Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Caetano Veloso
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Mychartsowy Top Caetano Veloso
Od teraz do poniedziałku 12 lipca zgłaszamy tu do dwóch utworów ww. podmiotu. Zgłaszająca osoba do trzech. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za akces dostaniecie dwa punkty w PLMT.
06.07.2021 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
Alegria, Alegria

Radio Epsilon
06.07.2021 03:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
Autoacalanto
06.07.2021 03:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
ja na razie będę się przyglądał, choć mogę w razie czego pomóc z propozycjami, bo spędziłem długie godziny na obcowaniu z muzyką veloso
no i wierzę, że dyfeo też pomoże niezdecydowanym

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.07.2021 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #5
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
ja polecam przede wszystkim zapoznać się z "Transa", bo to brazylijska muzyka na modłę europejską - każdy utwór jest tam wyjątkowy i wspaniały, a przy okazji ułatwia wkręcenie się w bardziej szalone pierwsze trzy albumy o tytule tożsamym z nazwą artysty
06.07.2021 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
tak, "transa" i pierwsze trzy "caetano" to też moja biblia; poza tym już raczej na wyrywki

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.07.2021 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
Faktycznie, płytę Transa zapamiętałem jako naprawdę świetną - coś jeszcze potem słyszałem, ale już z mniejszym wrażeniem.
Bardzo ciekawy wybór - muzyczna podróż dookoła świata kontynuowana. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.07.2021 03:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #8
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
te piosenki dużo zyskują wraz z kolejnymi przesłuchaniami - szczególnie biały album, który w moim odczuciu mógłby rywalizować z "transą" o prymat
06.07.2021 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #9
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
Wybór dla koneserów. Lubię hiszpańskojęzyczne kino więc dorzucam to
Burn It Blue
Cucurrucucu Paloma
06.07.2021 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #10
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
miszony napisał(a):Cucurrucucu Paloma
O matulu, Rojek tak obrzydził mi ten utwór, że jak tylko czytam tytuł to już mam dość Icon_mrgreen

Radio Epsilon
06.07.2021 04:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
A on nie jest portugalskojęzyczny?
06.07.2021 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #12
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
może miszonemu chodziło o iberyjskojęzyczne
06.07.2021 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
Kukuruku to jak najbardziej hiszpańska (właściwie to meksykańska) piosenka. Nie miałem pojęcia, że Kajetan również to wykonywał i z całym szacunkiem - chyba nie potrzebowałem tego wiedzieć. xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.07.2021 04:26 PM przez Dobromiera.)
06.07.2021 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #14
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
Maria Bethânia
Tropicália
06.07.2021 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
Nie znam to

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.07.2021 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #16
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
kajman napisał(a):A on nie jest portugalskojęzyczny?
Caetano owszem, ale "Paloma" jest po hiszpańsku i najsłynniej filmowo wybrzmiała w wykonaniu Caetano u Almodovara

Rincewind napisał(a):Maria Bethânia
Tropicália
ooo cudowne zgłoszenia!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.07.2021 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #17
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
wiem, że to nie moje zgłoszenie, ale moje brazylijskie serce się kraje, jak widzi tak niewielką frekwencję, a poniedziałek za rogiem, więc stworzyłem plejlistę-tutorial dla nieozorientowanych Icon_wink

Caetano na spróbowanie, krótki przewodnik po dyskografii:

"Coracao Vagabundo" -- urokliwa bossa nova ze wspólnego debiutu z Gal Costą z 1967

"Superbacana" -- urocza orkiestrowa miniaturka o postępie i współczesności; półtorej minuty muzycznego uśmechu
"Clara" -- kolejna barwna miniaturka, tym razem w miłosnym duecie z Gal Costą (i kogucikiem piejącym dęciakami)
"Clarice" -- a to piosenka zagadka, bo rozpoczynająca się słowami "jaką tajemnicę ma Clarice"; to Caetano refleksyjny i balladowy, ale nie nudny, bo progresywnie eksplodujący kiedy trzeba wielobarwną sambą

"Frevo do Trio Eletrico" / "Ai de Mim, Copacabana" -- dwa single z początku kariery, oba ekspresyjne i taneczne

"Marinheiro Só" / "If You Hold a Stone" -- portugalska i angielska wersja tej samej melodii z folkowymi zaśpiewami w refrenie
"Lost in the Paradise" -- Caetano możliwie blisko Bitlesów z czasów "Revolvera"; z przytupem i po angielsku
"Os Argonautas" -- rozmarzona oda do żeglowania, dosłownie i w przenośni, z pieczołowitym akompaniamentem w stylu fado
"Cambalache" -- po hiszpańsku i w starym stylu, to cover argentyńskiego klasyka, przystojna rzecz
"Nao Identificado" -- Caetano słodki jak miód o statkach kosmicznych i piosenka z czołówki wspomnianego "Bucarao"
"Alfomega" -- a to chyba najbardziej współcześnie brzmiący numer Caetano z lat 60. w ogóle; ten hip-hopowy z natury bit samplował zresztą MF Doom

"E Proibido Proibir" -- hymn studenckich zamieszek i psychodeliczny eksperymentalny trip w jednym

"London London" -- po angielsku o samotności w Londynie i latających spodkach (samotności)

"You Don't Know Me" -- to paradoksalne, że numer, w którym zachodnia publika może najbardziej zbliżyć się do Caetano nosi taki, a nie inny tytuł
"Nine Out of Ten" -- przejmująca oda do życia, tekstem i rytmiką wyrażająca istotę życia
"Triste Bahia" -- tytułowy 10-minutowy orgazm

Wycinki z późniejszych płyt:
"Tu Me Acostumbraste"
"Canto do Povo de um Lugar"
"Qualquer Coisa"
"O Leaozinho" -- chyba jeden z najbardziej znanych utworów Caetano w Brazylii
"Oracao ao Tempo"

Z rzeczy bliższych:
"Alexandrino" -- wspólnie z synem Moreno Veloso, quasi-rapowy taneczny track
"Dreamworld" -- rozkoszny hołd dla Carmen Mirandy i duet z Davidem Byrnem z lat 90.



Wyróżniłem też specjalnie dwie eksperymentalne rzeczy dla kajmana ^^
"Acrilico"
"Sugar Cane Fields Forever"

(podkreśliłem te, bez których sam nie wyobrażam sobie głosowania)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.07.2021 11:08 AM przez AKT!.)
08.07.2021 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #18
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
o, bardzo pożyteczna rzecz!

ja na razie zgłoszę Irene i jeśli frekwencja się poprawi to również podrzucę podobną listę
08.07.2021 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
AKT! napisał(a):Wyróżniłem też specjalnie dwie eksperymentalne rzeczy dla kajmana ^^
Swoją propozycję już wrzuciłem i pewnie na tym skończę. Ale na te dwa rzucę uchem.
08.07.2021 12:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #20
RE: Mychartsowy Top Caetano Veloso
będzie mi miło ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.07.2021 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości