Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
15 lat forum mycharts.pl
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
15 lat forum mycharts.pl
Moi drodzy, w dniu 13 kwietnia minie 15 lat odkąd wgrałem na serwer pierwszą wersję forum. Na początku nikogo na nim nie było aż do czasu gdy zarejestrował sie kolega Greg, który podpowiedział mi wiele rzeczy. I tak następnie zarejestrowali się koledzy Campari, prz_rulez, mrsap i tak już potem szybko poszło. Były czasy, że bywało tu sporo osób. Ja z perspektywy czasu dostrzegam wiele błędów jakie popełniłem jako administrator, ale też dzięki forum dowiedziałem się dużo rzeczy o sobie. Od czerwca 2007 roku działamy pod adresem mycharts.pl. Ku3a jest trzecim administratorem w historii forum, a Yacy jest super moderatorem chyba od samego początku. 27 sierpnia 2006 roku wystartowała nasza forumowa lista przebojów. Pierwsze notowania liczyli mrsap i prz_rulez potem ja, a przez kolejne lata kajman, michal91d, potem znowu ja a teraz znowu kajman. Przez te wszystkie lata bardzo przyzwyczaiłem się do wielu Waszych list. Często je przeglądam i wiem jacy artyści zagoszczą na nich bo każdy ma swoje osobiste gusta. Mimo upływu lat wiele osób nadal postuje listy. Część użytkowników jest już nieaktywnych. Mnie najbardziej brakuje listy kolegi Kiefera. Na szczęście do grona forowiczów cały czas dołączają nowi ludzie. Dzięki, że jesteście bo te prywatne listy przebojów są wielką kopalnią muzycznych inspiracji i temu służy to forum.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
12.04.2021 11:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: 15 lat forum mycharts.pl
Gratuluję nam, żeśmy wytrwali. Bo to fajna inicjatywa, gdzie łączą się różne światy. Jestem bardzo zbudowany, że pomimo upływu czasu dalej fajnie się bawimy. Korzystam garściami z waszych zestawień.
Mi też brakuje wiele fajnych osób. Np. PURHa, dzięki któremu pojawiłem się tutaj. Brakuje mi Koszmarka, który umocnił mnie w tym procesie tworzeni list. Brak Rincewinda - niesamowitego indie - wariata. Brakuje mi Saferłela, którego niesamowity poziom erudycji pomógł mi używać więcej klawiszy niż CTRL+C / CTRL+V. Z tym ostatnim mam też relacje bezpośrednie i byłbym bardzo chętny, gdyby wrócił do nas i podziwiał z nami normalną muzykę. Bo ostatnio słucha dziwnych rzeczy typu Księżyc czy Indukti - miast zachwycać się zwykłym popem, jak kiedyś.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.04.2021 11:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #3
RE: 15 lat forum mycharts.pl
Cieszę się, że informacja o 15-leciu forum pojawiła się... na forum. Bo 20-lecie bonjovi.pl obchodzone było na przykład na fejsbuczku, przez co opuściłem niedawno tamtejsze forum. Po trzynastu latach Icon_eek Ale jakoś mi nie żal, poziom dyskusji tam nigdy nie miał startu do tutejszej elokwencji, kultury i otwartości. Choć czasem nie jest łatwo, to uważam, że wspólnie wykonujemy kawał dobrej roboty, a przynajmniej na tle innych for, Mycha radzi sobie całkiem świetnie Icon_wink

Radio Epsilon
12.04.2021 12:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: 15 lat forum mycharts.pl
Super informacja. Forum ma 15 lat, a ja jestem na nim prawie od 13 Icon_smile
czyli przez większość czasu jego istnienia.

Dzięki forum poznałem dużo świetnej muzyki, do której być może bym w ogóle nie dotarł. Naszą społeczność tworzą ludzie i im jest ich więcej tym lepiej, bo bardziej różnorodnie i ciekawie. Najmilej oczywiście wspominam swoje początki na forum tj. lata 2008-2011. Wówczas działo się naprawdę sporo, a komentarze były merytoryczne i interesujące. Potem nasz zapał niestety opadł, gdyż spore grono starej gwardii odeszło i już nie wróciło. Forum na szczęście mimo wielu zawirowań nigdy nie upadło i zawsze cieszyło się popularnością.

Nie chcę opisywać każdego forumowicza, bo każdy wnosi coś swojego w to nasze miejsce. Jak wielu wspomina - brakuje nam tych użytkowników, którzy kiedyś byli aktywni i prowadzili ciekawe listy przebojów. Obecnie tego nie robią albo publikują listę w innych miejscach. Skoro w tym wątku można podsumować 15-lecie działalności forum, to warto wspomnieć o tych użytkownikach i ich notowaniach, których już nie ma. Ja bardzo lubiłem notowania michala91d. Bardzo mnie ucieszył jego powrót w tym roku. Oby powrócił na stałe i już nigdy nie usuwał konta z mycharts. Na uwagę zasługiwały też listy Koszmarka, który miał dużo nieoczywistej muzyki.

Brakuje mi też saferlela, który miewał sporo niezłych rzeczy na liście, chociaż nie do końca była to moja bajka. Z biegiem lat mieliśmy jednak coraz więcej wspólnego i lubiłem jego propozycji dobrego popu czy szlachetnej elektroniki. Jego notowania zawsze wnosiły powiew świeżości na forum. Saferłel dużo komentował i pisał nie tylko merytorycznie, ale też umiał operować ironią czy sarkazmem. Dzięki czemu zachęcał do odkrywania nieoczywistych dźwięków. Tego użytkownika brakuje chyba najbardziej.

Oczywiście nie wymienię wszystkich nieobecnych, bo nie jestem w stanie - na pewno Zbyszu, Jopkolog czy 1981 stanowili mocny fundament naszej społeczności.

Obecnie mamy forowiczów z nieco krótszym stażem, ale może wkrótce również i oni zapiszą się w historii naszego forum. Wszyscy na to liczą - tak samo jak na powrót starej gwardii prawdziwych melomanów Icon_smile

Podziękowania należą się też prowadzącym wszelkie plebiscyty tutaj. Za ich siłę, wytrwałość, pasję i zaangażowanie. Fajnie, że koledzy powyżej wspominają forum z uśmiechem. Nie ma co się skupiać na negatywach tylko iść do przodu. Mycharts było pierwsze i pozostanie najlepsze Icon_razz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2021 07:34 PM przez Tomekk.)
12.04.2021 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: 15 lat forum mycharts.pl
Mycharts to forum, które długo było przede mną "ukryte" - trafiłem na nie przypadkiem i okazało się, że już jest na nim kilku moich znajomych. Icon_wink Również i ja mogę powiedzieć, że w pierwszych latach działalności było dla mnie bardzo ważne i odkryło przede mną wiele muzyki, która była dla mnie czymś nowym, niezwykłym i znacznie zmieniło mój "fokus" jeśli chodzi o muzykę. Przyciągały też przeróżne dyskusje muzyczne, które za moich czasów już zaczynały na forum przymierać i chyba nigdy się nie "podniosły", zwłaszcza po odejściu np. saferłela, którego zamiłowanie do np. Pet Shop Boys obok alternatywy wszelakiej (głównie rockowej) również spowodowało, że słuchałem tego zespołu z innym podejściem i do dzisiaj to moje top 5 wykonawców. W późniejszych latach miałem wrażenie że forum trochę straciło na różnorodności i użytkownikach, z którymi mam muzycznie więcej wspólnego, a przeważył duopol klimatów okołotrójkowych i oraz popowych-bezodchyłowych.

A dzisiaj sam jestem na forum już 10 lat (w czerwcu jubileusz) i zastanawiam się, czy już obrosłem dla kogoś takim autorytetem, jak dziobaseczek, saferłel czy aaktt dla mnie. Icon_wink

Równolegle praktycznie z moją "licealną" aktywnością na mycharts prowadziłem inne forum o muzyce - Muzyczna Galaktyka (również będące kontynuacją czegoś innego). Nieraz mówię, że gdybym wiedział o mycharts, to bym po prostu go nie zakładał, a jak historia pokazała, tam "stara gwardia" wykruszyła się równie szybko, a ja nigdy nie miałem dość serca, aby porządnie je rozwijać... przez co obecnie jest tylko bogatym i ciekawym, lecz zapomnianym archiwum dziwnych treści. Dobrze, że przynajmniej mycharts przetrwało te ciężkie lata dla fór internetowych i do dzisiaj jest swoistym miejscem spotkań listowo-rankingowych szaleńców. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.04.2021 08:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 521
Dołączył: Jun 2010
Post: #6
RE: 15 lat forum mycharts.pl
15 lat! To jest niesamowity wynik jak na forumowe standardy oraz utrzymanie pozycji w świecie forów list przebojów. Z spośród 15, prawie 11 stanowi moją aktywność na forum. Na początku zaczynałem od swoich list z moją ulubioną muzyką, które nie do końca okazały się sukcesem, ale rok 2015 był przełomem, bowiem wystartowałem z listą przebojów, która na początku była pełna komercyjnego grania, jednakże z czasem ewoluowało się muzycznie, aż do obecnie klimatów muzyki klubowej jak House, Trance, Hardstyle, pod względem nazewnictwa ale również częstotliwościowo. Na początku ukazywałem w weekendy i dni wolne od szkoły, a potem dzięki m.in. kupnie tabletu czy laptopie stała się codzienną maszyną, która trwa aż do teraz, bowiem w tym roku chce dobić do kolejnego, dużego licznika, ponieważ z tej okazji chce przygotować coś dużego. Jeszcze dodam, iż jestem jedyny z forumowiczów, która gra swoje notowania listy przebojów w swoim hobbystycznym radiu ponad 5 lat, dzięki formatowi, który wprowadziłem w maju 2017 (Przez pierwsze 2 lata grałem w klimatach CHR/Hot AC).
Jeżeli chodzi o forumowe marzenia, to chciałbym, żeby pojawili się forumowicze, którzy oprócz mnie, Kacpra130700, Adama1992 lubią podobne klimaty i będą otwarci na swoje listy przebojów, ponieważ jeżeli chodzi o klimat Majczartsowy to niestety dominują klimaty trójkowe, ambitnopopowe etc.
Serdeczne gratulacje dla całego teamu, bo przede wszystkim pasja, werwa oraz pomysł mają istotne znaczenie w budowie społeczeństwa, gdzie pojawiają się ludzie mający większe zamiłowanie do muzyki oraz muzycznych wyścigów

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
12.04.2021 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #7
RE: 15 lat forum mycharts.pl
15 lat to nie w kij dmuchał, jak ktoś kiedyś powiedział... Dlatego bardzo się cieszę, że jestem częścią tego miejsca. Miejsca spotkań, dyskusji, rankingów, odkryć i po prostu dobrej zabawy! Icon_smile
I co najmniej 15 kolejnych lat w zdrowiu i dobrym nastroju życzę Mysze i nam wszystkim. Oby przybywały nowe osoby, odwiedzili nas Ci, którzy już tu dawno nie zaglądali, a z obecnych nikt nie ubył. I oby nam się chciało tworzyć to szaleństwo! Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
12.04.2021 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: 15 lat forum mycharts.pl
Ciężko mi sobie wyobrazić jak by wyglądało moje muzyczne życie, gdyby nie było mycharts. Gdyby Konrad kiedyś nie postanowił stworzyć takiego miejsca. Gdyby nie można było oglądać Waszych list i poznawać dzięki nim mnóstwo rewelacyjnych utworów. Gdyby nie można się było dowiadywać o nowościach singlowych. Gdyby nie można było poznawać albo przypominać sobie twórczości wykonawców dzięki topom. Ile utworów nie weszłoby na moją listę i do mojego topu wszech czasów, bo bym ich nigdy nie poznał??

Każdy ma jakiś wkład w forum. Jedni w jakichś jednych tematach, inni w innych. Jedni poprzez taką działalność, inni poprzez inną. Dziękuję Wam wszystkim Icon_smile2.
12.04.2021 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #9
RE: 15 lat forum mycharts.pl
Z ciekawością przeczytałem wasze komentarze. Dużo wspomnień i to sięgających czasów, kiedy nie miałem pojęcia, że jest gdzieś w internecie takie miejsce. A szkoda, bo byłem już zaawansowanym użytkownikiem komputera w tamtych czasach Icon_smile Niesamowite, że w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko odbywa się przy pomoxy twittera i facebooka, takie forum wciąż trwa, ma się dobrze i liczy sobie aż 15 lat. Gratuluję.
13.04.2021 11:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #10
RE: 15 lat forum mycharts.pl
Piękny jubileusz. Przyłączam się do gratulacji Icon_smile
13.04.2021 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #11
RE: 15 lat forum mycharts.pl
[Obrazek: tvpis7cabf2.jpg]
13.04.2021 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 587
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #12
RE: 15 lat forum mycharts.pl
15 lat to bardzo ładny wynik. Mam takie same marzenia jak Karol, żeby pojawiło się więcej użytkowników słuchających elektroniczną muzykę taneczną. Mam nadzieję, że się spełnią w niedalekiej przyszłości. Czego życzyć Forum? Na pewno jeszcze wielu, ale to wielu jubileuszów Icon_smile

Podwójna Gorąca 20
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2021 10:10 PM przez kacper130700.)
13.04.2021 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: 15 lat forum mycharts.pl
Dziś przypada 17 lat od dnia uruchomienia forum mycharts.pl

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
13.04.2023 01:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #14
RE: 15 lat forum mycharts.pl
Coś słabo obchodzimy ten skromny jubileusz? Za rok jednak stuknie osiemnastka i może z okazji pełnoletności, warto wymyśleć jakieś zabawy z niespodziankami?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
13.04.2023 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak oceniacie obecną sytuację forum? prz_rulez 86 18 289 08.08.2021 01:36 PM
Ostatni post: jogosz
  Jak znalazłeś to forum? Konrad 56 30 376 04.05.2015 04:00 PM
Ostatni post: ku3a
  Propozycje (gruntownych?) zmian na forum [update'u brak, gdyż każdy ma forum w d*pie] prz_rulez 33 14 414 13.05.2014 09:26 PM
Ostatni post: kajman
  7. urodziny forum thestranglers 12 8 740 14.04.2013 08:44 PM
Ostatni post: kajman
Ostrzeżenie Regulamin forum ku3a 0 36 095 13.05.2012 11:00 PM
Ostatni post: ku3a
  urodziny forum 1981 17 11 710 17.04.2010 03:43 PM
Ostatni post: rado
  Statystyki Forum emigrant 6 1 973 20.03.2010 02:37 PM
Ostatni post: Greg
  Popularność forum Konrad 47 19 493 14.03.2010 08:43 PM
Ostatni post: Konrad
  Początki forum Konrad 4 6 154 16.12.2008 08:43 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości