Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Rihanny
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Przede wszystkim: Cold Case Love !!!
Nad drugą propozycją się jeszcze zastanowię Icon_biggrin
13.04.2021 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(13.04.2021 04:58 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  ZAGŁOSUJECIE DLA JAJ I NIE DACIE WE FOUND LOVE NA MIEJSCE PIERWSZE
Z ciekawości odpaliłem i... nie wiem dlaczego miałoby wygrać i dlaczego miałoby to być świadectwem głosowania dla jaj.
Ale może nie czaję jakiegoś ukrytego powiązania tego kawałka z czymś.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2021 05:34 PM przez Miszon.)
13.04.2021 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Rihanny
We Found Love na pewno nie wygra, bo to nie jest piosenka w guścia fanów radiowej Trójki, których tu bardzo dużo. Wygra jakaś ballada. Icon_biggrin
13.04.2021 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Moje typy, których nikt nie zgłosił jeszcze:
What's My Name (feat. Drake)
If I Never See Your Face Again (feat. Maroon 5)
S.O.S.
Needed Me
Sex With Me
Man Down
Who's That Chick (feat. David Guetta)
Bitch Better Have My Money
Lemon (feat. N.E.R.D.)
edit: i kawałki z "Rated R"
Hard
Rockstar 101 (feat. Slash)
Wait Your Turn
Rude Boy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2021 06:34 PM przez dejmieeen.)
13.04.2021 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Rihanny
AKT! napisał(a):to żadne kryterium przecież
Stwierdzenie faktu. Też brałem utwór pod uwagę.
dejmieeen napisał(a):Wygra jakaś ballada.
A mi się wydawało, że Umbrella powinna roznieść towarzystwo. W zasadzie niewiele słyszałem o innych piosenkach Rihanny, a o tej swego czasu na okrągło. A o tym WFL to nie słyszałem nigdy. To był jakiś przebój?
dejmieeen napisał(a):których tu bardzo dużo
Ja mam wrażenie, że raczej mało.
13.04.2021 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Rihanny
zgłaszam utwór Take a Bow (mój ulubiony)

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
13.04.2021 05:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Rihanny
kajman napisał(a):Stwierdzenie faktu. Też brałem utwór pod uwagę.
swoją drogą moja druga propozycja trwa prawie 7:00 minut, więc myślę, że można z dużą dozą pewności uznać, że zgłosiłem najkrótszą i najdłuższą ze wszystkich propek xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.04.2021 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(13.04.2021 05:50 PM)kajman napisał(a):  A mi się wydawało, że Umbrella powinna roznieść towarzystwo. W zasadzie niewiele słyszałem o innych piosenkach Rihanny, a o tej swego czasu na okrągło. A o tym WFL to nie słyszałem nigdy. To był jakiś przebój?
Hm... może namieszać, ale czuję, że nie wygra. "We Found Love" było olbrzymim przebojem - i w Polsce i na świecie. W podsumowaniu dekady w USA miało 6 miejsce, na liście wszech czasów - 27.

(13.04.2021 05:50 PM)kajman napisał(a):  Ja mam wrażenie, że raczej mało.
Oj, polemizowałbym. Patrząc chociażby na Klasyka. Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2021 05:56 PM przez dejmieeen.)
13.04.2021 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(13.04.2021 05:34 PM)Miszon napisał(a):  Z ciekawości odpaliłem i... nie wiem dlaczego miałoby wygrać i dlaczego miałoby to być świadectwem głosowania dla jaj.
Ale może nie czaję jakiegoś ukrytego powiązania tego kawałka z czymś.
to akurat mało subtelna aluzja do sąsiedniej nitki

(13.04.2021 05:50 PM)kajman napisał(a):  A o tym WFL to nie słyszałem nigdy. To był jakiś przebój?
tak, wygrał podsumowanie roku 2011 w esce, a przy okazji stał się swego rodzaju pomnikiem Rihanny (obok wspomnianej "umbrelli") i plasował się wysoko w podsumowaniach dekady nieco bardziej alternatywnych mediów

a osobiście bardzo ów kawałek lubię, gdyż kojarzy mi się z niegdysiejszymi śniegami
13.04.2021 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Rihanny
dejmieeen napisał(a):Patrząc chociażby na Klasyka.
Divine, Mazzy, Belinda, Mamas, XTC w ogóle mi się z Trójką nie kojarzą, większość pozostałych utworów nie tylko z nią. Właściwie tylko to ABC w kompletnie nietrójkowych klimatach można nazwać trójkowym utworem.
13.04.2021 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 425
Dołączył: Aug 2017
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Rude Boy
S.O.S.
13.04.2021 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Rihanny
nie zaglądam nikomu do domów, więc nie wiem czy słucha trójki czy nie, ale nie da się ukryć, że szczególnie w głosowaniu na album dekady znalazło się sporo osób, których wybory świadczą o czerpaniu informacji o muzyce właśnie z lp3 i pochodnych, o czym świadczą wysokie lokaty voo voo, lao che, luxtorpedy i wielu wielu innych rzeczy, których prawie nikt spoza tej bańki nie słucha
13.04.2021 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Rihanny
To są wykonawcy o ustalonej renomie, którzy także poza Trójką mają spore grono fanów. A wyniki były takie także dlatego, że głosy fanów innej muzyki były mocno rozrzucone.
Pojawili się tam też wykonawcy, którzy na trójce nie zaistnieli, a popularność zyskały dzięki Mycharts i (chyba bardziej) Sebastosowi.
13.04.2021 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(13.04.2021 06:27 PM)kajman napisał(a):  To są wykonawcy o ustalonej renomie, którzy także poza Trójką mają spore grono fanów. A wyniki były takie także dlatego, że głosy fanów innej muzyki były mocno rozrzucone.
Pojawili się tam też wykonawcy, którzy na trójce nie zaistnieli, a popularność zyskały dzięki Mycharts i (chyba bardziej) Sebastosowi.

A ja mam inny fajny przykład. Na mojej liście w notowaniu z grudnia 2018 (było miesięczne, wrzucone w 2019 co prawda...) był zespół Bluszcz. A u większości tutaj dopiero niedawno wystrzelił, mam wrażenie, że na co drugiej liście jest - bo w 357 się pojawiło.
13.04.2021 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 660
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Rihanny
dejmieeen napisał(a):A ja mam inny fajny przykład. Na mojej liście w notowaniu z grudnia 2018 (było miesięczne, wrzucone w 2019 co prawda...) był zespół Bluszcz. A u większości tutaj dopiero niedawno wystrzelił, mam wrażenie, że na co drugiej liście jest - bo w 357 się pojawiło.
normalnie muszę dać kciuk w górę.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
13.04.2021 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(13.04.2021 06:27 PM)kajman napisał(a):  To są wykonawcy o ustalonej renomie, którzy także poza Trójką mają spore grono fanów.
powątpiewam - moje postrzeganie jest oparte wyłącznie na empirii, lecz nie zdarzyło mi się spotkać osoby, która bardzo wysoko ceni któregoś z wymienionych z twórców i nigdy nie słucha trójki

(13.04.2021 06:27 PM)kajman napisał(a):  A wyniki były takie także dlatego, że głosy fanów innej muzyki były mocno rozrzucone.
to akurat prawda, choć tym bardziej potwierdza moją tezę - nie ma mowy o przypadku w tym, że najwyższą zbieżność osiągnęli ci głosujący, wśród których faworytów prym wiodły podmioty reprezentowane szeroko w trójce

(13.04.2021 06:27 PM)kajman napisał(a):  Pojawili się tam też wykonawcy, którzy na trójce nie zaistnieli, a popularność zyskały dzięki Mycharts i (chyba bardziej) Sebastosowi.
z pewnością, choć z racji krótkiego bycia na forum dostrzegłem spośród takich tylko Myśli Rozczochrane, na które, o ironio, również głosowali głównie ci użytkownicy, których posądzałbym o regularne kierowanie się trójką
13.04.2021 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Dyfeomorfizm napisał(a):lecz nie zdarzyło mi się spotkać osoby, która bardzo wysoko ceni któregoś z wymienionych z twórców i nigdy nie słucha trójki
A może to jest na odwrót, słuchał Trójki, bo lubi taką muzykę.
Dyfeomorfizm napisał(a):Myśli Rozczochrane, na które, o ironio, również głosowali głównie ci użytkownicy, których posądzałbym o regularne kierowanie się trójką
Podobnie było z Hypnosem69, który był wysoko o kilku osób o podobnym guście.
Oczywiście nie zaprzeczam, że jakiś procent tutejszych forumowiczów trafił tutaj z forum LP3, ale jest to jednak mniejszość. I są to osoby, które nie kupują muzyki okołotrójkowej całościowo lecz wybierają z niej jakiś wycinek, który trafia w ich wrażliwość.
dejmieeen napisał(a):mam wrażenie, że na co drugiej liście jest - bo w 357 się pojawiło
Wprawdzie 357 nie słucham (a w Trójce jak jeszcze istniała rzeczywiście słuchałem od dawna tylko Listy), ale mam wrażenie, że jednak Bluszcz pojawił się na tym forum wcześniej niż był grany w 357.
I jeszcze jedno - pod artystów trójkowych można podciągnąć bardzo wiele podmiotów, które w pewnym sensie wylansowała.
13.04.2021 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Mayberryna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2021
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Rihanny
FourFiveSeconds
What Now
13.04.2021 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Bitch Better Have My Money
Who's That Chick?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.04.2021 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(13.04.2021 07:28 PM)kajman napisał(a):  A może to jest na odwrót, słuchał Trójki, bo lubi taką muzykę.
brzmi kusząco, ale obawiam się, że w dobie streamingu nie jest to zbyt częstym zjawiskiem

(13.04.2021 07:28 PM)kajman napisał(a):  Oczywiście nie zaprzeczam, że jakiś procent tutejszych forumowiczów trafił tutaj z forum LP3, ale jest to jednak mniejszość.
genealogii poszczególnych użytkowników nie znam, więc biorę za dobrą monetę tę informację, natomiast moja teza nie dotyczy pochodzenia, a gustu -- wśród głosujących na album dekady dominowali słuchacze muzyki okołotrójkowej

(13.04.2021 07:28 PM)kajman napisał(a):  I są to osoby, które nie kupują muzyki okołotrójkowej całościowo lecz wybierają z niej jakiś wycinek, który trafia w ich wrażliwość.

z pewnością -- rozchodzi się o kręgosłup, a nie całość
14.04.2021 10:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości