Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robert Plant & Alison Krauss - Raising Sand
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #21
 
3 typy. 3 razy "Gone"na pierwszym, 2 razy "Potty" na ostatnim. Pięknie ;D
21.08.2009 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #22
 
furbul napisał(a):3 typy. 3 razy "Gone"na pierwszym, 2 razy "Potty" na ostatnim. Pięknie ;D
Gone to nawet 9 razy się pojawia na pierwszym Icon_razz
21.08.2009 02:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
furbul napisał(a):3 typy. 3 razy "Gone"na pierwszym, 2 razy "Potty" na ostatnim. Pięknie ;D
U mnie nie będzie już tak pięknie.
Przyznam się, że mimo wszystko spodziewałem się więcej po tej płycie. A tu w sumie 2 bardzo dobre utwory i aż 4 bardzo słabe.

1. Polly Come Home
2. Nothin'

3. Please Read the Letter
4. Trampled Rose

5. Sister Rosetta Goes Before Us
6. Gone Gone Gone (Done Moved On)
7. Fortune Teller
8. Through the Morning, Through the Night
9. Killing the Blues

10. Let Your Loss Be Your Lesson
11. Stick With Me Baby
12. Rich Woman
13. Your Long Journey
21.08.2009 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Ciekawy album z dosyć unikalnym jak na 2009 rok brzmieniem. Niektóre momenty, zamysły na muzykę świetne, czasem jednak zdarza się taki typowy do bólu numer w rytmach pop/country. ''Trempled Rose'' wygląda na najbardziej mroczny kawałek i dlatego wygrywa, zupełne przeciwieństwo wiejskiego ''Gone, Gone, Gone''. ''Rich Woman'' za to ma świetny bas i nieco trip-hopowe brzmienie Icon_razz2 W ogóle pierwsze kilka sekund jest ŻYWCEM wyjęte z pewnej piosenki Tricky'ego. ''Fortune Teller'' najlepszym z żywszych numerów.


01. Trampled Rose

02. Sister Rosetta Goes Before Us
03. Rich Woman
04. Fortune Teller

05. Nothin'
06. Please Read the Letter
07. Stick With Me Baby
08. Let Your Loss Be Your Lesson

09. Potty Come Home
10. Through the Morning, Trhough the Night
11. Killing the Blues
12. Your Long Journey
13. Gone Gone Gone (Done Moved On)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2009 11:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
saferłel napisał(a):09. Potty Come Home
Dlaczego wszyscy piszą Potty?
24.08.2009 11:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Nie zauważyłem. Ktoś popełnił w zapisie ten błąd (po co pisał ręcznie Icon_lol ?) i dalej każdy kopiuje akurat ten zapis, by układać listę. Oczywiście powinno być ''Polly''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2009 11:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
A jednak inny no 1 niż myślałem:


1. Trampled Rose
2. Killing the Blues
3. Please Read the Letter
4. Sister Rosetta Goes Before Us
5. Nothin'
6. Your Long Journey
7. Through the Morning, Through the Night
8. Rich Woman
9. Gone Gone Gone (Done Moved On)
10. Let Your Loss Be Your Lesson
11. Stick With Me Baby
12. Polly Come Home
13. Fortune Teller
24.08.2009 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #28
 
Moja kolejność na 25.08.2009 [19:27]

1. Killing the Blues
2. Sister Rosetta Goes Before Us
3. Through the Morning, Through the Night
4. Let Your Loss Be Your Lesson
5. Gone Gone Gone (Done Moved On)
6. Nothin'
7. Trampled Rose
8. Your Long Journey
9. Please Read the Letter
10. Stick With Me Baby
11. Rich Woman
12. Fortune Teller
13. Polly Come Home

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.08.2009 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
saferłel napisał(a):zupełne przeciwieństwo wiejskiego ''Gone, Gone, Gone''.
Pfff... sam jesteś wiejski Icon_razz "Gone Gone Gone" jest szaleńcze i klimatyczne, nie wiejskie.

Cytat:''Fortune Teller'' najlepszym z żywszych numerów.
A "Rich Woman" to smętna ballada? Bo w Twoim rankingu jest wyżej niż "FT".

W ogóle nie będę komentował tych "Killing the Blues" na czołowych lokatach. To zdecydowanie najbardziej typowy numer na tym krążku. Słuchając jakiejkolwiek współczesnej płyty country można znaleźć przynajmniej jeden, jeśli nie więcej identycznie brzmiących kawałków. A na kajmanową "czwórkę bardzo słabych" opuszczę zasłonę miłosierdzia. Nie wiem na jakiej zasadzie dokonujesz wyboru dobrych i słabych utworów - chyba rzucasz kośćmi albo ciągniesz losy, bo w Twoich wyborach (nie tylko przy tej płycie, ale w ogóle) nie ma ani krzty logiki. Myślę jednak, że sam nie potrafisz tego racjonalnie wyjaśnić, co z kolei wiele powie nam o Twojej świadomości muzycznej, która to każe Ci jednocześnie uwielbiać i nienawidzić te same utwory, czy nie?

Dziękuję za głosy w każdym razie, choć muszę przyznać, że trochę się rozczarowałem. Czekamy jeszcze na Aro, który tradycyjnie wyróżni jeden utwór i napisze, że reszta jest słaba (i tu choć pokrętna, jest jednak obecna pewna logika! Icon_surprised )

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2009 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Przykro mi. ''Gone, Gone, Gone'' naprawdę pachnie mi takim przesadnym country i wyborami najseksowniejszej dojarki. Ale nie martw się, ta jedna piosenka nie przyćmiewa moich numerów 1,2,3 i to o nich będę pamiętał - a są naprawdę fajne Icon_wink ''Rich Woman'' nie wchodzi w skład grupy piosenek, które uznaję za żywe. Ono po prostu jest mocne, głębokie, ale to nie to samo.

Ja też nie wiem jak piosenki wybiera kajman, zauważyłem, że każdą płytę ''obraca'' specjalnie dla siebie i zadziwia swoimi wynikami Icon_wink Porównując je bezpośrednio do moich....no to zawsze jest inaczej....chociaż lidera u PSB mamy takiego samego Icon_lol
Nie znaczy to jednak, że nie kieruje się logiką, to chyba za mocna teza.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.08.2009 04:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
aaktt napisał(a):1. A na kajmanową "czwórkę bardzo słabych" opuszczę zasłonę miłosierdzia.
2. Nie wiem na jakiej zasadzie dokonujesz wyboru dobrych i słabych utworów -
3. chyba rzucasz kośćmi albo ciągniesz losy,
4. bo w Twoich wyborach (nie tylko przy tej płycie, ale w ogóle) nie ma ani krzty logiki.
5. Myślę jednak, że sam nie potrafisz tego racjonalnie wyjaśnić,
6. co z kolei wiele powie nam o Twojej świadomości muzycznej, która to każe Ci jednocześnie uwielbiać i nienawidzić te same utwory, czy nie?
1. A dlaczego? Mam prawo uważać, że te utwory są słabe. Zresztą nie tylko ja mam taką opinię (nie że słabe, ale każdy z nich jest przez więcej niż jedną (poza mną) osobę zaliczany do słabszych na płycie.
2. Na zasadzie przesłuchania i oceny wszystkich utworów.
3. Nigdy bym w ten sposób nie czynił - wszystko to analiza.
4. To że Ty jej nie widzisz to nie znaczy, że jej nie ma. Dla mnie wszystko jest absolutnie logiczne.
5. Potrafię. Wprawdzie teraz już nie pamiętam, czemu akurat te utwory oceniłem niżej niż pozostałe (i tutaj i gdzie indziej), a inne wyżej, ale takie kryteria decydujące o ocenie, to przede wszystkim jak to napisał Miszon, architektonika utworu czyli przebieg utworu, przejścia, zmiany, wchodzenie i schodzenie poszczególnych elementów, poza tym tworzenie klimatu, budowanie napięć, spójność brzmieniowa (czasami ta spójność potrafii tworzyć wrażenie jej braku), urozmaicenie i brak jednostajności (chyba że jednostajność jest zabiegiem czemuś podporządkowanemu). Oczywiście nie wszystkie pożadane przeze mnie elementy muszą występować w każdym utworze.
Z tych też względów duże znaczenie ma praca sekcji rytmicznej, która stymuluje znaczną część wymienionych elementów. Jeżeli np. perkusista wali cały czas tak samo w nudnym i jednostajnym tempie, to potrafi mnie mocno zniechęcić do utworu. Z tego też powodu mimo że lubię solowki, to dla mnie ich celem jest budowanie utworu, a nie popis instrumentalny.
No i jeszcze jedno. Wokal jest dla mnie jednym z instrumentów i dlatego dla mnie jest istotne przede wszystkim jak jest wykorzystany, a nie jakie słowa są tym wokalem przekazywane.
Trochę długo, ale po prostu chciałem pokazać, że potrafię wyjaśnić. I mogę wziąć konkretny utwór i powiedzieć, co mi się w nim podoba, a co nie (chociaż na pewno nie jestem w stanie wyjaśnić wszystkiego, ale chyba to byłoby bez sensu).
6. To już zupełnie nie rozumiem. Jakie utwory uwielbiam i nienawidzę jednocześnie? O co w ogole w tym zdaniu chodzi?
27.08.2009 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
saferłel napisał(a):1. Ja też nie wiem jak piosenki wybiera kajman, zauważyłem, że każdą płytę ''obraca'' specjalnie dla siebie i zadziwia swoimi wynikami Icon_wink
2. Porównując je bezpośrednio do moich....no to zawsze jest inaczej....chociaż lidera u PSB mamy takiego samego Icon_lol
1. Co znaczy obraca specjalnie dla siebie? I w jaki sposób zadziwiam? Moje wyniki są całkiem podobne do wyników innych osób.
2. No fakt, akurat w stosunku do Ciebie jest sporo różnic. Więcej niż w stosunku do części innych osób, a mniej niż w stosunku do innych. Mam wrażenie, że stoisz gdzieś pośrodku odchyleń od mojego gustu.
27.08.2009 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Opis punktu 5 wyraźnie wskazuje na twoje muzyce cele numer jeden i na muzykę jaka do ciebie najbardziej pasuje Icon_wink Nie mówię, że tak jest na 100%, ale coś czuję, że łykasz wiele niesamowicie pochrzanionych kompozytorsko rzeczy, gdzie muzyka poddawana jest czasem totalnie niewytłumaczalnym przeobrażeniom z sekundy na sekundę. To muzyka dla nielicznych, odległa nie tylko od standardów w codziennym komponowaniu (to jasna sprawa, też sądzę, że pod tym względem obaj słuchamy takiego grania, które wychodzi poza standard), ale i przekraczająca niestety te górne, granicy muzycznej sztuki. Tak wygląda pierwiastek twojej muzycznej przebojowości, bo ja twierdzę, że każdy szuka w muzyce ''przebojów'' - niektórzy mnie, inni bardziej oczywistych. Ale i tak mam momentami przypuszczenia, że melodia może nie do końca stać u ciebie na pierwszym miejscu Icon_wink Piszę to ze swojego punktu widzenia i nie ma to na celu w żaden sposób obrażenia twojej muzyki ani ciebie (słowo pochrzaniony na pewno nie musi być negatywnym).
Pewnie stąd tak wiele różnic między tobą i innymi, które wychodzą chociażby w Topłycie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.08.2009 05:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
kajman napisał(a):1. Co znaczy obraca specjalnie dla siebie? I w jaki sposób zadziwiam? Moje wyniki są całkiem podobne do wyników innych osób.

Poddajesz ją właśnie swojej osobistej analizie, tylko o to mi chodziło Icon_smile

kajman napisał(a):Więcej niż w stosunku do części innych osób, a mniej niż w stosunku do innych

Mogę odwdzięczyć się chyba podobnym komentarzem Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.08.2009 05:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Coś w tym jest, co napisałeś. Lubię, jeżeli się dzieje wiele w muzyce, ale tylko jeżeli dzieje się loicznie. Lubię totalne pozakręcania, ale pozakręcania konsekwentne, a co do melodii to jest jeden z wielu elementów utwóru i nie wyróżniam jej w sposób szczególny.
27.08.2009 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
 
kajman napisał(a):(...) architektonika utworu czyli przebieg utworu, przejścia, zmiany, wchodzenie i schodzenie poszczególnych elementów, poza tym tworzenie klimatu, budowanie napięć, spójność brzmieniowa (czasami ta spójność potrafii tworzyć wrażenie jej braku), urozmaicenie i brak jednostajności (chyba że jednostajność jest zabiegiem czemuś podporządkowanemu). Oczywiście nie wszystkie pożadane przeze mnie elementy muszą występować w każdym utworze.
Z tych też względów duże znaczenie ma praca sekcji rytmicznej, która stymuluje znaczną część wymienionych elementów. Jeżeli np. perkusista wali cały czas tak samo w nudnym i jednostajnym tempie, to potrafi mnie mocno zniechęcić do utworu. Z tego też powodu mimo że lubię solowki, to dla mnie ich celem jest budowanie utworu, a nie popis instrumentalny.
No i jeszcze jedno. Wokal jest dla mnie jednym z instrumentów i dlatego dla mnie jest istotne przede wszystkim jak jest wykorzystany, a nie jakie słowa są tym wokalem przekazywane.
A gdzie w tym wszystkim są emocje? Uczucia? Treść? Cel? Przekaz? Domyślam się, że nie ma. Wszystko ogranicza się do technicznej analizy jakości. To przerażające, naprawdę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2009 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
aaktt napisał(a):A gdzie w tym wszystkim są emocje? Uczucia? Treść? Cel? Przekaz? Domyślam się, że nie ma. Wszystko ogranicza się do technicznej analizy jakości. To przerażające, naprawdę.
Czyje emocje? Moje czy twórców? Jak napisałem nie wszystko jestem w stanie opisać, bo ani swoich ani twórców nie jestem w stanie. Treścią jest muzyka. Celem jest doskonałość. Przekaz? Muzyka jest sztuką abstrakcyjną służącą do przekazywania emocji muzyków zawartych w wykonywanym przez nich dziele. Dźwięki muszą dochodzić do głębi duszy. I u mnie dochodzą.
27.08.2009 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #38
 
aaktt napisał(a):Dlaczego wszyscy tacy przerażeni tą płytą jesteście? Icon_surprised
Jakoś tak złe wyobrażenia miałem po singlach, a samo "Rich woman" po dwóch wcześniejszych ich nie zmieniło. Zatem posłuchałem i stwierdzam, że źle nie jest. Gdyby nie country w kilku utworach, to mógłbym rzec nawet, że to całikiem udana płyta.

01. Trampled Rose
02. Nothin'
03. Rich Woman
04. Polly Come Home
05. Sister Rosetta Goes Before Us
06. Fortune Teller
07. Stick With Me, Baby
08. Gone Gone Gone (Done Moved On)
09. Please Read the Letter
10. Killing the Blues
11. Your Long Journey
12. Let Your Loss Be Your Lesson
13. Through the Morning, Through the Night
28.08.2009 01:37 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #39
 
Przypominam uprzejmie, że jutro wyniki Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2009 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #40
 
aaktt napisał(a):Przypominam uprzejmie, że jutro wyniki Icon_wink2
a to zapewne do mnie. Icon_lol
Dam radę Icon_smile2
31.08.2009 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości