Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Czwórka Top 200 1999
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #61
RE: Wielka Czwórka Top 200 1999
10 - jeden z zespołów, które obecne były w mediach kiedyś tam, a po latach wspomina się je znacznie lepiej, niż inne zespoły, bo jednak z trochę innych rejonów się wywodziły. Przyznam, że oryginalnej wersji "Sing It Back" nie pamiętam (choć pewnie to ona była na LP3) z tego co kojarzę, to jednak funky house'owy remiks Borisa Dlugoscha jest ważniejszy, i jest to faktycznie godna klasyka gatunku.
9 - każdy zna, bo to wielki oklepaniec, pomimo, iż w żadnym podsumowaniu nie zajął specjalnie wysokiej pozycji. Utwór zdaje się dość nietypowy jak na Texas - gorący jak słońce, seksowny, żwawy, gdy zespół, jak mi się zdaje, jest zwykle dużo bardziej stonowany.
8 - ważny krok w ewolucji z garażowego house'u do dubstepu ( https://www.youtube.com/watch?v=CRPuD_F-0Jk ). Utwór słodki i lepki jak ciepła biała czekolada. W sumie, nawet w porównaniu z czarnymi pionierami house i techno, to jest wybielone na maksa i gotowe do pożarcia przez krytykę ze strony Iszkura.
7 - RATM dość powoli się przedzierało do medyj, sądząc po wynikach na listach sprzedażowych i airplayowych na Wikipedii. Wyraźnie wyprzedzili swój czas, choć z drugiej strony ich debiut chyba najlepiej pasował do atmosfery epoki, tj rocka odradzającego się na nowo. O ile druga ich płyta była trochę przekombinowana, to na Bitwie o Anioły już byli w maksymalnej formie, a jednocześnie się wstrzelili w tą nu metalową bańkę (bo to rok 1999) i "Guerilla Radio" stało się ich największym przebojem.
6 - na listach przebojów już pojedyńcze trance'owe nagrania się błąkały, ale ponoć to sukces "Out of the Blue" wystrzelił go do mejnstrimu na Wyspach i często się uważa za najlepszego przedstawiciela gatunku (oczywiście, że się z tym nie zgadzam), więc można powiedzieć, że to początek dominacji holenderskiej i tego całego holenderskiego uplifting trance na scenie trance'owej. Pod szyldem System F ukrywa się Ferry Corsten, a w "Out of the Blue" są wszystkie cechy jego stylu; rozpędzone tempo, intensywne basy i pogłosy i inne takie, są supersawy. Długo mnie akurat ono nijak nie przekonywało, ale ostatecznie w 2. edycji mojego top WC weszło na dość wysoką pozycję.
Swoją droga, o ile w Wielkiej Brytanii to rok 1999 był "rokiem trance;u", to u nas była to jednak nisza, co najwyżej niemieccy DJe - znowu powraca temat niemieckiej muzyki w polskich mediach, heh - i czasem jakieś Darude czy Barthezz się przebijało, a nazwy typu Tiësto czy kolejne aliasy Corstena jeszcze przez kilka lat nie istniały.
5 - wydaje mi się czasem, że ciężko stworzyć doskonalszą piosenkę pop, niż ta piosenka Shanii Twain, a może jest to kwestia, znowu, doskonałej znajomości od swoich niemal najmłodszych lat? Icon_wink Jest i dość dynamiczna, czysta aranżacja, jest bardzo melodyjna i chwytliwa, ma tupet, żar i dużo humoru. Sama Szania jest mi bardzo słabo znana jeśli chodzi o repertuar, ale wydaje mi się, że to nagranie nie ma za dużo wspólnego z "country", z którym jest kojarzona.
4 - Norman Cook w swojej karierze zapisał się w annałach muzyki elektronicznej kilkoma bardziej lub mniej spektakularnymi momentami, myślę, że to nagranie - poznane przede mnie lata później, niż "Rockafeller Skank" czy nawet remiks "Brimful of Asha" (PŁAKAŁEM PO ESCE ROCK) - było absolutnym szczytem. Nagranie epickie, polarne, obrazowe, wywołujące emocje, na maksa wykorzystujące dane środki. A no i znowu tylko SLIP?...

010. Moloko - Sing It Back SLiP LP3
009. Texas - Summer Son Eska Maxxx RMF FM SLiP
008. Shanks & Bigfoot - Sweet Like Chocolate SLiP
007. Rage Against The Machine - Guerrilla Radio SLiP
006. System F - Out of the Blue SLiP
005. Shania Twain - That Don't Impress Me Much Maxxx RMF FM SLiP LP3
004. Fatboy Slim - Right Here, Right Now SLiP

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
25.01.2021 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #62
RE: Wielka Czwórka Top 200 1999
Skomentowałem w postaci Voiców na mesie Icon_biggrin
1999 to był rok wycięcia z radia i cieszy mnie to Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.01.2021 02:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #63
RE: Wielka Czwórka Top 200 1999
Jak na odciętego od radia, to w sumie dużo nagrań krytykujesz jako wyświechtane, albo odchodzące od pewnego wąskiego kanonu (a tym samym od radiowego schematu) Icon_wink

------

Skład podium nie zdziwi nikogo, kto mnie zna.

Oba nagrania Garbage kluczowe niegdyś w moim top WC (oba w top 50 w pewnym momencie, więc to naprawdę nie jest w kaszę dmuchał!), które zawsze są dla mnie trochę jak idealna para; "The Trick..." to jak sen po ciężkim dniu, "You Look So Fine" to jak łagodne przebudzenie o poranku - oba nagrania czerpiące z trip-hopu, downtempo, może duchowo z dream popu; seksowne, melodyjne, stonowane i trochę tajemnicze. Garbage było jedną z pierwszych "porządnych" alt-rockowych ekip, tak naprawdę, jaką poznałem, no i też w sumie to jeden z pierwszych koncertów, na jakich byłem (pozdrawiam safera, prza i marsvoltę!).

Natomiast "Duel of the Fates" to epickie i podniosłe dzieło, obrazujące równie epicki i podniosły pojedynek, z faktycznie jednego z moich filmów życia. Gwiezdne wojny to były moje pierwsze fascynacje filmowe, pierwsze fikcyjne uniwersum SF/space opera, pierwsze forum internetowe, setki godzin spędzonych przy różnych grach związanych z marką itd. Więc tym bardziej, słuchając takich rzeczy, jak "Duel of the Fates", imponował mi rozmach tego wszechświata, nastrój, te wszystkie mapy, chronologie, statki, herezje Mocy, czy nawet i cała polsko-gwiezdnowojenna subkultura (jednak przez lata wyłącznie przez internet, heh). No w tym rankingu nie mogło być innego numeru 1, skoro już zostało owe nagranie dopuszczone.

003. Garbage - You Look So Fine Eska Maxxx SLiP LP3
002. Garbage - The Trick Is To Keep Breathing Eska Maxxx SLiP LP3
001. John Williams - Duel of the Fates LP3

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2021 02:58 PM przez Dobromiera.)
26.01.2021 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wielka Czwórka Top 200 2000 Dobromiera 63 4 858 01.10.2021 09:49 AM
Ostatni post: TuneHunterz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości