Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prywatny top Zakopower.
sierpień '21
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #1
prywatny top Zakopower.
Cześć Icon_biggrin

Niedzielny koncert dożynkowy zespołu góralskiego w centrum Polski? Icon_wink Tak Icon_biggrin Zainspirował mnie do stworzenia topu Zakopower, bo to właśnie o tym zespole mowa.

Quiz na początek.
1) Który album wygra?
2) Ile utworów będzie w topie?
3) Z którego albumu utwór wygra?
4) Który album będzie najliczniej reprezentowany? Proszę podać ilość.
5) Znane są trzy single, które nie przynależą do żadnego albumu. Proszę podać ich pozycje.

Żeby wyjaśnić to chodzi o Było, minęło wymieniane w wątku Top Wszechczasów inżynierka (powinno być: Wszech Czasów, ale - jak to Piłat rzekł ongiś - "Com napisał, napisałem"). A także o Białanie, które z kolei miało przyjemność być na mojej liście przebojów pod koniec Roku Pańskiego 2018. Z kolei Hej, Hanno! - czyli zaistniały w roku ubiegłym cover Woźniaka - na mojej liście nie był, natomiast tudzież mam w polubionych na Spotify.

Odpowiadamy do 3 września, do 18:51.
25.08.2021 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #2
RE: prywatny top Zakopower.
Nie znam się i nie przepadam, ale jest jeden utwór, który mi się podoba, to ten:


Ciekawe czy będzie u Ciebie.

Karpie zjem!
25.08.2021 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #3
RE: prywatny top Zakopower.
Mnie podoba się niezmiennie od 6 lat z wąsem. Icon_wink
A chyba też go zapodawałem w wątku z TWC, tylko że należy do albumu Drugie pół. Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2021 06:37 AM przez inżynierek.)
26.08.2021 06:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: prywatny top Zakopower.
inżynierek napisał(a):Z kolei Hej, Hanno! - czyli zaistniały w roku ubiegłym cover Woźniaka - na mojej liście nie był, natomiast tudzież mam w polubionych na Spotify.
lubię oryginalną wersję; totalnie klimatyczna

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.08.2021 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: prywatny top Zakopower.
za co wy się łapiecie, żeby nie słuchać porządnej muzy :>

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.08.2021 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: prywatny top Zakopower.
Dziwny pomysł.
No ale zobaczymy Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.08.2021 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: prywatny top Zakopower.
Artur.O napisał(a):za co wy się łapiecie, żeby nie słuchać porządnej muzy
No cóż, co innego jest porządną muzą dla Niego, co innego dla Ciebie, co innego dla mnie. Nie jestem szczególnym wielbicielem Zakopowera, ale uważam, że np ATB nie ma startu.
26.08.2021 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #8
RE: prywatny top Zakopower.
A tu akurat pełna zgoda. ATB jako porządna muza to dopiero brzmi niepoważnie.

WOLNE MEDIA!!!
26.08.2021 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #9
RE: prywatny top Zakopower.
Wypowiedź fana Comy na temat tego co jest porządną muzą to dopiero jest niepoważna Icon_lol Sorry, nie wiedziałem, że nawet coś takiego, jak ATB może być zbyt trudnym graniem do pojęcia przez niektórych forowiczów. No, ale rozumiem, że można mieć jakąś traumę z dzieciństwa po pobiciu przez ziomali-starszaków w rytm "9 PM", tylko nie zmienia to niczego ani w wyjątkowo festyniarskich próbach łączenia góralszczyzny z pop-rockiem u Zakopowera - któremu absolutnie nie ma startu nawet i do Golców czy Brathanków - ani u ATB, o którym się rozpisywałem w swoim temacie, więc jeśli macie konkretne zarzuty (a nie "omg disco" czy "omg dresiarze tego słuchali 20 lat temu") to zapraszam. xD Zresztą nie rozumiem, skąd ATB w tym temacie, skoro równie dobrze można przywołać cokolwiek innego, co znacznie bardziej chwaliłem na forum w ostatnim czasie.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.08.2021 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #10
RE: prywatny top Zakopower.
Akurat muzyka prezentowana przez ATB jest raczej prostacka, nie wiem skąd wniosek, że miałaby być "trudnym graniem do pojęcia" (wtf? Icon_rolleyes).
To co gra Coma to akurat są szczyty wyrafinowania wobec tego, co od nich słyszałem (chociaż oczywiście trudno to porównywać z racji na zupełnie inne gatunki).

WOLNE MEDIA!!!
26.08.2021 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: prywatny top Zakopower.
neo01 napisał(a):Akurat muzyka prezentowana przez ATB jest raczej prostacka
dlaczego prostacka? jest po prostu inna, nie w Twoim stylu, ale nie jest prostacka.
Ja niektóre piosenki ATB lubię, też nie przepadam za tego typu rodzajem muzyki, ale szanuję to, co przez tyle lat stworzył.

Nie wiem jak można to porównywać z Zakopower, no ale ok.
26.08.2021 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: prywatny top Zakopower.
Artur.O napisał(a):Sorry, nie wiedziałem, że nawet coś takiego, jak ATB może być zbyt trudnym graniem do pojęcia przez niektórych forowiczów.
Raczej za prymitywne, za banalne, za kiczowate. Coma nawet w najgorszych momentach jest przy tym szczytem finezji.
Artur.O napisał(a):któremu absolutnie nie ma startu nawet i do Golców czy Brathanków
Początki Golców faktycznie były niezłe, ale potem to się do Zakopowera nie umywają. Brathanki nigdy przyzwoitego poziomu nie osiągnęły.
Artur.O napisał(a):koro równie dobrze można przywołać cokolwiek innego, co znacznie bardziej chwaliłem na forum
Nie pamiętam wszystkiego co chwaliłeś, ale coś z tego było na jakimś tam poziomie w przeciwieństwie do ATB. Ale fakt, mógłbym się powołać na równie beznadziejnego Armina (ale na szczęście udało mi się zapomnieć, że i o nim wyrażałeś się pozytywnie).
Tomekk napisał(a):jest po prostu inna, nie w Twoim stylu, ale nie jest prostacka
To akurat styl, który na prostactwie się opiera i raczej niewiele wartościowego można w nim znaleźć.
Tomekk napisał(a):Nie wiem jak można to porównywać z Zakopower
Jeżeli chodzi Ci o to, że to inny typ muzyki to nie znaczy, że nie można porównywać. Ja tam mogę stwierdzić, że szpinak jest gorszy niż Pink Floyd.
27.08.2021 07:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: prywatny top Zakopower.
(26.08.2021 11:32 PM)neo01 napisał(a):  Akurat muzyka prezentowana przez ATB jest raczej prostacka, nie wiem skąd wniosek, że miałaby być "trudnym graniem do pojęcia" (wtf? Icon_rolleyes).
To co gra Coma to akurat są szczyty wyrafinowania wobec tego, co od nich słyszałem (chociaż oczywiście trudno to porównywać z racji na zupełnie inne gatunki).
Różni ludzie mają różne problemy ze zrozumieniem rzeczy niby łatwych do ogarnięcia. Na przykład ostatnio z kolegą zamiawialiśmy w cukierni dwa lody trzygałkowe, co sprawiło, że pani przy kasie najpierw spytała się o ilość gałek, a potem o to, czy mają być dwa takie zestawy.
ATB może i ma w repertuarze prostackie nagrania, ale określenie tak całokształtu to po prostu wyraz zwykłej ignorancji, albo kajmanowego uprzedzenia "o nie, jest taneczny bit, 0/10" - chociaż to w sumie nadal ignorancja, bo tak z 1/3 twórczości jest bez bitu.
Rozumiem, że nadal jesteś na etapie, na którym ja byłem z 5 lat temu, kiedy byłem tak zasłuchany w post-grunge'u, pop-punku i nu-metalu, że często ulatywały mi wszystkie subtelności, szczegóły robiące dużą różnicę. Ja już z tego wyrosłem. Poza tym, nie będę się powtarzać ze wszystkim co napisałem o obu podmiotach. No, ale cieszę się, że sama obecność gitary i wyjącego wokalu uszlachetnia muzykę. xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2021 11:53 AM przez Dobromiera.)
27.08.2021 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #14
RE: prywatny top Zakopower.
Przyznaję, nie jestem ekspertem od ATB, słuchałem ich ze 20 lat temu i wyrobiłem sobie o nich opinię. Czy niesłuszną? Może, ale mogę porównać to, c słyszałem od nich do tego, co słyszałem od Comyi to porównanie, sorry, wypada mocno dla nich niekorzystnie.
Artur.O napisał(a):na którym ja byłem z 5 lat temu, kiedy byłem tak zasłuchany w post-grunge'u, pop-punku i nu-metalu
No cóż, ja ten "etap" miałem jakieś 15-20 lat temu, chociaż co do tego pierwszego gatunku cały czas mam duży sentyment i owszem nadal podobają mi się kawałki grane w tym stylu, choć na pewno nie odczuwam tego tak mocno jak kiedyś. W między czasie przechodziłem przez etap, kiedy słuchałem sporo rapu, muzyki zabarwionej elektroniką, wysmakowanego popu... Teraz też czasem wracam do takiej muzyki, ale rzadziej, bo jednak gitarowe granie (plus bardzo chętnie dęciaki i inne nietypowe dla takiej muzyki instrumenty) to jest coś, co mnie najbardziej kręci i tego się nie wstydzę. A eksplorację coraz to większych obszarów muzyki wcale nie uważam za jakąś wartość samą w sobie.
Artur.O napisał(a):No, ale cieszę się, że sama obecność gitary i wyjącego wokalu uszlachetnia muzykę. xD
Nigdy niczego takiego nie napisałem i klepiąc takie bzdury dajesz dowód swojej ignorancji lub wyjątkowej złośliwości.
Ciekawym w ogóle, dlaczego akurat mnie tak chętnie obrałeś sobie do ataków, kajman jest trudniejszym "przeciwnikiem"?

WOLNE MEDIA!!!
27.08.2021 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #15
RE: prywatny top Zakopower.
Znam całą dyskografię Comy i ATB i znam od podszewki stylistyki, w których się poruszają, oraz ich historię, kontekst itd. - więc o ignorancję chyba akurat posądzić mnie nie można. W przeciwieństwie do was, bo przyczepiliście się do tego ATB, widziawszy, że robiłem taki top, a nawet nie zajrzeliście do środka, żeby mieć jakikolwiek sensowny argument za swoją racją. Już samo to, że ciągle piszesz o ATB jako o grupie, jest po prostu komiczne. A skoro nie obecność gitary (bo przecież nie jakąkolwiek wirtuozerię, której brak), to już zupełnie nie wiem, o co chodzi. O "poetykę" Roguca?

Kajman może sobie pisać co chce - nawet nie zareagował na moje wspomnienie kajmanowego argumentu, więc cały ten jego post można wyrzucić do śmietnika, bo wszystkie te jego wypowiedzi o tej muzyce są budowane na podstawach tak wątłych, że broni się to jak Słowacy przed Hiszpanami na Euro.

Eksploracja większych obszarów muzyki daje większą perspektywę, nieraz już o tym pisałem. Oczywiście, że szeroko pojęte granie gitarowe oferuje bardzo dużo. Pod tym kryje się i Tokio Hotel, i Metallica, i Joy Division, i Tuxedomoon - tylko co z tego wybierzesz? (prowokacja)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.08.2021 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: prywatny top Zakopower.
Ja tylko jedna uwaga:
Artur.O napisał(a):przecież nie jakąkolwiek wirtuozerię, której brak
Można się przyczepiać do Comy w kwestiach artystycznych i mogę się z wieloma rzeczami tutaj zgodzić. Ale co do kwestii technicznych to raczej nie ma co się spierać - technicznie byli dobrzy (szczególnie na żywo).

Co do ATB się nie wypowiem - zetknąłem się tylko z kilkoma numerami, których i tak nie pamiętam.

Co do Zakopowera to się zgodzę, że zarówno Golec, jak Brathanki byli od nich lepsi. A dodatkowo Zakopower kompletnie do mnie nie trafił z tą swoją popową odmianą góralszczyzny.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2021 01:29 PM przez Miszon.)
27.08.2021 01:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #17
RE: prywatny top Zakopower.
Ja nie mówię, że Coma nie umie grać na swoich instrumentach. Tylko, że tak samo ATB jest technicznie dobry, czyli pod tym względem nie można mówić o jakiejś przewadze Comy nad ATB. Ale do wirtuozerii obu podmiotom brakuje.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.08.2021 01:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
RE: prywatny top Zakopower.
Ok. Kwestia też zdefiniowania wirtuozerii.
Dodam, że mam wrażenie że Zakopower nie ma startu do ATB jeśli chodzi o poziom muzyczny.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.08.2021 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: prywatny top Zakopower.
Artur.O napisał(a):bo tak z 1/3 twórczości jest bez bitu
Co nie oznacza bynajmniej, że jest warta uwagi. A ogólnie to są utwory, w którym bit mi nie przeszkadza, a czasem nawet stanowi wartość dodaną (ale to musi być jakiś ciekawy bit). No i czasami mam problem odróżnienia bitu od wyselekcjonowanej perkusji i nie ma to dla mnie znaczenia.
Artur.O napisał(a):określenie tak całokształtu to po prostu wyraz zwykłej ignorancji
Przyznaję się, że nie znam całej ich twórczości, ale to co słyszałem zdecydowanie zniechęca mnie do wgłębiania się w nią, bo są znacznie ciekawsze rzeczy jak Coma czy Zakopower.
Artur.O napisał(a):Ja już z tego wyrosłem
A może po prostu się uwsteczniłeś. Przy okazji ja nigdy nie byłem fanem post-grunge'u, pop-punku i nu-metalu (chociaż były wyjątki jak np The Pop Group).
Artur.O napisał(a):sama obecność gitary i wyjącego wokalu uszlachetnia muzykę.
Dla mnie Coma to przede wszystkim ciekawe kompozycje, dobrze zaaranżowane i precyzyjnie wykonane. A wokal i gitara mi w ich odbiorze nie przeszkadzają.
Artur.O napisał(a):przyczepiliście się do tego ATB
Mogę się odczepić i przyczepić do Armina, który dla mnie też robi rzeczy potworne muzycznie (przynajmniej to, co słyszałem).
Artur.O napisał(a):nawet nie zajrzeliście do środka
Czytałem post inaugurujący, który na pewno nie zachęcił mnie do słuchania ich muzyki.
Artur.O napisał(a):niemiecki producent trance, od samego początku prezentujący to najbardziej komercyjne i radiowe wcielenie gatunku
Trudno o skuteczniejszą antyreklamę jeżeli chodzi o mnie.
Artur.O napisał(a):Już samo to, że ciągle piszesz o ATB jako o grupie
Czy to jest istotne dla muzyki czy tworzy ją jedna osoba czy zespół? Istotna jest jej jakość.
Artur.O napisał(a):nawet nie zareagował na moje wspomnienie kajmanowego argumentu
Wiesz, są osoby, którym zdarza się pracować i w pracy nie mają czasu wchodzić na fora.
Artur.O napisał(a):Pod tym kryje się i Tokio Hotel, i Metallica, i Joy Division, i Tuxedomoon
TH słyszałem i na szczęście udało się o nich zapomnieć. Joy miało może z dwa-trzy dobre utwory. Taxi De Moon (tak pisałem, kiedy nazwę znałem tylko z radia) miało kilka świetnych kawałów z Mannerem na czele. Ale nigdy mi się u nich gitara nie rzucała w uszy, może dlatego, że porywał mnie klimat.
Miszon napisał(a):Co do Zakopowera to się zgodzę, że zarówno Golec, jak Brathanki byli od nich lepsi.
Naprawdę komuś mogą podobać się Brathanki?
Artur.O napisał(a):pod tym względem nie można mówić o jakiejś przewadze Comy nad ATB
Dla mnie przewaga to kompozycja, aranżacja i to, jak się instrumenty wykorzystuje.
Artur.O napisał(a):O "poetykę" Roguca?
Miał sporo bardzo dobrych textów (ale dodaję to mimochodem, bo słowa nie mają praktycznie żadnego wpływu na ocenę muzyki).
27.08.2021 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #20
RE: prywatny top Zakopower.
Właściwie wszystko tu zostało powiedziane, więc chyba nie ma sensu, żebym się powtarzał.
Artur.O napisał(a):Znam całą dyskografię Comy
I tu mnie zaskoczyłeś, bo chyba ociera się to o jakiś masochizm, skoro tak źle ich oceniasz.
I tym bardziej wygląda mi to na ignorancję (słuchanie dla słuchania, żeby było przesłuchane, ale co tam było to już nie bardzo wiem) albo złośliwość, jeśli nie dostrzegasz tam (nie mówię oczywiście, że zawsze, ale w wielu kawałkach) wyrafinowanych dźwięków.
Przesłuchałem sobie akurat zwycięzcę Twojego topu ATB w międzyczasie i zabrzmiało mi to jak zwykła łupanka, no sorry, może ja mam taki odbiór, ale dla mnie przegrywa przynajmniej w tym aspekcie na całej linii (może gdzie indziej jest lepiej, ale jakoś nie sądzę, żeby znacznie to się różniło).
Jeszcze co do Brathanków, to tam byli świetni instrumentaliści (z jednym z czołowych naszych gitarzystów Jackiem Królikiem), niestety kompozycje były typowo pod publiczkę, takie trochę folkowe disco-polo w dużej mierze, Zakopower to też generalnie nie moja stylistyka, ale kompozycyjnie jednak nieco lepiej to brzmi, a słysząc ich na żywo mogę potwierdzić, że to świetni muzycy, potrafiący zrobić niezłe show (na żywo grali znacznie bardziej rockowo). A Golce, jak już padło, może nieźle zaczęli, ale dość szybko poszli w bardzo komercyjną stronę i chyba tylko kolędy w ich wykonaniu były naprawdę warte uwagi.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2021 06:06 PM przez neo01.)
27.08.2021 06:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  prywatny top Leonarda Cohena. inżynierek 0 1 423 26.03.2023 06:32 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Queen. inżynierek 0 128 31.12.2022 02:04 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Bryana Adamsa. inżynierek 8 672 28.09.2022 09:38 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny (prawdziwy) top R.E.M. inżynierek 8 537 09.09.2022 07:23 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Phila Collinsa. inżynierek 1 339 26.01.2022 11:38 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Metalliki. inżynierek 39 1 548 29.11.2021 08:10 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Riverside. inżynierek 0 189 21.10.2021 07:30 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Alanis Morissette. inżynierek 0 179 04.07.2021 07:54 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Wilków i Roberta Gawlińskiego. inżynierek 18 635 25.03.2021 08:25 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Kasi Nosowskiej. inżynierek 13 596 25.01.2021 11:04 PM
Ostatni post: inżynierek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości