Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Fiony Apple
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
A proszę bardzo:
"Shadowboxer"

A z tych powyższych "Get Him Back" oraz "O' Sailor" bardzo chętnie również bym zobaczył w zestawie, no ale mogę wesprzeć tylko jednym. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
13.02.2021 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
moje top 5 już jest w takim razie, z zaproponowanych wyżej ucieszyłaby obecność "Daredevil", a oprócz tego wypadałoby, gdyby pojawiło się "Fetch The Bolt Cutters"
13.02.2021 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
Daredevil
Extraordinary Machine

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.02.2021 02:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
To jeszcze jedna propozycja z mojej strony :
On the Bound
14.02.2021 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
pięknie dziękuję Icon_smile

ja od siebie na pewno:

"I Know"
"Waltz (Better Than Fine)"


a z trzecią propozycją, jeśli można, wstrzymam się do jutra rana Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.02.2021 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
Ladies
Slow Like Honey
15.02.2021 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
Dokładam na koniec

"Get Him Back"

Miałem nadzieję, że ktoś może jeszcze zgłosi, bo chciałem od siebie "Largo", ale to się już raczej nie wydarzy, a i tak nie jestem pewien, czy zmieściłbym je w dziesiątce Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.02.2021 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
To teraz pozostaje zrobić Ci plejkę, bo ja boję się że być może dodam nie tą wersję co trzeba. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
15.02.2021 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
Zrobię rano, no worries Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.02.2021 12:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
"Largo"
"Window"

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
16.02.2021 01:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
Fetch The Bolt Cutters
O' Sailor

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
16.02.2021 01:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
o, cudownie, bo już roniłem łzę nad absencją utworu, który umilał mi pandemiczne noce
16.02.2021 03:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI
16.02.2021 10:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
Całkiem sporo się tego uzbierało... Cóż, czekam na plejkę i obaczym Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
16.02.2021 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
dziobaseczek napisał(a):Fetch The Bolt Cutters
O' Sailor
Lilian napisał(a):"Largo"
"Window"
jesteście kochani, dziękuję <3

obiecana plejlista



brakuje:
"Container"
"The Whole of the Moon"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2021 12:00 PM przez AKT!.)
16.02.2021 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
Ballady ma fajne, ale te bardziej awangardowe rzeczy kompletnie nie dla mnie. Zaskakująco dużo utworów wyłączyłem w połowie. Dziwaczny dla mnie repertuar jako całość, bo są utwory, które mnie uspakajają i nadają ciepły nastrój, a są takie, które wyprowadzają z równowagi, odważę się powiedzieć, że nawet wprowadzają w dyskomfort*. I jestem ciekaw na którą z tych odsłon Fiony postawi forum. Ja zdecydowanie stawiam na te łagodniejsze oblicze, które z tego co dostrzegłem, objawiało się głównie na dwóch pierwszych płytach.

*No i jest taki Werewolf, które robi najpierw jedno, a potem drugie, bo co to za pomysł, by w połowie stonowanej piosenki na pianinie (czy tam fortepianie) dodać w tle jakieś krzyki i wrzaski, jakby kogoś w kotle gotowali.

Radio Epsilon
16.02.2021 04:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
tak, fiona ma artystyczne i emocjonalne adhd i jej niektóre odsłony nie są dla ludzi, którzy się łatwo irytują, ale nie stawiałbym jej elementów muzycznej osobowości na dwóch skrajnych końcach, ma też rzeczy, które nie są balladami, cechują je energiczność i zdecydowanie, ale nie mają tego post-musicalowo histerycznego sznytu; takie "get him back" chociażby

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.02.2021 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
No tak, włożyłem "normalne" piosenki do jednego worka i nazwałem go balladami Icon_razz2 Get Him Back to trafiony przykład, bo jest w grupie najlepiej ocenionych przeze mnie utworów po pierwszym odsłuchu (więc ma u mnie szanse na dwunastkę!)

Radio Epsilon
16.02.2021 08:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
A mnie właśnie ballady najbardziej męczyły (chociaż są wyjątki). A taki Werewolf dopiero w końcówce zaczął brzmieć jak należy.
Ogólnie jest nadspodziewanie dobrze, bo kilka utworów zabrzmiało znakomicie, a tylko od dwóch mnie odrzuciło.
22.02.2021 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Fiony Apple
Napiszę tak, po kilkukrotnym przesłuchaniu zestawu jej piosenek, rozumiem dlaczego niektórzy uwielbiają Fionę. Icon_wink
Ma intrygującą barwę i wbrew pozorom bardzo różnorodną muzykę. Pod tym względem wyprzedza nawet swoją poprzedniczkę w tej zabawie. I mogę spokojnie napisać, że nie żałuję tego iż bardziej dogłębnie poznałem jej twórczość. Oczywiście Amerykanka nie awansowała od razu do mojej elity, ale tych najlepszych kilkanaście piosenek (dokładnie 16), które dostały się do ścisłego finału, warte są zapamiętania. I okazało się, że jedną piosenkę, którą już trochę znałem, wielce wcześniej nie doceniłem. Icon_arrow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
26.02.2021 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości