Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #421
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
AKT! napisał(a):intryga, kto jest mordercą
Mnie to szybko przestało interesować głównie z powodu poziomu rozważań na ten temat.
26.09.2022 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #422
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
było to mało racjonalne, ale w takiej sytuacji ten nadmiar emocji, ogólna psychoza i rzucanie się sobie nawzajem do gardeł, jest totalnie usprawiedliwione

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.09.2022 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #423
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Avatar
Film wrócił do kin i dobrze, bo nigdy go wcześniej nie oglądałem. Ale spodziewałem się czegoś lepszego. Owszem bardzo ładnie obrazki, ale fantazja twórców chyba zawiodła. Zwierzęta i rośliny to lekko zmodyfikowane ziemskie formy życia lub stwory z baśni. Wyglądają (głównie zwierzęta, rośliny mniej) strasznie sztucznie. Do tego treściowo też dosyć płasko - taka raczej antywojenna i ekologiczna opowiastka. No jest kilka fajnych pomysłach i wizualnie (mimo podanych zastrzeżeń) bardzo dobrze. Ale łącznie to tylko sześć.
28.09.2022 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #424
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Nigdy nie oglądałem tego wszechczasowego lidera box-office'ów, może ze 2-3 małe fragmenty jak leciał w tv, ale zawsze było to dla mnie tak nudne, że przełączałem - jednak zupełnie nie moje klimaty. A tak w ogóle to niedługo ma się pojawić dwójka, więc pewnie stąd ten pomysł, żeby zarobić jeszcze nieco hajsiwa, jak to mawia młodzież...

WOLNE MEDIA!!!
28.09.2022 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #425
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
bardzo to było dla wszystkich i dla nikogo

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.09.2022 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #426
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tak się złożyło, że kino w Toruniu jest już czas jakiś, ale program na łbie pojawił się dopiero teraz. I tak trafiłem na już dosyć wiekowy film.
Frances Ha
Kompletnie nie czuję tego filmu. Dla mnie to błaha opowieść o dziewczynie, która podchodzi do życia kompletnie na luzie, prawie niczym się nie przejmując, do tego zachowując się często bez sensu. Mogę za to dać tylko pięć.
01.10.2022 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #427
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Tak się złożyło, że kino w Toruniu jest już czas jakiś
A co, wcześniej jeździłeś do Bydgoszczy? Icon_razz2

WOLNE MEDIA!!!
01.10.2022 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #428
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Chodziło mi o kolejne kino. Kolejny film już oglądałem tam gdzie większość poprzednich czyli w Cinema.
Tedi i szmaragdowa tablica
Dopiero teraz sprawdziłem, że poprzedniej części dałem tylko trzy. Tutaj z kolei bardzo dobrze się bawiłem. Sporo dobrze zrealizowanych zwariowanych pomysłów świetnie się sprawdza. Nie będę zdradzał jakich, chociaż pewnie nikt z czytających na ten film się nie wybierze. Jest kilka słabszych momentów ale jakoś kompletnie nie przeszkadzały. No i mamy fajnych nowych bohaterów: zarozumiałych archeologów, agentów i faraonkę. A starzy też dobrze się sprawdzają. Daję siedem.
01.10.2022 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #429
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Chodziło mi o kolejne kino.
Niby się domyśliłem, ale tak to napisałeś, że "musiałem" skomentować Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
01.10.2022 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #430
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Poufne lekcje perskiego
Film odbieram jako groteskę. I to dobrze zrobioną groteskę. Film to obraz dziwnego układu nadzorca - więzień w obozie koncentracyjnym. Powoli to więzień staje się dominującym elementem tego układu. Więzień żyd, który udaje Irańczyka i naucza niemieckiego nadzorcę kuchni wymyślonego przez siebie języka, który dla Niemca jest perskim. Są tam ciekawe poboczne wątki, które ubarwiają film. Obraz wieńczy kapitalna ostatnia scena, po której już nie mogłem mieć wątpliwości, że film zasługuje na siedem.
09.10.2022 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #431
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Wybierasz się na "Apokawixę" może?

WOLNE MEDIA!!!
09.10.2022 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #432
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Byłem, ale on jest trzeci w kolejce, a pierwszy to
Bilet do raju
Nie tak dawno oglądałem Każdy wie lepiej o podobnej tematyce. Tam były przegięcia, ale było ciekawie. Tutaj akcja wlecze się niemiłosiernie, zaskoczeń nie ma, śmiać się też za bardzo nie ma z czego, bo powtarzanie numeru z przypadkowym siedzeniem razem już za pierwszym razem jest męczące. Gryzący delfin z kolei niesmaczny. Na więcej niż trzy ten film nie zasługuje.
09.10.2022 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #433
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Nie martw się, kochanie
Gdybym nie wiedział czego się spodziewać to odebrałbym ten film jako antyfeministyczny, ale tylko w początkowej fazie. Mamy tutaj ograny w moim odczuciu schemat czyli pozornie idealny świat, gdzie prawie wszyscy są szczęśliwi. Główna bohaterka przez jakiś czas też, ale potem zaczyna w to wątpić. Ogólnie źle nie jest, ale przydałoby się więcej dopowiedzeń, bo jednak nieco więcej byłoby warto by było wyjaśnić. A za to co jest to ocena pięć.
16.10.2022 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #434
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Dawaj zombiaki! Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
16.10.2022 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #435
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Może jutro.
A tych zombiaków to tam niewiele (no dobrze, wiele, ale niedługo).
16.10.2022 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #436
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
No tak, ale potrafisz budować napięcie... Icon_razz2

WOLNE MEDIA!!!
17.10.2022 08:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #437
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Apokawixa
Właściwie nie wiem, co napisać, bo niewiele w tym filmie jest. szczególnie horroru jest niewiele (rekompensują to sobie ilością zombie w końcówce filmu). Raczej jest to komedia obyczajowa z życia maturzystów. Mało śmieszna, przedstawiając środowisko młodzieży płasko i jednostronnie. Poza tym w wielu sytuacjach brakuje podstawowej logiki. Mogę dać tylko trzy.
17.10.2022 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #438
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Widać, że zupełnie nie zrozumiałeś tego filmu.
Nie można go odbierać 1:1, to z jednej strony satyra na współczesny świat, z drugiej - zabawa formą, czyli cały ten gatunek filmów o zombie przetworzony przez filtry współczesności, z fajną dawką humoru. No i zostało to wszystko naprawdę dobrze zagrane (Fabijański! Icon_smile ). Ja dałem 7, bo oczywiście nie jest to film idealny (niektóre wątki średnio poprowadzone), ale generalnie dobrze się bawiłem.

WOLNE MEDIA!!!
17.10.2022 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #439
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
neo01 napisał(a):z jednej strony satyra na współczesny świat
Głównie na młodzież. Do tego przeciętnej jakości.
neo01 napisał(a):cały ten gatunek filmów o zombie
O zombie to jest w zasadzie tylko na końcu. Przedtem drobne wtręty.
neo01 napisał(a):zostało to wszystko naprawdę dobrze zagrane
Tutaj mam totalnie odmienne wrażenie
neo01 napisał(a):Fabijański!
Rola samograj.
17.10.2022 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #440
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Głównie na młodzież. Do tego przeciętnej jakości.
No głównie, ale nie tylko przecież/ A co do jakości to kwestia względna, ja przy "green zombie" miałem niezły ubaw (podobnie przy okazji wspomnianej już postaci Fabijańskiego).
kajman napisał(a):O zombie to jest w zasadzie tylko na końcu. Przedtem drobne wtręty.
No tak, wcześniej jest całkiem sporo "podbudowy" Icon_smile Ale dla mnie to było OK, lubię takie mocne finały, coś w stylu Tarantino trochę.
No i - jakby nie było - jest z tego filmu też jakieś przesłanie - w ogóle oni go zaczęli pisać jeszcze przed pandemią - wydaje się niewiarygodne!

WOLNE MEDIA!!!
17.10.2022 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości