Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #61
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
No dobra, po prostu zrozumiałem to tak, że uważasz tą płytę za dokończenie czegoś z czym zespół kombinował w tych ostatnich miesiącach przed końcem (choć w rzeczywistości jest tego niewiele), bo opis "echa niespełnionych nagrań" nie pasuje mi jakoś do piosenek, które po prostu zostały uznane za zbyt słabe aby umieścić je na płycie 10 lat wcześniej. Icon_razz2 No i właśnie dlatego uważam, że reszta zespołu po prostu wykorzystała Twój i innych fanów smutek i żal.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
05.02.2021 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #62
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Tam jest faktycznie tylko kilka nowych numerów, reszta to odrzuty z sesji z lat '80, albo przeróbki solowych dokonań Maya i Taylora (czy wręcz przeróbki solowych piosenek Freddiego), do których Mercury dośpiewał tylko swój wokal, niemniej udało się zrobić z tego bardzo spójny krążek i brzmi świetnie, wg mnie lepiej od Innuendo. Choć nie ma tam takich kilerów jak "Innuendo", "The Show Must Go On", czy "Bijou".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.02.2021 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #63
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
[01] Queen (1973)

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.02.2021 12:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
EVENo napisał(a):Coś czułem, że się z kajmanem tutaj nie dogadam. Plus taki, że może pomoże w ewentualnej obronie Nintendo Inułendo.
Jak zniknie ta czwórka to Innuendo jest prawie następne. Płyta z czterema dobrymi utworami (z 12) i sporą ilością fatalnych w porównaniu z takimi, w których jest minimum siedem (na 10) nie ma startu. A prawie to dlatego, że Game jest sporo gorsza. No i czytając wątek przypomniałem sobie o HFE. Jak robilem kiedyś top 75 (tyle wyszło) zespołu to z tamtych czterech i właśnie tej nie było nic. Z Game trzy utwory, ale najwyższy na 62.
Miszon napisał(a):połowa to jest masakryczne, tandetne dicho
Ale trzy kolejne płyty to w całości tandetne dicho.
A co do HFE to chyba sam Mercury chciał, żeby wyszła, więc to on żerował na swojej śmierci?
05.02.2021 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #65
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
(04.02.2021 07:14 PM)Artur.O napisał(a):  struktura jest zupełnie inna - Rapsodia to kilka mocno odrębnych od siebie części, które do siebie nawzajem nawiązują, od opery, do hard rockowego czadu, a "Innuendo" to po prostu dłuższy i mocno podniosły hard rock z dziwną solówką wrzuconą w środek.
cóż to za sofizmat? podam analogiczny przykład: dwa trójkąty podobne nie są do siebie podobne, bo jeden ma mocno odrębne boki, które do siebie przystają, konkretne długości boków, własny obwód i pole, a drugi trójkąt to po prostu kilka odcinków ze specyficznymi kątami między tymi odcinkami

co do reszty wypowiedzi się zgadzam i też uważam, że "Innuendo" jest jednym z lepszych albumów Queen (za którym nie przepadam, choć pojedyncze utwory lubię), tym niemniej mój głos bynajmniej nie prowadził do wyeliminowania Innuendo już teraz, a oddałem go bardziej z myślą o chwili, gdy zostaną nam trzy rzeczy do wyboru
05.02.2021 12:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #66
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Czyli za każdym razem, jak zespół wychodzi poza typową strukturę utworu, to jest to do siebie podobne, nawet jak robi to w zupełnie inny sposób? Czy ty siebie słyszysz? Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2021 12:49 PM przez Dobromiera.)
05.02.2021 12:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #67
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
ale przecież te numery SĄ do siebie podobne. Zamiast części operowej mamy część "hiszpańską", dodana jest za to wcześniej część "chińska".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.02.2021 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #68
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Ale ta "część chińska" to po prostu zwykły wstęp instrumentalny (i faktycznie czegoś takiego w "Rapsodii" nie ma). W "Bohemian Rhapsody" są w zasadzie dwie 'pełnoprawne' części operowe - powolna z akompaniamentem fortepianu (a potem powoli wchodzą kolejne instrumenty), a potem jest przejście na żwawszą z chórkami; no i jest powrót do "opery" na sam koniec, ale tylko na sam finał. W "Innuendo" tak nie ma, jeśli wykroić tą "część hiszpańską", to zostaje utwór o całkowicie zwyczajnej strukturze typu zwrotka-refren-solówka, tylko z dziwnie powtórzonym refrenem 2 razy po sobie. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2021 01:07 PM przez Dobromiera.)
05.02.2021 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Online
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 998
Dołączył: Sep 2017
Post: #69
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Naprawdę Queen tak przyzwyczaił Was do różnorodności, że kiedy sięga zaledwie drugi raz po swój najbardziej udany koncept, to od razu jest to coś złego? Icon_razz2 Odnoszę wrażenie, że większość artystów nagrało może ze cztery dobre piosenki, cała reszta to powtórki Icon_wink

Radio Epsilon
05.02.2021 01:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Dyfeomorfizm napisał(a):oddałem go bardziej z myślą o chwili, gdy zostaną nam trzy rzeczy do wyboru
Ja mam nadzieję, że odpadnie znacznie wcześniej.
EVENo napisał(a):cała reszta to powtórki
Ja tam wolę dobre powtórki (przy czym dla mnie i tak każdy utwór jest inny) niż rzeczy oryginalne lecz słabiutkie.
05.02.2021 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #71
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
(05.02.2021 12:49 PM)Artur.O napisał(a):  Czyli za każdym razem, jak zespół wychodzi poza typową strukturę utworu, to jest to do siebie podobne, nawet jak robi to w zupełnie inny sposób? Czy ty siebie słyszysz? Icon_wink
no właśnie robi to w niemal ten sam sposób xd
05.02.2021 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #72
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
(05.02.2021 01:05 PM)Artur.O napisał(a):  Ale ta "część chińska" to po prostu zwykły wstęp instrumentalny (i faktycznie czegoś takiego w "Rapsodii" nie ma).
Część "chińska" to ta z "harfą" i śpiewaniem "kykykykykyky, kykykykykyky". Icon_smile2

Chciałem dodać, że wieloczęściowymi utworami są także The Miracle, Prophets' Song oraz It's Late. I są mało podobne do Rapsodii. Najbardziej ten drugi, bo jest część a cappella.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2021 02:25 PM przez Miszon.)
05.02.2021 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #73
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Artur.O napisał(a):reszta zespołu po prostu wykorzystała Twój i innych fanów smutek i żal.
Oj tak. Bowiem to właśnie tę płytę od razu sobie kupiłem (na oryginalnej kasecie!) co w tamtych latach było u mnie rzadkością (w sumie pozostało mi to do dzisiaj). Icon_rolleyes
Miszon napisał(a):niemniej udało się zrobić z tego bardzo spójny krążek i brzmi świetnie, wg mnie lepiej od Innuendo
O dokładnie mam podobne wrażenie, no może tylko ta końcowa myśl mi jakoś dziwnie zgrzyta. Icon_twisted
Dyfeomorfizm napisał(a):nie prowadził do wyeliminowania Innuendo już teraz, a oddałem go bardziej z myślą o chwili, gdy zostaną nam trzy rzeczy do wyboru
Dobrze że się wytłumaczyłeś.
EVENo napisał(a):Naprawdę Queen tak przyzwyczaił Was do różnorodności, że kiedy sięga zaledwie drugi raz po swój najbardziej udany koncept, to od razu jest to coś złego? Odnoszę wrażenie, że większość artystów nagrało może ze cztery dobre piosenki, cała reszta to powtórki
Otóż to, dobrze prawisz człowieku. Spoko
kajman napisał(a):Ja mam nadzieję, że odpadnie znacznie wcześniej.
A ja nie.
kajman napisał(a):Ja tam wolę dobre powtórki (przy czym dla mnie i tak każdy utwór jest inny) niż rzeczy oryginalne lecz słabiutkie
W moim przypadku jest trochę inaczej, bo mimo wszystko doceniam oryginalność, chociaż jak ta jest słaba to... Icon_mrgreen

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.02.2021 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #74
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Po wyeliminowaniu dwóch pseudo-albumów wracamy do właściwej rozgrywki, a ja wracam do swego pierwotnego głosu, bo ta płyta na moich odsłuchach wypadła (i to zdecydowanie) najsłabiej:
[01] Queen (1973)

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.02.2021 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Sundrajta napisał(a):Bowiem to właśnie tę płytę od razu sobie kupiłem
Nie spodziewałem się po płycie niczego dobrego po przeciętnym Innuendo i nawet o tym nie pomyślałem.
Sundrajta napisał(a):mimo wszystko doceniam oryginalność
Ja mimo wszystko też, ale jest na dalekim miejscu. Także dlatego tak lubię dobrze zrobione covery.
Sundrajta napisał(a):wypadła najsłabiej
Dla mnie to znakomita rzecz. Jedna z pięciu płyt walczących o drugie miejsce.
05.02.2021 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wojtek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 633
Dołączył: Jan 2020
Post: #76
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Hot Space (1982)
05.02.2021 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 805
Dołączył: May 2012
Post: #77
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Hot Space
06.02.2021 10:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #78
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
I co, dwa głosy mają zadecydować o wynikach tej rundy>?! Icon_eek

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
07.02.2021 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Online
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 998
Dołączył: Sep 2017
Post: #79
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
[01] Queen

Radio Epsilon
07.02.2021 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #80
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
[01] Queen (1973)
07.02.2021 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy Dobromiera 425 48 072 04.10.2021 07:12 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 5 914 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 5 653 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 4 810 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - Genesis thestranglers 225 8 135 14.05.2021 08:15 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 4 566 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Metallica EVENo 292 10 349 21.12.2020 03:22 PM
Ostatni post: kajman
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 049 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 9 886 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Przetrwają najsilniejsi - Led Zeppelin Dobromiera 224 9 557 27.08.2020 11:22 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości