Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Playlista lodówki Mastercook
in memoriam
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Playlista lodówki Mastercook
inżynierek napisał(a):No tak widocznie jest w kajmanie33
No fakt. Moja lista miewa od niewiele ponad 70 do prawie 100 utworów (no ale te w top 66 mają inne prawa).
Ale spieszę donieść że 1 i 5 wypadły i już jest tyle samo jednych i drugich.
19.08.2021 07:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #62
RE: Playlista lodówki Mastercook
U mnie zadebiutowały Kotleciorki - kotleciki z ciecierzycy i bobu - niestety gotowce. Kupiłam z ciekawości i tak na wszelki wypadek, gdy dopada wielki głód a oczekiwanie na gotowany posiłek trwałoby zbyt długo. Przy czym nie wiem kiedy nastąpi debiut konsumpcyjny.
19.08.2021 09:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: Playlista lodówki Mastercook
gioconda2 napisał(a):kotleciki z ciecierzycy i bobu
Ciekawe. Bób bardzo lubię, ciecierzyca mnie nie przekonuje, ale razem może być ciekawie.
19.08.2021 09:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
RE: Playlista lodówki Mastercook
Wypadków nie chce mi się sprawdzać więc tylko nowości
- dżem z czerwonej porzeczki
- pasta warzywna z nasionami słonecznika
- dżem morelowy
Dżemu z czerwonej dawno nie jadłem, ale dobrze mi się kojarzy w przeciwieństwie do tego z czarnej (ale i tak wolę dżem niż owoc) od którego mniej lubię tylko truskawkowy.
27.08.2021 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #65
RE: Playlista lodówki Mastercook
To ja właśnie oba dżemy, w sensie z czerwonej i czarnej bardzo lubię, ale faktycznie nie przepadam za truskawkowym i to nie tylko dżemem, ale też kompot mi podchodzi relatywnie słabo.
Nadszedł dzień, w którym ponownie jem sałatkę jajeczną z pstrągiem, mniam Icon_biggrin a podczas dzisiejszej wizyty w Dino naszło mnie na powrót do moich ulubionych drobiowych kiełbasek Tarczyńskiego, a poza tym miałem straszną chrapkę na poznanie nowego sera Icon_lol W końcu stwierdziłem, że ser wezmę następnym razem. Tylko czy kasy starczy, bo planuję uzupełnić dietę o moje ulubione chipsy Wiejskie Ziemniaczki z koperkiem lub z cebulą. Icon_lol
27.08.2021 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
RE: Playlista lodówki Mastercook
inżynierek napisał(a):kompot mi podchodzi relatywnie słabo
Mam tak samo. Truskawka tylko na świeżo.
27.08.2021 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #67
RE: Playlista lodówki Mastercook
Też tak niekoniecznie. Nie mam sympatii do truskawek, w przeciwieństwie do wielu innych owoców.
27.08.2021 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Playlista lodówki Mastercook
Ja też wole sporo owoców bardziej, ale truskawki też bardzo lubię (pewnie jakaś druga dziesiątka u mnie).
27.08.2021 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #69
RE: Playlista lodówki Mastercook
Kajmanie czy jogurt ananasowy nie powinien dołączyć do nowości? (lody jogurtowe).
Truskawka u mnie na szczycie. Królowa lata. Świeża i mrożona do orzeźwiających koktajli. Nr 2 to ciemna czereśnia a nr 3 to malina.
27.08.2021 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: Playlista lodówki Mastercook
gioconda2 napisał(a):Kajmanie czy jogurt ananasowy nie powinien dołączyć do nowości? (lody jogurtowe).
Owszem była to nowość, ale w danym momencie była już wypadkiem, więc nie mogłem go ująć.
gioconda2 napisał(a):Nr 2 to ciemna czereśnia a nr 3 to malina.
Obydwa owoce u mnie wysoko. Ale na szczycie to obecnie arbuz i banan (tylko musi być żółty i najlepiej z brązowymi plamkami). Dodalbym gruszkę tylko kiedy nie jest za twarda to tak cieknie, że trudno ją jeść.
28.08.2021 08:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #71
RE: Playlista lodówki Mastercook
Top owoców inżynierka (25.08.).

1. Jabłko
2. Śliwka
2. Borówka amerykańska
2. Banan
2. Winogrono
2. Malina
7. Czereśnia

Jak cytryna w herbacie się liczy, a nieraz zjadam całe kawałki nawet ze skórką - też powinna mieć pewne 2. miejsce.
Arbuz to koszmar. Mango też. Ich nigdy na liście nie będzie. Icon_wink
28.08.2021 08:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Playlista lodówki Mastercook
Dla mnie największy koszmar to avocado.
Jabłko to tylko kilka odmian, które praktycznie znikły z rynku.
28.08.2021 08:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #73
RE: Playlista lodówki Mastercook
Avocado jest dobre na stawy. Traktuję je jak masło. Smaruję pieczywo i na to pomidor. W tej wersji super, bo samo w sobie mdłe.
A mango to dla mnie pierwsza 10. A lody mango to poezja. Arbuz upalna porą jest gdzieś za truskawka.
I tak ogólnie to owoców koszmarów nie znajduję.
28.08.2021 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #74
RE: Playlista lodówki Mastercook
Desery z mango zdecydowanie tak. Jem chociażby jogurt Jogobelli z mango. No ale mango samo w sobie (jako owoc) to Icon_mad
28.08.2021 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #75
RE: Playlista lodówki Mastercook
Polecam mango z granatem. Wtedy jest smaczne. Samo to faktycznie - za słodkie i mdławe (ale i tak 100 razy lepsze niż avocado, które smakuje jak mydło o zapachu masła).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.08.2021 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
RE: Playlista lodówki Mastercook
inżynierek napisał(a):No ale mango samo w sobie (jako owoc) to
Po przetworach z mango mniemam, że jest to taki owoc, który traci wyjątkowo dużo na transporcie. Dotyka to części owoców egzotycznych. Np banan jest najlepszy kiedy jest już niedobry. Podejrzewam że taki świeży byłby jeszcze lepszy, a mango to pewnie smakuje o kilka klas lepiej.
28.08.2021 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #77
RE: Playlista lodówki Mastercook
kajman napisał(a):Po przetworach z mango
Taki ananas na transporcie traci malutko. Z puszki i w jogurcie Jogobelli są kapitalne, ale nawet te normalne są bardzo spoko.
kajman napisał(a):Np banan jest najlepszy kiedy jest już niedobry. Podejrzewam że taki świeży byłby jeszcze lepszy
U mnie na rynku, a nawet w markecie, zdarzają się zieloniutkie banany i akurat po zdjętej skórce smakują jeszcze nie najlepiej. Najlepiej gdy są one średnio dojrzałe i jeszcze nie mają plamek na skórce.
29.08.2021 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Playlista lodówki Mastercook
inżynierek napisał(a):U mnie na rynku, a nawet w markecie, zdarzają się zieloniutkie banany
U mnie też. Ale dla mnie takie nie nadają się do jedzenia.
inżynierek napisał(a):Taki ananas na transporcie traci malutko.
On akurat tak.
29.08.2021 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #79
RE: Playlista lodówki Mastercook
kajman napisał(a):Ale dla mnie takie nie nadają się do jedzenia.
No właśnie o tym piszę.
29.08.2021 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: Playlista lodówki Mastercook
Jest jednak różnica między smakują nie najlepiej a nie nadają się do jedzenia.
29.08.2021 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości