Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOSOWSKA [Alternatywny] Top33
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #81
 
Gdyby to miało się ciągnąć w nieskończoność, to pewnie już dawno bym zrezygnował z Lost, bo to nie jest już ten sam poziom, jak w pierwszej albo w drugiej serii. Jednak została już tylko szósta seria którą zakończą cały serial, więc obejrzę do końca Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.07.2009 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #82
 
Ja przepraszam państwa...

Ale miejsce nr 1 inne być nie mogło... Ale drugie wcale takie pewne nie było... Bo na drugim miało być trzecie ... Ale jednak "zgrzytanie zębami" przebijło się... Icon_wink2 Rewelacyjny tekst!!!

A co mi tam:

Mam na imię Kasia,
dla przyjaciół Agnes
bo Agnes lepiej brzmi
co się samo przez się słyszy.
Z zainteresowań ja wymienić mogę:
przyrodę, urodę, modę, wygodę,
Kubę, snowboard, tao, kino, i'ching, feng shui,
sushi, jing jiang, drum'n'bass, Buena Vista Socjal Club
Przepraszam na chwileczkę,
muszę w toalecie przypudrować nosek
Johny masz może puder.

Ja przepraszam państwa najmocniej za zgrzytanie zębami

Jezu, mówię wam
ja bez wyjazdu do Indii
dłużej rady nie dam.
Słyszałam, że w Indiach
oświecenie ulicami
razem z krowami
z krowami ulicami.
Mam już spodnie khaki
na miejscu kupię sari
pojem trochę ryżu
pojem trochę curry.
Kiedy wrócę to sobie pogadamy
relacje zdam z pobytu mego w Indiach.

Ja przepraszam państwa najmocniej za zgrzytanie zębami



2 - Przebijśnieg



Ja przepraszam państwa...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.07.2009 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #83
 
przerwa w prasowaniu Icon_smile2
Yacy napisał(a):Bo na drugim miało być trzecie ... Ale jednak "zgrzytanie zębami" przebijło się... Icon_wink2
tak coś miałam nosa, że to zgrzytanie zębami nie da Ci spokoju Icon_wink2 Icon_mrgreen

Yacy napisał(a):Rewelacyjny tekst!!!
tak też myśle!!! Icon_biggrin3

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
24.07.2009 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
 
Twoja dziesiątka podoba mi się znacznie bardziej. Głównie dlatego, że jest w niej Osiecka, duet z Renatą Przemyk i dwie perełki z "Sushi" Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
24.07.2009 10:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #85
 
Na 1... No co może być na 1, jak nie to co było pierwsze... To pierwszy solowy utwór z pierwszej solowej płyty! Tekst - jak zawsze u Agnes - świetny!!!
Jakieś półtora miesiąca temu na Jej koncercie po utworach z Osieckiej, na koniec zabrzmiał mój Jej nr 1! No cóż zupełnie inna bajka...

Dziękuję za obserwowanie, komentowanie i typowanie! Gratuluję Lilian i furbulowi. Lilian... ciekawe - taki dokładny top3... Icon_razz A furbulowi za to, że podał prawidłową kolejność w jakiej będę postował top4. Jak zobaczyłem Twój typ to się nieżle ubawiłem. Kolejność dokładnie taka, taka dokładnie odwrotna Icon_mrgreen - dzięki!!

Na pewno znasz te poranki gdy
wszystko co widzisz obietnicą cudu jest
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...

Poranki gdy czujesz że
na obraz Boga stworzono cię
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...

W przekupach sumień pozbawionych
próbujesz dostrzec którąś z boskich cech
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...

A brudne łona kobiet złych
istotą poezji w mig stają się
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...

Cóż jedną matką jaką znasz
jest nadzieja... głupią matkę masz
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...

I jutro gdy obudzisz się
poczujesz swą w nocniku dłoń
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...


1 - Jeśli wiesz co chcę powiedzieć


a tak było w czerwcu w Elblągu
[Obrazek: 090611122301_14.jpg]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.07.2009 10:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #86
 
taaa w Elblągu to brzmiało wyśmienicie!!! Icon_smile2
Yacy napisał(a):Dziękuję za obserwowanie, komentowanie i typowanie! Gratuluję Lilian i furbulowi. Lilian... ciekawe - taki dokładny top3...
Suppper! Icon_biggrin3 chociaż gdzieś mi sie udaje znawcowanie Icon_smile2
ciesze sie bardzo ze drugie podejście do typowania wyszło juz lepiej i chyba jednak nie spodziewałam sie ze uda mi sie przewidzieć Twój pełen top3 z utworów Nosowskiej Icon_wink2
Dzięki za ten top! Icon_biggrin3

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
24.07.2009 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #87
 
Yacy napisał(a):A furbulowi za to, że podał prawidłową kolejność w jakiej będę postował top4. Jak zobaczyłem Twój typ to się nieżle ubawiłem. Kolejność dokładnie taka, taka dokładnie odwrotna Icon_mrgreen - dzięki!!
Przecież taki był mój zamiar. Dokładne odgadywanie jest nudne. Chciałem wprowadzić coś zabawnego ;P

Dzięki za top

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.07.2009 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
 
A mi gratulacji nie złożysz? Zgadłem całe top 4, chociaż w nieco innej kolejności. Icon_razz

Lillian musiała wygrać, ale Listoholik już o tym trochę pisał Icon_lol furbul też się ucieszy, że coś zgadł w końcu Icon_biggrin A ja cieszę się z pierwszego miejsca, bo pewnie piosenka trip-hopowa tylko w przypadku Nosowskiej może być na pierwszym u ciebie ;P Dobry tekst, fakt, ale przyznam, że najlepsza wzmianka o ''łonach'' pojawia się w ''Wiadomo'' Icon_lol

Tak w ogóle, to sobie przypomniałem, że to był pierwszy numer Nosowskiej jaki posłuchałem. Kiedyś go na youtube jakoś znalazłem, ale pamiętam, że mi się klip nie podobał i ona w tych czerwonych włosach (a przecież lubię czerwone-wokalistki Icon_razz2).... Może dlatego nie wbiła mi się piosenka do głowy...tak od razu Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2009 11:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #89
 
saferłel napisał(a):furbul też się ucieszy, że coś zgadł w końcu Icon_biggrin
Ja się cieszę, że akurat niczego nie zgadłem Icon_wink) Ale zdaje się, że trafiłem jeden utwór u Listoholika ;D

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.07.2009 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
 
Jak to nie, dobrze typowałeś top 4, to się liczy. Konkretne miejsca nie grają roli Icon_wink Liczy się ogólne przeczucie. Przecież jakby Jacek układał top za dwa tygodnie coś mogłoby się przemieścić w danej strefie, pokryć się z twoim miejscem, za pięć tygodni znowu z moim by się pokryło Icon_razz2 i tak dalej...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2009 11:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #91
 
Lilian napisał(a):chociaż gdzieś mi sie udaje znawcowanie
ee bez pezsady Icon_wink2

furbul napisał(a):Dokładne odgadywanie jest nudne. Chciałem wprowadzić coś zabawnego ;P
Icon_lol Icon_lol Icon_lol

saferłel napisał(a):A mi gratulacji nie złożysz?
gratuluję! I dla Listoholika też gratulacje!!!
saferłel napisał(a):A ja cieszę się z pierwszego miejsca, bo pewnie piosenka trip-hopowa tylko w przypadku Nosowskiej może być na pierwszym u ciebie
ja nie wiem czy ona jest trip-hpopwa... Na pewno jest świetna i tyle Icon_wink2
saferłel napisał(a):ona w tych czerwonych włosach (a przecież lubię czerwone-wokalistki Icon_razz2
no tak...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.07.2009 11:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #92
 
saferłel napisał(a):JPrzecież jakby Jacek układał top za dwa tygodnie coś mogłoby się przemieścić w danej strefie
no nie w top5! nie ma takiej szansy... Przynajmniej na razie Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.07.2009 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
 
Tak, znam twoje podejście do klasyfikacji gatunkowej, do ''mostów'' i tak dalej Icon_smile2 , ale co tam, popiszę sobie swoim językiem i nie miej mi tego za złe Icon_wink

Co do tych zmian, to heheeh domyślam się, że top 5 jest ''całkiem święte'' dla ciebie, ale tak gdyby wybrać strefę, powiedzmy, 25-30....Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2009 11:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #94
 
mrsap napisał(a):Twoja dziesiątka podoba mi się znacznie bardziej.


dzięki mrsap Icon_razz
24.07.2009 11:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
 
Ja tam właśnie chyba bardziej preferuje Nosowską z lat 90., chociaż wszystkie płyty mają u mnie tę samą ocenę Icon_smile - bardzo wysoką. Po takiej ''Osieckiej'' fajnie byłoby zrobić coś freestylowego Icon_smile...znowu.

Ok, ja już lecę spać i gdyby nawet świat miał się skończyć dziś, proszę mnie nie budzić Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2009 11:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
 
No cóż, jak po raz pierwszy usłyszałem ten utwór (JWCCP), to pomyślałem sobie, że Nosowska powinna ograniczać się tylko do tego, co robi w Heyu. I przez wiele lat nie zmieniłem opinii (z wyjątkiem niektórych kooprodukcji). Chyba dopiero na USB zaczęło mi się coś podobać, a Osiecką odbieram w większości bardzo dobrze, chociaż akurat Dziewczyna ze snu (czyli NKNB) jest poza moją pierwszą czwórką z tej płyty.
25.07.2009 09:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #97
 
kajman napisał(a):jak po raz pierwszy usłyszałem ten utwór (JWCCP), to pomyślałem sobie, że Nosowska powinna ograniczać się tylko do tego, co robi w Heyu

aż nie chce sie tego komentować.
znów coś najlepszego ponadczasowego skomentowane jest przez kajmana, że artysta powinien sobie darować.
masz prawo pisać co chcesz, ale Twoje pisanie jest żałosne, tego juz jestem pewien na 100%.

'Jeśli wiesz co chcę powiedzieć' jest jednym z polskich utworów wszechczasów, i nic tego nie zmieni. u Yacego na 1. u mnie może też Icon_wink2
pierwszy solowy utwór nagrywany przez Kaśkę w zaawansowanej ciąży, mocny tekst, i super clip, gdzie praktycznie nie pokazują brzemiennej artystki. martwy okres w Hey'u wpłynął na pomysł nagrania czegoś solowego... miała być zabawa z jednym utworem, wyszła z tego płyta, a później kolejna, i w sumie płyt solowych jest już 5

gdyby nie 'Jeśli wiesz co chcę powiedzieć', nigdy nie powstałaby płyta z utworami Osieckiej, wiesz?
25.07.2009 01:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości