Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top XTC
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mychartsowy Top XTC
Dosłuchałem resztę i trochę lepiej to wygląda. Ogólnie dwa utwory zdecydowanie się wybijają.
23.08.2021 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #42
RE: Mychartsowy Top XTC
(23.08.2021 10:46 PM)neo01 napisał(a):  Dobrych melodii mówisz? Jakoś mało melodycznie mi zabrzmieli, zdecydowanie wolę bardziej "poukładane" granie.
Jeśli takie "Senses Working Overtime", "Dear God", "Ballad of Peter Pumpkinhead", "That's Really Super, Supergirl" itd... są mało melodyjne i poukładane, to ja już nie wiem, co jest bardzo melodyjne i poukładane Icon_surprised bo przecież pod tym względem absolutnie nie odstają te piosenki od swoich dość jawnych inspiracji.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2021 11:30 PM przez Dobromiera.)
23.08.2021 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #43
RE: Mychartsowy Top XTC
neo01 napisał(a):zbyt głęboka alternatywa
ciekawe co powiesz więc na moje propozycje, które jak mniemam do kajmanowego Top10 się nie załapały Icon_sad

Travels In Nihilon
Complicated Game
23.08.2021 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
parzymiech Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jan 2021
Post: #44
RE: Mychartsowy Top XTC
Great Fire
It's Nearly Africa
23.08.2021 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #45
RE: Mychartsowy Top XTC
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI
24.08.2021 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Mychartsowy Top XTC
Z ostatnich czterech utworów dwa załapały się u mnie do top 4.
24.08.2021 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: Mychartsowy Top XTC
No ciekawe, czyli wygląda na to, że dosłuchałeś je dopiero dziś.
24.08.2021 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #48
RE: Mychartsowy Top XTC
Artur.O napisał(a):Jeśli takie "Senses Working Overtime", "Dear God", "Ballad of Peter Pumpkinhead", "That's Really Super, Supergirl" itd... są mało melodyjne i poukładane, to ja już nie wiem, co jest bardzo melodyjne i poukładane
Pierwsze 3 rzeczywiście mogą spełniać te kryteria, czwarty kawałek, mimo że melodia jest tam wyraźnie wyodrębniona, to jednak brzmi mi za bardzo alternatywnie, tak jak raczej większość ich materiału... Przesłuchiwałem generalnie po 3-4 kawałki z płyt i takie sobie wyrobiłem o nich zdanie, a że są wyjątki, to OK, fajnie, ale akurat ich nie odkryłem i trudno też na ich bazie budować sobie obraz zespołu.

WOLNE MEDIA!!!
24.08.2021 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #49
RE: Mychartsowy Top XTC
a ja akurat z tej czwórki po przeczytaniu tytułów z automatu nucę właśnie "that's really super, supergirl" xD

mimo wszystko wg mnie ich najbardziej popowymi numerami są "making plans for nigel" i "the disappointed"
(edit: włączyłem sobie właśnie "nigela" i może nie jest najbardziej przystępnie zaaranżowany i poprowadzony, ale w kategorii przebojowego new wave'u wypada bardzo korzystnie)

z kolei na "dear god" mam uczulenie pod każdym względem; wiem, że to był ich duży komercyjny sukces, ale dla mnie to piosenka-bait, niewiele więcej

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2021 02:38 PM przez AKT!.)
24.08.2021 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #50
RE: Mychartsowy Top XTC
Pełna zgoda, że walka o zwycięstwo odbędzie się między dwoma wspomnianymi przez Ciebie tytułami. Swoją drogą słuchając ich (dość rzetelnie) do dziś nie wiem jak wpadli na The Disappointed.
24.08.2021 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Mychartsowy Top XTC
thestranglers napisał(a):wygląda na to, że dosłuchałeś je dopiero dziś
Kiedy się pojawiły to ja już dawno spałem. A formalnie rzecz biorąc to wczoraj miałbym szanse przesłuchać je tylko w skrócie, bo zostało mi na to tylko pięć minut.
neo01 napisał(a):jednak brzmi mi za bardzo alternatywnie
Mi tam nic u nich nie brzmi alternatywnie, ale jestem w stanie zrozumieć, że tak mogą brzmieć (dla mnie mało co jest alternatywne, ale niektóre utwory tutaj mają w tym kierunku skłonności). Od dawna żaden topowany wykonawca nie był tak blisko tego określenia.
24.08.2021 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #52
RE: Mychartsowy Top XTC
Plejlista:
https://open.spotify.com/playlist/02Q0JS...d56bd9435c

Nie ma na Spotify dwu ważnych płyt i jednej trochę mniej, a co za tym idzie, całej serii piosenek (niektóre dość kluczowe):
Fruit Nut
I Can't Own Her
Easter Theatre
I'd Like That
Extrovert
Thanks for Christmas (jako The Three Wise Men)
Greenman
Pale and Precious (jako The Dukes of Stratosphear)
River of Orchids

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2021 11:11 PM przez Dobromiera.)
27.08.2021 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #53
RE: Mychartsowy Top XTC
Słyszałem jedną płytę i gdyby nie jej topowanie, to bym nic od nich nie słyszał. W każdym razie kiedy się pojawiło jej topowanie, to po raz pierwszy zobaczyłem na oczy tę nazwę. Potem widziałem tę nazwę częściej, ale nigdy nie słyszałem żadnego kawałka.
Płyta była w porządku, ale nie pamiętam już żadnego kawałka.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
30.08.2021 09:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #54
RE: Mychartsowy Top XTC
Miszon napisał(a):Płyta była w porządku, ale nie pamiętam już żadnego kawałka.
to chyba się świetnie składa, że będzie okazja sobie przypomnieć?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.08.2021 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #55
RE: Mychartsowy Top XTC
zagłosowałem po kilku dniach odsłuchiwania -- w dużej mierze kilku numerów na skraju pierwszej i drugiej dziesiątki, w efekcie czego pozycje 5-13 spotkało kilka niespodziewanych roszad; jest mi trochę przykro, że nie udało mi się zmieścić dodatkowych trzech kawałków w top 10, ale cóż, matematyka jest nieubłagana; niemniej -- świetnie mi się xtc słuchało, zwłaszcza w te wczesnojesienne dni

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.09.2021 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #56
RE: Mychartsowy Top XTC
Ja nie byłem do końca pewien przy zgłaszaniu, jak to ostatecznie wypadnie, bo jednak płytowo XTC jest dość rozległe. Ale po wybraniu najlepszych 40 kilku momentów z nieco ponad dwu dekad działalności, okazuje się, że niepotrzebnie. Świetnie było posłuchać tego bardzo różnobarwnego zestawu, od punkowego wykopu, przez retro-popowe i college rockowe szlagiery, po szalone afrykańskie wygibasy. Nawet w top 20 nie zmieściło mi się wszystko, co powinno porządnie zapunktować! Być może ci wszyscy słynni polscy punko-nowofalowcy nie byliby tak nudni, gdyby oprócz The Police, The Police, i The Police znali też np. właśnie - dobrze przecież znane po obu stronach Atlantyku - XTC. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2021 03:45 PM przez Dobromiera.)
02.09.2021 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #57
RE: Mychartsowy Top XTC
czy dobrze znane? na pewno zauważane, ale jednak mające stałe grono odbiorców, poza które nigdy jednoznacznie i trwale nie wykroczyło; były singielki w uk, był nawet jeden pokaźny radiowy przebój w usa ("simpleton"), ale jakoś to się nie przełożyło na szeroką rozpoznawalność, ale to też dlatego, że oni byli dość specyficzni i nie nagrywali pod te sukcesy, stąd nie da się powiedzieć o nich, że byli radiowi, choć miewali takie momenty

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.09.2021 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: Mychartsowy Top XTC
Zgłoszone utwory:

Making Plans for Nigel
Dear God
Grass
Fruit Nut
I Can't Own Her
The Disappointed
Easter Theatre
Across This Antheap
This World Over
Senses Working Overtime
War Dance
Runaways
Crowded Room
The Mayor of Simpleton
Generals And Majors
Helicopter
Ballet for a Rainy Day
I'd Like That
The Ballad of Peter Pumpkinhead
Extrovert
Thanks for Christmas (jako The Three Wise Men)
Greenman
King for a Day
Deliver Us From The Elements
Are You Receiving Me?
Real by Reel
Love On Farmboy's Wages
Wonderland
This Is Pop?
Pale and Precious (jako The Dukes of Stratosphear)
The Meeting Place
Then She Appeared
When You're Near Me I Have Difficulty
1000 Umbrellas
River of Orchids
Seagulls Screaming Kiss Her, Kiss Her
Season Cycle
That's Really Super, Supergirl
Science Friction
Merely a Man
Travels In Nihilon
Complicated Game
Great Fire
It's Nearly Africa

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do poniedziałku 6 września do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

Artur.O
kajman
thestranglers
Yacy
meni
stokrotka
michal_paszcza
AKT!
porzeczka
Gansenrozes
05.09.2021 10:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #59
RE: Mychartsowy Top XTC
Artur.O napisał(a):Jeśli takie "Senses Working Overtime", "Dear God", "Ballad of Peter Pumpkinhead", "That's Really Super, Supergirl" itd... są mało melodyjne i poukładane, to ja już nie wiem, co jest bardzo melodyjne i poukładane
Melodyjne owszem, poukładane nie do końca. To tak na moje ucho.

Ale muzyka wyborna muszę przyznać, bardzo wesoła, jednocześnie ewidentnie rockowa.

Radio Epsilon
06.09.2021 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #60
RE: Mychartsowy Top XTC
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE GŁOSÓW
06.09.2021 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości