Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Playlista lodówki Mastercook
in memoriam
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Playlista lodówki Mastercook
gioconda2 napisał(a):Myślałam, że dorośli go aż tak nie piją
Ilościowo wygrywa z nią maślanka, ale mleko też jak najbardziej.
gioconda2 napisał(a):jogurt pitny o smaku kawowym
Chyba nigdy nie spotkałem. A tak w ogóle jestem wrogiem kawy, ale lody kawowe uwielbiam.
13.08.2021 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #22
RE: Playlista lodówki Mastercook
W domu z dziećmi mleko nie dziwi. Icon_cool
A tu jest w domach bez dzieci Icon_lol (kajman czy jadający obiady u mamy EVENo).
Choć może robią naleśniki i potrzebują mleka?
A jeżeli chodzi o colę, to wypijam 1 butelkę rocznie i to tylko w okresie upałów. Jakoś przy przegrzaniu mój organizm jej się domagał.
A w tym roku jeszcze jej w ustach nie miałam, mimo że przygrzało Icon_lol
13.08.2021 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #23
RE: Playlista lodówki Mastercook
kajman napisał(a):A tak w ogóle jestem wrogiem kawy,
+1
Również jestem wrogiem kawy, ale jogurt kawowy to, co innego.
Smakuje sam. A jest też świetnym komponentem do koktajlu bananowo - truskawkowego (+ ewentualnie szpinak). Świetnie przełamuje tamte smaki. To mój autorski wytwór Icon_lol
13.08.2021 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #24
RE: Playlista lodówki Mastercook
osobiście nie chcę podporządkowywać swojego życia zdrowiu - i tak prędzej czy później umrę, nie czuję się aż tak szczęśliwy na ziemskim łez padole żeby płakać po nocach nad możliwością śmierci, a zdrowie i tak zepsuje się mi i wam od zanieczyszczeń w powietrzu, jedzeniu, środkach chemicznych i miliarda innych rzeczy
13.08.2021 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #25
RE: Playlista lodówki Mastercook
Co do mleka w moim domu to odpowiem tak - ja piję kawę Icon_wink Ale przydaje się też przy prostych daniach, oczywiście.

Radio Epsilon
13.08.2021 10:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #26
RE: Playlista lodówki Mastercook
gioconda2 napisał(a):A jeżeli chodzi o colę, to wypijam 1 butelkę rocznie i to tylko w okresie upałów. Jakoś przy przegrzaniu mój organizm jej się domagał.
Pozornie cola to dobra rzecz na gaszenie pragnienia, ale na dłuższą metę cukier raczej słabo się sprawdza w tym przypadku.
Ponoć najlepiej nawadnia woda z sokiem, dobra na upały jest też mięta i w ogóle (o dziwo) gorące napary (pozwalają pozbyć się ciepła z organizmu).
Dyfeomorfizm napisał(a):osobiście nie chcę podporządkowywać swojego życia zdrowiu - i tak prędzej czy później umrę
A wiesz, że z powodu cukrzycy można być "przywiązanym" do łóżka (sorry za ciężkie tematy).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2021 10:23 PM przez neo01.)
13.08.2021 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #27
RE: Playlista lodówki Mastercook
można być też przywiązanym do łóżka z powodu wypadku samochodowego
13.08.2021 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Playlista lodówki Mastercook
neo01 napisał(a):Nie miałem tego świństwa (ani tym podobnego w sensie słodzonego napoju) w ustach od dobrych 10 lat
Akurat w tym roku piję wyjątkowo dużo coli, ale ogólnie to jestem maniakiem toniku.
13.08.2021 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #29
RE: Playlista lodówki Mastercook
Dyfeomorfizm napisał(a):nie chcę podporządkowywać swojego życia zdrowiu -
Nie nazwałabym tego podporządkowaniem, a szacunkiem do swojego organizmu.
Poza tym moje kubki smakowe akurat lubią takie rzeczy, choć jak każdy nie jestem wolna od pokus i słabości. Wciągam słodycze. I też powinnam przestać, bo i do mnie może zapukać cukrzyca...
13.08.2021 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #30
RE: Playlista lodówki Mastercook
Dyfeomorfizm napisał(a):można być też przywiązanym do łóżka z powodu wypadku samochodowego
Można, ale możesz ograniczyć to prawdopodobieństwo odżywiając się bardziej racjonalnie, na sytuacje losowe mamy jednak mniejszy wpływ (przy okazji, jedzenie można też wybierać "zdrowsze", chemia też już jest w pewnym stopniu oparta na naturalnych składnikach, można się starać ograniczyć zgubny wpływ środowiska, no ale to kwestia podejścia oczywiście).
gioconda2 napisał(a):Nie nazwałabym tego podporządkowaniem, a szacunkiem do swojego organizmu.
O, właśnie, brakowało mi tego stwierdzenia.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2021 10:31 PM przez neo01.)
13.08.2021 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #31
RE: Playlista lodówki Mastercook
spoko, tyle że dla mnie przyjemność jest znacznie wyższej w hierarchii wartości niż szacunek dla organizmu; co mi po zdrowiu, gdy nie będę mógł robić rzeczy które lubię
13.08.2021 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Playlista lodówki Mastercook
gioconda2 napisał(a):Choć może robią naleśniki i potrzebują mleka?
Kiedyś często jadałem. Teraz wolę placki ziemniaczane.
gioconda2 napisał(a):mimo że przygrzało
Oj tam, było tylko trochę ciepło i to krótko.
gioconda2 napisał(a):szpinak
Mam złe wspomnienia z dzieciństwa, więc nie jadam.
Dyfeomorfizm napisał(a):osobiście nie chcę podporządkowywać swojego życia zdrowiu
Ja także. Jem kompletnie niezdrowo, ale za to to, co mi smakuje.
Dyfeomorfizm napisał(a):i tak prędzej czy później umrę
Ja mam nadzieję, że zdecydowanie później.
13.08.2021 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Playlista lodówki Mastercook
gioconda2 napisał(a):Wciągam słodycze.
Ja także. Właśnie zjadłem serduszko korzenne.
Dyfeomorfizm napisał(a):dla mnie przyjemność jest znacznie wyższej w hierarchii wartości niż szacunek dla organizmu
+
13.08.2021 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #34
RE: Playlista lodówki Mastercook
kajman napisał(a):Jem kompletnie niezdrowo, ale za to to, co mi smakuje.
A to wege to wzięło się z jakiś pobudek (nie bijcie mnie, jeśli źle to napisałem), czy tak po prostu nie lubisz miesa?
(13.08.2021 10:49 PM)kajman napisał(a):  
Dyfeomorfizm napisał(a):dla mnie przyjemność jest znacznie wyższej w hierarchii wartości niż szacunek dla organizmu
+
Przekonaliście mnie, idę zajarać szluga.

Nie no, żartuję.

Tak naprawdę to jointa.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2021 11:57 PM przez EVENo.)
13.08.2021 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #35
RE: Playlista lodówki Mastercook
też bym zapalił ale nie mam
14.08.2021 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #36
RE: Playlista lodówki Mastercook
Mleko to nieodłączny składnik kaszy manny i owsianki. Jedyne płatki śniadaniowe, jakie uznaję.
A jak są jeszcze pod ręką jakieś owoce np. z ogródka, to już w ogóle super.
Kawie precz - niech żyje herbata!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.08.2021 01:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #37
RE: Playlista lodówki Mastercook
kajman napisał(a):Ja także. Właśnie zjadłem serduszko korzenne.
Mój kolega z pracy, wyznawca Hare Kriszny od kilkunastu lat, więc wege, też pochłaniał tony słodyczy. W naszym klimacie sama sałata nie wystarczy, kalorie też muszą być Icon_exclaim
kajman napisał(a):Jem kompletnie niezdrowo, ale za to to, co mi smakuje.
W sumie ja też jem to, co mi smakuje. A że są to (poza słodyczami) rzeczy raczej zdrowe, to tylko taki bonus dla organizmu Icon_lol
Poza tym na kobietach ciąży większy ciężar przyzwoitego wyglądania. Niestety, ale tak same siebie wpychamy (i płeć przeciwna również) w pewien reżim, przymus.
I od tego co jemy w dużej mierze zależy jak wyglądamy. Używki również odbijają się na naszym wyglądzie. Nikotyna i alkohol czy wszelkiej maści dopalacze, pobudzacze, dragi szybko zniszczą każdą kobietę. Dobrze, że mój organizm od zawsze nie potrzebował tego typu środków, a przyjemność z życia, z zabawy i tak odczuwał. Choć czasami przy dobrej zabawie i alkohol we mnie wchodzi jak woda, a taniec sprawia, że i tak czuję się jak trzeźwa. Nie jest to zatem żadne wyrzeczenie i walka z nałogami, tylko styl życia współgrający ze mną.

Łatwiej mi wówczas o szacunek do swojego organizmu, kiedy organizm nie potrzebuje używek by się dobrze czuć i bawić.

Dzięki temu jeszcze jakoś wyglądam i "kręci" mnie to, że jestem ciągle odbierana za osobę sporo młodszą, niż wynika to z metryki.
14.08.2021 02:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #38
RE: Playlista lodówki Mastercook
gioconda2 napisał(a):Dzięki temu jeszcze jakoś wyglądam i "kręci" mnie to, że jestem ciągle odbierana za osobę sporo młodszą, niż wynika to z metryki.
Zabawnie się to czyta patrząc na Twój avatar Icon_lol

Radio Epsilon
14.08.2021 02:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #39
RE: Playlista lodówki Mastercook
Jestem z osób publicznie przyznających się do jedzenia mięsa, ale że aż tak? Icon_rolleyes

1. JBB - Mielonka Tyrolska
2. Ścibiorów - Najlepiej je się pasztet z borowikami
3. Graal - Makrela z pomidorami w filecie
4. Jogobella - Najlepiej z mango
5. Mleko - To tylko UHT
...
Nie chce mi się tworzyć playlisty własnej lodówki Samsung Noł Frost Icon_wink
14.08.2021 06:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Playlista lodówki Mastercook
EVENo napisał(a):Tak naprawdę to jointa.
Jedyne co w życiu paliłem to jointy, ale że się nie potrafiłem zaciągać to efekt był żaden. Całe towarzystwo miało odlot, a ja tylko się przyglądałem.
Artur.O napisał(a):Mleko to nieodłączny składnik kaszy manny i owsianki.
Owsiane to było zawsze dla mnie to najgorsze co można dodać do mleka. Manna bardziej, ale z kilkanaście lat nie jadłem (a gdyby nie pobyt w szpitalu to byłoby kilkadziesiąt).
Artur.O napisał(a):Kawie precz - niech żyje herbata!
Herbatę uznaję za mniejsze zło, ale coś ciepłego trzeba pić. Najbardziej toleruję mieszankę grey + owocowa z łyżeczką cukru w półlitrowym kuflu.
gioconda2 napisał(a):W naszym klimacie sama sałata nie wystarczy, kalorie też muszą być
Jadam sery, a to niewątpliwie kalorie, pieczywo grubo smaruję. No i jakby co to zawsze mam w odwodzie strączkowe. Uwielbiam soczewicę, a teraz sobie przypomniałem sobie, że miałem w planie zrobić sobie fasolową (z makaronem, bo tylko taką lubię) na kilka dni (garnek 6 litrów z hakiem).
inżynierek napisał(a):UHT
Ja mleka z uszami nie używam.
14.08.2021 07:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości