Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 49 z 19.10.07
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #21
 
Kurt Elling chyba Cie chwycil za gardlo i sciska! :m4 cokolwiek to znaczy rgreen: ...no ktoby pomyslal...ale Buble´owi to raczej do niego daleko ?! TZn.napisales w przyblizeniu,no ewentualnie wprzyblizeniu blisko,niech bedzie Icon_wink Ale Kurt Elling to jednak bardziej jazz niz smooth jazz.
Gino Vannelli?? Nagral cos nowego? nic nie wiem...Ceti?? to oni znowu nagrywaja?? nic nie wiem nic nie wiem... Icon_neutral2 ech
DJIN DJIN - Anguelique Kidjo & Alicia Keys & Branford Marsalis swietnie
HOUSE OF WAX - Paul McCartney jeszcze swietniej ...zeby tylko kiedys na singlu wyszedl,ale juz chyba nie...
ARC OF THE CURVE - Fish swietnie
ANGEL - Chaka Khan dobrze (u mnie slabiutko) ale mnie cieszy po prostu ze ludzie sluchaja takiej muzyki bo misie wydawalo ze tylko ja jesli chodzi o sluchaczy LP3 i dlatego
THE HEART OF SATURDAY NIGHT - Diana Krall swietnie mimo ze spada
GOODBYE PHILADELPHIA - Peter Cincotti mimo ze P4 cokolwiek to znaczy :->

https://radio-orbit.pl/
21.10.2007 02:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #22
Re: kajman30 nr 49 z 19.10.07
kajman napisał(a):1. 1. 7 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
2. 2. 3 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
34. 28. 24 TERAZ I TU - Anna Maria Jopek

Wypada mi już tylko za naszym ex-premierem powtórzyć: YES, YES, YES! A dodam jeszcze, że za 2 tygodnie będziemy mieli kolejnego singla AMJ! Tym razem będzie to piosenka promująca płytę SIESTA 3: "On wszystko o nas wie" - AMJ & OSCAR CASTRO-NEVES & MINO CINELU... Już odliczam dni do 5 listopada Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
23.10.2007 09:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #23
 
Piszesz to chyba już w kazdym dziale. Icon_razz2
23.10.2007 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Yacy napisał(a):Cieszy mnie też pozycja Fisha i Antimatter oraz mało znanego zespołu z północy Polski czyli Calfornia Stories Uncovered Icon_smile2
No niestety co do Fisha to tylko Cię ta pozycja cieszy, ale może kiedyś i u Ciebie na liście się znajdzie.
Natomiast zaskakuje mnie, że Antimatter z dużo lepszą piosenką od pierwszej robi dużo mniejszą karierę od poprzedniczki.
A co do CSU (ciekawy skrót) to pewnie dzięki NL3 i obecności na tutejszych listach stanie się trochę bardziej znany. Icon_smile2
23.10.2007 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
p.u.r.h. napisał(a):W powodzi Kurtów Ellingów utonęła cała masa moich faworytów i jak tak dalej pójdzie to ostanie mi się jeno Tool Icon_biggrin3 Icon_mrgreen No dobra, przesadzam troszkę, bo przecież jest jeszcze Antimatter, nowy FTM a pojawia się też nieznane mi jeszcze LUBiĘPOCiĄGi Icon_smile2
Na razie nie mam w planach kolejnych Ellingów, więc może nie będzie tak źle. No faktycznie jeden Tool Ci się ostał, bo drugi już się w tym tygodniu nie pojawi. No ale być może za jakiś czas będzie kolejny. A Antimatter trzyma się znakomicie i raczej w tych okolicach będzie się jeszcze jakiś czas poruszał. A nowe LUBiĘPOCiąGi moim zdaniem są wolniejsze od starych (chociaż też niezłej klasy) i raczej tamte stare będą wyżej.
23.10.2007 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
prz_rulez napisał(a):
Cytat:Anja Garbarek
Polecam utwor "Elskar du som jeg" Icon_wink2
Przyznam się, że tego nie znam. Icon_cry Podejrzewam, że to nagranie z wcześniejszego okresu jej działalności.
23.10.2007 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Yacy napisał(a):THE DECEPTION - iLiKETRAiNS - już mam!!! no niezłe, chyba to ich pierwszy utwór który słyszałem i sa nieźli Icon_smile2 Ciekawe o której w Trójce mozna to usłyszeć? Icon_wink2
Ja też uważam, że nagranie jest dobre. Ale moim zdaniem Spencer Perseval jest lepszy.
23.10.2007 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
caligoola napisał(a):Wspaniały skok Vannelli'ego; Gary zeskoczył nieźle Icon_smile2 no i spadek Diany ---- dwa ostatnie podobnie jak u mnie....
PS nie mogłem dać wyżej Vannelli'ego, bo tłok niesamowity --- tak wyszło Icon_smile2
No cóż, to pewnie Diana długo nie pobędzie ani u Ciebie ani u mnie. Gary pewnie jeszcze rochę się pobroni. A co do tłoku, to doskonale rozumiem to odczucie, bo u mnie wielokrotnie nie mogę odżałować, że piosenka jest tak nisko, a to po prostu inne są wyżej.
23.10.2007 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Gary napisał(a):13. N 1 CIAŁO I KREW - Ceti
14. 19. 2 THE FIRST PINK YELL - Calfornia Stories Uncovered
Te dwie piosenki bardzo mnie cieszą. W nowym moim notowaniu Ceti jest zdecydowanie wyżej niż u Ciebie, a CSU trochę niżej.
16. 8. 36 RIGHT IN TWO - Tool
A jednak nie jest 36 tydzień na 1 miejscu. Icon_wink2
22. 21. 18 RAG AND BONE - The White Stripes
Chyba ostatni raz, jeśli to tylko w oparciu o moją listę. Icon_frown
27. 16. 24 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
A to chyba jeden z trzech najboleśniejszych spadków dla mnie. Może się jeszcze odbije.
40. 18. 3 I HAD A DREAM - Gary Moore
Piękny awans tydzień temu, a teraz bolesny spadek. Widać nie znalazłeś w tym tygodniu "czasu na mały blues". Icon_wink2
Tym razem z przyczyn technicznych nie ma poczekalni, ale podam, że spadły do niej:
47. ANESTHETIZE - Porcupine Tree
Ten najbardziej mnie martwi i zaskakuje jednocześnie.
13. Z tą piosenką mam poważny dylemat. Przez przeoczenie złamałem swoje zasady. Ta piosenka w ogóle nie miała prawa znaleźć się na mojej liście. No ale jest i pewnie jej dyscyplinarnie nie wyrzucę.
16. Było 23 razy no i wtedy nie było aż tak silnej konkurencji. Gdyby wtedy była któraś z okupujących szczyty Jopek, to pewnie nigdy by na pierwsze miejsce nie weszła, chociaż utwór jest absolutnie rewelacyjny.
22. Z listy listoholika też wypadła, ale jeszcze jes na 9 u yavosza, więc liczę jeszcze na kilka miłych chwil z tą piosenką.
27. Pewnie się jeszcze odbije, ale nie sądzę, żeby wróciła na najwyższe zajmowane przez siebie pozycje.
40. No cóż, na mały to znalazłem, bo Civilians jest u mnie znacznie wyżej. Natomiast na ten dłuższy to i znalazłem, ale zaczęło coś mi w nim brakować. To przede wszystkim wirtuozeria i tu chylę czoła, ale poza nią niewiele mogę się tam doszukać (no przesadziłem, bo gdyby niewiele, to nie byłoby tego u mnie).
47. No niestety inne piosenki okazały się w tym tygodniu lepsze.
23.10.2007 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
drwycior napisał(a):1. Kurt Elling chyba Cie chwycil za gardlo i sciska! :m4 cokolwiek to znaczy rgreen: ...no ktoby pomyslal...ale Buble´owi to raczej do niego daleko ?! TZn.napisales w przyblizeniu,no ewentualnie wprzyblizeniu blisko,niech bedzie Icon_wink Ale Kurt Elling to jednak bardziej jazz niz smooth jazz.
2. Gino Vannelli?? Nagral cos nowego? nic nie wiem...Ceti?? to oni znowu nagrywaja?? nic nie wiem nic nie wiem... Icon_neutral2 ech
3. DJIN DJIN - Anguelique Kidjo & Alicia Keys & Branford Marsalis swietnie
4. HOUSE OF WAX - Paul McCartney jeszcze swietniej ...zeby tylko kiedys na singlu wyszedl,ale juz chyba nie...
5. ARC OF THE CURVE - Fish swietnie
6. ANGEL - Chaka Khan dobrze (u mnie slabiutko) ale mnie cieszy po prostu ze ludzie sluchaja takiej muzyki bo misie wydawalo ze tylko ja jesli chodzi o sluchaczy LP3 i dlatego
7. THE HEART OF SATURDAY NIGHT - Diana Krall swietnie mimo ze spada
8. GOODBYE PHILADELPHIA - Peter Cincotti mimo ze P4 cokolwiek to znaczy :->
1. Niezaprzeczalnie. Świetny gość i świetne rzeczy śpiewa. Ale wcale nie uważam, że Buble'owi do niego tak daleko. Wg mnie granice między jazzem a smooth (szczególnie w utorach z wokalem) są dosyć płynne. Słuchając tych piosenek nie czuję aż tak dużej różnicy.
2. W sprawie Gina to polecam caligoolę, ale z tego co pisał, to musiał coś wydać, bo napisał, że to jego ulubione nagranie z ostatniej płyty.
3. Cała płyta znakomita. Myślę, że to mój nr 2 w tym roku.
4. Też żałuję, że na singlach wyszły znacznie błachsze utwory, nie posiadające tej siły wyrazu. Tylko że u mnie na 99% piosenka ostatni raz na liście.
5. Szkoda, że Fish staje się coraz bardziej niszowym artystą, bo większość tego co robi, robi świetnie.
6. Jak popatrzysz na niektóre listy tutaj, to sporo jest osób, które może niedokładnie te, ale na pewno zbliżone klimaty uwielbiają.
7. Diana znakomita, ale jak wspomnę nioektóre jej wcześniejsze nagrania...
8. P 4 to powrót do 50 i 4 raz w zestawieniu.
23.10.2007 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
Re: kajman30 nr 49 z 19.10.07
Jopkolog napisał(a):A dodam jeszcze, że za 2 tygodnie będziemy mieli kolejnego singla AMJ! Tym razem będzie to piosenka promująca płytę SIESTA 3: "On wszystko o nas wie" - AMJ & OSCAR CASTRO-NEVES & MINO CINELU... Już odliczam dni do 5 listopada Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
Przyznam się, że też się cieszę, tylko czy będę mógł tego gdzieś posłuchać, bo nie wiem, czy się na Sjestę skuszę. A skład mniam mniam.
23.10.2007 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Paweł napisał(a):Piszesz to chyba już w kazdym dziale. Icon_razz2
Nie wiem, czy w każdym, ale bardzo dobrze, że na moim wątku, bo akurat uwielbiam AMJ i cieszę się, że mogę o tym przeczytać.
23.10.2007 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #33
 
kajman napisał(a):13. N 1 CIAŁO I KREW - Ceti
...
13. Z tą piosenką mam poważny dylemat. Przez przeoczenie złamałem swoje zasady. Ta piosenka w ogóle nie miała prawa znaleźć się na mojej liście. No ale jest i pewnie jej dyscyplinarnie nie wyrzucę.

A jaka to zasada została złamana :?: Icon_razz

.
23.10.2007 08:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
stavanger napisał(a):
kajman napisał(a):13. N 1 CIAŁO I KREW - Ceti
13. Z tą piosenką mam poważny dylemat. Przez przeoczenie złamałem swoje zasady. Ta piosenka w ogóle nie miała prawa znaleźć się na mojej liście.
A jaka to zasada została złamana :?: Icon_razz
Na mojej liście adebiutować mogą piosenki z ostatniej płyty wykonawcy (wyjątkiem składanki zawierające nowe utwory i single późniejsze niż ostatnia płyta). Z tego co zrozumiałem to najnowszą płytą Ceti jest ta z Gardenem, więc nie powinienem wpuszczać wcześniejszego Ciała.
24.10.2007 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #35
 
kajman napisał(a):Z tego co zrozumiałem to najnowszą płytą Ceti jest ta z Gardenem
No tak, to jest najnowsza płyta (2007r.), Ciało i krew jest z krążka "Shadow of the angel" (2003r.) a konkretnie to z późniejszej reedycji (nie znam daty wydania) na której dodano kilka piosenek z polskim tekstem.

Dodam, że (...)Perfecto Mundo(...) zbiera bardzo dobre recenzje w zachodniej prasie muzycznej Icon_smile2

PS: 21 listopada odbędzie się koncert CETI w Torunńskim klubie "Od Nowa"

.
24.10.2007 12:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
"Broken Promise" 2 do gory w pierwszej dziesiatce i najwiekszy staz w tejze dziesiatce,
debiut "Londyn 08:15" i "Wiosny"
te rzeczy mnie najbardziej ciesza
kajman napisał(a):13. Z tą piosenką mam poważny dylemat. Przez przeoczenie złamałem swoje zasady. Ta piosenka w ogóle nie miała prawa znaleźć się na mojej liście. No ale jest i pewnie jej dyscyplinarnie nie wyrzucę.
uuuuuuuu

btw - niezle, 9 swoich postow pod rzad
24.10.2007 02:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
ku3a napisał(a):1. "Broken Promise" 2 do gory w pierwszej dziesiatce i najwiekszy staz w tejze dziesiatce,
2. debiut "Londyn 08:15" i "Wiosny"
te rzeczy mnie najbardziej ciesza
3. btw - niezle, 9 swoich postow pod rzad
1. Wprawdzie stażu w 10 nie podaję, ale patrząc na łączny staż można tak założyć (nota bene słusznie). I podejrzewam, że ten staż niedługo jeszcze wzrośnie.
2. No tutaj wygląda, że nie będę miał dla Ciebie dobrych wieści.
3. No cóż, jak się narobiło zaległości, to potem trzeba je usuwać. Ale w tym tygodniu oprócz mychartsa miałem jeszcze do podsumowania top Beatles i praktycznie nie miałem czasu nawet na komentarze do poszczególnych list.
24.10.2007 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #38
 
California Stories Uncovered będzie w piątek w Offensywie o ile się nie mylę. To tak co do postu Yacy.
24.10.2007 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
kajman napisał(a):Wprawdzie stażu w 10 nie podaję, ale patrząc na łączny staż można tak założyć (nota bene słusznie). I podejrzewam, że ten staż niedługo jeszcze wzrośnie.
oczywiscie masz racje, ja natomiast na swoje usprawiedliwienie chcialbym napisac, ze to byl skrot myslowy i mialem na mysli:
"Broken Promise" 2 do gory w pierwszej dziesiatce i najwiekszy staz ogolny sposrod piosenek znajdujacych sie w tejze dziesiatce
Icon_smile2
25.10.2007 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
ku3a napisał(a):oczywiscie masz racje, ja natomiast na swoje usprawiedliwienie chcialbym napisac, ze to byl skrot myslowy i mialem na mysli:
"Broken Promise" 2 do gory w pierwszej dziesiatce i najwiekszy staz ogolny sposrod piosenek znajdujacych sie w tejze dziesiatce
Icon_smile2
No cóż, to akurat się wkrótce zmieni, co się jeszcze dzisiaj okaże. Icon_biggrin3
25.10.2007 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości