Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #241
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Historie były jednak różne, a na dodatek u Nolana był jeszcze Dwie Twarze, czyli mieliśmy dwa uosobienia chaosu. W ogóle Joker u Nolana to takie zło w czystej postaci, opowiada dwie różne historie na temat tego, dlaczego się takim stał, więc de facto nic o nim nie wiemy. Nicholson to jednak była konkretna postać z konkretną historią.

WOLNE MEDIA!!!
30.03.2022 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #242
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Najgorszy człowiek na świecie
To taki film, o którym trudno mi się pisze. Porównałbym go pod wieloma względami do Córki, bo podobnie jak tam mowa jest o poszukiwaniu drogi w życiu, główną bohaterką jest kobieta i twórca próbuje zrobić analizę psychologiczną. I na moje wszystko tutaj lepiej wychodzi, chociaż trochę przeszkadza mi struktura filmu. Daję niezbyt mocne siedem.
03.04.2022 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #243
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Zaginione miasto
Kolejna w krótkim czasie wariacja na temat Indiany Tomb. Przy czym tutaj w wersji lekko komediowej, a do tego bez piętrzenia kolejnych przeszkód na drodze. Fabuła dosyć prosta, większość akcji opiera się na wędrówce przez dżunglę. Żeby nie było zbyt krótko dodano poboczny wątek z agentką pisarki. Wszystko zgrabnie i przyjemnie i kończy się szóstką (głównie dlatego, że uważam, iż należy się wyższa nota niż dostało Uncharted).
03.04.2022 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #244
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Morbius
Sam pomysł wyjściowy można od biedy zaakceptować, ale cuda niewidy jakie się w filmie dzieją to już nie potrafię. Pewnie jest to słabość materiału. Skokowe przemiany jednak dla mnie wszystko psują. Jest nieco pozytywów, z których najlepiej się broni rozmazanie rzeczywistości. Ale one nie rekompensują negatywów i dlatego mogę dać tylko cztery.

Pierwszy raz od bardzo dawna nie mam żadnych zaległości.
03.04.2022 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #245
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Belle
Dosyć przewrotna wersja Pięknej i Bestii. Skromna dziewczyna z problemami trafia do wirtualnego świata, gdzie staje się gwiazdą piosenki. W pewnym momencie przed rozpoczęciem jej koncertu pojawia się Bestia ścigana przez stróżów porządku. To zawiązanie historii, w której świat wirtualny przenika się z realnym. Nic tu nie jest oczywiste, mowa tutaj jest o wyobcowaniu, ucieczce, władzy, traumie i... mógłbym jeszcze wymieniać. No i zmianach, co chyba jest najważniejsze w tym obrazie. Można się doczepić do konstrukcji tego wirtualnego świata, ale odbieram pewne uproszczenia jako świadome działanie dążące do uwypuklenia tego co istotne. Piękna to opowieść, chociaż nie od początku jest to takie oczywiste. Daję dziewięć za ładunek emocjonalny zawarty w przekazie.
10.04.2022 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #246
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a
Lubię takie klimaty, ale mimo że się nie nudziłem to jednak uważam, że filmowi by nie zaszkodziło gdyby go skrócili co najmniej pół godziny. Aż tak dużo się tam nie dzieje, żeby film trwał aż tyle. Scena więzienna (to przykład) jest bardzo sympatyczna, ale trwa za długo. I takich scen jest więcej. No ale w sumie dla mnie to dobrze, bo przyjemnie się delektowało i obrazem i sympatycznymi bohaterami. Jednak więcej niż sześć nie dam.
10.04.2022 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #247
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Wszystko wszędzie naraz
Po opiniach spodziewałem się czegoś ciekawego i srodze się zawiodłem. Koncepcja (zresztą nie nowatorska) była ciekawa, ale zrobiono z niej jakiś bełkot. Wszystkie wszechświaty, bazy, wcielenia, centrale nakładają siebie, żeby ogłupić widza, ale w praktyce pokazuję tylko miałkość fabuły i niekonsekwencje. No i do tego wszystkiego pół filmu to bijatyki. Z jednej strony plus, że niekonwencjonalne, z drugiej chyba nie miał być to kolejny film o naparzaniu się. W sumie jednak zaszaleję i dam cztery.

Widzę, że nie skopiowałem z Sebastosa poprzedniego filmu:
Ambulans
Może to jest efekciarskie, ale potwornie głupie. Cała ta gonitwa jest potwornie naciągana, ratowanie umierającego też jest kompletnie z czapy. Ogólnie dosyć szybko zaczyna wiać nudą. No, ale trzy dam.
07.05.2022 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #248
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Nawet myszy idą do nieba
Wygląda na to, że filmy dla bardzo małych dzieci mi nie podchodzą. Tutaj razi animacja, oraz zbytnie przeskoki postaw, przez które wszystko się spłaszcza i wypada niewiarygodnie. Daję trzy.
To może przy okazji:
Igrzyska zwierzaków
Tutaj też nie wszystko jest idealnie spójne, ale jest to bardziej logiczne. Ameryki nie odkrywają, ale to, co chcieli przekazać to przekazali. Dochodzi do tego wszystkiego przyjazna mojemu oku animacja i ona ostatecznie przeważyła na siedem.
11.05.2022 06:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #249
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Lingui
Wielopłaszczyznowy film mówiący o rodzinie, religii, dyskryminacji płci i aborcji. Główna linia mówi o układzie między matką i córką, ale na tym tle pojawiają się inne wątki. Część z nich jest poprowadzona ciekawi, inne są trochę poplątane. To i nieprzekonująca końcówka powoduje, że daję tylko sześć.
14.05.2022 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #250
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Wiking
Sztampowa historia polana mrokiem, magię i pogańskimi rytuałami. Fabuła miałka, zero zaskoczeń, no ale polewa powoduje, że filmu nie skreślam. Daję pięć.
14.05.2022 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #251
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Co to jest polewa?

WOLNE MEDIA!!!
15.05.2022 08:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #252
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Nigdy nie jadłeś ciasta lub lodów z polewą? To coś, co zostało polane na wierzch, żeby poprawić smak.
15.05.2022 09:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #253
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Rodzinna zamiana ciał
Już sam tytuł mówi w zasadzie wszystko. Mamy więc oklepany temat rozdmuchany na maxa. I to się sprawdza, bo wszystko poprowadzone jest całkiem zgrabnie. A do tego dosyć szybko mamy kolejną przewrotkę (a właściwie dwie naraz). Bohaterowie muszą sobie radzić nie tylko z nienormalną dla nich sytuacją, ale także z żądnym sławy naukowcem i policją. A to nie koniec niespodzianek. Wszystko razem broni się na tyle dobrze, że daję siedem.
15.05.2022 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #254
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(15.05.2022 09:55 AM)kajman napisał(a):  Nigdy nie jadłeś ciasta lub lodów z polewą? To coś, co zostało polane na wierzch, żeby poprawić smak.
Pytałem oczywiście w sensie filmowym i chyba dalej nie do konca wiem...

WOLNE MEDIA!!!
15.05.2022 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #255
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Otoczka. Prosta, średnio ciekawa historia została umazana magię i rytuałami i podana w mrocznych klimatach.
15.05.2022 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #256
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Nieznośny ciężar wielkiego talentu
Gdyby cały film był tak nudny jak początek to miałby dużo niższą ocenę. Na szczęście potem mamy przyspieszenie akcji i trochę zwariowanych żartów, a wszystko jest tak głupie, że czekałem z niecierpliwością jaki idiotyzm dołożą i oglądałem z przyjemnością. Ogólnie wszystkiego uzbierało się na ocenę pięć.
19.05.2022 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #257
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Doktor Strange w multiwersum obłędu
To, co nie zagrało w wszystko wszędzie naraz tutaj wyszło (no prawie wszystko). Równoległe światy są precyzyjniej rozpisane, przechodzenie logiczne, plastycznie jest tu zachwycająco, no i nie ma zapychania dziur bezsensownymi bijatykami (są takowe, ale w mniejszej ilości i lepiej zrobione). Ogląda się to kapitalnie i także za to daję osiem.
21.05.2022 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #258
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Podpalaczka
Do horrorów mnie nie ciągnie, ale dla adaptacji Kinga robię wyjątek. W tym przypadku jednak niewiele bym stracił gdybym sobie darował. Sam pomysł nie powala, a realizacja także. Obdarzona nadnaturalnymi mocami dziewczynka jest ścigana, a w pewnym momencie zaczyna być ścigającą. Można obejrzeć, ale pięć to max tego co mogę dać.
21.05.2022 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 389
Dołączył: Jun 2007
Post: #259
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Downton Abbey: Nowa epoka
Wprawdzie widziałem poprzedni film, ale jakiś czas temu, więc w tym miałem problemy z połapaniem się w koligacjach rodzinnych (zdecydowanie większe niż poprzednio). Z dwóch głównych wątku moim zdaniem filmowy wypadł znacznie lepiej niż francuski. Ale całość jest dobrze zrobiona, ma dobry klimat i kilka ciekawych problemów. Jakoś się uzbierało na siedem.
27.05.2022 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #260
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(21.05.2022 05:30 PM)kajman napisał(a):  Podpalaczka
Do horrorów mnie nie ciągnie, ale dla adaptacji Kinga robię wyjątek. W tym przypadku jednak niewiele bym stracił gdybym sobie darował.
no właśnie, akurat robienie wyjątku od horrorów na rzecz adaptacji Kinga to raczej nie jest najlepszy pomysł, bo te adaptacje nigdy nie słynęły z jakiegoś dobrego poziomu. No chyba, że mówimy o adaptacji Mist z 2007 roku. Widziałeś Mist z 2007 roku?

Karpie zjem!
27.05.2022 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości