Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystko Jak Leci - 2021
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #1
Wszystko Jak Leci - 2021
W pewnym momencie przestałem nadążać za nowościami muzycznymi, ale jednak ostatecznie zatęskniłem za promowaniem dobrej muzyki, więc wracam do gry w odchudzonym (i niestety nielistowym) formacie.

Co tydzień będzie się ukazywać... coś jakby audycja radiowa, ale jednak tylko na papierze (ale może kiedyś pomyślę również i o wersji głosowej?), no i tradycyjnie na Spotify. Będą trzy "pasma", w których będę wyliczać nową i starszą muzykę, którą uważam za godną poznania. Ich nazwy mogą tudzież nie, być inspirowane pewnymi stacjami radiowymi. Są to:

10 HITÓW JEDEN PO DRUGIM - świeża dostawa 10 w miarę nowych kawałków, które niedawno poznałem i które uznałem za godne prezentacji.

SPOTLAJT - przyglądam się co tydzień innej - w miarę nowej - płycie i wybieram najciekawsze momenty celem promocji.

KULTOWA GODZINA - godzina z muzyką nienajnowszą, która ostatnio mi się przypomniała / poznałem po raz 1., zawsze z jakimś tematem przewodnim, czasem nawet mało oklepana.

Zapraszam. Jakość prawie gwarantowana.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
25.04.2021 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
"nie najnowszą" rozdzielnie ^^

będę zaglądał

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2021 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #3
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
WSZYSTKO JAK LECI #01 (13.03.2021)

10 HITÓW JEDEN PO DRUGIM

WJL #1 i #2 mają pół-tematyczne dziesiątki. W drugiej odsłonie jest szeroko pojęty pop i pop-rock, a w pierwszej to co mi nie do końca pasowało do drugiej.
Tymek i Quebonafide to pozytywne zaskoczenia, ponieważ do polskiego hip-hopu sięgam rzadko, a często jest to dla mnie przeciętna muzyka (serio, jest ocean wybitnego amerykańskiego hip-hopu - czemuż mam brodzić w rzeczach drugiej jakości), ale czasami jednak niewiele potrzeba, aby mi się przypodobać. Jest też w tej dziesiątce hip-hop hiszpańskojęzyczny i brzmi on zupełnie inaczej - puściłbym to nagranie w barze na plaży i by się komponowało z zachodzącym słońcem.
Zawsze jednak przede wszystkim gustowałem w elektronice i muzyce tanecznej; odnotowuję powrót do formy zespołu Disclosure, a mile łechce nostalgię do pop-euro-trance'owych szlagierków w stylu DJ Sammy Danny L Harle i nieco przerysowane "On a Mountain". Niczym nie zaskakuje Armand van Helden - jak zwykle coś samplujący, i jak zwykle wychodzi z tego obronną ręką. Z ciekawości sprawdziłem, co obecnie nagrywa Nabiha - duńska pop-soulowa wokalistka znana mi z "Deep Sleep" zagranego kiedyś w poczekalni POPlisty - okazuje się, że obecnie poszła w nieco staroszkolny (te klawisze!), ale przystępny wokalny house.
A jako truskawka na torcie zupełnie istrumentalne kawałki Daniela Avery'ego (ambient techno) i Oneothrix Point Never (sam nie wiem, ale coś bardzo ładnego), no a Tiga gra coś czego można się spodziewać po takiej nazwie po wielu latach.

Tiga feat. Hudson Mohawke - VSOD (Velvet Sky of Dreams)
Punctual feat. Nabiha - The Step
Disclosure feat. Eko Roosevelt - Tondo
Chris Lake & Armand van Helden - The Answer
Danny L Harle - On a Mountain
Oneothrix Point Never - I Don't Love Me Anymore PIOSENKA TYGODNIA
Daniel Avery - Lone Swordsmen
Quebonafide feat. Natalia Szroeder - TęsknięzastarymKanye
Tymek feat. Urbanski - Relajate
C. Tangana - Tú me dejaste de querer

SPOTLAJT
Aksak Maboul - "Silhouettes" (22.05.2020)

Legenda francuskiej rockowej awangardy powraca z pierwszym pełnoprawnym albumem od... 40 lat. Nie są to jednak wypociny dziadków - styl zmienił się zupełnie i brzmi to świeżo, odpadły w większości (ale nie zupełnie) progresywne i eksperymentalne zapędy, a niektóre utwory zbliżają się nawet do piosenkowości. Nadal jest to dość bogata instrumentalnie muzyka - słychać takie narzędzia, jak flet, klarnet, kilka rodzai gitar, czy... darbukę - nieco hipnotyczna; styl wokalny i jego zestawienie z brzmieniem elektroniki trochę kojarząca się ze Stereolab.
Co prawda

Aksak Maboul - Silhouettes
Aksak Maboul - Taciturne
Aksak Maboul - Histoires de fous
Aksak Maboul - Un Caïd

KULTOWA GODZINA
klasyczna czekolada

Kelly Rowland - Stole
Natalia Kukulska/Tede - Kamienie (Wielkie Joł remix)
Tweet - Boogie 2Nite
Kelis - Milkshake
Missy Elliott feat. Eve - 4 My People
Mis-Teeq - Can't Get It Back (Ignorants Radio Edit)
Aaliyah - We Need a Resolution
Tweet feat. Missy Elliott - Oops (Oh My)
Alicia Keys - Girlfriend
Adina Howard - Freak Like Me
R. Kelly - Ignition (Remix)
Christina Millian feat. Jeezy - Say I
Mýa - Case of the Ex (Whatcha Gonna Do)
50 Cent & The Game - How We Do
The 411 - Dumb
Debelah Morgan - Dance With Me

PLEJLISTY NA SPOTIFY
10 Hitów + Spotlajt
Kultowa Godzina

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2021 02:48 PM przez Dobromiera.)
26.04.2021 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
Bardzo ciekawa inicjatywa.
ale te 10 hitów jakieś takie hmmm, średniawe Icon_lol
Danny L Harle kiedyś lubiłem niektóre single, ale ten taka trochę sieczka.

o zgrozo - chyba polskie kawałki najlepsze w tej części.

Najlepsza jest kultowa godzina - same sztosy.
26.04.2021 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
Druga dziesiątka hitów będzie mieć nieco inny charakter - może znajdziesz więcej dla siebie. Chociaż o większości z tych nagrań już raczej słyszałeś. : p

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2021 11:09 PM przez Dobromiera.)
26.04.2021 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
taka ta plejka mocno nostalgiczna z radiowym r&b circa 2001-2003; ja to wszystko miałem wtedy u siebie na liście; dzisiaj zostało mi fenomenalne "milkshake"; z kolei "oops" doczekało się ostatnio fajnego quasiakustycznego coveru gabriela garzona montano na spotify sessions; polecam

z nowości propsuję tanganę

natomiast dodawanie r. kelly'ego gdziekolwiek w 2021 roku, jeśli nie ma takiej potrzeby, trochę jednak niefajne

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2021 10:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
AKT! napisał(a):natomiast dodawanie r. kelly'ego gdziekolwiek w 2021 roku, jeśli nie ma takiej potrzeby, trochę jednak niefajne
dlaczego?
28.04.2021 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
ze względu na jakieś elementarne wyczucie

https://en.wikipedia.org/wiki/Surviving_R._Kelly

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.04.2021 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #9
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
AKT! napisał(a):ze względu na jakieś elementarne wyczucie
Nie każdy musiał o tym słyszeć. Ja nie słyszałem. Ostatnią rzeczą o R. Kellym jaką widziałem był urywek nagrania z jego koncertu, kiedy to podszedł do publiczności i zachęcał dziewczyny pod sceną do obmacywania mu fiuta (co z resztą bardzo chętnie robiły), ale to było coś koło 2017 roku.

Radio Epsilon
28.04.2021 01:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
AKT! napisał(a):https://en.wikipedia.org/wiki/Surviving_R._Kelly
aaa, to słyszałem o tym.
czy to oznacza, że mamy wyrzucić w kosmos jego twórczość?

co w takim razie z Michaelem Jacksonem? też mamy uznać, że to, co nagrywał nie może być uwzględniane w rankingach itd.? to absurd.
28.04.2021 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #11
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
Tomekk napisał(a):co w takim razie z Michaelem Jacksonem? też mamy uznać, że to, co nagrywał nie może być uwzględniane w rankingach itd.? to absurd.
Ale on nie był czarny.

Przepraszam, żart.

Przyszedł mi na myśl O.J. Simpson, który grał w Nagiej Broni (już jako legenda, ale amerykańskiego sportu), a potem się okazało, że mordował ludzi. Za każdym razem jak oglądam Nagą Broń, to śmieszy mnie to bardziej, niż powinno.

Radio Epsilon
28.04.2021 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #12
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
(27.04.2021 10:17 AM)AKT! napisał(a):  z kolei "oops" doczekało się ostatnio fajnego quasiakustycznego coveru gabriela garzona montano na spotify sessions; polecam
No może być, ale jednak nie ma to takiego uroku jak oryginał. Icon_wink Tego bitu, aranżu, tej niewinności w jej głosie...... Plus to trapowe terkotanie, które naprawdę mnie mierzi.

(27.04.2021 10:17 AM)AKT! napisał(a):  natomiast dodawanie r. kelly'ego gdziekolwiek w 2021 roku, jeśli nie ma takiej potrzeby, trochę jednak niefajne
Wybijam się na kontrowersjach, podobno tak też się da.
A o Michale Jakubicu powiedziałbyś to samo? : p

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2021 11:27 PM przez Dobromiera.)
28.04.2021 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 802
Dołączył: May 2012
Post: #13
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
"Relajate" kur.. lej herbatę XD

Cieszę się, że się podoba. Będę zerkał na nowości zwłaszcza hiphopowe. Icon_wink
03.05.2021 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #14
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
WSZYSTKO JAK LECI #02 (20.03.2021)

10 HITÓW JEDEN PO DRUGIM

WJL #1 i #2 mają pół-tematyczne dziesiątki. W drugiej odsłonie jest szeroko pojęty pop i pop-rock, a w pierwszej to co mi nie do końca pasowało do drugiej.
Cóż, tym razem po prostu są to ładne, melodyjne kawałki. Sezen Aksu, najlepiej znana z kawałka, który posłużył za bazę pod "Sextasy" East Clubbers, o dziwo nagrywa i dzisiaj. Sila to podobne klimaty. Oba podmioty z Turcji i czuć faktycznie klimat śródziemnomorski.
Tokyo Incidents z kolei jak nazwa wskazuje - z Japonii (wokalistką jest Sina Ringo, solowo dość uznana) i jak zwykle u Japończyków można się spodziewać szaleństwa, tym razem art-pop-rockowego. Mniej szaleni są Feu! Chatterton i weteran Marc Almond, również art-popowi, ale... to nie jest wada. Z kolei St. Vincent to zdecydowanie najbardziej pokręcone nagranie w tej dziesiątce - w przeszłości bywała bardziej przebojowa.
Airways to rzecz tego typu, co kiedyś mogłaby ją grać np. Eska Rock, duchowo bardzo rockowa (zwłaszcza w refrenie), ale puryści z dyskografią Comy na ścianie mogą marudzić, że za dużo elektroniki i rapu.
Airborne Toxic Event to już nienowa nazwa, zawsze koło drugiej-trzeciej ligi indie rocka, tym razem z nieco ejtisowo brzmiącym, stonowanym pop-rockowym szlagierkiem.
Haai oraz Ninth Wave to z kolei współczesny - ale i patrzący w przeszłość - electro-indie-dream-pop.

The Ninth Wave - I'm Only Going To Hurt You
The Airborne Toxic Event - Come On Out
HAAi - Be Good
Marc Almond - Slow Burn Love
Airways - Will It Tear Us Apart
Tokyo Incidents - 青のID (Período azul)
Sezen Aksu - Tendince
Sıla - Karanfil
Feu! Chatterton - Monde Nouveau PIOSENKA TYGODNIA
St. Vincent - Pay Your Way In Pain

SPOTLAJT
The Advent "Life Cycles" (11.05.2020)

The Advent to weterani sceny, a to wydawnictwo jest złożone z rzeczy, które odleżały kilkanaście lat w archiwum, choć przyznaję, że jest to dla mnie nazwa zupełnie nowa.
Klasycznie już brzmiąca mieszanka detroickiego techno oraz electro - kto nie wie, co w ogóle oznaczają te słowa, to dobra okazja, aby się dowiedzieć, ponieważ wydawnictwo jest dość przyzwoite.

The Advent - This Is Not
The Advent - Electrical Sounds
The Advent - Panda

KULTOWA GODZINA
dama z gitarą

The Breeders - Cannonball
Sonic Youth - Kool Thing
The Cardigans - My Favorite Game
Elastica - Connection
Veruca Salt - Volcano Girls
Garbage - Only Happy When It Rains
No Doubt - Spiderwebs
PJ Harvey - Good Fortune
Michelle Branch - Everywhere
Hole - Celebrity Skin
The Go-Go's - Head Over Heels
Patti Smith - Pumping
KT Tunstall - Suddenly I See
Lush - Hypocrite
Curve - Hell Above Water
Sahara Hotnights - Hot Night Crush
Go Betty Go - C'Mon

PLEJLISTY NA SPOTIFY
10 Hitów + Spotlajt
Kultowa Godzina

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.06.2021 10:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
sheena ringo zawsze cieszy
ona też mogłaby być damą z gitarą tak w ogóle, bo jej pierwsza płyta to był właśnie taki 90sowy kobiecy rock

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.06.2021 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #16
RE: Wszystko Jak Leci - 2021
(10.06.2021 03:13 PM)AKT! napisał(a):  ona też mogłaby być damą z gitarą tak w ogóle, bo jej pierwsza płyta to był właśnie taki 90sowy kobiecy rock
Nie wykluczam zrobienia drugiej takiej godziny, bo mi bardzo przypasowała ta; i do tego czasu postaram się dosłuchać tą płytę. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.06.2021 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców Dobromiera 31 3 180 21.10.2023 10:32 PM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości