Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #161
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
80 dni
19.01.2022 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #162
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Pal diabli naciągany początek, ale potem jest jeszcze gorzej. Piosenki zamiast akcji wsparte teledyskami bez sensu. Potem fabuła jest mocno naciągana i niekonsekwentna. Najlepiej broni się przesłanie, ale gdy już zostanie przekazane dochodzi zakończenie, które wszystko psuje. Więcej niż cztery dać nie mogę.
Wszystko się tu nie zgadza, a Ty nie dajesz zera, dziwne? Piosenka z takimi walorami Icon_twisted miałaby je na starcie.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.01.2022 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #163
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Sundrajta napisał(a):Piosenka z takimi walorami
Tak, ale w piosence nie liczy się dla mnie text, a tutaj przesłanie i jego realizacja mają spore znaczenie. Przesłanie jest jasne i do pewnego momentu wszystko ładnie prowadzi do jego przekazania. Tylko ta ostatnia scena... No i bohaterowie też są całkiem w porządku (ale nic więcej). Dodam jeszcze, że wystawiam ocenę jak na łbie, czyli od 1-10, co oznacza, że gdybym dawał od zera, to byłaby 2/3 punktu mniejsza.

Lamb
Dziwny film. Opowieść o miłości, naturze i wyborach. Za dużo nie chcę zdradzać, ale mnie wciągnęła mimo sporych wątpliwości co do niektórych przedstawionych tam faktów. Nie są też jasne niektóre zachowania. Jednak wszystko jest raczej spójne, aktorzy dobrze odgrywają swoje role i ogólnie dobrze to się ogląda. Daję siedem.
19.01.2022 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #164
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(05.01.2022 06:55 PM)AKT! napisał(a):  
kajman napisał(a):Nasze magiczne Encanto
Pal diabli naciągany początek, ale potem jest jeszcze gorzej. Piosenki zamiast akcji wsparte teledyskami bez sensu. Potem fabuła jest mocno naciągana i niekonsekwentna. Najlepiej broni się przesłanie, ale gdy już zostanie przekazane dochodzi zakończenie, które wszystko psuje. Więcej niż cztery dać nie mogę.
mnie też rozczarował; bardzo rozmyty fabularnie, przez co niezbyt wciągający
my w końcu też byliśmy. Przyznam, że się nieco nudziłem. Zgadzam się, fabuła średniawa, gdzieś tak jakby w tle się toczy. Film jest ładny graficznie i ma bardzo fajne i co ważne różnorodne piosenki, ale to w sumie tyle z plusów. Córka po 20 minutach mi powiedziała: "Ta bajka jest chyba nie dla mnie. Jestem za mała" (czy jakoś tak). Ale siedziała twardo, nie wierciła się. Synowi się trochę podobało, ale niespecjalnie się wkręcił.
Takie 3+/6, może 4-, właśnie za piosenki punkt, bez nich 3.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.01.2022 06:34 PM przez Miszon.)
19.01.2022 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #165
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Ten film bez piosenek w moim odczuciu by zyskał, ale wtedy miałby mniej niż godzinę.
19.01.2022 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #166
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
No tak, ale wtedy musiałoby być więcej fabuły. Czyli to byłby zupełnie inny film. Obecnie jakby wyciąć piosenki to już by nic tam nie zostało, bo fabularnie jest cienko. Jest ładny ale to wszystko.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.01.2022 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #167
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Pogromcy duchów. Dziedzictwo
Już sam tytuł wskazuje, że mamy do czynienia z sequelem. Tak więc nastawiałem się na miłą rozrywkę może nawet na poziomie pierwowzoru. Nie spodziewałem się, że będzie lepiej. Ale pomysł z przejęciem roli pogromców przez dzieci wypalił znakomicie. A i aktorzy podołali swemu zadaniu (szczególnie kapitalnie wypadła niedostosowana społecznie główna bohaterka). Akcja rozwijała się początkowo powoli, ale budowała klimat. No i potem zaczęły pojawiać się duchy, w tym kilka rewelacyjnych. Gagi były w dobrym tonie i przynajmniej mnie bawiły. Całościowo daję dziewięć, chociaż zastanawiałem się nawet nad wyższą oceną (uznałem, że to jednak byłaby przesada).
ojej, mnie się to oglądało jak jakiś spin off stranger things xD z klimatu oryginalnych dwóch części i tytułowego dziedzictwa zostało tyle co nic -- logo na początku filmu, kilka gadżetów i dwóch weteranów kina w rolach drugoplanowych; nie było w tym niczego odkrywczego, ani tym bardziej ciekawego; dla mnie zupełny przeciętniak, a słyszałem wcześniej raczej pozytywne opinie, więc tym bardziej zawód

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.01.2022 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #168
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
AKT! napisał(a):nie było w tym niczego odkrywczego
No tutaj to w zasadzie bym się zgodził. Ale kompletnie nie przeszkadzało mi cieszyć się tym filmem. Pierwszy duch mnie rozwalił, marynarzyki też miały momenty. Dwójka głównych bohaterów wypadła kapitalnie (a to, że były nimi dzieci zostało świetnie wykorzystane). Opowiadane przez bohaterkę suchary były jak najbardziej w moich klimatach (swoją drogą jako ciekawostkę dodam, że te z wersji z dubbingiem były (z 1,5 wyjątkiem) zupełnie inne niż w tej z napisami (widziałem ten film dwa razy, co mi się od kilku lat nie zdarzyło).
19.01.2022 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #169
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
tak, dowcipy były fajne, to muszę przyznać Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.01.2022 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #170
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
A widziałeś dubbing czy napisy?
19.01.2022 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #171
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
napisy! nie oglądam dubbingu, jeśli naprawdę nie muszę Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.01.2022 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #172
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Ja oglądałem w kinie Gwiezdne wojny: Mroczne widmo z dubbingiem Icon_lol . Zupełnie nieświadomie zresztą tak się wybrałem. Na sali było z 10 osób, w tym dwóch przedszkolaków XD .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.01.2022 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #173
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
AKT! napisał(a):nie oglądam dubbingu, jeśli naprawdę nie muszę
Dla mnie nie ma to większego znaczenia i wybieram to, co mi bardziej pasuje czasowo. Przy czym tutaj za drugim razem wybrałem specjalnie z napisami, żeby sobie porównać.
20.01.2022 10:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #174
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Miszon napisał(a):Ja oglądałem w kinie Gwiezdne wojny: Mroczne widmo z dubbingiem Icon_lol . Zupełnie nieświadomie zresztą tak się wybrałem. Na sali było z 10 osób, w tym dwóch przedszkolaków XD .
to ja nawet, który byłem wtedy w wieku wczesnopodstawówkowym byłem na wersji z napisami xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.01.2022 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #175
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
To było dziwne doświadczenie, ale z drugiej strony poprzednie części oglądałem w przedszkolu, a potem chyba IVkę raz we wczesnej podstawówce, także jakoś mi to pasowało ze skojarzeniami z bajką dla dzieci Icon_smile .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2022 10:41 AM przez Miszon.)
20.01.2022 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #176
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Jeden z moich znajomych po obejrzeniu w kinie "Ataku klonów" stwierdził, że wyglądało to jak "Pan Kleks w kosmosie", więc mniej więcej by się zgadzało Icon_wink

A "Pogromców duchów" zacząłem oglądać na kompie wieczorem parę dni temu, po pół godzinie przerwałem i jeszcze nie wróciłem - jakieś takie "płaskie" to wszystko było, ale to domena współczesnego hollywódzkiego kina, więc można się było spodziewać. No nic, może dziś wrócę.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2022 10:52 AM przez neo01.)
20.01.2022 10:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #177
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
To ja nadal próbuję nadrabiać, bo wczoraj widziałem kolejne dwa filmy (przedwczoraj trzy z bieganiem - Cinema, Centrum i z powrotem Cinema).
King's Man: Pierwsza misja
Ponoć to jakiś prequel. Mamy więc początek XX wieku, a poza krótką sceną na początku lata dziesiąte tegoż. Przestępcza organizacja próbuje zniszczyć stary porządek. Jej członkami są rzeczywiste postacie z Rasputinem na czele. Przeciwko nim występuje mała grupa ludzi z Anglii. Na początku jak zwykle źli biorą górę, ale... Szpiegostwo, zasadzki, walki i takie tam, ale ogólnie film jak dla mnie jest przegadany i mocno naciągany. Bohaterowie tacy sobie, nieprawdopodobieństwa na szczęście w normalnej czyli tylko średniej dawce. Ogólnie raczej nudno, a wszystko razem na mocne trzy.
20.01.2022 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #178
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Hiszpański romans
Festiwal w San Sebastian. Główny bohater przyjeżdża tam z żoną, która jest agentką młodego reżysera na fali. Ona zajęta jest prawie cały czas podopiecznym, on poznaje młodą lekarkę z problemami małżeńskimi, z którą zaczyna odczuwać pokrewieństwo dusz. Byłoby przyjemnie (i momentami jest zabawnie), ale niestety w moim odczuciu główna bohaterka gra fatalnie i to zabiera sporo uroku temu filmowi. Tak że daję tylko pięć.
21.01.2022 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #179
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
neo01 napisał(a):Jeden z moich znajomych po obejrzeniu w kinie "Ataku klonów" stwierdził, że wyglądało to jak "Pan Kleks w kosmosie", więc mniej więcej by się zgadzało
Haha, cudowne porównanie! Icon_lol 501

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.01.2022 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #180
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
To może teraz dwa
Krzyk
No cóż, jeżeli w horrorze najciekawsze są nudne dywagacje bohaterów o horrorach, ich fanach itd to chyba nie najlepiej o nim świadczy. No, trochę przesadziłem, bo ciekawe są spekulacje, kto z kim i dlaczego. Ale razem to tylko trzy.
Titane
Może i pomysł jest, ale w tym filmie niewiele rzeczy kupy się trzyma. Bronią się i to całkiem dobrze tylko relacje między głównymi bohaterami. Poza tym skutki nie są współmierne do przyczyn, pewne zachowania niewyjaśnione i niejasne, struktury społeczne (strażacy) absurdalne. Ale jednak pięć się moim zdaniem należy.
24.01.2022 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości