Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #941
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tyle co nic
Film prezentuje ciekawy obraz polskiej wsi, ale mam wrażenie, że jednak jest on za bardzo uproszczony. Nie do końca też rozpracowani są bohaterowie. Broni się główny, ale chyba bardziej dzięki osobistym staraniom niż scenariuszowi, dobrze wypadają dwie role kobiece (na moje bardziej sąsiadki niż żony), Pozostali bohaterowie są stereotypowi (w tym także poseł mimo pokazania jego drugiej twarzy w końcówce), zdecydowanie płasko wypada świat polityki i mediów. Mimo tych słabości film jest dobrze zrobiony i daję mu sześć.
24.03.2024 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #942
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Za duży na bajki 2
Bohaterowie pierwszej części trochę już dorośli. Wyjeżdżają na wakacje, a tam Waldek dowiaduje się, że gdzieś w okolicy mieszka jego ojciec. Wyrusza na poszukiwania. Opis poszukiwań prezentuje się nieźle, jeszcze lepiej próba ukrycia zniknięcia chłopca przed jego matką. Są dosyć ciekawe, lecz sztampowe przemyślenia. Jest kilka mocno naciąganych żartów i do tego część bohaterów została nakreślona zbyt grubą kreską. Ale ogląda się całkiem przyjemnie. Ocena sześć.
24.03.2024 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #943
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Królestwo
Dlaczego tutaj? Bo obejrzałem w kinie jako całość więc po części traktuję to jako film kinowy.
Opowieść będąca połączeniem horroru, opery mydlanej i komedii w żadnym z tych gatunków nie prezentuje się rewelacyjnie, ale broni się jako całość. Broni się bardziej niż fabułą bohaterami: stereotypowymi, ale dobrze nakreślonymi i relacjami między nimi. Ogólnie dam siedem.
24.03.2024 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #944
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Strefa interesów
W moim odczuciu mamy tutaj dosyć banalny dramat obyczajowy z lekkimi ambicjami psychologicznymi, w którym najciekawsze jest pokazanie pękania spójności małżeństwa w wyniku czynników zewnętrznych. Dodanie mu otoczki historycznej może budzić w nas emocje, ale dla samego filmu jest raczej bez znaczenia. To, co się dzieje za murem wpływa tylko na sytuację w filmie tym, że życie głównego bohatera jest z tym związane. Powoduje, że tam mieszka i wpływa tylko na niego, ale tylko na sferę zewnętrzną, nie na jego wnętrze. Jestem mocno rozczarowany i oceniam film na cztery. Dodam jeszcze, że aktorsko film nie przekonuje, ale z tego materiału ciężko było coś wykrzesać.
24.03.2024 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #945
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Królestwo
Dlaczego tutaj? Bo obejrzałem w kinie jako całość więc po części traktuję to jako film kinowy.
obejrzałeś tylko pierwszą część?
24.03.2024 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #946
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tylko pierwszą, a za niecały miesiąc obejrzę trzecią. Druga niestety będzie, kiedy będę zlotował (a skoro bywasz na forum LP3 to byś się też zleciał).
24.03.2024 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #947
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Nie, dziękuję, wiesz dobrze, że niektórych rzeczy tam na forum nie akceptuję.
Szkoda, że na dwójkę się nie załapiesz. Jak widzisz, niektóre wątki zostały niezamknięte i w kolejnych czterech odcinkach będą sprawnie poprowadzone do końca.
24.03.2024 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #948
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
thestranglers napisał(a):Nie, dziękuję, wiesz dobrze, że niektórych rzeczy tam na forum nie akceptuję.
Ja także, ale na zlotach mi to nie przeszkadza.
24.03.2024 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #949
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
W każdym razie dzięki. Icon_smile
24.03.2024 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #950
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):To, co się dzieje za murem wpływa tylko na sytuację w filmie tym, że życie głównego bohatera jest z tym związane. Powoduje, że tam mieszka i wpływa tylko na niego, ale tylko na sferę zewnętrzną, nie na jego wnętrze.
ale wiesz, że za czwartą ścianą jest jeszcze ktoś, na kogo to, co się dzieje za murem, miało wpłynąć?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.03.2024 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #951
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu.
25.03.2024 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #952
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Że na widzów ma to wpłynąć.

WOLNE MEDIA!!!
25.03.2024 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #953
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
No to ja jestem takim widzem, na którego nie wpłynęło.
25.03.2024 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #954
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
oczekiwałeś wielkiej przemiany wewnętrznej nazistowskiego dowódcy?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.03.2024 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #955
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
W zasadzie niczego się nie spodziewałem, a na film wybrałem się tylko dlatego, że lubię oglądać kilka filmów po kolei i akurat zaraz potem leciał taki, który chciałem obejrzeć. Na ten film akurat od pewnego czasu nie mogłem się zdecydować, ale pojawiła się okazja i skorzystałem. Mimo wszystko jednak liczyłem na coś względnie ciekawego jak np. rozbudowania tego wątku o kryzysie małżeńskim.
25.03.2024 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości