Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #121
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
W ankiecie uczestniczyło 21 forumowiczów (w kolejności oddawania głosów):

- kajman
- Aro
- neo01
- Dyfeomorfizm
- Miszon
- michal_paszcza
- Sundrajta
- Rincewind
- Kuba1201
- miszony
- Artur.O
- dziobaseczek
- AKT!
- wwas
- dejmieeen
- Tomekk
- Kalypson
- Lilian
- Yacy
- Gansenrozes
- stokrotka

Dziękuję!
25.04.2021 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #122
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Propozycja 1:

za - 20 (kajman, Aro, neo01, Dyfeomorfizm, Miszon, michal_paszcza, Sundrajta, Rincewind, Kuba1201, miszony, Artur.O, AKT!, wwas, dejmieeen, Tomekk, Kalypson, Lilian, Yacy, Gansenrozes, stokrotka)
przeciw - 1 (dziobaseczek)

Propozycja 2:

za - 10 (neo01, Dyfeomorfizm, Sundrajta, Artur.O, dziobaseczek, AKT!, wwas, Kalypson, Lilian, Yacy)
przeciw - 11 (kajman, Aro, Miszon, michal_paszcza, Rincewind, Kuba1201, miszony, dejmieeen, Tomekk, Gansenrozes, stokrotka)

Propozycja 3:

za - 9 (kajman, Dyfeomorfizm, Artur.O, dziobaseczek, wwas, Kalypson, Yacy, Gansenrozes, stokrotka, )
przeciw - 12 (Aro, neo01, Miszon, michal_paszcza, Sundrajta, Rincewind, Kuba1201, miszony, AKT!, dejmieeen, Tomekk, Lilian)

Propozycja 4:

za - 8 (kajman, neo01, Dyfeomorfizm, Sundrajta, Kuba1201, Kalypson, Lilian, stokrotka)
przeciw - 13 (Aro, Miszon, michal_paszcza, Rincewind, miszony, Artur.O, dziobaseczek, AKT!, wwas, dejmieeen, Tomekk, Yacy, Gansenrozes)

Propozycja 5:

za - 7 (neo01, Dyfeomorfizm, Sundrajta, Kuba1201, AKT!, Gansenrozes, stokrotka)
przeciw - 13 (kajman, Aro, Miszon, michal_paszcza, Rincewind, miszony, Artur.O, dziobaseczek, dejmieeen, Tomekk, Kalypson, Lilian, Yacy)

Propozycja 6:

za - 9 (Aro, Dyfeomorfizm, Miszon, Rincewind, Kuba1201, miszony, Lilian, Yacy, stokrotka)
przeciw - 11 (kajman, neo01, michal_paszcza, Sundrajta, Artur.O, dziobaseczek, AKT!, wwas, dejmieeen, Tomekk, Gansenrozes)

Propozycja 7:

za - 9 (michal_paszcza, Kuba1201, Artur.O, dziobaseczek, AKT!, dejmieeen, Tomekk, Kalypson, Gansenrozes)
przeciw - 12 (kajman, Aro, neo01, Dyfeomorfizm, Miszon, Sundrajta, Rincewind, miszony, wwas, Lilian, Yacy, stokrotka)

Propozycja 8:

za - 17 (neo01, Dyfeomorfizm, Miszon, michal_paszcza, Sundrajta, Kuba1201, miszony, Artur.O, dziobaseczek, AKT!, wwas, dejmieeen, Tomekk, Lilian, Yacy, Gansenrozes, stokrotka)
przeciw - 4 (kajman, Aro, Rincewind, Kalypson)

Propozycja 9:

za - 7 (michal_paszcza, Artur.O, dziobaseczek, dejmieeen, Tomekk, Kalypson, Gansenrozes)
przeciw - 13 (kajman, Aro, neo01, Dyfeomorfizm, Miszon, Sundrajta, Rincewind, Kuba1201, miszony, wwas, Lilian, Yacy, stokrotka)

Co decyduje, że przechodzi poprawka neo01 i druga poprawka Tomkka.
25.04.2021 12:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #123
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Czyli pary ze wspólnymi kontami powinny ustalić jak się nimi podzielić z tego co zrozumiałem.
25.04.2021 08:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #124
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Czyli znów prawie nic się nie zmieniło.
Na szczęście okres burzy i naporu mamy już chyba za sobą.

WOLNE MEDIA!!!
25.04.2021 09:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #125
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
przecież zakaz łączenia kont przy dalszej swobodzie przekazywania punktów totalnie nic nie daje; to utrudnienie co najwyżej formalne; nie ma w tym żadnej logiki; gratulacje

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2021 11:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #126
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
AKT! na Sebastosie post_id=307008 time=1619429607 user_id=45 napisał(a):kolejna ankieta i kolejna kpina
Kpiną okazała się konstrukcja ankiety, która spowodowała, że jej wyniki okazały się niepoważne. Rozwiązanie, żeby wrzucić wszystkie propozycje bez ich sensownego uporządkowania spowodowała, że to, co przejść powinno, nie przeszło. Konstrukcja ankiety i podanie w którymś momencie zasady że pierwszeństwo ma w przypadku opcji alternatywnych ma ta, która uzyskała najwięcej głosów spowodowało, że aż siedem osób zagłosowało w praktyce na zasadzie albo wszystko albo nic. W tym przypadku wygląda to tak, że uznały, że skoro nie da się wprowadzić zakaz to nie wprowadzajmy nic, bo wszelkie ograniczenia są bez sensu. Nie sądzę, żeby taka była intencja ich głosowania.
26.04.2021 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 882
Dołączył: Jan 2020
Post: #127
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Serio? Icon_eek Nadal jesteśmy w punkcie wyjścia?
No comments.
26.04.2021 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #128
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
(26.04.2021 04:37 PM)kajman napisał(a):  Kpiną okazała się konstrukcja ankiety, która spowodowała, że jej wyniki okazały się niepoważne. Rozwiązanie, żeby wrzucić wszystkie propozycje bez ich sensownego uporządkowania spowodowała, że to, co przejść powinno, nie przeszło. Konstrukcja ankiety i podanie w którymś momencie zasady że pierwszeństwo ma w przypadku opcji alternatywnych ma ta, która uzyskała najwięcej głosów spowodowało, że aż siedem osób zagłosowało w praktyce na zasadzie albo wszystko albo nic. W tym przypadku wygląda to tak, że uznały, że skoro nie da się wprowadzić zakaz to nie wprowadzajmy nic, bo wszelkie ograniczenia są bez sensu. Nie sądzę, żeby taka była intencja ich głosowania.
Postulaty były dokładnie takie, jak były zgłoszone przez użytkowników. Nie bardzo rozumiem o co chodzi, szczerze mówiąc.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.04.2021 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
stokrotka napisał(a):Nadal jesteśmy w punkcie wyjścia?
Co ciekawe przypuszczalnie wbrew intencją większości biorących udział w ankiecie.
To mam do Ciebie pytanie (i do kilku innych osób, które też odpowiedziały na 6 tak, a na 2, 3 i 9 nie): czy gdybyś wiedziała, że opcja z całkowitym zakazem nie przejdzie to byś poparła opcje z ograniczeniem przekazywania punktów?
26.04.2021 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #130
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
to, że forma ankiety wpłynęła negatywnie po raz kolejny na brak rozstrzygnięcia też nie ulega wątpliwości; powinniśmy byli głosować w każdej kategorii pomysłu nad jednym rozwiązaniem każdy; nie mówię, że to czyjaś wina konkretnie, tym bardziej tomka, nie dyskutowaliśmy o tym wcześniej otwarcie, ale zgadzam się z kajmanem, że taka forma sprzyja niepodjęciu żadnych/sensownych decyzji; tego ja akurat nie przewidziałem

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2021 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #131
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Artur.O napisał(a):Postulaty były dokładnie takie, jak były zgłoszone przez użytkowników. Nie bardzo rozumiem o co chodzi, szczerze mówiąc.
O to, że postulaty 2,3, 6 i 9 oraz 8 i 4 powinny być zblokowane (tzn odpowiedź tak na 6 oznaczałaby automatyczne tak na pozostałe trzy, a na 4 także na 8).
Dla mnie to jest tak jakby chciano rozszerzyć jakąś ligę z 10 zespołów do 12 lub 14. Na 21 głosujących 9 byłoby za 12, 10 za 14, ale skoro nie było większości to zostajemy przy 10. Dla mnie logiczne byłoby rozszerzenie do 12 jako opcję praktycznie popieraną przez 19 osób.
Tutaj wprawdzie nie było konieczności wybrania jednej opcji, ale wprowadzenie zapisu o tym, że w przypadku opcji opozycyjnych przechodzi ta z największą liczbą głosów przypuszczalnie spowodowała, że przynajmniej część z tych siedmiu osób obawiając się, że przejdzie większościowo opcja łagodniejsza zagłosowały przeciw niej.
26.04.2021 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 882
Dołączył: Jan 2020
Post: #132
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
kajman napisał(a):To mam do Ciebie pytanie (i do kilku innych osób, które też odpowiedziały na 6 tak, a na 2, 3 i 9 nie): czy gdybyś wiedziała, że opcja z całkowitym zakazem nie przejdzie to byś poparła opcje z ograniczeniem przekazywania punktów?
stokrotka napisał(a):3 - za  (jeśli nie przejdzie punkt nr 6)
Jak widać poparłam ją. I dziś dodałabym tę adnotację do zapewne każdego punktu postulującego wprowadzenie ograniczeń.

Z wielkiej burzy ponownie mały deszcz. I pozorne działania.
26.04.2021 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #133
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
AKT! napisał(a):powinniśmy byli głosować w każdej kategorii pomysłu nad jednym rozwiązaniem każdy
To też nie do końca, bo głosy mogłyby się rozłożyć. Myślę, że najlepszy byłby taki zapis:
1. Pozostawiamy kwestię przekazywania punktów bez zmian.
2. Zmieniamy zasady przekazywania punktów.
2a. Zakazujemy przekazywania punktów.
2b. Ograniczamy przekazywanie punktów (i tutaj wymieniamy propozycje 3, 2 i 9, przy czym nie wiem czy 2 i 9 też nie ustawić w zależności, bo 9 jest (przynajmniej w dużym przybliżeniu) ostrzejszą wersją 2).
I wtedy jeżeli 2 dostałoby więcej głosów niż 1 to 2a wygrywa jeżeli ma więcej głosów niż 1 i 2b razem.
26.04.2021 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #134
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
stokrotka napisał(a):Jak widać poparłam ją.
Fakt, teraz kojarzę. Icon_redface. Ale przy analizie opierałem się na statystykach i jakoś mi to wyleciało z głowy.
stokrotka napisał(a):I dziś dodałabym tę adnotację do zapewne każdego punktu postulującego wprowadzenie ograniczeń.
Ciekawym czy inne osoby by tak zrobiły. Może jeszcze ktoś się wypowie.
kajman napisał(a):9 jest ostrzejszą wersją 2
Oczywiście powinno być na odwrót. Mój błąd, więc go naprawiam.
26.04.2021 05:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #135
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Jeśli chodzi o mnie, to ponieważ głosowałem za 6, to nie mogłem głosować za opcjami które byly okrojoną wersją 6, gdyż wtedy przeczyłbym sam sobie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.04.2021 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #136
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
No to wyszło, że rzeczywiście było to źle skonstruowane, szkoda.

WOLNE MEDIA!!!
26.04.2021 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #137
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Miszon napisał(a):Jeśli chodzi o mnie, to ponieważ głosowałem za 6, to nie mogłem głosować za opcjami które byly okrojoną wersją 6, gdyż wtedy przeczyłbym sam sobie.
Właśnie niekoniecznie jeżeli w przypadku przejścia kilku opcji przechodziłaby ta najbardziej skrajna.
26.04.2021 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #138
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Moim zdaniem właśnie logiczne było, że jeśli głosuje się za wersją bardziej restrykcyjną, to też za tymi łagodniejszymi. Przecież ta ankieta nie była rozłączna, tylko przechodziły opcje z większą liczbą odpowiedzi na TAK... Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
26.04.2021 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #139
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Ale ja byłem przeciw opcjom ograniczonym, zresztą nie mogłem być za. Opcja "całkiem przeciw" wyklucza wszelkie półśrodki, gdybym zagłosował na któreś ograniczone propozycje, nie mógłbym zagłosować za opcją całkowitą, na której najbardziej mi zależało.
Faktycznie, gdyby opcje pośrednie były zawarte w ostatecznej to co innego, ale potraktowałem to jak test wielokrotnego wyboru, gdzie nie można zagłosować na sprzeczne podpunkty.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.04.2021 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #140
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
(26.04.2021 09:13 PM)kajman napisał(a):  
Miszon napisał(a):Jeśli chodzi o mnie, to ponieważ głosowałem za 6, to nie mogłem głosować za opcjami które byly okrojoną wersją 6, gdyż wtedy przeczyłbym sam sobie.
Właśnie niekoniecznie jeżeli w przypadku przejścia kilku opcji przechodziłaby ta najbardziej skrajna.
ale zdaje się tak miało nie być.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.04.2021 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) thestranglers 1 460 83 958 Wczoraj 06:49 AM
Ostatni post: thestranglers
  Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) Dyfeomorfizm 355 7 782 06.04.2022 05:49 PM
Ostatni post: kajman
  PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021) thestranglers 53 2 013 29.03.2021 09:50 AM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - druga ankieta do głosowania thestranglers 201 10 483 26.08.2019 06:45 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking do PLMT thestranglers 2 1 919 08.08.2019 08:19 AM
Ostatni post: neo01
  PLMT - druga ankieta do głosowania - wyniki thestranglers 0 673 01.10.2018 08:06 PM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - Ankieta do głosowania thestranglers 13 2 493 05.11.2017 03:47 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości