Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prywatny top Zakopower.
sierpień '21
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #21
RE: prywatny top Zakopower.
Haha. xD Czyli dokładnie to, co pisałem. Co tam melodyjne partie wokalne, co tam przestrzenna aranżacja. Jest wyraźny bit, więc zgodnie z argumentem kajmana kasujemy piosenkę.
A Comę słuchałem po to, żeby wyrobić sobie zdanie, oraz ciekawy byłem tych późniejszych i mniej popularnych płytek. Owszem, późniejsze rzeczy prezentowały się ciekawiej i te wszystkie eksperymenty zaliczam na plus, ale to po prostu dorównanie do powiedzmy art-rockowej średniej, a u ATB kierunek eksperymentatorski był od samego początku do samego końca - współistniejący z radiowymi singlami na tych samych płytach - i to w bardziej przekonujący sposób.

No to kajmanie, gratuluję. Przeczytałeś aż jedno zdanie w aż jednym poście. Niesamowite osiągnięcie.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.08.2021 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: prywatny top Zakopower.
Trochę się nie zgodzę z krytyką Brathanków: pierwsza płyta była świetna.
A Golce mieli dobre pierwsze 3.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.08.2021 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: prywatny top Zakopower.
Artur.O napisał(a):Przeczytałeś aż jedno zdanie w aż jednym poście.
Przeczytałem znacznie więcej, ale nie mam zamiaru odnosić się do wszystkiego, co napisałeś.
Przesłuchałem pierwszą trójkę.
Artur.O napisał(a):melodyjne partie wokalne
Wokale są tam zupełnie bez wyrazu. W zasadzie zapomina się, że tam w ogóle były.
Artur.O napisał(a):Jest wyraźny bit, więc zgodnie z argumentem kajmana kasujemy piosenkę.
Akurat w utworze z pierwszego miejsca to bit jest najciekawszym elementem (no może jeszcze ta wstawka w środku nie wypada tak źle.
Artur.O napisał(a):przestrzenna aranżacja
To mnie rozbawiłeś. Tam jest totalnie płasko, momentami nawet poruszamy się po prostej, a nie na płaszczyźnie. Przestrzeni tam nie tylko ze świecą ale nawet z 200-watową żarówką nie da się znaleźć.
Artur.O napisał(a):u ATB kierunek eksperymentatorski
Zaraz padnę ze śmiechu. Może gdzieś u tego zespołu jest, ale nie w tych utworach z podium. A już w tych utworach z miejsca 2 i 3 nie można znaleźć kompletnie nic. Nawet bit brzmi tak, jakby się wstydził, że w ogóle jest.
27.08.2021 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: prywatny top Zakopower.
Miszon napisał(a):Trochę się nie zgodzę z krytyką Brathanków: pierwsza płyta była świetna.
A Golce mieli dobre pierwsze 3.
Poza fragmentami pierwszej płyty Golców to słaby komercyjny pop momentami dla niepoznaki okraszony pozorami góralszczyzny.
27.08.2021 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #25
RE: prywatny top Zakopower.
(27.08.2021 07:27 PM)kajman napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Przeczytałeś aż jedno zdanie w aż jednym poście.
Przeczytałem znacznie więcej, ale nie mam zamiaru odnosić się do wszystkiego, co napisałeś.
Przesłuchałem pierwszą trójkę.
Artur.O napisał(a):melodyjne partie wokalne
Wokale są tam zupełnie bez wyrazu. W zasadzie zapomina się, że tam w ogóle były.
Artur.O napisał(a):Jest wyraźny bit, więc zgodnie z argumentem kajmana kasujemy piosenkę.
Akurat w utworze z pierwszego miejsca to bit jest najciekawszym elementem (no może jeszcze ta wstawka w środku nie wypada tak źle.
Artur.O napisał(a):przestrzenna aranżacja
To mnie rozbawiłeś. Tam jest totalnie płasko, momentami nawet poruszamy się po prostej, a nie na płaszczyźnie. Przestrzeni tam nie tylko ze świecą ale nawet z 200-watową żarówką nie da się znaleźć.
Artur.O napisał(a):u ATB kierunek eksperymentatorski
Zaraz padnę ze śmiechu. Może gdzieś u tego zespołu jest, ale nie w tych utworach z podium. A już w tych utworach z miejsca 2 i 3 nie można znaleźć kompletnie nic. Nawet bit brzmi tak, jakby się wstydził, że w ogóle jest.
Szkoda na to odpisywać. Znowu osrałeś 80% posta i w ogóle wszystkiego co piszę. Kierunek eksperymentatorski WSPÓŁISTNIEJĄCY Z RADIOWYMI SINGLAMI. Na podium znalazły się SAME RADIOWE SINGLE! Co wyraźnie napisałem!! Co do reszty, przykro mi.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2021 07:55 PM przez Dobromiera.)
27.08.2021 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: prywatny top Zakopower.
Artur.O napisał(a):Na podium znalazły się SAME RADIOWE SINGLE!
No cóż, o ile przeczytałem post inaugurujący wątek to nie widziałem sensu we wczytywania się w długie opisy utworów, które kompletnie mnie nie interesują. Faktycznie je olałem i dziwi mnie to, że mógłbyś być tym zaskoczony. Pewnie ktoś to przeczytał, ale bez przesady, 50 długich opisów to tylko dla fanów.
A Ty z kolei odniosłeś się tylko do jednego fragmentu mojej wypowiedzi.
27.08.2021 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #27
RE: prywatny top Zakopower.
Proszę Szanownych Panów o stonowanie emocji Icon_wink
i zapraszam do quizowania wszystkich chętnych Icon_wink
27.08.2021 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #28
RE: prywatny top Zakopower.
Mnie dziwi, że miałbym robić top wykonawcy na 50 pozycji, gdzie każda piosenka prezentuje ten sam styl. Raczej już od wstępu zawsze zaznaczam różnorodność repertuaru. No, ale zostawmy ATB - może należy popromować na forum Taxi De Moon? Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2021 08:23 PM przez Dobromiera.)
27.08.2021 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: prywatny top Zakopower.
Artur.O napisał(a):każda piosenka prezentuje ten sam styl
A może po prostu będąc nastawiony na kompletnie inną muzykę nie jesteś w stanie wychwycić różnic między utworami.
27.08.2021 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #30
RE: prywatny top Zakopower.
(27.08.2021 07:55 AM)kajman napisał(a):  Ale fakt, mógłbym się powołać na równie beznadziejnego Armina (ale na szczęście udało mi się zapomnieć, że i o nim wyrażałeś się pozytywnie).
to moim zdaniem bardzo niekulturalna wypowiedź i powinieneś przeprosić Artura

(27.08.2021 05:19 PM)kajman napisał(a):  po prostu się uwsteczniłeś
nie wiem czy forum to dobra przestrzeń na plucie takim jadem

(27.08.2021 07:27 PM)kajman napisał(a):  To mnie rozbawiłeś.
(27.08.2021 07:27 PM)kajman napisał(a):  Zaraz padnę ze śmiechu.
a da się pisać w sposób mniej kąśliwy? rozumiem że się nie zgadzasz z Arturem i masz do tego prawo, ale on chociaż podaje argumenty, które zamiast wyśmiać można by rozważyć
27.08.2021 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: prywatny top Zakopower.
Dyfeomorfizm napisał(a):to moim zdaniem bardzo niekulturalna wypowiedź i powinieneś przeprosić Artura
Ja tak nie uważam, ale jeżeli tak to odbierasz to widocznie można to tak odebrać, więc przepraszam Artura. Nie było moim zamiarem obrażanie.
Dyfeomorfizm napisał(a):nie wiem czy forum to dobra przestrzeń na plucie takim jadem
Zacytowałeś moją wypowiedź bez poprzedzającego ją słowa. Odniosłem się do jego wypowiedzi sugerującej, że jest już na wyższym poziomie niż jego rozmówca.
Dyfeomorfizm napisał(a):da się pisać w sposób mniej kąśliwy?
No cóż, może lepiej byłoby napisać zaszokowałeś.
27.08.2021 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #32
RE: prywatny top Zakopower.
Witajcie.

Nieco jestem rozczarowany, że nikt nie pokusił się o odpowiedzi na pytania quizowe, ale trudno, nie każdy musi lubić folk w pełnej okrasie. Icon_wink

Albumy:
Tutaj duża niespodzianka, bo wcale lista płyt nie musiała być wyznacznikiem zwycięzcy. No ale w sumie można było przewidzieć, że walka potoczy się miedzy cztery płyty. Za to przyznaję się bez bicia do ogromnej pomyłki, a mianowicie do pierwszego miejsca mojej listy płyt. I co teraz z płytą na liście, skoro raczej nie posłucham w tym tygodniu już żadnej? Icon_lol
Niespodzianka mogła być też na podium, bo wahałem się o Drugie pół przynajmniej na tym trzecim miejscu, bo jest dość ładna reprezentacja utworów w top 20.

6. Boso
5. Na siedem
4. Drugie pół
3. Music hal
2. Kolędowo

1. Zakopower & Atom String Quartet (Live)

Utwory:
Dodam, że cztery utwory pojawiły się w dwóch wersjach. Tym razem wziąłem wnioski z topu Wilków i postanowiłem nie brać pod uwagę dwóch wersji, a jedynie tę lepszą. We wszystkich przypadkach jednak to wersja live jest górą, dotyczy to także zwycięzcy, który nawet w wersji albumowej z 2015 roku był bardzo blisko wygranej. Największy awans, z niemalże dna stawki, zanotowała wersja live jednego z moich mimo wszystko ulubionych utworów, czyli Bóg wie gdzie. W topie jest także, a jakże, parę kolęd, ale najwyżej te nieznane, w tym kapitalne Lulejże mi, lulej, kompletnie bez wokalu Sebastiana, pewna dziewczyna zastąpiła Go nadzwyczaj godnie. Icon_biggrin
W nawiasie miejsca po uwzględnieniu live'ów, a w przypadku występowania dwóch wersji utworu, za strzałką miejsce oryginału.
Jak zdążę - zapodam poprawne odpowiedzi do quizu. Jak nie - zrobię to do końca tygodnia.

39. (43.) Kiebyś Ty….
38. (42.) Poziom Adrenaliny
37. (41.) Zol miłości
36. (40.) W dzikie wino zaplątani
35. (39.) Ludzie z kryjówek
34. (38.) Kropla
33. (37.) Galop
32. (35.) Chodnik w jednom strone
31. (34.) Zakopane - Live
30. (33.) Boso
29. (32.) Tak że tak
28. (31.) Cicha noc
27. (30.) Nie, bo nie
26. (29.) Tryumfy
25. (28.) Pójdźmy wszyscy do stajenki
24. (27.) Siwá mgła
23. (26.) Na siedem
22. (25.) Kiedy se póde
21. (24.) Salomanga
20. (23.) Gdy się Chrystus rodzi
19. (22. <-- 36.) Bóg wie gdzie
18. (20.) Tupany
17. (19.) Przybieżeli do Betlejem
16. (18. <-- 21.) Kac
15. (17.) Białanie
14. (16.) Tak ma być
13. (15.) Hej, Hanno!
12. (14.) Ej, malućki
11. (13.) Obidi Maju
10. (12.) Kto nas woła
9. (11.) Rachunek
8. (9.) Ej, a wcora z wiecora
7. (8. <-- 10.) Milczenie owiec
6. (7.) Lulejże mi, lulej
5. (6.) Drugie pół
4. (5.) Tata - Live
3. (4.) Było, minęło
2. (2.) Kie Janicka wiedli od lewoce (Ballada o śmierci Janosika) - Live

1. (1. <-- 3.) Powrót
06.09.2021 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #33
RE: prywatny top Zakopower.
Posłuchałem numeru jeden na tę okazję. Świetny utwór. Powinni tego posłuchać wszyscy ci, którym Zakopower kojarzy się z jakimś prymitywnym góralskim graniem.

Karpie zjem!
06.09.2021 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #34
RE: prywatny top Zakopower.
No dokładnie, santoszu. Icon_biggrin Tak a propos - po pierwszej turze było pewne, że będzie to konkurować z Było, minęło. Tak samo jak nr 2. I przypuszczenia się potwierdziły Icon_smile
06.09.2021 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #35
RE: prywatny top Zakopower.
To ja się tu wysilam na podawanie poprawnych odpowiedzi, skoro w większości zawarte są w zestawieniu. Natomiast na pytanie 3) właściwe odpowiedzi byłyby dwie - za bardziej poprawną przyjmuję wersję live, czyli album Zakopower & Atom String Quartet, zaś oryginał pochodzi z albumu Drugie pół. Jeśli chodzi o pytanie 4) - najliczniejszą reprezentację w topie ma album Kolędowo i jest to aż 9 sztuk.
06.09.2021 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  prywatny top Leonarda Cohena. inżynierek 0 1 415 26.03.2023 06:32 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Queen. inżynierek 0 123 31.12.2022 02:04 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Bryana Adamsa. inżynierek 8 665 28.09.2022 09:38 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny (prawdziwy) top R.E.M. inżynierek 8 521 09.09.2022 07:23 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Phila Collinsa. inżynierek 1 334 26.01.2022 11:38 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Metalliki. inżynierek 39 1 520 29.11.2021 08:10 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Riverside. inżynierek 0 180 21.10.2021 07:30 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Alanis Morissette. inżynierek 0 176 04.07.2021 07:54 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Wilków i Roberta Gawlińskiego. inżynierek 18 623 25.03.2021 08:25 PM
Ostatni post: inżynierek
  prywatny top Kasi Nosowskiej. inżynierek 13 590 25.01.2021 11:04 PM
Ostatni post: inżynierek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości