Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Simply Red
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Simply Red
To wystarczy jedno zgłoszenie.
11.12.2020 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Simply Red
Kalypson napisał(a):wokalista ma dosyć wysokie mniemanie o sobie
No i dobrze, że ma wysokie mniemanie o sobie. To w krajach anglosaskich jest zupełnie normalne, że ktoś, kto posiada jakąś umiejętność - jest z tej umiejętności dumny - a inni nie zazdroszczą mu, tylko cieszą się, że ów człowiek miał szczęście i posiada takie a nie inne predyspozycje.
Miszon napisał(a):zespołu w zasadzie nie znałem, może że 4 kawałki słyszałem,
Miszon napisał(a):Co nie rzutowało na odbiór twórczości.
Ciekawy przykład schematycznego spojrzenia na artystę. Weźmy np. Slayera - normalnie, taki moher, jak ja - powinienem odrzucić, potępić solą egzorcyzmowaną - a tymczasem bardzo lubię sobie czasem pościć ich muzyki. Nauczyłem się oddzielać kreską sferę muzyczną od ideologicznej. Tego uczę też moich dzieciakow, by traktowały sferę tekstową czy image jako element pewnej debaty i wyrażania swojego poglądu. I nie potępiały Artystów, jeśli wyrażają opinie inną niż moja. Np. Hucknall jest przeciwnikiem, a właściwie wrogiem Brexitu i entuzjastą powtórzenia referendum (co uważam za splunięcie na demokrację jako taką) ale podobnie, jak narcyzm nie przekreśla to moje postrzeganie jego jako doskonałego muzyka.Tak samo Levellers, którzy cały czas gadają o przyjmowaniu uchodźców bez ograniczeń. Czy to oznacza, że mam wyrzucić do kosza "Levelin the land" - oczywiście, że nie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2020 10:45 AM przez dziobaseczek.)
11.12.2020 10:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Simply Red
W końcu muzyka łączy obyczaje. Icon_smile
11.12.2020 10:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Simply Red
Brakuje jeszcze sporo ich znanych utworów. Pierwsze z brzegu:
Never Never Love
Ain't That A Lot Of Love
The Air That I BreatheIcon_eek
Może Kalypson któryś z tych?
11.12.2020 01:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Simply Red
Już wystarczy Icon_smile I tak zwycięzca zostanie wyłoniony z 2-3 największych szlagierów, szczególnie w przypadku tego konkretnego zespołu. Ja zgłosiłem to, co lubię.
11.12.2020 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Simply Red
Mówię, nie znam jego poglądów na żadną sprawę, ale go nie trawię, co o dziwo wpływa na odbiór twórczości.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
11.12.2020 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Simply Red
The Air jest. Brak Ain't faktycznie dziwi. Hmm, no tak, też bym trzech faworytów wskazał, ale nie o to tu chodzi przecież.
11.12.2020 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Simply Red
miszony napisał(a):Brakuje jeszcze sporo ich znanych utworów. Pierwsze z brzegu:
Słuchałem i tychże, ale wypadły tak blado, że nawet nie wrzuciłem na listę rezerwową. Icon_lol
dziobaseczek napisał(a):No i dobrze, że ma wysokie mniemanie o sobie. To w krajach anglosaskich jest zupełnie normalne, że ktoś, kto posiada jakąś umiejętność - jest z tej umiejętności dumny - a inni nie zazdroszczą mu, tylko cieszą się, że ów człowiek miał szczęście i posiada takie a nie inne predyspozycje.
Przynajmniej na wyspach normalnie podchodzą do ludzi utalentowanych. Spoko

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.12.2020 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Simply Red
Warto było poczekać. Icon_wink
Come to My Aid
Ain't That A Lot Of Love

http://rateyourmusic.com/~meni
11.12.2020 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Simply Red
Kalypson napisał(a):Już wystarczy I tak zwycięzca zostanie wyłoniony z 2-3 największych szlagierów, szczególnie w przypadku tego konkretnego zes
W mojej ocenie to bardzo dobry wykonawca na takie topy, bo ma sporo faworytów. Nic nie jest przesądzone, nawet jeśli młodzież nie jest zorientowana w detalach twórczości.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.12.2020 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Simply Red
Never Never Love
Thank You

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
13.12.2020 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Simply Red
Mają kilka fajnych, radiowych numerów, ale w większości ich repertuar wieje straszną nudą. Niektóre utwory, które trafiły na ich greatest hitsowe kompilacje brzmią jak napisane bez pomysłu tylko po to, aby zapchać czymś album. Część propozycji potrafi być bardzo męcząca. Kandydaci do mojej dziesiątki na szczęście bujają całkiem całkiem, ale ballady w ich wykonaniu to dramat.

Mój faworyt do dwunastki przed topem, co nie powinno dziwić, pozostał nim po odsłuchach. Mam czemu kibicować Icon_wink

Edit: Aha, jeszcze jedno. Nazwałem Take Me Home od Dido autorskim materiałem, a okazało się, że główny motyw brzmi identycznie, co początek Never Never Love Icon_razz2

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2020 10:03 PM przez EVENo.)
13.12.2020 10:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Simply Red
EVENo napisał(a):ballady w ich wykonaniu to dramat
Jeżeli coś w ich wykonaniu daje się słuchać to tylko ballady. Reszta tego co kojarzę brzmi mi jak tandetne disco. Narzekałem na Cher, ale mam wrażenie, że w porównaniu z tym był to bardzo dobry top.
13.12.2020 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Simply Red
W sumie to zgłoszę jeszcze jeden utwór Icon_mrgreen Nie przepadam za głosowaniem na covery, ale ten im wyszedł Icon_razz2

Go Now

Radio Epsilon
13.12.2020 10:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Simply Red
Na debiucie jest całkiem przyjemny utwór i nikt go nie zgłosił więc czynię to ja.
Heaven

A tak poza tym to średnia ocen wyszła mi 2,4 niższa niż u Cher. Chyba dodawać nic nie muszę. Kolejność ustaliłem i zaraz wyślę. Na podium mam dwa utwory z jednej płyty i poza tym cover. A lider kojarzy mi się z prowadzącym i tylko kolor się nie zgadza.
13.12.2020 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Simply Red
kajman napisał(a):lider kojarzy mi się z prowadzącym i tylko kolor się nie zgadza
moje skojarzenie z tym co piszesz powędrowało jedynie do początkowych fraz płyty z awatara Chytry
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2020 05:26 PM przez thestranglers.)
14.12.2020 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Simply Red
thestranglers napisał(a):początkowych fraz płyty z awatara
Z filmu? Nie znam ani jego ani muzyki. Ale może to nie ten kolor.
14.12.2020 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Simply Red
kajman napisał(a):A lider kojarzy mi się z prowadzącym i tylko kolor się nie zgadza.
Czyżby Twoje skojarzenie sięgało do tekstu? Icon_eek Bo dostrzegam tylko jeden kolor w zgłoszonych tytułach i to raczej nie jest opis Pana Prowadzącego Icon_razz2

Radio Epsilon
14.12.2020 12:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Simply Red
kajman napisał(a):Z filmu? Nie znam ani jego ani muzyki.

Nie, nie, pomyślałem, że piszesz o liderze swojej listy, ale teraz to już zwątpiłem. I wtedy Sad Old Red skojarzyłem ze smutnym bohaterem z Midnight Summer Dream, ubranym oczywiście na czarno.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2020 12:17 AM przez thestranglers.)
14.12.2020 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Simply Red
EVENo napisał(a):Czyżby Twoje skojarzenie sięgało do tekstu?
Oczywiście, że nie, bo textów nie rozumiem, co więcej tytuły traktuję jako zbiory słów i w większości przypadków nawet nie staram się pojąć co znaczą.
EVENo napisał(a):Bo dostrzegam tylko jeden kolor w zgłoszonych tytułach i to raczej nie jest opis Pana Prowadzącego
Nie tędy droga, bo początek mojego nru 1 kojarzy mi się z innym utworem, którego tytuł kojarzy mi się z zespołem nawet (ale to dopiero teraz po głębszej analizie).
thestranglers napisał(a):pomyślałem, że piszesz o liderze swojej listy
O Bukartyku? Icon_eek
thestranglers napisał(a):I wtedy Sad Old Red skojarzyłem ze smutnym bohaterem z Midnight Summer Dream
Nie wiem nic o tym bohaterze, ale to pewno sprawy dla mnie niezrozumiałe, natomiast z tego co SOR kojarzę to muzycznie z MSD to kompletnie nic wspólnego nie ma.
thestranglers napisał(a):ubranym oczywiście na czarno
Tego nie wiedziałem. Nota bene dopiero teraz patrząc na tytuł zauważyłem, że w SOR pojawia się kolor. I nie o to mi chodziło, chociaż to wcale nie wyklucza, że to jest mój nr 1. Statystycznie rzecz biorąc to szansa na to jest jakieś 3%.
14.12.2020 08:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości