Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
santosz - lista bez listy
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #21
RE: santosz - lista bez listy
(25.07.2021 05:25 PM)thestranglers napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Nie od dziś twierdzę, że "Just the Same" ma/miało spory przebojowy potencjał i dziwi mnie że nikt na forum tego nie dostrzegł przy okazji topu.
z której to jest płyty?
Wersja pierwotna to z płyty Free Hand, z 1975 roku

Karpie zjem!
02.08.2021 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #22
RE: santosz - lista bez listy
(25.07.2021 09:33 AM)kajman napisał(a):  
santosz napisał(a):instrumenty muzyczne są po to, by na nich grać, jeśli się umie
Zgadza się, ale nie, jeżeli granie odbywa się kosztem muzyki, a zdecydowana większość solówek opiera się na tym, że pozostałe instrumenty albo milkną albo udają, że grają, a solista wyżywa się na instrumencie. Nawet jeżeli to robi dobrze, to najczęściej spłaszcza to przestrzeń muzyczną i niszczy to architekturę utworu. W wymienionym utworze nie jest tak źle, bo perkusja robi całkiem niezłą robotę, ale pięknie zabudowana przestrzeń przemienia się w ładnie ozdobiony tunel.
ja to jestem bardziej prymitywny i lubię jak ładnie grają po prostu, solówki, różne ozdobniki, melodie to jest to co mnie kręci Icon_cool

Karpie zjem!
02.08.2021 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #23
RE: santosz - lista bez listy
(30.07.2021 08:49 PM)kajman napisał(a):  Posłuchałem sobie dosyć wyrywkowo płyty BBT i dwa utworu jak na razie zabrzmiały mi świetnie.
Ja jeszcze nie znalazłem czasu na przesłuchanie, oprócz 3 singli

Karpie zjem!
02.08.2021 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #24
RE: santosz - lista bez listy
Miejsce trzecie
A to z Izraela z kolei, co słychać od razu, czyli są tu elementy muzyki żydowskiej, jest metal oczywiście, ale nawet jakieś drobne elementy z bluesa a nawet gospel? w każdym razie, bardzo ciekawa mieszanka gatunkowa

Subterranean Masquerade - Somewhere I Sadly Belong


Karpie zjem!
02.08.2021 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: santosz - lista bez listy
Metal bez ciągot do disco to pozytywny objaw. Ale tylko dobrze.
Swoją drogą ostatnio dobrze mi brzmiał urugwajski prog.
02.08.2021 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #26
RE: santosz - lista bez listy
(02.08.2021 09:49 PM)kajman napisał(a):  Swoją drogą ostatnio dobrze mi brzmiał urugwajski prog.
Jaki wykonawca?

Karpie zjem!
02.08.2021 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: santosz - lista bez listy
Zapomniałem. Trochę płyt ostatnio poznałem i nie pamiętam, która to właśnie ta. Ale może dojdę i do tego.
Edit: Znalazłem. Pomyliłem kraje. Ashes In Sapphire to zespół z Ekwadoru.
03.08.2021 08:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #28
RE: santosz - lista bez listy
To jest jakaś kompletna żenada, żeby półtora miesiąca prezentować TOP 10. W związku z tym postanowiłem, że będzie TOP 11. A to zasadniczno zmienia postać rzeczy.

Miejsce drugie
Peter Hammill to prawie 73 - letni pan. Jesień życia chciałoby sę powiedzieć. Otóż nie. Jesień rokwita dla jego. Nagrywa płyty solowe, z kumplami po fachu (Isildurs Bane), szykuje się do trasy koncertowej z rodzimym Van der Graaf Generator. Żyć nie umierać. Płyta z Isildurs Bane już za miesiąc. Wersja singlowa utworu promującego płytę brzmi znakomicie

Isildurs Bane & Peter Hammill - In Disequilibrium, Pt. 1


10. Steve Hackett - WINGBEATS
9. The Neal Morse Band - DO IT ALL AGAIN
8. Between The Buried And Me - FIX THE ERROR
7. Cast - ORTNI
6. Big Big Train - APOLLO
5. Dewa Budjana - SWARNA JINGGA
4. Beautiful Bedlam - BREATHER
3. Subterranean Masquerade - SOMEWHERE I SADLY BELONG
2. Isildurs Bane & Peter Hammill - IN DISEQUILIBRIUM, Pt. 1
1. Leprous - RUNNING LOW/THE SILENT REVELATION

W tym miejscu następuje koniec listy. Można się rozejść


Ale...


P.S. Już niebawem nowa, wspaniała lista

Karpie zjem!
25.08.2021 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: santosz - lista bez listy
No cóż, te utwory nie do końca mnie przekonały. Leprous traci w moich uszach z płyty na płytę. Isildurs Bane cenię, ale od poprzedniej płyty z Hammillem wolę tą z Hoghartem.
25.08.2021 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #30
RE: santosz - lista bez listy
(25.08.2021 09:42 PM)kajman napisał(a):  Leprous traci w moich uszach z płyty na płytę.
No nie wiem nie wiem Icon_wink dla mnie tu się z kolei jakaś płyta roku klei czy cuś, posłuchałem na razie dwa razy - ileż tam jest złota! A Nighttime Disguise od razu rzuciło mnie o ścianę

Karpie zjem!
01.09.2021 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: santosz - lista bez listy
santosz napisał(a):Nighttime Disguise od razu rzuciło mnie o ścianę
No bo ten utwór o kilka klas bije Twoje pierwsze miejsce. Jeżeli na płycie jest więcej utworów takich jak ten to warto jej posłuchać.
02.09.2021 06:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #32
RE: santosz - lista bez listy
(02.09.2021 06:04 AM)kajman napisał(a):  
santosz napisał(a):Nighttime Disguise od razu rzuciło mnie o ścianę
No bo ten utwór o kilka klas bije Twoje pierwsze miejsce.
No bo wtedy tego nagrania jeszcze nie było. Poza tym jak wtedy pisałem, to była bardziej lista oczekiwań co do nowych płyt i tamte nagrania z pierwszego miejsca nie były może porywające, ale dobre i wyczuwałem potencjał Icon_lol i się dla mnie sprawdziło, bo płyta świetna.

Karpie zjem!
02.09.2021 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: santosz - lista bez listy
kajman napisał(a):Utwór Hacketta ratują tylko perkusjonalia
A przy przesłuchaniu płyty mnie złapał.
09.09.2021 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #34
RE: santosz - lista bez listy
Wszyscy pewnie wkrótce będą podsumowywać, podsumuję i ja. Zacznę już teraz, bo pewnie jak zwykle rozciągnie mi się to na miesiące.
To czego najczęściej słuchałem, slucham i pewnie będę jeszcze słuchać, czyli wszystko to, co zrobiło na mnie największe wrażenie w 2021 roku. Z tym że nie wszystkie utwory pochodzą z 2021, w 21 były za to po raz pierwszy świadomie zasłyszane.

Bez kolejności i ocen. Dodawane alfabetycznie. Jedna zasada:od A do Z tylko jeden utwór jednego wykonawcy. Następne pojawią się może w drugiej kolejce.

Agusa - SAGOBRUS
Taka 25 minutowa miniaturka ze Szwecji. Fajne oldschoolowe klimaty.

Karpie zjem!
14.11.2021 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: santosz - lista bez listy
Wszystko na plus, ale nic, co by mnie zachwyciło. Agusa ma bardzo mocne momenty, ale też momentami męczy.
14.11.2021 11:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #36
RE: santosz - lista bez listy
PODSUMOWANIE 2021
Dziś literka Be jak baran

Between The Buried And Me - REVOLUTION IN LIMBO
Zaczyna się od metalcoreowych porykiwań, ale już w 45 sekundzie wchodzi taka gitarka, że wiadomo iż wszystko może się zdarzyć, włącznie z meksykańskim country w 6 minucie i elementami klasycznej muzyki dawnej dwie minuty później. Słuchanie tego zespołu to ogromna frajda.

Karpie zjem!
21.12.2021 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #37
RE: santosz - lista bez listy
Już dawno miałem nadrobić ten temat, w końcu się udało Icon_biggrin Jakoś tak wyszło, że najlepsze dopadło mnie na koniec, choć nie słyszę tam ani hard rocka, ani stonera, ani grungu, a po prostu metal Icon_razz2 Będzie na mojej liście Icon_wink

Radio Epsilon
27.12.2021 01:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #38
RE: santosz - lista bez listy
To metal z elementami hard rocka, stonera i grungu Icon_smile

Karpie zjem!
23.01.2022 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #39
RE: santosz - lista bez listy
Nic na to nie poradzę, że znowu metale skoro tyle dobrych rzeczy w ostatnim roku się pojawiło i w dodatku wszystkie gdzieś na początku alfabetu Icon_lol Będzie z czasem bardziej różnorodnie, chociaż...

Carcass - FLESH RIPPING SONIC TORMENT LIMITED
Brytyjscy weterani nagrali taką płytę, że aż buty spadają

Karpie zjem!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.01.2022 12:39 AM przez santosz.)
23.01.2022 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: santosz - lista bez listy
Ten środkowy to chyba już kiedyś słyszałem.
23.01.2022 08:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości