Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daria Zawiałow - Wojny i Noce (戦争と夜)
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: Daria Zawiałow - Wojny i Noce (戦争と夜)
Słyszałem tylko kilka numerów z płyty, więc moja ocena nie jest ostateczna, ale jest dobrze.
"Helsinek" raczej nie przebija, ale nie mogę się zgodzić z dziwnymi teoriami EVENo.
JAk ktoś nie lubi elektroniki i tego typu wstawek czy melodii zbudowanych na mocniejszych samplach, to płyta mu raczej nie podejdzie. Krzywdząca jest ocena, że melodie pochodzą z telefonów komórkówych. Na pewno muzycznie jest ciekawie i naprawdę nie wierzę, że w drugiej połowie albumu jest eurodance.

EVENo napisał(a):Gdyby 3-4 piosenki były w takiej stylistyce to okej, ale cała płyta?
ale to jest właśnie styl Darii, który prezentowała od debiutu (Kundel Bury i inne piosenki). Kontynuuje swoją drogę i się rozwija. Ja jestem na tak!
12.06.2021 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #22
RE: Daria Zawiałow - Wojny i Noce (戦争と夜)
Płyta zbiera bardzo pozytywne recenzje, wiele redakcji twierdzi nawet, że to najlepszy album Darii.

Na pewno jest to co charakterystyczne dla duetu Zawiałow-Kush, czyli mocny eklektyzm. Mamy tu cały koloryt najlepszego popu z wykorzystaniem elektroniki i mnóstwo nawiązań od Slowdive, przez Daft Punk, po Bajm z lat 80, ale wszystko bardzo wiarygodne, w Dariowym stylu.
Teksty często gorzkie, smutne, trudne, ale trochę happysadowe, czyli podane z ładną, optymistyczną melodią. Nie zawodzą poziomem. No i pierwszy raz są jakkolwiek zaangażowane: "Nie wiem czym jest piękno, ale jeśli sedno jawi się w jego lustrze/Wolę brzydką przestrzeń niż twarz, co szeptem pluje na Konstytucję"

Najmocniejsze punkty: "Oczy-Polaroidy", "Metropolis", "Żółta taksówka", "Reflektory-Sny" - tu mnie rozwala ta część śpiewana po japońsku, totalnie wywołuje uśmiech i łagodzi brudny ton nadany wcześniej w najmroczniejszym utworze płyty. Kosmos!

Po siedmiu przesłuchaniach moja ocena 9/10.
No i aktualnie wyprzedza Walusia w walce o tytuł płyty roku.
Ja aż nie mogę uwierzyć, że ona znowu to zrobiła.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.06.2021 02:00 PM przez mateusz91.)
13.06.2021 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: Daria Zawiałow - Wojny i Noce (戦争と夜)
mateusz91 napisał(a):Po siedmiu przesłuchaniach moja ocena 9/10.
aż tak dobrze?
ja muszę się wsłuchać jeszcze bardziej uważnie, ale u mnie Kaśka Sochacka zostaje numerem jeden w 2021 Icon_wink
18.06.2021 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Daria Zawiałow - Dziewczyna POP mateusz91 10 429 20.10.2023 08:15 PM
Ostatni post: mateusz91

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości