Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 867 - 21.10.2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 867 - 21.10.2007
Po takim podtytule juz wszystko wiadomo - bedzie o... Happysad Icon_cool2 . Chlopaki dokonali wielkich rzeczy, ale o tym stopniowo napisze.

Dzis przede wszystkim arcyciekawa sytuacja w plytach. Moze nie ma rewolucyjnych ruchow na liscie, ale ciekawe jest to czego tu nie widac - poziom jaki reprezentuja wszystkie plyty. Kazda plyta z dziesiatki bez najmniejszych problemow kilka tygodni temu zalapalaby sie do pierwszej piatki. Ira podobala mi sie tak samo jak tydzien temu, a zsunela sie o 3 oczka. Manic Street Preachers podobalo mi sie nawet bardziej niz w poprzednim tygodniu, ale spadlo z czwartego na piate... Wielki sukces osiaga David Knopfler, ktory wskakuje na podium. Naprawde bardzo mi sie ta plyta podoba. A pierwsza dwojka bez zmian. Tydzien temu sukces Happysadu byl w duzej mierze spowodowany koncertem. Troche sie obawialem czy w tym tygodniu emocje juz nie opadna, ale obawy okazaly sie zupelnie niepotrzebne. Wyszlo na to, ze koncert przerzucil plyte na niedostepny wczesniej poziom, dodal jakis element ktorego brakowalo i jest to na stale. "Nieprzygoda" utrzymala pierwsze miejsce i wyrobila sobie przewage, ktora jesli nie zdarzy sie nic nieprzewidzianego pozwoli im wygrac rowniez w nastepnym notowaniu.

Muse rowniez wciaz zwycieski, bo przeciez mozna nazwac zwyciestwem drugie miejsce w plytach, utrzymanie sie na tej liscie krazka ktory jest tam grubo ponad rok i utrzymanie sie dwoch piosenek w dziesiatce, przy trzeciej ktora juz stuka do bram punktujacej dziesiatki. Manic Street Preachers tez maja za soba udany tydzien. Jak juz wspomnialem plyta wciaz trzyma sie znakomicie, a dwie piosenki poszly wyraznie do gory. Szkoda tylko trzeciej, ktora wypadla z listy. Wciaz nie ma co narzekac Katie Melua. "If You Were A Sailboat" wciaz na podium, to bedzie jeden z moich przebojow roku, a dodatkowo w koncu na liste plyt przebilo sie "Pictures".

No ale nie ma co mydlic oczu - najwiekszym zwyciezca jest Happysad. Bylem ciekaw jak poradza sobie dwie piosenki ktore tydzien temu weszly do dziesiatki. Mialem nadzieje, ze sie w niej utrzymaja... Czy sie utrzymaly? O tak! I to tak sie utrzymaly, ze teraz apetyty sa znacznie wieksze! W dodatku "Milowy las" poszedl jeszcze krok w glab listy i teraz juz tylko krok dzieli go od dziesiatki, ale wejsc do niej bedzie naprawde trudno. Komus malo? No dobrze, to dla tych fanow jeszcze jedna wspaniala wiadomosc - nastepna piosenka debiutuje w trzydziestce Icon_biggrin3. Od poczatku byla w scislej czolowce moich ulubionych utworow na plycie. "Ludzie chca uslyszec wiesci zle". Koncowka tej piosenki, a jednoczesnie koncowka calej plyty, to dla mnie kwintesencja happy-sad.

Sa jednak jeszcze 3 nowosci. O dwoch z nich wspominalem juz nie raz na forum i zapowiadalem ich wejscie na liste. "Karatetyka" to taka Kasia Nosowska jaka lubie najbardziej i w dodatku mocno pachnie "Bylabym", wiec po prostu nie moglo mi sie nie spodobac Icon_smile2. Podobnie z "Piosenka starych kochankow". Uwielbiam takie klimaty. W przeciwienstwie do arcybanalow jakie zaserwowano nam na pierwszym singlu. A ostatnia, choc najwyzsza, nowoscia jest... O tym, ze to moze zadebiutowac u mnie nie wspominalem do tej pory. To propozycja z Naszej Listy 3 i ze mi sie bardzo podobala to mozna bylo zobaczyc w moich glosach. A ze u mnie sie nie liczy z ktorego roku jest piosenka jesli ją poznaje i zaczyna mi sie bardzo podobac, to i droga na liste byla otwarta Icon_smile2. No i sie w koncu udalo - "Hallelujah" Jeffa Buckleya w trzydziestce.

Notowanie 867:

01. 01. 09. 09. M.I.A. - Avenged Sevenfold
02. 02. 05. 05. Radio Nowhere - Bruce Springsteen
03. 03. 08. 08. If You Were A Sailboat - Katie Melua
04. 07. 02. 02. Długa droga w dół - Happysad
05. 04. 11. 11. Bleed It Out - Linkin Park
06. 09. 02. 02. Nieprzygoda - Happysad
07. 05. 07. 07. Take Her Back - The Pigeon Detectives
08. 06. 03. 03. Wiosna - Zabili Mi Żółwia
09. 08. 19. 19. Map Of The Problematique - Muse
10. 10. 04. 04. Sing For Absolution - Muse

11. 12. 06. Milowy las - Happysad
12. 14. 04. Time Is Running Out - Muse
13. 13. 05. Empty Walls - Serj Tankian
14. 20. 02. Stokrotka - Radosław Rakocz
15. 22. 14. AutumnSong - Manic Street Preachers
16. 15. 09. 1973 - James Blunt
17. 16. 32. The 80's - Robbie Williams
18. 23. 04. Critical Acclaim - Avenged Sevenfold
19. 11. 12. Goodbye - Lionel Richie
20. 28. 02. Suicide Is Painless - Manic Street Preachers
21. 17. 09. Fluorescent Adolescent - Arctic Monkeys
22. NN. 01. Hallelujah - Jeff Buckley
23. NN. 01. Karatetyka - Nosowska
24. NN. 01. Ludzie chcą usłyszeć wieści złe - Happysad
25. 21. 03. The Angy Mob - Kaiser Chiefs
26. 18. 06. Hey There Delilah - Plain White T's
27. 25. 02. Putting Holes In Happiness - Marilyn Manson
28. 19. 05. Londyn 08:15 - Ira
29. 24. 03. The Running Free - Coheed & Cambria
30. NN. 01. Piosenka starych kochanków - Raz Dwa Trzy

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

26. 06. The Price We Pay - Clawfinger
27. 24. Surrender - Billy Talent
29. 19. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers
30. 10. The Unthinking Majority - Serj Tankian

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 855:

01. 01. 06. 06. Nieprzygoda - Happysad
02. 02. 06. 06. Absolution - Muse
03. 06. 02. 02. Ship Of Dreams - David Knopfler
04. 05. 03. 03. All The Lost Souls - James Blunt
05. 04. 17. 17. Send Away The Tigers - Manic Street Preachers
06. 03. 06. 06. Londyn 08:15 - Ira
07. 07. 12. 08. Favourite Worst Nightmare - Arctic Monkeys
08. NN. 01. 01. Pictures - Katie Melua
09. 08. 62. 62. Black Holes And Revelations - Muse
10. 09. 03. 03. Kill To Get Crimson - Mark Knopfler
22.10.2007 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
Wolno, wolno płyną łodzie - śpiewała Kora
Wolno, wolno się przesuwały, ale juz wkrótce mogą być 3 utwory Happysad w dziesiątce Icon_smile2
W końcu mam w dobrej jakości empetruche Raz Dwa Trzy, co spowodowało powrót na moją listę Piosenki starych kochanków Icon_smile2

Dwa największe skoki na liście dziełem Maników Icon_smile2

.
23.10.2007 12:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
U Ciebie mam odczucia zupełnie przeciwne niż u mrsapa:

Empty Walls... Icon_frown :?:
The Running Free... Icon_frown :?:
Ale za to lider niezmiennie cieszy, a nowy utwór liderów też wyrwał się ze stagnacji Icon_biggrin3

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
23.10.2007 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Lista robi sie coraz ciekwasza i to nie tylko (chociaż przede wszystkim) z powodu Happysad. O tym nie bedę się rozpisywał, wiadomo- cieszę się z powodzenia tego zespołu na liście. "Ludzie chcą usłyszeć wieści złe" jest dla mnie na razie średniakiem na płycie, lecz na pewno piosenka wyjątkowa w jakiś sposób.
ku3a napisał(a):Wielki sukces osiaga David Knopfler
A to mnie zadziwia, ale i intryguje. Jeszcze troche się wstrzymam z zapoznawanie się z tą płytą, gdyz mam bardzo dużo innych, ale popatrzę jak ta płyta bedzie radziła na Twojej liście.
ku3a napisał(a):To propozycja z Naszej Listy 3 i ze mi sie bardzo podobala to mozna bylo zobaczyc w moich glosach
U mnie ten utwór także byc może trafi na listę, chociaż jeszcze nie wiem, gdyż jest kilka innych utworów z trzeciej edycji, które do tego pretendują.
Billy Talent wypadł z listy. U mnie wciąz w poczekalni, to jeden z rekordzistów, w tej częsci zestawu, który już nie raz ociearł sie o top 45, ale bywały momenty, w których miał byc usunięty z listy. YTeraz ponownie ma lepsze czasy. Szkoda też Serja Tankiana, oraz MSP. Ale wypaśc ktos w sumie musiał.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.10.2007 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
14. 20. 02. Stokrotka - Radosław Rakocz - przecież to karykaturka Zombie The Cranberries Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
23.10.2007 12:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
p.u.r.h. napisał(a):Empty Walls... Icon_frown :?:
rzeczywiscie zastoj jesli chodzi o ten kawalek. Chyba za malo go slucham. Nie ukrywam, ze mocno licze ze wraz z plyta i on ruszy do przodu. Tylko ze... plyty jeszcze nie mam. Wczoraj w Merlinie zobaczylem, ze bedzie edycja specjalna, tylko ze ona ma wyjsc dopiero 05.11. Zastanawiam sie czy by do tego czasu nie cieszyc sie plyta na kompie...
p.u.r.h. napisał(a):The Running Free... Icon_frown :?:
tutaj kryzys, nie da sie ukryc. W niedziele sie okaze jak powazny.
p.u.r.h. napisał(a):Ale za to lider niezmiennie cieszy, a nowy utwór liderów też wyrwał się ze stagnacji Icon_biggrin3
"M.I.A" zaczyna przesuwac sie do przodu w podsumowaniu roku na bardzo wysokie pozycje. A ze "Critical Acclaim" pojdzie w koncu do gory to nie mialem watpliwosci Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):A to mnie zadziwia, ale i intryguje. Jeszcze troche się wstrzymam z zapoznawanie się z tą płytą, gdyz mam bardzo dużo innych, ale popatrzę jak ta płyta bedzie radziła na Twojej liście.
nie spodziewam sie awansu na wyzsze miejsce, bo Happysad i Muse to w tej chwili giganci, ale wystarczy spojrzec kogo ta plyta teraz wyprzedzila i zostawila z tylu Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Billy Talent wypadł z listy. U mnie wciąz w poczekalni, to jeden z rekordzistów, w tej częsci zestawu
ciagle jak ogladam Twoja poczekalnie, to z jednej strony sie smuce, ze znowu nie weszlo na liste, a z drugiej ciesze, ze ciagle jest w poczekalni, bo juz stracilem nadzieje, ze zdziala cos wiecej.
Konrad napisał(a):14. 20. 02. Stokrotka - Radosław Rakocz - przecież to karykaturka Zombie The Cranberries Icon_mrgreen
serio :?: Icon_wink2
23.10.2007 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
"Karatetyka" Nosowskiej nie zbyt u mnie dobrze sobie radzi na liście (tzn. jej tam nie ma Icon_razz) i nie wiadomo czy wejdzie.
Średni bardzo utwór jak dla mnie.
Cieszy mnie fakt, iż tak lubisz zespół Happysad... ja osobiście lubię polską scenę alternatywną... Icon_smile2
ku3a napisał(a):11. 12. 06. Milowy las - Happysad
Czy ten kawałek był już u Ciebie wyżej.
U mnie już drugi tydzień jest liderem.
23.10.2007 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Paweł napisał(a):Cieszy mnie fakt, iż tak lubisz zespół Happysad
odkad uslyszalem "Zanim pojde"
a juz calkowicie, odkad uslyszalem "Jeszcze, jeszcze"
Paweł napisał(a):Czy ten kawałek był już u Ciebie wyżej.
nie, to jest najwyzsza jak na razie pozycja na mojej liscie.
23.10.2007 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #9
 
ku3a napisał(a):Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

26. 06. The Price We Pay - Clawfinger



co to w ogóle jest? jakis żart? Icon_mad Icon_confused
a może słyszałeś już coś na temat nowego singla Clawfingera?
23.10.2007 04:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Listoholik napisał(a):co to w ogóle jest? jakis żart? Icon_mad Icon_confused
ano niestety tak sie stalo. Inni podobali mi sie w poprzednim tygodniu bardziej, bardzo mocna konkurencja.
Listoholik napisał(a):a może słyszałeś już coś na temat nowego singla Clawfingera?
nie, a jest juz?
23.10.2007 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Listoholik napisał(a):a może słyszałeś już coś na temat nowego singla Clawfingera?

ku3a napisał(a):nie, a jest juz?

http://myspacetv.com/index.cfm?fuseactio...d=16357802

Icon_biggrin3

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
23.10.2007 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
co to za balladkowy refren?? Icon_mrgreen
jakos mi sie sluzylo przy pierwszym przesluchaniu...
23.10.2007 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #13
Re: notowanie 867 - 21.10.2007
ku3a napisał(a):Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

27. 24. Surrender - Billy Talent
uuuuuuuu, tak kibicowales tej piosence u mnie a tu trzask-prask-i-po-wszystkim...?
23.10.2007 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
a widzisz ile tygodni u mnie byl? Icon_cool2 Wiec nie trzask, prask.
jeden z przebojow roku, wiec jasne, ze mocno kibicowalem.
23.10.2007 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #15
 
Ale misie uczepili Radka na mojej liscie,to ja sie tez uczepie -
14. 20. 02. Stokrotka - Radosław Rakocz -- no ale prosim teeeee.....................

Ciekawy fakt zauwazylem ze plyta Iry wysoko(tydzien temu na 3) ale singiel reprezentatywny tylko 1,i to moim zdaniem nienajlepszy Icon_wink2

https://radio-orbit.pl/
24.10.2007 03:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
drwycior napisał(a):Ale misie uczepili Radka na mojej liscie,to ja sie tez uczepie -
Icon_wink2
drwycior napisał(a):Ciekawy fakt zauwazylem ze plyta Iry wysoko(tydzien temu na 3) ale singiel reprezentatywny tylko 1,i to moim zdaniem nienajlepszy Icon_wink2
ale chodzi Ci, ze oficjalny singiel jest nienajlepszy, czy reprezentant plyty na mojej liscie jest nienajlepszy?
24.10.2007 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Konrad napisał(a):14. 20. 02. Stokrotka - Radosław Rakocz - przecież to karykaturka Zombie The Cranberries Icon_mrgreen
I właśnie o coś takiego chyba chodziło Radkowi. W tym cały urok utworu.
24.10.2007 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Dla mnie:
Największy +: Debiut Halleuliah
Największy -: wypadek Maniców
24.10.2007 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #19
 
Cytat:nie, to jest najwyzsza jak na razie pozycja na mojej liscie.
Wobec tego kibicuje, by była jak najwyżej. Icon_smile
24.10.2007 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
 
kolejny Happysad atakuje Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

A tak wierzyłem w BOSSa Icon_frown Po prostu nr 1 to nie moja muzyka, a naprawdę próbowałem Icon_wink2
mnie najbardziej cieszy debiut Nosowskiej i ... debiut Pictures. Sam jestem ciekawy jak poradzi sobie u mnie pod koniec miesiąca ta płyta. Jestem po jednym przesłuchaniu i ... nie jest źle Icon_wink2
cieszy mnie również Ship Of Dreams - David Knopfler, choć zastanawia ostatnie miejsce Marka. Bo ja za dużo nie słucham tej płyty i jakoś mnie do niej nie ciągnie, a od porzednich nie mogłem sie uwolnic przez długie tygodnie.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.10.2007 10:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości