Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
santosz - lista bez listy
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #61
RE: santosz - lista bez listy
Zajebiste to jest Icon_biggrin Tylko...
neo01 napisał(a):szczypta Grety van Fleet, szczególnie w wokalu
Nie wiem czy to podobieństwo wokalu mnie drażni, czy jest tak, jak myślę. A myślę, że wokal jest nagrany inaczej, niż reszta i wklejony trochę jakby z innej sesji dźwiękowej. Na szczęście da się to odczuć tylko w tym singlu i tylko na początku, później wszystko się bardziej zgrywa do kupy. Ogólnie świetna muzyka!

neo01 napisał(a):A na obrazku jest żubr?
Myślę, że wedle tytułu, jest to "White Buffalo" Icon_wink

Radio Epsilon
20.02.2022 12:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
RE: santosz - lista bez listy
Środkowy utworek ma w środku momenty słabości, ale ogólnie jest na plus. Najlepiej jednak brzmi ostatni.
20.02.2022 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #63
RE: santosz - lista bez listy
EVENo napisał(a):Myślę, że wedle tytułu, jest to "White Buffalo"
No tak, bizon, wiedziałem że to raczej coś amerykańskiego (a pomyliłem z bawołem, który mi nie pasował) Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
20.02.2022 11:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #64
RE: santosz - lista bez listy
Dla mnie to w sumie to samo. Amerykanin zapewne też nazwał by naszego żubra bawołem.

Radio Epsilon
20.02.2022 12:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #65
RE: santosz - lista bez listy
A nie bizonem? Icon_wink Bawoły mają dłuższe rogi właśnie, dlatego mi nie pasował, no i żyją w Afryce, zdaje się Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
20.02.2022 12:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #66
RE: santosz - lista bez listy
Bizon jak byk Icon_smile Crown Lands to Kanadyjczycy zresztą, więc to na pewno jakiś ichniejszy bison bison

Karpie zjem!
20.02.2022 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #67
RE: santosz - lista bez listy
neo01 napisał(a):A nie bizonem?
A no tak, pomyliło mi się. I w takim razie coś im nie wyszedł ten bawół na okładce, poroże faktycznie ma dosyć skromne.

Radio Epsilon
20.02.2022 08:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #68
RE: santosz - lista bez listy
To ja już zgłupiałem, bo myślałem, że buffalo to bizon, a to jednak bawół Icon_lol
Pomieszanie z poplątaniem Icon_razz2

WOLNE MEDIA!!!
20.02.2022 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #69
RE: santosz - lista bez listy
Crown Lands > Greta Van Fleet

Muszę to powiedzieć na głos, bo odrobiłem ich muzykę i mocno przypadli mi do gustu. Greta stała się światowym fenomenem, a mający niemal identyczny wokal Crown Lands pozostał na uboczu. A na żywo też dają radę (o ile nagranie odzwierciedla faktyczną formę). Wkrótce role mogą się odwrócić Icon_wink

Radio Epsilon
12.03.2022 01:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: santosz - lista bez listy
Ja słyszałem tylko te trzy kawałki i w przeciwieństwie do Grety nie chce mi się sprawdzać więcej.
13.03.2022 10:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #71
RE: santosz - lista bez listy
Pięknie grają. I Dewa Geda Budjana, pochodzący z Indonezji gitarzysta, kompozytor. Współpracujący w przeszłości m.in. z Johnem Frusciante, Tony Levinem, Jordanem Rudessem, na ostaniej płycie z dwoma wybitnymi perkusistami Simonem Phillipsem i Davem Wecklem. Jazzowe, jazz-rockowe klmaty bardzo w moim stylu.

Dewa Budjana - Naurora

Karpie zjem!
03.04.2022 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: santosz - lista bez listy
Z Domu to jak dla mnie tylko Cisza jako tako się broni, za to ten Indonezyjczyk brzmi bardzo dobrze.
03.04.2022 08:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #73
RE: santosz - lista bez listy
no wiadomo, Dom Zły to już dla wielu muzyka ekstremalna i fajnie, że przynajmniej ociupinkę ktoś doceni Icon_wink a Dewa Budjana to jedno z moich większych odkryć ostatnio, słucham teraz jego starszych rzeczy

Karpie zjem!
09.04.2022 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #74
RE: santosz - lista bez listy
Kilka nowinek

Nowa płyta Łopet! taaa na pewno. Tak naprawdę ukazała się reedycja albumu In Cauda Venenum, który ukazał się (sic!) ... 3 lata temu. Ale w czasach covidowych i post covidowych każdy orze jak może. Przynajmniej z tej okazji pojawił się zupełnie nowy utwór, którego nie było na pierwszej wersji albumu. Utwór moim zdaniem bardzo udany, więc jakaś wartość dodana reedycji jest

Karpie zjem!
09.04.2022 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: santosz - lista bez listy
Skrajne to nie moja muzyka, a środkowe... to jeszcze bardziej nie moja muzyka.
09.04.2022 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #76
RE: santosz - lista bez listy
(12.03.2022 01:53 PM)EVENo napisał(a):  Crown Lands
O prosie! Crown Lands trafili pod strzechy list przebojów http://rocklista.pl
Na razie w propozycjach. Dziś kolejne notowanie, ciekawe czy się przebiją.

Karpie zjem!
12.04.2022 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #77
RE: santosz - lista bez listy
Bo to tak jest, że często na płytach najlepsze są tzw. długasy


Karpie zjem!
16.05.2022 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #78
RE: santosz - lista bez listy
Przybijam moją ulubioną piątkę na dzień dzisiejszy

1. Von Hertzen Brothers - Peace Patrol
2. Melanie Mau & Martin Schnella - Das Goldene Konigreich (The Virgin Queen)
3. Simon Phillips & Protocol V - Jagannath
4. Caligonaut - Because We Are Not Apart
5. Derek Sherinian - Scorpion

Najlepsza saksofonowa solówa od dawna. No i gitarowa też w sumie

Karpie zjem!
04.06.2022 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: santosz - lista bez listy
santosz napisał(a):Przybijam moją ulubioną piątkę na dzień dzisiejszy
Moja by to nie była, chociaż średnio zdecydowanie na plus. Średnio bo 3 kompletnie mnie nie przekonało. To coś, czego nie lubię, czyli za dużo dźwięków, a za mało muzyki. Perkusja podobnie jak w 5 kompletnie nie w moim stylu. Dla mnie dużo lepiej wypada to pudełko w 2, a także 4 (tam nie w każdym momencie). Zresztą 4 ogólnie brzmi mi najlepiej. 2 też na duży plus, chociaż gitara nie do końca. 1 mnie jakoś nie chwyta, a ta solówka saxu nie pasuje mi do reszty. W 5 kapitalne piano, ale to wystarcza tylko, żeby mi się podobać - do zachwytu daleko.
05.06.2022 07:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #80
RE: santosz - lista bez listy
(05.06.2022 07:36 AM)kajman napisał(a):  1 mnie jakoś nie chwyta, a ta solówka saxu nie pasuje mi do reszty.
nie no solóweczka de luxe, że nie pasuje do reszty? no wcele nie musi, poza tym jak to w progrocku, tam często na przestrzeni jednego utworu zmieniają się style, gatunki, tempa, klimaty Icon_cool

Karpie zjem!
05.06.2022 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości