Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Maanamu
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #161
RE: Mychartsowy Top Maanamu
gioconda2 napisał(a):Mnie najbardziej cieszy awans Tanga
Dla mnie jeden z minusów. Tang w ogóle nie lubię (poza Nieustannym), a Maanamowi akurat kompletnie nie wyszły.
17.08.2021 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #162
RE: Mychartsowy Top Maanamu
Jeśli chodzi o interpretację "Kocham Cię..." i fragment "to rozstania i powroty", to wydaje mi się, że może to być nawiązanie wprost do sytuacji osobistej Kory w tamtym okresie, kiedy to wyszła za mąż za Marka Jackowskiego, a jej miłością cały czas był Kamil Sipowicz, no i chyba słyszałem taką informację, że jedno z dzieci wówczas spłodzonych było jego, tak że mniej więcej by się zgadzało...

WOLNE MEDIA!!!
17.08.2021 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #163
RE: Mychartsowy Top Maanamu
No, ja się zgadzam, że "...kochanie moje" jest urocze, słodkie, głównie dzięki wykonaniu Kory, ale top 10 zespołu to nie jest - mieli po prostu ciekawsze nagrania, bogatsze i bardziej złożone.
Współcześnie chyba najbardziej elektryzuje mnie "Tango" - złowieszcze, mroczne, kontrastowe. Cieszę się, że awansuje. Szkoda, że wraz z nim "Cykady...", bo to już zupełny, cytując sam zespół, kminek dla dziewczynek. A "Szał niebieskich ciał" kompletnie nawet nie pamiętam, jak leci, ani brzmi, dobrze, że chociaż nie strącił "...splinu" z podium. Icon_wink
Nie pomyślałbym, że "Raz dwa, raz dwa" nawet po aktualce nie będzie w stanie wejść do top 10, no i dołączam się do żalu o "Oddech szczura", który na pewno jest więcej wart, niż te wszystkie bezpłciowe nagrania z lat 90. i 00., które jakimś cudem prześlizgnęły się do zestawu. ^^

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.08.2021 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #164
RE: Mychartsowy Top Maanamu
nudne strasznie to podium wyszło

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2021 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #165
RE: Mychartsowy Top Maanamu
gioconda2 napisał(a):Mnie najbardziej cieszy awans Tanga i wejście na podium oraz debiut Zapatrzenia, które też bardzo walczyło o moją 10 i niewiele mu zabrakło. Wpływ na to miało też niestety 0 pkt. po 1 rundzie. Tak sobie pomyślałam, że jak zagłosuję, to i tak się nie przebije, bo otrzyma głosy tylko ode mnie. Zapatrzenie stanowi (dla mnie) duet z Po prostu bądź. Obie piękne. I z tej pary wybrałam Po prostu..., jako tą z większym potencjałem Waszych głosów. Blisko mojej 10 była też Ta noc do innych...
A szkoda, bo sam uznałem że brak punktów dla "Zapatrzenia" (i nie ważne że to była moja propozycja Icon_lol) to po prostu skandal! Ten duet z "Po prostu bądź", to faktycznie ciekawa idea i zapewne bliska prawdy.
I żeby zapobiec temuż skandalu, u mnie "Zapatrzenie" dostało dużo oczek (może nawet na wyrost), a "Ta noc..." była bliska dziesiątki, więc nie zawsze głosuję na swoje propozycje.
Jeśli zaś chodzi o "Kochanie moje" to faktycznie już się przejadło, ale broni się jeszcze właśnie prostotą przekazu. A zwycięzca był oczywiście nie do ruszenia. Icon_cool Chociaż akurat u mnie "Szał..." jest poza zasięgiem pozostałych propozycji.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
20.08.2021 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #166
RE: Mychartsowy Top Maanamu
U mnie w tej chwili do Szału konkurencje mógłby stanowić najwyżej Oddech, ale w zestawie go zabrakło.
20.08.2021 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości