Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
santosz - lista bez listy
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #41
RE: santosz - lista bez listy
santosz napisał(a):Brytyjscy weterani nagrali taką płytę, że aż buty spadają
Death to niestety nie moja bajka. Za każdym razem gdy słyszę coś takiego przypominam sobie o tym algorytmie metalu, który 24 godziny na dobę generuje w czasie rzeczywistym muzykę metalową. Ciekawi mnie, czy kiedyś na to trafiłeś Icon_razz2


Radio Epsilon
23.01.2022 09:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #42
RE: santosz - lista bez listy
EVENo napisał(a):Death to niestety nie moja bajka.
O, a "Blackwater Park" Ci się podoba Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
23.01.2022 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #43
RE: santosz - lista bez listy
neo01 napisał(a):"Blackwater Park" Ci się podoba
Opeth to w pierwszej kolejności prog, a jedynie z elementami death metalu.

Radio Epsilon
23.01.2022 10:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #44
RE: santosz - lista bez listy
Ja właśnie przez growl mam problem z tym okresem twórczości zespołu, a szkoda...

WOLNE MEDIA!!!
23.01.2022 10:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #45
RE: santosz - lista bez listy
(23.01.2022 09:48 AM)EVENo napisał(a):  
santosz napisał(a):Brytyjscy weterani nagrali taką płytę, że aż buty spadają
Death to niestety nie moja bajka. Za każdym razem gdy słyszę coś takiego przypominam sobie o tym algorytmie metalu, który 24 godziny na dobę generuje w czasie rzeczywistym muzykę metalową. Ciekawi mnie, czy kiedyś na to trafiłeś Icon_razz2

nie, nie trafiłem Icon_lol ale też Carcass bym pod taką muzykę nie podciągał, jest zdecydowanie bogatsza i bardziej melodyjna. Jeśli wierzyć internetom Carcass to death metal/grindcore/melodic death metal/death n roll band Icon_lol

wokal czyli głos w muzyce zawsze bardziej traktuję w kategoriach kolejnego instrumentu muzycznego, tak że growl dodaje muzyce zdecydowanie na atrakcyjności, pod warunkiem, że nie jest to monotonna sieczka od początku do końca. Poza tym na Blackwater Park, Ghost Reveries, Watershed (wszystkie znakomite) oprócz growlu jest dużo melodyjnych czystych wokali.

Karpie zjem!
23.01.2022 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #46
RE: santosz - lista bez listy
santosz napisał(a):Poza tym na Blackwater Park, Ghost Reveries, Watershed (wszystkie znakomite) oprócz growlu jest dużo melodyjnych czystych wokali.
Tak i te kawałki generalnie mają u mnie dużo większą szansę Icon_smile Niestety, w kontekście całej płyty musiałem je zdyskwalifikować, jeśli chodzi o top płyt dekady, bo nie dałem rady przez część kawałków przebrnąć.
A właśnie, od Ciebie coś będzie? Chytry

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.01.2022 02:55 PM przez neo01.)
23.01.2022 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: santosz - lista bez listy
santosz napisał(a):wokal czyli głos w muzyce zawsze bardziej traktuję w kategoriach kolejnego instrumentu muzycznego
Czyli dokładnie jak ja. I nie zawsze uznaję go za ten najważniejszy.
23.01.2022 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #48
RE: santosz - lista bez listy
(23.01.2022 02:54 PM)neo01 napisał(a):  A właśnie, od Ciebie coś będzie? Chytry
Chyba raczej nie. W sumie to właśnie wtedy słuchałem najwięcej prog rocka i prog metalu, czyli rzeczy, które raczej mało komu mówią coś więcej. Poza tym kilka razy wracałem do tamtych rzeczy i czasami byłem niemile zaskoczony, że wcale nie brzmią mi dziś tak dobrze jak wtedy. Tak że nie wiem jeśli byłbym w stanie jakąś obiektywną topkę teraz przedstawić. No może jakąś symboliczną top 10 wrzucę

Karpie zjem!
23.01.2022 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: santosz - lista bez listy
santosz napisał(a):słuchałem najwięcej prog rocka [...], czyli rzeczy, które raczej mało komu mówią coś więcej
Mi akurat dosyć dużo mówi, ale czy akurat byłyby to te same płyty. No i chyba dużo progu u mnie się nie załapało.
23.01.2022 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #50
RE: santosz - lista bez listy
Nowa płyta Big Big Train już jest. Pośmiertna już niestety, po odejściu wokalisty Davida Longdona. Będzie słuchane.

Karpie zjem!
29.01.2022 12:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #51
RE: santosz - lista bez listy
To już się stał bardzo starawy kawałek. Ale całkiem niezły.
Generalnie poza zafleciałymi Electricami, nic mnie u nich tam nie ruszało.
29.01.2022 01:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #52
RE: santosz - lista bez listy
(29.01.2022 01:39 AM)Aro napisał(a):  To już się stał bardzo starawy kawałek. Ale całkiem niezły.
Generalnie poza zafleciałymi Electricami, nic mnie u nich tam nie ruszało.
Ale jakto starawy? Przecież wczoraj dopiero płyta się ukazała

Karpie zjem!
29.01.2022 01:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #53
RE: santosz - lista bez listy
Płyta wczoraj, utwór ma ze 4 tygodnie.
29.01.2022 02:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #54
RE: santosz - lista bez listy
Przyznam, że u mnie też Elektryki to top BBT. A Welcome to the planet na razie posłuchałem 4 razy pod rząd i jestem tak zauroczony, że boję się słuchać reszty płyty, by przypadkiem nie popsuć sobie wrażenia Icon_smile

Karpie zjem!
29.01.2022 02:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #55
RE: santosz - lista bez listy
(29.01.2022 02:05 AM)Aro napisał(a):  Płyta wczoraj, utwór ma ze 4 tygodnie.
A, chyba że tak, ja słyszałem dopiero kilka godzin temu

Karpie zjem!
29.01.2022 02:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #56
RE: santosz - lista bez listy
Aro napisał(a):Płyta wczoraj, utwór ma ze 4 tygodnie.
Są przypadki, gdzie właśnie z tego powodu nie słucham singli przed albumem, wolę poczekać i nie psuć sobie potencjalnego odbioru krążka. Icon_wink
A są i takie, gdzie singli z różnych powodów nie słyszę w ogóle, bo na przykład nie mam czasu. Icon_smile
29.01.2022 08:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: santosz - lista bez listy
Może pół godziny temu trafiłem na płytę. Przesłuchałem dwa losowo wybrane utwory. Jeden był tylko dobry, drugi nawet nie to. Ale ten bije je na głowę i dostaje dziewięć. I na płycie jest zdecydowanie najlepszy, ale znalazłem jeszcze dwa utwory, które mocniej mnie zainteresowały.
30.01.2022 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #58
RE: santosz - lista bez listy
(30.01.2022 10:06 AM)kajman napisał(a):  Może pół godziny temu trafiłem na płytę. Przesłuchałem dwa losowo wybrane utwory. Jeden był tylko dobry, drugi nawet nie to. Ale ten bije je na głowę i dostaje dziewięć. I na płycie jest zdecydowanie najlepszy, ale znalazłem jeszcze dwa utwory, które mocniej mnie zainteresowały.
no widziałem, że był u Ciebie wielki wielki pociąg w poczekalni, ale ewidentnie pojechał w złą stronę

Karpie zjem!
19.02.2022 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #59
RE: santosz - lista bez listy
C jak Crown Lands
Dużo Zeppelinów, dużo Rush i Floydów, ale ostatecznie najwięcej Crown Lands i to jest najważniejsze. Z bardzo udanej EP-ki White Buffalo


Karpie zjem!
19.02.2022 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #60
RE: santosz - lista bez listy
Ja bym powiedział, że jeszcze szczypta Grety van Fleet, szczególnie w wokalu. W ogóle to mocno zróżnicowane te kawałki, najbardziej podoba mi się chyba ostatni, choć strasznie długi - ciekawa mieszanka im tam wyszła Icon_smile
A na obrazku jest żubr? Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
19.02.2022 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości