Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vьrxovaja 100 lěta 1986
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
Artur.O napisał(a):95. Crowded House - Don't Dream It's Over (1986) [synth pop] AU
pfff, tak nisko? top rocznika, a oni tylko na 95.?
coś tu nie gra Icon_razz

Artur.O napisał(a):94. Bananarama - Venus (1986) [dance-pop] UK
Ira próbowała to coverować, ale słabo im wyszło. Oryginał jest tylko jeden. Yeah!

Artur.O napisał(a):71. The Bangles - Manic Monday [pop rock] UK
pięknie brzmi ten numer. Melodyjny pop, który płynie i płynie i zabiera nas w magiczne zakamarki idealnych melodii. Super, że doceniłeś.

Artur.O napisał(a):76. Lech Janerka - Konstytycje [coldwave, reggae] PL
to on nagrywał reggae? Icon_lol

Dyfeomorfizm napisał(a):jeden z milszych momentów w śp. polskim topie wszech czasów trójki
szkoda, że Rezerwat nie nagrał niczego więcej, co mogłoby się równać z tym klasykiem.

Artur.O napisał(a):33. Slayer - Angel of Death [thrash metal] US
za dużo tego Slayera... nigdy nie kojarzyłem, żebyś aż tak lubił metal.

Artur.O napisał(a):18. Red Box - For America [synth pop] UK
kompozycyjnie idealnie wyprodukowany numer. Ciekawe skąd zaczerpnęli pomysł na tak piękną melodię. Magia.
08.02.2021 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
Artur.O napisał(a):54. Paul Simon - The Boy in the Bubble [pop] UK
bardzo lubię

Artur.O napisał(a):44. The Smiths - Cemetery Gates [jangle pop] UK
i to

Artur.O napisał(a):31. Siekiera - Nowa Aleksandria [coldwave] PL
najlepsza polska płyta

Artur.O napisał(a):37. Virginia Astley - A Father [baroque pop] UK
virginia to czyste złoto, ale czy baroque pop? nie sądzę

Artur.O napisał(a):26. Paul Simon - Diamonds on the Soles of Her Shoes [pop] UK
to górna połówka płyty, ale do "boya" się nie umywa

Artur.O napisał(a):11. Peter Gabriel - Sledgehammer [funk, pop] UK
12. New Order - Bizarre Love Triangle [synth pop] UK
13. Siekiera - Bez końca [coldwave] PL
14. Paul Simon - You Can Call Me Al [pop] UK
15. The Smiths - Panic [jangle pop] UK
rozkoszna piątka; kolejna dla równowagi zupełnie taka se -- "dear god" to największy paździerz w dyskografii xtc, "for america" zieew, "bigmouth" okejkowe, "super girl" w porządku, ale bez fajerwerków

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.02.2021 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #23
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
Tomekk napisał(a):to on nagrywał reggae? Icon_lol
nie nagrywał też coldwave' Icon_wink kolega artur się zapędził w tych tagach; "konstytucje" rzeczywiście mają taki vibe a la ska czy rocksteady, ale żadne z nich nie jest reggae; wspólny jest oczywiście jamajski rodowód

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2021 01:16 PM przez AKT!.)
08.02.2021 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
AKT! napisał(a):nie nagrywał też coldwave'
no te Konstytucje zupełnie mi się nie kojarzą z reggae ani z coldwave Icon_biggrin
08.02.2021 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #25
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
Gdybym lubił metal "aż tak", to Slayer okupowałby czołowe pozycje, a nie trzecią dziesiątkę. Icon_wink Faktycznie z metalem całościowo nie mogę się kojarzyć, bo w moich zestawieniach nigdy go wiele nie ma, natomiast uważam, że niektóre nagrania na płycie Reign in Blood są nieco bardziej pokrętne, niż się wydaje na pierwszy rzut ucha, pomimo siedzenia tak głęboko we własnej, dość wąskiej, stylistyce. Dość znamienne jest to, że po tym, jak w 1986 roku ukazały się najsłynniejsze płyty Metalicy i Slayera, to oba te zespoły musiały potem zupełnie przebudować swój styl; po prostu ostrzej się zagrać już nie dało.

Moje pierwsze zetknięcie z "Konstytucjami", to wiosna/lato 2006 i zupełnie nowa wtedy wersja piosenki, nagrana z Sidneyem Polakiem i Juniorem Stressem. Te nazwiska mówią same za siebie, a okazuje się, że gatunkowo aż tak daleko od oryginału nie odjechano - choć oczywiście wtedy było bez posmaku "polskiego rege".

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.02.2021 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #26
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
(08.02.2021 01:14 PM)AKT! napisał(a):  vibe a la ska czy rocksteady, ale żadne z nich nie jest reggae; wspólny jest oczywiście jamajski rodowód
Okej, w takim razie rzecz do nadrobienia z mojej strony wkrótce. ^^

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.02.2021 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
Artur.O napisał(a):Gdybym lubił metal "aż tak", to Slayer okupowałby czołowe pozycje, a nie trzecią dziesiątkę
no też racja, ale u mnie by go nie było wcale Icon_cool

Artur.O napisał(a):Dość znamienne jest to, że po tym, jak w 1986 roku ukazały się najsłynniejsze płyty Metalicy i Slayera, to oba te zespoły musiały potem zupełnie przebudować swój styl; po prostu ostrzej się zagrać już nie dało.
ale Slayer nigdy nie zaistniały w powszechnej świadomości słuchaczy mainstreamowych stacji radiowych. W przeciwieństwie do zespołu Metallica, który właściwie dopiero po 1986 r. osiągnął swoje apogeum w twórczości.

Artur.O napisał(a):Moje pierwsze zetknięcie z "Konstytucjami", to wiosna/lato 2006 i zupełnie nowa wtedy wersja piosenki, nagrana z Sidneyem Polakiem i Juniorem Stressem.
też to znałem i chyba tak samo jak Ty dopiero wtedy poznałem ten utwór. Wersja Sidneya raczej nie przypadła mi do gustu. Właściwie tylko jego debiut solowy był dla mnie słuchalny - reszta to koszmarki i brak pomysłu na melodie i teksty...
08.02.2021 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #28
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
Ciężko się rozmawia o metalu w kontekście mainstreamowych stacji radiowych, bo to jednak muzyka z definicji praktycznie nieradiowa, nie licząc takich rzeczy jak nu metal, i sama Metallica w tej niszy zaistniała dopiero z nagraniami całkowicie nie-metalowymi (tymi z lat 90., a nie zaraz po 1986 roku). Natomiast swego czasu koncert Wielkiej Czwórki Śmieciowego Metalu cieszył się w Polsce dość dużym przecież zainteresowaniem (mediów i publiczności), a i jeszcze parę lat temu swoistym memem internetowym było zaznaczanie w różnego rodzaju ankietach "SLAYER K#RWA", więc ośmielę się twierdzić, że jest to zespół wystarczająco rozpoznawalny i poza metalową niszą. Icon_wink A na pewno jeden z najpopularniejszych w historii metalu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.02.2021 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
Artur.O napisał(a):Ciężko się rozmawia o metalu
cięzko się rozmawia o metalu nawet bez żadnego kontekstu Icon_razz2
Widocznie mnie ominął szał na Slayera. Chociaż na drzwiach od piwnicy mojego sąsiada ktoś wiele lat temu napisał sprayem - AC/DC oraz Anthrax, więc coś w tym musi być xD
08.02.2021 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #30
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
(08.02.2021 05:16 PM)Tomekk napisał(a):  cięzko się rozmawia o metalu nawet bez żadnego kontekstu Icon_razz2
Dlaczego?

plejlista: https://open.spotify.com/playlist/34JnGN...lXdchh6BOw

10. The Bangles - Walk Like an Egyptian [pop rock] US
9. Nitzer Ebb - Murderous [ebm] UK
8. Peter Gabriel - Don't Give Up (feat. Kate Bush) [ambient pop] UK
7. Siekiera - Ludzie wschodu [coldwave] PL
6. Talk Talk - Happiness is Easy [art pop] UK
5. The Smiths - There Is A Light That Never Goes Out [jangle pop] UK
4. Talk Talk - I Don't Believe In You [art pop] UK

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2021 02:20 PM przez Dobromiera.)
09.02.2021 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
No proszę, prawilne numery od TT i Kowali. Już jestem szczęśliwy. Icon_smile
09.02.2021 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #32
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
Chociaż miało być bez komentarza z mojej strony, to tutaj się pokuszę o kilka słów.

Kiedyś pisałem, że u Talk Talk wokal mi przeszkadza w słuchaniu tych bardziej artystycznych płyt; zupełnie zmieniła mi się optyka po powrocie do nich rok czy 2 lata temu, i jest to kolejny dowód, że pop-punk/post-grunge/nu-metal po prostu wypalają uszy; teraz juz w pełni dostrzegam bogactwo i swobodę dźwięków, jaka cechuje The Colour of Spring, a "Living in Another World", które w tym plebiscycie okazało się najlepsze, dla mnie faktycznie brzmi jak trochę z innego świata; rozmarzone, płynące, i stale mutujące niczym ambientowa elektronika; a przy tym jest tu taka świetna, łagodna melodyka.

"Master of Puppets" to rozbudowane nagranie, jak na tego wykonawcę i ten top... co pasuje do bycia w sąsiedztwie "Living..."; wychodzi na to, że to moja ulubiona Metalica w latach 80. (przynajmniej póki co). Cała płyta była za bardzo powtórką z rozrywki, ale w "Master..." jest to wszystko - świetne, na pierwszy rzut ucha rozpoznawalne riffy, elektryzujący, skandujący refren z przełamaniami, jest solówka, w sumie świetnie brzmi też sekcja rytmiczna - właściwa kooperacja perkusji i basu.
Pojawiło się w 2. edycji topu WC na miejscu 238.

The Chameleons - zespół z rodzaju "widzisz nazwę, wiesz, co grają", mimo to coś było w nich takiego, że już wtóry raz zdobywają sam szczyt listy rocznej, z kompletnie odwrotnymi od siebie piosenkami. O "In Shreds" pisałem przy okazji; "Swamp Thing" jak w soczewce maksymalizuje całą atmosferę, mrok, niepokój, a przy tym tyleż jest aksamitne, letnie brzmieniowo, nieco fantastyczne. Polecam mostek "the storm comes or is it just another shower?".
Pojawiło się w 3. edycji topu WC na miejscu 59. (!)

3. Metallica - Master of Puppets [thrash metal] US

2. Talk Talk - Living In Another World [art pop] UK
1. The Chameleons - Swamp Thing [post-punk] UK

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.02.2021 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #33
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
roczne top 3 póki co:

1981:

1. Soft Cell - Sex Dwarf
2. Kraftwerk - Taschenrechner
3. Tuxedomoon - In the Name of Talent (In Western Two)

1982:

1. The Chameleons - In Shreds
2. The Cure - One Hundred Years
3. Toto - Africa

1983:

1. Depeche Mode - Everything Counts
2. Eurythmics - Here Comes The Rain Again
3. Eurythmics - Sweet Dreams (Are Made of This)

1984:

1. Cocteau Twins - Pandora (For Cindy)
2. The Smiths - How Soon Is Now?
3. Killing Joke - Eighties

1985:

1. a-ha - Take On Me
2. New Order - The Perfect Kiss
3. Kate Bush - Hounds of Love

1986:

1. The Chameleons - Swamp Thing
2. Talk Talk - Living In Another World
3. Metallica - Master of Puppets

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.02.2021 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
Artur.O napisał(a):Dlaczego?
bo metal metalowi nierówny. Zresztą nie znam się aż tak bardzo na metalu.
Wiem, że pierwiastki dzielą się na metale i niemetale i tyle Icon_razz2

Artur.O napisał(a):0. The Bangles - Walk Like an Egyptian
najlepsza piosenka w Top 10.
super, że o niej pamiętałeś i umieściłeś tak wysoko!

Artur.O napisał(a):3. Metallica - Master of Puppets [thrash metal] US
oo, taki metal to ja na przykład lubię i uznaję w całości. jest pomysł, jest melodia, nie ma bezsensownego darcia buzi. To już dużo.

Artur.O napisał(a):1. The Chameleons - Swamp Thin
nie kojarzyłem w ogóle tego. Może kiedyś słyszałem, ale na pewno mój mózg tego nie zakodował, a szkoda, bo to udany singiel. Takie w stylu The Smiths.

Artur.O napisał(a):Swamp Thing" jak w soczewce maksymalizuje całą atmosferę, mrok, niepokój
na szczęście nie jest to depresyjny mrok, lecz taki bardziej do przyjęcia.

Artur.O napisał(a):Polecam mostek "the storm comes or is it just another shower?".
063063063063
chociaż mógłby być bardziej dosadny.
14.02.2021 01:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #35
RE: Vьrxovaja 100 lěta 1986
(14.02.2021 01:19 AM)Tomekk napisał(a):  bo metal metalowi nierówny. Zresztą nie znam się aż tak bardzo na metalu.
No to tak można powiedzieć o dowolnym gatunku muzycznym.

Cytat:
Artur.O napisał(a):1. The Chameleons - Swamp Thin
nie kojarzyłem w ogóle tego. Może kiedyś słyszałem, ale na pewno mój mózg tego nie zakodował, a szkoda, bo to udany singiel. Takie w stylu The Smiths.

Artur.O napisał(a):Swamp Thing" jak w soczewce maksymalizuje całą atmosferę, mrok, niepokój
na szczęście nie jest to depresyjny mrok, lecz taki bardziej do przyjęcia.
Z The Smiths nie czuję tu żadnych podobieństw. Icon_razz2 No, i faktycznie nie jest to mrok depresyjny, tylko bardziej taki groźny, podnoszący włosy na karku. Bardzo mnie cieszy, że kogoś zachęciłem do odsłuchu. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.02.2021 02:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Vьrxovaja 100 lěta 1988 Dobromiera 16 2 138 07.12.2021 12:59 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Vьrxovaja 100 lěta 1987 Dobromiera 18 1 116 05.07.2021 05:17 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Vьrxovaja 100 lěta 1985 Dobromiera 22 2 125 03.01.2021 08:27 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Vьrxovaja 100 lěta 1984 Dobromiera 19 2 252 24.10.2020 02:04 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Vьrxovaja 100 1983 lěta Dobromiera 32 2 885 27.05.2020 04:34 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Vĭrxovaja 100 lěta 1982 Dobromiera 34 2 636 29.08.2019 11:24 AM
Ostatni post: AKT!
  Vĭrxŭ Lěta 2018 Dobromiera 28 2 185 30.07.2019 01:35 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości