został w głowie. Icon_smile2
ku3a napisał(a):a Dido to chyba najniżej notowany utwór, który utrzymał pozycję Icon_smile2.
Prawie - na 311. Play Dead - James i na 308. Filandia - Świetliki i Bogusław Linda się utrzymały.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
03.10.2021 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #104
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
ku3a napisał(a):jeden utwór na pierwszym, 2 inne na podium, a jeszcze 2 kolejne w dziesiątce
O, to dziesiątka to pamiętam, ale podium, a nawet zwycięstwo to już kompletnie mi wyleciało z głowy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.10.2021 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #105
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):Gdzie Wy graliście te koncerty? Chyba opowiadałeś, ale nie pamiętam...
A różnie. Wtedy to liczyłem i zapisywałem w zeszycie (zresztą, zapisywałem także daty prób i jakie nowe kawałki się na nich pojawiały. Potem prób już nie zapisywałem, ale występy owszem). Było tego przez 3 lata coś koło 20 kilku sztuk, potem przez kolejne 2 lata to już było tego może z 5 (mieszkaliśmy już w innych miastach). W większości to były jakieś plenerowe imprezy w powiecie, gdzie pasowaliśmy jak pięść do oka (co w końcu było źródłem konfliktu w zespole, bo dwóch z nas nie chciało już grać takich bezsensownych występów), trochę jakichś występów typu 2-3 utwory z okazji organizowanych w domu kultury imprez okolicznościowych (tu już pasowało bardziej). Ale trafił się też wspomniany festiwal na Kadzielni (nie pomnę nazwy), przegląd jakichś zespołów szkolnych w Skarżysku (porażka na nim skłoniła nas do zmiany stylu, czyli to była taka porażka która uczy), wreszcie jakiś dwudniowy międzynarodowy festiwal typu Opole/Sopot (w sensie że naprawdę to było fajnie zrobione) w Kielcach, gdzie ku naszemu zdumieniu weszliśmy do finału (było w nim bodajże 7 wykonawców, ale już nie pamiętam) i śpiewaliśmy także drugiego dnia - wygrała znana z Szansy na Sukces Anna Świątczak, niezła była też jakaś Szwedka, z zagranicy były też 2 Ukrainki, ale jedna z nich była słaba i chyba dlatego weszła do finału, że nie była z Polski Icon_wink2 . Pamiętam że w jury był jakiś Amerykanin, z którym nawet gadaliśmy naszym kaleczącym angielskim na poczęstunku po tej eliminacyjnej części, a przewodniczącą była Katarzyna Gaertner. To w ogóle było super, bo nie graliśmy tam, tylko śpiewaliśmy, a podkład robił tam profesjonalny zespół, któremu wcześniej dostarczyliśmy nagranie oraz nuty (dosłownie dzień przed terminem zgłoszeń), a oni zrobili cały aranż. To było niesamowite usłyszeć swoją piosenkę w takiej "festiwalowej" wersji, graną przez profesjonalny band, który jechał wszystko z nut Icon_smile2 (pamiętam na próbie, jak miała być nasza kolej, jak perkusista otworzył nuty i mówi: "O nie! Teraz to ciężkie!" Icon_wink2 ), śpiewać na dużej scenie i przy pełnej publiczności Icon_biggrin3 . Były też jakieś religijne, kościelne okazje, ale tam nie gralismy swojego repertuaru, tylko pieśni religijne, oprawa mszy, kolędy w swoich aranżach, więc tego nie liczyłem do występów zespołu (chociaż te wersje kolęd były takie bardzo nasze, więc w sumie można by zaliczyć).

Co do Gaertner, to spotkaliśmy ją potem jeszcze 2 razy, w Końskich (ona jakoś blisko mieszka, więc to nie było dziwne), raz jak śpiewaliśmy na jakiejś imprezie mikołajowej dla dzieci (kolega napisał bardzo fajną piosenkę na tę okazję, drugi numer to było "A ja wolę moją mamę", którego uczyliśmy się dzień przed Icon_wink2, śpiewała z nami taka dziewczyna z mojej podstawówki, która miała notabene NIESAMOWITY wokal, piękna barwa i czysto śpiewała, poza tym jeszcze kilka naszych rzeczy z takich weselszych zagraliśmy - pamiętam że 2 wejścia mieliśmy), a raz na jakiejś imprezie ekologicznej czy coś (?), gdzie znowu była w jury.

Ogólnie trochę pograliśmy, ale brakowało nam kogoś, kto by się nami zajął i jakoś pokierował (albo właśnie szukał okazji takich występów jak ten w Kielcach - tata to znalazł przypadkiem kilka dni przed terminem zgłoszeń - musieliśmy w poniedziałek po lekcjach pojechać do studia nagrać 2 piosenki, potem wysłać jakiemuś dyrektorowi szkoły muzycznej w Końskich, który przepisał oba utwory na nuty, wysłać kasetę i nuty pocztą - w piątek mijał termin zgłoszeń), a także pewności siebie i siły przebicia. A potem to się rozjechaliśmy po Polsce, jeden kolega też poszedł do seminarium (po pół roku zrezygnował), spotykaliśmy się jeszcze okazjonalnie w wakacje pobrzdękać sobie, ale jak napisałem wyżej to już przez kolejne 2 lata nie było prawie żadnych występów. A na pewno nie powstało wtedy więcej niż 2-3 piosenki. A jak napisałem wyżej sporo tych występów było kompletnie bez sensu: jakieś plenery typu dzień gminy czy coś, gdzie grało jakieś disco polo, albo śpiewały panie z zespołu ludowego, a między nimi my wyskakiwaliśmy. Kojarzę taki występ w Sielpi, gdzie grało mi się naprawdę fajnie, super się wczuwałem, każdy kawałek coraz lepiej, a tu nagle widzę kolega głowny wokalista schodzi ze sceny... No to poszlismy za nim. Potem powiedział, że jemu się wcale fajnie nie grało, w końcu wkurzył go jakiś pijany gość, który zaczął jakieś teksty rzucać żeby już kończyć czy coś...
Nie mieliśmy też pojęcia, gdzie można z taką muzyką pojechać. Teraz pewnie by się coś wygooglało, czy coś. Ale wtedy? Nie miałem pojęcia o istnieniu festiwalu tego typu, graliśmy to co graliśmy z powodu ograniczeń sprzętowych, a nie z powodu że słuchaliśmy tego: tata pożyczył mi kiedyś od kolegi 3 kasety SDM (znałem tę nazwę, ale żadnej piosenki) - włączyłem pierwszą i po kilkunastu minutach wyłączyłem, dalsze słuchanie to była strata czasu Icon_razz . Ja chciałem, żebyśmy grali akustycznego rocka, a nie poezję śpiewaną, nie potrafiłem za bardzo kolegom wytłumaczyć, jak to ma brzmieć. Dopiero kilka lat później Starsailor nagrał swój debiut, a Coldplay drugą płytę i wtedy usłyszałem to, co chciałem kolegom zaproponować Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2021 08:18 AM przez Miszon.)
03.10.2021 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #106
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Miszon, Ty powinieneś jakieś książki pisać. Albo nagrywać audiobooki? Icon_cool
Jedno pytanie, a tu taka odpowiedź. Icon_smile2 Ale tak serio, to dzięki za te wszystkie historie - i raczej nie pamiętam, bym już je kiedyś słyszała. I w ogóle jestem pod wrażeniem, że tyle szczegółów pamiętasz. Dla mnie to nieosiągalny kosmos.

*

190 . NNN . NNN . On the Other Side - Ray Wilson
189 . 141 . 165 . Or - Smolik & Magda Kasprzyszyn
188 . 121 . 065 . Never Ending Story - Limahl
187 . 213 . NNN . Lubię wracać tam gdzie byłem - Zbigniew Wodecki
186 . 152 . 171 . Pejzaże harasymowiczowskie - Wolna Grupa Bukowina
185 . 170 . 161 . Bad - Michael Jackson
184 . 190 . 189 . Don't Speak - No Doubt
183 . 174 . 139 . Hand In Hand - Koreana
182 . 187 . 133 . Barka - Anna Maria Jopek
181 . 188 . 149 . Życie jest listem - Antonina Krzysztoń
180 . 202 . 284 . Jesteś lekiem na całe zło - Krystyna Prońko

179 . 176 . 192 . Senza una donna (Without A Woman) - Zucchero & Paul Young
178 . 153 . 150 . W deszczu maleńkich żółtych kwiatów - Myslovitz
177 . 350 . 172 . Czas nas uczy pogody - Grażyna Łobaszewska
176 . 426 . NNN . Everlasting Love - Sandra
175 . 195 . 227 . Na twojej ulicy - Mancu
174 . 163 . 204 . Zapiszę śniegiem w kominie - Robert Kasprzycki
173 . PPP . 343 . Zawsze tam gdzie ty - Lady Pank
172 . 182 . 201 . Idź swoją drogą - Raz, Dwa, Trzy
171 . 136 . 265 . Za-czekam - Mietek Szcześniak

legenda: miejsce w roku 2021, miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, tytuł, wykonawca

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
05.10.2021 01:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #107
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Raczej nigdy na forum ani na żywo nie opowiadałem, w sumie nikt nie pytał Icon_wink , zatem nie mogłaś słyszeć tych historii.
Dobre było jak graliśmy na weselu Icon_lol .
Albo z kolegą, który uczył się naszych piosenek w drodze na koncert (5km piechotą), miał kartkę z chwytami przed sobą i grał. Problemem było to, że miał zaczynać pierwszy kawałek, zapomnial jak to leciało i trochę nie bardzo w rytmie, przez pół numeru próbowaliśmy tak wyewoluować piosenkę, żeby zaczęła być do siebie podobna Icon_lol .

Ooo, ale teraz świetny zestaw! 173, 180, 183, 184, 187-189!
Krzysztoń chyba zawsze będzie mi się kojarzyć z koncertem w kościele św. Jacka w Warszawie, gdzie ni z tego ni z owego spotkałem moje 3 koleżanki z liceum (w tym jedną co była "kolejną w kolejce" po tej od Don't Speak, if U know what I mean Icon_wink . A jeśli nie, to opowiem o tym na ABC przy którejś z kolejnych literek).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2021 08:30 AM przez Miszon.)
05.10.2021 08:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #108
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
dużo dobra w tej dwudziestce. oczywiście z mojego punktu widzenia Icon_wink2.
Koreana Icon_mrgreen. nie pamiętałem, że aż tak bardzo Ci się podoba Icon_smile2. i to znowu taki wehikuł czasu...
czemu akurat ta wersja "Everlasting Love" tak wysoko u Ciebie? ja chyba tej wersji w ogóle nie znałem Icon_wink2. teraz sobie słucham Icon_wink2.
ale rzuca tą Łobaszewską Icon_wink2. ale tendencja mi się podoba. czas nas uczy lubić ten utwór...
no i oczywiście ogromnie się cieszę z, niespodziewanego jak dla mnie, powrotu "Zawsze tam gdzie ty".
Miszon napisał(a):A jeśli nie, to opowiem o tym na ABC przy którejś z kolejnych literek
to ja już się szykuję na opowieść! Icon_mrgreen
05.10.2021 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #109
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Napiszę tylko, że jest tutaj mnóstwo smakowitości. Dwie były w moim topie.
05.10.2021 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #110
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):Miszon, Ty powinieneś jakieś książki pisać.
+1
Myślałam, że sobie odpuszczę czytanie tak długiego posta, ale wciągnął mnie i przeczytałam wszystko od dechy do dechy.
A najbardziej wzruszyło mnie P.S. jak:
Miszon napisał(a):z kolegą, który uczył się naszych piosenek w drodze na koncert (5km piechotą), miał kartkę z chwytami przed sobą i grał.
Biedny kolega Icon_cry, nie dość, że 5 km na pieszo z instrumentami, to jeszcze nie mógł patrzeć pod nogiIcon_wink czy przed siebie Icon_lol...
A muzycznie wzruszył mnie Limahl i Sandra, a rozczarował LP (Zawsze...), jest to rzecz, której nie znoszę...
06.10.2021 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #111
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
gioconda2 napisał(a):Myślałam, że sobie odpuszczę czytanie tak długiego posta, ale wciągnął mnie i przeczytałam wszystko od dechy do dechy.
A dziękuję Icon_smile2 .
(06.10.2021 12:15 PM)gioconda2 napisał(a):  A najbardziej wzruszyło mnie P.S. jak:
Miszon napisał(a):z kolegą, który uczył się naszych piosenek w drodze na koncert (5km piechotą), miał kartkę z chwytami przed sobą i grał.
Biedny kolega Icon_cry, nie dość, że 5 km na pieszo z instrumentami, to jeszcze nie mógł patrzeć pod nogiIcon_wink czy przed siebie Icon_lol...
ale dokładnie tak było! W dodatku połowa drogi to przez las!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2021 02:21 PM przez Miszon.)
06.10.2021 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #112
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(05.10.2021 08:29 AM)Miszon napisał(a):  Problemem było to, że miał zaczynać pierwszy kawałek, zapomnial jak to leciało i trochę nie bardzo w rytmie, przez pół numeru próbowaliśmy tak wyewoluować piosenkę, żeby zaczęła być do siebie podobna Icon_lol .
Hahaha. Icon_smile2 No to może stworzyliście nowy całkiem utwór.
Miszon napisał(a):spotkałem moje 3 koleżanki z liceum (w tym jedną co była "kolejną w kolejce" po tej od Don't Speak, if U know what I mean Icon_wink . A jeśli nie, to opowiem o tym na ABC przy którejś z kolejnych literek).
No nie mogę skojarzyć, ale też poczekam na odpowiedni moment. Chociaż do "N" to teraz daleko jeszcze bardzo... Icon_wink2

(05.10.2021 08:45 PM)ku3a napisał(a):  Koreana Icon_mrgreen. nie pamiętałem, że aż tak bardzo Ci się podoba Icon_smile2. i to znowu taki wehikuł czasu...
Ciekawa jestem jak to będzie dla Ciebie dalej wyglądało, bo dla mnie to oczywiście czym wyżej, tym więcej takich wehikułów będzie.
ku3a napisał(a):czemu akurat ta wersja "Everlasting Love" tak wysoko u Ciebie? ja chyba tej wersji w ogóle nie znałem Icon_wink2. teraz sobie słucham Icon_wink2.
A jaka jest inna? Icon_razz Ja żadnej innej nie znam. I to właśnie Sandra mi towarzyszyła w dzieciństwie. I nie wiem w jaki sposób, ale po prostu poprzednio o niej nie pamiętałam. A jak gdzieś usłyszałam, to sobie przypomniałam. Icon_smile2

(05.10.2021 10:05 PM)kajman napisał(a):  Napiszę tylko, że jest tutaj mnóstwo smakowitości. Dwie były w moim topie.
Obstawiam, że to któreś dwoje w tej trójki: Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Wolna Grupa Bukowina.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2021 08:39 PM przez neon.ka.)
06.10.2021 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #113
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Od kolejnych miejsc będę wrzucała po dziesiątce.

170 . 157 . 250 . Wiem, że jesteś tam - Ania Wyszkoni
169 . 167 . 132 . Temat serialu „Dom” - Waldemar Kazanecki
168 . 193 . 295 . Nie boję się - Tomek Makowiecki
167 . 155 . 296 . Window Blues - Band Of Horses
166 . 151 . 197 . Don't Panic - Coldplay
165 . NNN . NNN . Wpadaj do mnie zimą - Monika Malec & Anna Serafińska & Patrycja Kotlarska & Kuba Badach & Janusz Szrom & Jacek Kotlarski & Zbigniew Zamachowski
164 . 192 . 318 . Map of the Problematique - Muse
163 . 139 . NNN . Nie chcę takich dni - Waldemar Śmiałkowski
162 . 070 . 061 . Comfort Me - Sparklehorse
161 . 050 . 027 . With or Without You - U2

160 . 124 . 098 . Crying In the Rain - a-ha
159 . 177 . 271 . San Damiano - Sal Solo
158 . 156 . NNN . Secret - OMD
157 . 148 . 170 . Kraków - Myslovitz & Marek Grechuta
156 . 146 . 057 . Polowanie na wielbłąda - Myslovitz
155 . 175 . NNN . Ci sarà - Al Bano & Romina Power
154 . 159 . 328 . My Story - Maximilian Hecker
153 . 137 . 183 . Yoshimi Battles the Pink Robots, Part 1 - The Flaming Lips
152 . 158 . NNN . Tylko słowa zostały - Ania
151 . 164 . 060 . That's What Friends Are For - Dionne Warwick & Friends

legenda: miejsce w roku 2021, miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, tytuł, wykonawca

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
06.10.2021 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #114
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
U2 srogo w dół Icon_confused Ale za to mamy piękny utwór Sal Solo i do tego w górę. Icon_smile A Al Bano przypuszczam, że najwyższy? No bo bardziej lubię inne utwory Icon_wink
06.10.2021 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #115
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
Neon.ko - a nie znasz Everlasting Love U2?

Co do literki N - skoro nie byłaś na Zlocie na literkę N, to już tej historii nie usłyszysz (aczkolwiek: w zasadzie cytowałem tam swój wpis na forum.sebastos.pl, konkretniej wstęp do pierwszej części BTW, gdzie część historii napisałem).
Co najwyżej ciąg dalszy, na literkę... jakąś pozostałą do końca alfabetu Icon_cool2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2021 10:27 PM przez Miszon.)
06.10.2021 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
neon.ka napisał(a):Obstawiam, że to któreś dwoje w tej trójki: Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Wolna Grupa Bukowina.
To Cię chyba zaskoczę, bo tylko Bukowina. A ten drugi to jej sąsiad w Twoim topie.
Ta dwudziestka w moim odczuciu słabsza, ale też z dwoma utworami z mojego topu (i tutaj myślę, że nie będzie problemów z trafieniem tej dwójki).
06.10.2021 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #117
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
O! Jak to się stało, że nie zauważyłem dotąd tego wątku? Icon_eek Tym bardziej że już na pierwszej stronie pojawia się 7 utworów Turnaua. I trochę szkoda, że już tam, bo cała siódemka jest w moim zalążku topu (a wbrew pozorom nie mam w nim całej jego dyskografii, więc w żadnym wypadku nie jest to oczywiste), a aż 3 w top 30 (czyli tylko jednego stamtąd brakuje), więc nawet jeżeli jakiś Turnau się jeszcze pojawi, lepiej już raczej nie będzie.

Za to widzę sporo innych plusów - zbieżności z moim zalążkiem naliczyłem jak dotąd 21, najbogatsza była pod tym względem dziesiątka od 430 do 421 z aż czterema, w najnowszej zdecydowanie i w sumie dość przewidywanie wyróżnia się "Kraków". Jest też parę utworów, dla których dostanie się do mojego zalążka jest tylko kwestią czasu (np. miejsce 217), a także takich, które co prawda się nie łapią, ale lubię je bardzo (np. 184).

Czekam niecierpliwie na dalszy ciąg.
06.10.2021 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #118
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
ależ długo mnie tu nie było Icon_eek

(19.09.2021 08:27 PM)neon.ka napisał(a):  374 . NNN . NNN . The Voyager - Pendragon
o! jaka fajna niespodziewajka!Icon_smile2
(21.09.2021 10:06 PM)neon.ka napisał(a):  370 . 440 . 326 . Rozmowa bez słowa - Stare Dobre Małżeństwo
kiedyś dla mnie bardzo ważny utwór. dziś nadal lubię. jest w moim TWC, ale to już nie to...
(21.09.2021 10:06 PM)neon.ka napisał(a):  355 . NNN . NNN . Życie to nie teatr - Mirosław Czyżykiewicz
ten utwór też mam w swoim TWC. ale w wykonaniu Jacka Różańskiego
(23.09.2021 12:34 AM)neon.ka napisał(a):  337 . 344 . NNN . Ballada dla śpiącej królewny - Anita Lipnicka
(23.09.2021 11:09 PM)neon.ka napisał(a):  326 . 433 . 305 . Happy People - Yazoo
Serce
(23.09.2021 11:09 PM)neon.ka napisał(a):  313 . 276 . NNN . Odjazd - Renata Przemyk
Serce
(27.09.2021 11:07 PM)neon.ka napisał(a):  278 . 256 . NNN . Dollar Girl - OMD
nie pamiętałem tego. to już jest środkowa część ich kariery nieco słabiej przez mnie odbierana niż lata 80. ale mimo to jednak trudno odmówić mu urody Icon_smile2

(05.10.2021 08:29 AM)Miszon napisał(a):  A jeśli nie, to opowiem o tym na ABC przy którejś z kolejnych literek).
niezłe historie opowiadasz Icon_smile2 czekam na więcej Icon_smile2

(05.10.2021 01:20 AM)neon.ka napisał(a):  176 . 426 . NNN . Everlasting Love - Sandra
nie kojarzyłem jej w Twoim topie! super, że ta wersja Icon_lol

(06.10.2021 08:23 PM)neon.ka napisał(a):  169 . 167 . 132 . Temat serialu „Dom” - Waldemar Kazanecki
super, że są tematy z polskich seriali. zakładam, że ten najwyżej? Icon_wink2
(06.10.2021 08:23 PM)neon.ka napisał(a):  167 . 155 . 296 . Window Blues - Band Of Horses
niezmiennie Serce Icon_smile
(06.10.2021 08:23 PM)neon.ka napisał(a):  158 . 156 . NNN . Secret - OMD
o to już zdecydowanie moje OMD Icon_wink2 /a w głośnikach nasz nr 1 OMD. chyba nic się nie zmieniło? Icon_biggrin3/

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.10.2021 11:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #119
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
ależ "With Or Without You" się pogruchotało!...
za to cieszę się, że "Map of the Problematique" wciąż do góry.
Maximilian Hecker mocno mi się kojarzy z początkami naszej znajomości "w realu". choć bardziej nazwisko niż muzyka, której nie za bardzo pamiętam... Odsłuchuję sobie teraz "My Story".
06.10.2021 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #120
RE: IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021]
(06.10.2021 09:32 PM)inżynierek napisał(a):  A Al Bano przypuszczam, że najwyższy? No bo bardziej lubię inne utwory Icon_wink
Jak rozumiem lubisz bardziej inne utwory niż te Al Bano i Rominy Power? Jakie w takim razie chciałbyś tu jeszcze zobaczyć, żebyś był zadowolony? Icon_smile2

(06.10.2021 10:26 PM)Miszon napisał(a):  Neon.ko - a nie znasz Everlasting Love U2?
Absolutnie nie kojarzyłam...
Ale znać musiałam, bo jak był top U2 na forum LP3, to przesłuchałam całą dyskografię wzdłuż i wszerz. W każdym razie teraz posłuchałam i moim zdaniem ma się nijak i odstaje daleko z tyłu za Sandrą. Icon_wink2
Miszon napisał(a):Co do literki N - skoro nie byłaś na Zlocie na literkę N, to już tej historii nie usłyszysz
Podejrzewam, że byłam. Byłam, o ile dobrze pamiętam, na wszystkich ABC poza jednym (bo na pewno wykorzystywałam raz dziką kartę). I zapewne tą historię słyszałam, tylko nie pamiętam jak tysiąca rzeczy...

(06.10.2021 10:31 PM)kajman napisał(a):  ale też z dwoma utworami z mojego topu (i tutaj myślę, że nie będzie problemów z trafieniem tej dwójki).
"Polowanie na wielbłąda" i "Kraków"?

(06.10.2021 10:35 PM)wwas napisał(a):  O! Jak to się stało, że nie zauważyłem dotąd tego wątku? Icon_eek
Miło Cię widzieć. Icon_smile2
wwas napisał(a):Jest też parę utworów, dla których dostanie się do mojego zalążka jest tylko kwestią czasu (np. miejsce 217)
O, to bardzo bardzo cieszy! To taka chyba przemykająca zazwyczaj niezauważenie piosenka AMJ... Trzymam kciuki, żeby tego czasu potrzeba było jak najmniej.

(06.10.2021 11:21 PM)Yacy napisał(a):  
(19.09.2021 08:27 PM)neon.ka napisał(a):  374 . NNN . NNN . The Voyager - Pendragon
o! jaka fajna niespodziewajka!Icon_smile2
To już drugi raz Cię zaskoczyłam, bo w poprzednim notowaniu TWC ta niespodzianka zadebiutowała w setce poniżej 463 miejsca. W sumie więc trudno powiedzieć, czy to teraz jest nowość...?
Yacy napisał(a):
(21.09.2021 10:06 PM)neon.ka napisał(a):  355 . NNN . NNN . Życie to nie teatr - Mirosław Czyżykiewicz
ten utwór też mam w swoim TWC. ale w wykonaniu Jacka Różańskiego
O, nie znam. Muszę sobie przesłuchać. Chociaż wydaje mi się, że tej wersji, którą ja mam, nic nie przebije. Zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie.
Yacy napisał(a):
(06.10.2021 08:23 PM)neon.ka napisał(a):  169 . 167 . 132 . Temat serialu „Dom” - Waldemar Kazanecki
super, że są tematy z polskich seriali. zakładam, że ten najwyżej? Icon_wink2
No nie będę ukrywać, że owszem.
Yacy napisał(a):a w głośnikach nasz nr 1 OMD. chyba nic się nie zmieniło? Icon_biggrin3/
Się okaże. Icon_razz

(06.10.2021 11:44 PM)ku3a napisał(a):  za to cieszę się, że "Map of the Problematique" wciąż do góry.
No to jest utwór, przy którym - gdybym pisała moje podstawowe skojarzenia - napisałabym "ku3a". Za każdym razem, gdy go słyszę, to pojawia mi się w głowie obraz Twojej osoby siedzącej na kanapie (czy krzesełku - wszystko jedno Icon_wink2 ) i poruszającej rękoma w ten bardzo charakterystyczny sposób. Icon_smile2
ku3a napisał(a):Maximilian Hecker mocno mi się kojarzy z początkami naszej znajomości "w realu". choć bardziej nazwisko niż muzyka, której nie za bardzo pamiętam... Odsłuchuję sobie teraz "My Story".
O, ciekawa jestem jakie wrażenia. Aczkolwiek akurat ta piosenka jest nie do końca reprezentatywna dla Maximiliana, bo jest z pięć razy szybsza niż większość jego twórczości. Icon_wink2 Podejrzewam, że byłoby Ci ciężko przesłuchać na raz w całości jego płytę. Tu np. próbka: https://open.spotify.com/track/6EcB9ONZY...19359d464d (ta jest jeszcze tylko o połowę wolniejsza Icon_wink2 ) i tu druga: https://open.spotify.com/track/495hlLw3X...e918e840de

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
08.10.2021 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] neon.ka 219 102 061 28.10.2018 10:53 AM
Ostatni post: ku3a
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 127 046 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości