Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #441
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Io
Wygląda to na niezłą próbę pokazania świata ludzi z perspektywy osła, ale tak naprawdę to nie wiem, boi raczej osłem nie jestem. Na pewno jest to opowieść o ludzkiej kondycji, bez rewelacji, ale sprawnie zrealizowana. Sam osiołek sympatyczny, ale nie jest niestety Lassie więc do domu nie udało mu się trafić. Ogólnie daję za to wszystko sześć.
30.10.2022 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #442
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Miłość na pierwszą stronę
Niewiele można tutaj napisać. Zgrabnie zrobiona komedia romantyczna bez zbytnich przegięć, nieźle zagrana, grupa sympatycznych bohaterów. Rewelacji na pewno nie ma, ale oglądałem z przyjemnością. Słabsze niż w filmie o osiołku, ale jednak sześć.
09.11.2022 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #443
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Paryż pani Harris
Akurat takie filmy idealnie trafiają w moją wrażliwość, bo tutaj są prawie sami dobrzy ludzie. Chociaż zdarza im się błądzić lub źle zachowywać jednak nie czynią tego ze złej woli. A cała historia to opowieść o wdowie, która zapragnęła mieć sukienkę od Diora. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności dostaję taką szansę. Wybiera się do Paryża i... dalej opowiadał nie będę. Urokliwa historia zgrabnie zrealizowana i zagrana jak dla mnie zasługuje na osiem.
09.11.2022 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #444
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Black Adam
Mamy bohatera z przeszłości przywróconego do życia. Tylko że nie wszyscy uważają go za superbohatera i Liga Sprawiedliwości próbuje go wyeliminować. W tle mamy miasto okupowane przez żądnych zysku złych... no i jeszcze dodatkowy element, który pojawia się później więc nico nim. rażących idiotyzmów się nie doszukałem, za to jest trochę fajnych efektów i ogólnie całkiem dobrze się to ogląda. Tak nieco powyżej średniej i nota sześć.
09.11.2022 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #445
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Kopciuszek i kamień życia
Z filmu leje się szerokim strumieniem natrętny dydaktyzm i sztampa. Jest kilka ciekawych pomysłów, ale one niewiele mogą pomóc. Bohaterowie raczej drętwi więc więcej niż cztery nie dam.
09.11.2022 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #446
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tak dawno nie pisałem, że już nie pamiętam co kiedy widziałem, więc będę leciał (przynajmniej przez czas jakiś po datach premiery).
Bejbis
Ogólnie mamy tutaj pomieszanie z poplątaniem i może by nie było to takie złe, ale przyjęcie konwencji paradokumentalnych produkcji telewizyjnych kompletnie mnie rozkłada. Sprawia, że pogawędki bohaterów z niewidocznym psychologiem rozbijają obraz, męczą i robią na mnie wrażenie zupełnie niepotrzebnych. Bez tego obraz rodziny w średnim wieku wychowujących po latach przerwy (i ich bliskich) byłby zabawny, a tak tylko męczy. Gdyby nie świetna scena z jedzeniem zupy to nawet tej czwórki, którą wystawiam, bym nie dał.
28.11.2022 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #447
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Amsterdam
Dwójka weteranów zostaje wciągnięta zagadkę śmierci generała. Później dołącza do nich stara przyjaciółka pielęgniarka. Sporo czasu zajmuje w filmie retrospekcja z okresu początku ich przyjaźni - czasu pierwszej wojny i okresu tuż po niej. Wszystko jest całkiem zgrabnie poskładane i przyzwoicie zagrane. Wszystko razem zapunktowało na sześć.
03.12.2022 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #448
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Chyba masz niezłe zaległości...
A w ogóle to ocena powyżej średniej ogólnej, zarówno krytycy, jak i widzowie generalnie mocno zjechali ten film.

WOLNE MEDIA!!!
03.12.2022 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #449
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Na łbie jest tylko 0,7 niższa.
03.12.2022 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #450
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
To dużo jak na FW Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
03.12.2022 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #451
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Baby Broker
Zbyt dużo rzeczy mnie w tym filmie nie przekonuje żebym mógł go ocenić wysoko. Szczególnie że końcówka jest jakby na siłę, żeby stworzyć wrażenie czegoś w rodzaju happy endu. Nie da się zaprzeczyć, że dobrze zbudowany jest problem tworzenia dosyć specyficznych więzi, ale cała otoczka jest bardzo mało realistyczna. Ot, jeżdżą sobie jakby nigdy nic wyrwani z kontextu. Ale aktorsko jest dobrze, konsekwencja w tym, co robią jest, więc sześć postawię.
25.12.2022 09:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #452
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Bohater
Kiedy główny bohater filmu postanawia zwrócić znalezione pieniądze nie wie jeszcze jakie będą tego konsekwencje. Nie wie, że wszystko, w tym podjęte później działania zwrócą się przeciw niemu. Nie zdołał przewidzieć, że jest tylko pionkiem wykorzystywanym przez innych, którym posłuży do załatwiania własnych interesów. W tym wszystkim próbuje ocalić własną godność a także odzyskać wolność (jest więźniem na przepustce). Bardzo ciekawy obraz człowieka wplątanego w tryby maszyny, za co dostaje siedem.
25.12.2022 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #453
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Bros
No i mamy obyczajową komedię romantyczną o homosexualistach. I to takich, których raczej nie interesują stałe związki. Reżyser odnosi się do bohaterów z sympatią przy okazji mocno wyśmiewając środowisko LGBT. I to chyba najmocniejszy element filmu. Sam wątek romantyczny poza kilkoma momentami (spotkanie rodzinne) nijaki, nierzeczywista trochę wydaje się prawie powszechna tolerancja dla środowiska. Ale w sumie dobrze się ogląda i daję filmowi sześć.
I jeszcze taka ciekawostka, którą znalazłem na łbie (od czasu jak nauczyłem się klikać w gwiazdki namiętnie to robię). Sporo osób oceniało chyba film za tematykę, a nie jego walory, bo 15% skrajnych ocen to jest wynik w normalnej sytuacji mało realny.
02.01.2023 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #454
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Już myślałem, że porzuciłeś ten wątek. A idziesz widzę alfabetycznie.
Nie pokomentuję na razie, bo znów mam problemy z pisaniem.

WOLNE MEDIA!!!
02.01.2023 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #455
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
To akurat przypadek. Jadę wg dat polskich premier. Baby Broker było z października, a Bohater i Bross z pierwszego tygodnia listopada. A teraz skoczę na N.
Nel i tajemnica Kurokota
Początek filmu nie zapowiada nic dobrego. Jest rezolutna dziewczynka (oczywiście sierota), która robi dowcipy głupkowatemu strażnikowi, marzącemu o tym, żeby być rycerzem. Są trzy łasice - tylko po to, żeby dzieci mogły sobie pooglądać słodkie zwierzaki na ekranie. Jest podstępny regent, który zamienia następcę tronu w kurokota. Jest jeszcze niedolny młody błazen. No ale potem jest kilka niegłupich rozwiązań fabularnych i przede wszystkim pytania o granice które można przekroczyć, chociaż czy powinno. Jest co nieco fajnych żartów i gagów, które niekiedy wchodzą na tak wysoki poziom absurdu, że można się zastanawiać czy powstały z głupoty czy były zamierzone. Niezależnie od tego sprawdzają się rewelacyjnie. I to wszystko daje nam ocenę siedem.
02.01.2023 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #456
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
neo01 napisał(a):Już myślałem, że porzuciłeś ten wątek. A idziesz widzę alfabetycznie.
kajman napisał(a):To akurat przypadek. Jadę wg dat polskich premier.
<3

"bohater" to był mój ulubiony film 2021, a "baby broker" na pewno trafi do 20-ki ulubionych filmów 2022

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.01.2023 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #457
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Przy Bohaterze zastanawiałem się nad ósemką, z kolei Broker to sześć to było ledwo ledwo.
02.01.2023 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #458
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
AKT! napisał(a):"bohater" to był mój ulubiony film 2021
na pewno 2021?
02.01.2023 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #459
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
Niby nie spodziewałem się, że będzie to film na poziomie pierwszej części, ale jednak pewien niedosyt pozostał. Przede wszystkim fabularny, bo wątek ludzi morza i ich przywódcy nawet w popieprzonym świecie Marbela nie daje rady. Świat Wakandy nadal jest świetny, wątek ludzi, którym zależy na zdobyciu vibranium także dobrze się broni. Ostatecznie daję siedem.
02.01.2023 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #460
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Menu
Niewiele mogę o tym filmie napisać, bo niewiele w nim znalazłem. Pomysł szalonego kucharza będącego guru swoich pracowników i... (tu może nie będę spoilerował) jest trochę naciągany. Broni się jakoś mentalny pojedynek między nim a jedynym przypadkowym gościem na exkluzywnej kolacji. A same potrawy? No cóż, kiedyś oglądałem Ucztę Babette i chociaż z filmu niewiele pamiętam to coś z niego w duszy mi pozostało i wszystko przy tym blednie. A film dostaje ode mnie pięć.
02.01.2023 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości